Skoči na vsebino

Porsche 911 skozi zgodovino

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi
baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 363
  • Avtomobil: K 1200 RS

Leon, pri tebi je drugace - ti si to vse lahko privoscis. Tebi recimo CL 65 AMG ni bil ok ce se ne motim - jsz bi ga imel takoj.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32 460

Ja bi mel, pol bi blo pa vse mal drugac. Vsi prevec idealiziramo avte, pol ko ga mas je pa se vedno sam avto. In cl65 se obupno pelje razen naravnost po avtocesti
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 951

Tistega 930 turbo si lahko kupi 90% foruma, res priloznost, ki je ni za zamuditi. Ubistvu je najvecja dilema edino pri metanju gotovine na havbo. A vrzes gotovino na havbo spredaj, kot je obicajno, ali jo pri Porscheju vrzes zadaj, ker je motor zadaj? Je pa spet problem, ker pri tem 930 turbo lahko zadaj vrzes gotovino samo na spojler, kar najbrz nima enakega efekta kot na havbo, ce vrzes gotovino spredaj, je pa spet problem, ker ima tak naklon, da lahko zdrsne dol. In to ne samo, da izpade manj dramaticno, se lak lahko poskoduje. Mogoce bo Taucher povedal, kako je to opravil, ko je kupoval 997 :)

Urejal e60va, 30.08.2023, 19:12.

Prikaži več možnosti
    • Gregc je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 432

........cash only......   :P

Urejal Taucher, 30.08.2023, 19:27.

cars engine: D4, R4, R6, B6, AD, C3 V8 and 911air... time is money, so I spent it on a watch

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32 460

Pa kdo sploh hoče cash, kaj pa pol nardiš z njim? Daš pod povštr?

Prikaži več možnosti
    • luta je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

ne vem, nisem pravi naslov za taka vprašanja... recimo nedolgo nazaj bil v Bruslju, sem bil presenečen skoraj vsaka druga restavracija v liniji, je bila pri vhodu z tablo cash only... verjetno imajo tam banke mastne provizije ali kaj ne vem, očitno bo neki za tem  :)  

dejmo se držat raje teme z naslovom :ok

Urejal Taucher, 30.08.2023, 19:41.

cars engine: D4, R4, R6, B6, AD, C3 V8 and 911air... time is money, so I spent it on a watch

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 951

Jaz sem za avto dobil 50keur v gotovini. Sem dal denar zeni, da ga da na svoj racun, pa ga niso hoteli vzet. Pol sem moral iz Ljubljane med sluzbo v Kranj, ker so vse stranke v banki in pred banko vedele, da ima toliko gotovine na sebi in ni zelela it sama ven. Pol sem bil pa se eno uro na svoji banki, da so preverili vse kar so zeleli, sem se pocutil kot tahujsi kriminalec, pa sem samo prodal avto :napaka
Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 363
  • Avtomobil: K 1200 RS

Saj CL je tudi misljen za avtocesto. Vsakemu pac pase kaj drugega.
Jaz sem zadnjic na avtocesti na pocivaliscu videl Audija A8 (D3 model) W12 in poleg Nissan GTR - jaz bi raje bi imel Audija, nekdo pa Nissana.

Ali pa, sem glih danes gledal AutoTopNL, ko je testiral Q7 V12 TDI - je rekel, da bo ga tudi sam nekoč kupil, ker je avto nekaj posebnega, v smislu, da jih ni veliko in da ima veliko stvari, ki jih drugje pac ne mores dobiti (motor) itd. Pa sedaj vozi SQ7, ki tudi ninkar tako.

Urejal baucek, 30.08.2023, 20:35.

Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 972

On topic...
@Underdog daj povej mal kako Porh pozicionira speedsterja. Iz serije 991 je prišel kot zadnji model, kar bi se dalo razumet, kot top of the line. Pri 992 bo to mal drgac. Iz kje speedsterju sploh tsna pozicija med porhi oz vsemi ostalimi bolj pro dirkaškimi modeli.

Urejal Team Cabrio Slovenija, 30.08.2023, 20:43.

Pravi klošar nima strehe nad glavo

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 298

On topic...
@Underdog daj povej mal kako Porh pozicionira speedsterja. Iz serije 991 je prišel kot zadnji model, kar bi se dalo razumet, kot top of the line. Pri 992 bo to mal drgac. Iz kje speedsterju sploh tsna pozicija med porhi oz vsemi ostalimi bolj pro dirkaškimi modeli.

Mene sprasujete kot da se Porsche pisem... :)

Speedster je vedno pozicijoniran zelo visoko, saj kot vemo je prvi Porsche Speedster bil narejen 1954 za US trg in je bil nekaknsa "boljsa" bolj sportna verzija 356 Cabrio modela.  Vrhunec je bil leta 1957 kateri je imel oznako 1500GS in je bil prvi Porsche za prodajo, ki je presegel 200km/h

Speedster je vedno narejen iz nekoliko bolj "sportnih verzij 911", tako 1988 pride G model katerih je bilo narejenih najvec in si je ustvaril ime kot 911 Speedster za naprej, 964 je najbolj ikonocen (imel je kar nekaj delov iz RS modela), 993 sta bila samo 2 (v originalu), 997 jih je najmanj - samo 356, 991 je bil narejen jubiljeno za obletnico 1948 (996 ga ni bilo). Prihaja pa sedaj 992, tudi v Slo BO (pa ne samo eden :) ) in ne vem kaj bilo drugace, saj zopet pride na koncu z 4.0 motorjem predno preide vse skupaj v novo generacijo. ;) Bolj ali manj je vse vzeto iz Touringa, torej super uzivaski avto brez strehe.  :ok

Meni je zelo vsec, dobro se pelje, samo mogoce nase podnebje ni najbolj naklonjeno temu modelu...ce zivis v Californiji, Floridi, Adaluziji, Mallorci, Jug Francije, pa seveda se kje kjer je 300+ dni na leto sonce, je to odlicna izbira (moje skromno mnenje)

Ogromno je izpeljank iz 993 modela, saj je veliko podjetji ki predeluje 993 modele v Speedster izpeljanke vendar sta v origanulu bila narejena samo 2 (ze omenjeno)

P.S. Kar se tice pa tistega kar je @Eddy spraseval torej Tuthill 911K...to je pa trenutno TOP of the TOP kar se tice starih 911. Res tehnoloski biser Air Cooled 911. 33 avtomobilov bo narejenih, 850k GBP + vse dajatve je cena...ni pa se razprodan (ce koga zanima slucajno ;) ). Torej mnogo-mnogo boljsi avto kot je to Singer, katerega vsi "kujejo" v nebo! 

Pripete datoteke

Urejal Underdog, 30.08.2023, 21:44.

"If In Doubt, Flat Out" ;)

Prikaži več možnosti
    • MG in e60va uporabnikom je všeč to sporočilo

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Fun fact. Največ topless avtov per capita je registriranih v UK (ne v ksni Španiji ipd).

Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 235
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

pa saj to je jasno. V Spaniji se vozi cabrie od septembra do maja, poleti je enostavno prevroce
Prikaži več možnosti
    • Compact-3 je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 114
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

pa saj to je jasno. V Spaniji se vozi cabrie od septembra do maja, poleti je enostavno prevroce

Jst stresno okno poleti samo zvecer odprem  :ok

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 48 546
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Jaz sem imel odprto panoramo cel čas danes iz Gorice do Bovca in nazaj. Zakon zadeva.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik

Screenshot_20230919-184232_Gallery.jpg

Lep prizor, not seveda 2 Hansa 70+

Prikaži več možnosti
    • Taucher in BMW Deutschland uporabnikom je všeč to sporočilo

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

attachicon.gifScreenshot_20230919-184232_Gallery.jpg

Lep prizor, not seveda 2 Hansa 70+

ja švabi majo radi G modele na H tablicah ;) 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.