Skoči na vsebino

Ali prihaja kolaps cen na avtomobilskem trgu?

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
654 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 539

Banke majo dobicke zato ker ne placujejo obresti za depozite, obresti za posojila so sle pa ful gor.
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 406
  • Avtomobil: UFO

Uf, moja napaka. Sem mislil da služijo na kreditih :)
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

mzidy
mzidy

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 308

Mene pa zanima, kako postopati, če želiš npr. kupit avto za 14k€ (oglaševana cena 17k)…po telefonu sploh ne omenjati cene in iti na ogled in na koncu ponuditi znesek in se zahvaliti v primeru negativnega odgovora? Govorimo seveda o resni neri nakupa…
Prikaži več možnosti
    • YUGONIGGA je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 35 539

Uf, moja napaka. Sem mislil da služijo na kreditih :)

Ja seveda na kreditih, samo ful vec zato ker so se krediti podrazili, obresti varcevalcem pa ne dajejo. Pred tem so ble obresti 5% ns vpogled pri sberbanki, kredit pa 8%, se pravi je banka zasluzila 3%. Zdej sl obresti na vloge 0%, kredit pa 6%, se pravi banka zasluzi 6%, kar je 2x toliko…
Prikaži več možnosti
    • sash in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86 307
  • Avtomobil: Bee-em-wee

Mene pa zanima, kako postopati, če želiš npr. kupit avto za 14k€ (oglaševana cena 17k)…po telefonu sploh ne omenjati cene in iti na ogled in na koncu ponuditi znesek in se zahvaliti v primeru negativnega odgovora? Govorimo seveda o resni neri nakupa…

Seveda, zakaj ne? Ne razumem prav dobro tvojega vprašanja. Lahko sicer že po telefonu glihaš, ampak to je dilerski način in je boljše da greš avto pogledat.

Srce lahko včasih odkleneš tudi tako, da ključ vtakneš eno nadstropje nižje.

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 250

Dvomim da bo dobil 3000€ popusta..

Pri normalnih trgovcih, je to že cena v minus..

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 681
  • Avtomobil: F31

jep, 3k je običajno vsa dodana vrednost za povprečne rabljenčke... 

@mzidy: če imaš namen vzeti pojdi tja in se probaj čimbolje zdilat... če v nobenem primeru ne bi dal več kot 14 pa pokliči in povej da toliko max. daš, pa naj si shrani številko če si sčasoma premisli in želi znebit...

Prikaži več možnosti
    • mzidy in Corona uporabnikom je všeč to sporočilo

mzidy
mzidy

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pozabil povedat, privat oseba in dokaj neprodajan avto (oglas vsaj pol leta), verjetno bom res napravil kot ste predlagali, ponudbo še lahko vedno višam…

Zakaj zbijam? Ker mi je še vedno vsak pri rabljenem vsaj malo priredil resnico pa potem mečem vijolice kot idiot, tak da je mal bufferja
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 212
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Po sistemu oddaje Wheeler dealer se potem srečata nekje na pol poti. Torej bi bilo pošteno, da ga dobi za 1500 ceneje.
Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 970
  • Avtomobil: E61 525D

Avtohiša vzela avto za  13k not prodajala za 18k.. kdo je tu nor.

Prikaži več možnosti
    • Andrej-h je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 212
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Avtohiša vzela avto za  13k not prodajala za 18k.. kdo je tu nor.

Marketinški trik. Pride kupec, avtohiša mu da takoj 3 jurje popusta, kupec je celi nori od sreče, ker je dobil toliko popusta, oni so pa še vedni zaslužili 2 jurja.
Prikaži več možnosti
    • Corona je všeč

boriZ
boriZ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 863

A tega? :ok2 https://www.avto.net...serija 1 Coupe:

Prikaži več možnosti
    • mzidy je všeč

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 970
  • Avtomobil: E61 525D

Marketinški trik. Pride kupec, avtohiša mu da takoj 3 jurje popusta, kupec je celi nori od sreče, ker je dobil toliko popusta, oni so pa še vedni zaslužili 2 jurja.

Ma bolj fora da ne spuščajo kaj dosti pa jokajo da ne prodajo...ker par 100€ zaslužka je premalo..mora bit par jurjev.. ''vem kaj mam'' ''rajši v grabn porinem'' pa te fore

Prikaži več možnosti

mzidy
mzidy

BMW ljubitelj

• Uporabnik

A tega? :ok2 https://www.avto.net...serija 1 Coupe:

Jp, na mobile je 16.990…ko je 1. lastnik prodajal je bil 14.990, sam sem zarad nepremičnine stisnil rep…je pa res, da ga zgledno vzdržuje pa verjetno tud konkretno pritiska :)

Poznaš oz. pozna kdo mogoče? Sicer so za TTja za nedelje tud na forumi pisal, da je ok, potem sem dal pa za prvi servis 3.5k, da se vsaj normalno pelje (brez lepotnih popravkov)

Urejal mzidy, 23.02.2024, 11:48.

Prikaži več možnosti

wertu
wertu

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 758
  • Avtomobil: Bmw e90

Liter olja na 3500km to je normalno? :O
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 236
  • Avtomobil: /

Banke majo dobicke zato ker ne placujejo obresti za depozite, obresti za posojila so sle pa ful gor.

Krediti so burek.

NLB ima recimo 20mrd od ljudi, ki jim plačuje 0%.

Nocni depozit pri ECB je pa 3%. Kar nanese 600 mio letno, torej praktično celoten profit NLB za 2023 je zato, ker ne dajo obresti imetnikom računov...

Skratka, NLB je 2023 totalno risk free zaslužila 600 mio, brez da bi mogla odobrit 1 sam kredit :).

Urejal PIC, 23.02.2024, 12:11.

Prikaži več možnosti

boriZ
boriZ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 863

Jp, na mobile je 16.990…ko je 1. lastnik prodajal je bil 14.990, sam sem zarad nepremičnine stisnil rep…je pa res, da ga zgledno vzdržuje pa verjetno tud konkretno pritiska :)

Poznaš oz. pozna kdo mogoče? Sicer so za TTja za nedelje tud na forumi pisal, da je ok, potem sem dal pa za prvi servis 3.5k, da se vsaj normalno pelje (brez lepotnih popravkov)

Ne poznam, je pa forumaš. https://www.bmwslo.c...p-2008-e82-135i

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 401
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ne poznam, je pa forumaš. https://www.bmwslo.c...p-2008-e82-135i

Glede na to, da je kupil EV-ja, se zna zgoditi, da bo nehal prodajati tega 135. Ker roko na srce, tale 135 je izjemno zabaven voz, ki mu noben EV ne pride zraven, glede uporabnosti in užitkov. Naj še malo počaka, da se ne bo čez čas tepel po glavi. Razen, če je kaj narobe z motorjem..........

Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

bozzicek
bozzicek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 317
  • Avtomobil: E30 318IS

Glede na to da delam v prodaji vozil, lahko rečem, da močno dvomim da se bo karkoli spremenilo na trgu...Če imaš solidno ceno na rabljenem se proda takoj, ampak dobesedno takoj. Na 30 avtov se itak zafrkneš pri 3...Prodaja novih trenutno res dela slabše, ampak to bolj zaradi požrešnosti uvoznika. Ko pade cena za 5% in se naredi akcija, takrat se proda vse.

Bolj je tu težava financiranja oziroma preplačil, lansko leto je bilo res divje, sedaj pa se umirja in se tudi zaradi tega proda kak avto več, ker so preplačila že v mejah normale.

Je pa dejstvo da tisti, ki je lansko leto kupil avto na financiranje, nima kaj razmišljat še naslednja 3 ali 4 leta o menjavi, ker ne bo od njegovega nič ostalo...

Največja drama tretnuno se dela na elektriki, tam je pa res tema...Ni povpraševanja, izguba vrednosti je precejšnja, če se mene vpraša bo prodaja električnih vsaj -20% v letu 2024 v primerjavi 2023.

Urejal bozzicek, 23.02.2024, 12:40.

Prikaži več možnosti
    • Jerry in YUGONIGGA uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 185
  • Avtomobil: e86 3.0 si

1. Odpri mobile.de/AUTOSCOUT24 in poglej za koliko se podobni avtomobili prodajajo v tujini. 

2. Ponudiš najnižjo cifro za katero dobiš podobno zadevo v tujini in to obrazložiš tudi prodajalcu.

3. Če prideta na cifro ki je v tujini  imaš ok ceno.

4. Na hitro sem počekiral, za 14 te jaz ne bi jemal resno.. Za 15 pa bi te... Če ga odpelješ za 15.500/16.000 imaš v mojih očeh za oba dober deal.

5. Sem pa že zadnjič pisal o tem, tak avto si je treba želeti.. Realno je itak predrag, za ta denar dobiš čisto novega CLIA. 

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • YUGONIGGA je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.