Skoči na vsebino

Izrael v vojni s Palestinci (2023)

* * - - - 5 glasov

• Tema je zaklenjena. Tema je zaklenjena.
1100 odgovorov v temi
_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 668
  • Avtomobil: Becikl

Zadnjič sem se z Ukrajinskim prebežnikom pogovarjal . Pravi, da jih je padlo sigurno pol miljona , v slovenijo jih je pa prišlo 22tisoč. Tako on pravi, dol je zgubil 3 firme naj bi bil z okolice Mariopola. Se pa že znajde... uči slovenščino čaka na izpit, da lahko poseže po višjem delovnem mestu, že rihta avte svojim kolegom. Tako da to da je bil podjetnik mu verjamem...

Moj sodelavec iz Rusije rodom Ukrajine, zdej je 1 leto tukaj,  pravi da so kr brutalne številke. 500k je njabrž vseh ranjenih Ukrajincev mrtvih dvomim ker to ne bi mogli preživet. 

Rusi so mogli za popolnit vrste nardit eno uradno mobilizacijo s 400k ljudmi in še eno neuradno kjer naj bi bilo 300k mobiliziranih. Ob temu da so že na začetku imeli parkrat večjo vojsko od Ukrajincev. S tem da so vse te ljudi rabili samo da so stabilizirali fronto. 

Številke so kar brutalne na obeh straneh je pa dosti tega po totalni neumnosti. Ta sodelavec ima žlahto v ukrajinski vojski in ja tisti ki so šli se v evropo urit je še neki od njih, uno kar se doma uri je pa bogo polovica jih je alkoholikov.  Ko slišiš zgodbice ko umre 50 mladih fantov zaradi enga pijanca ki se je rusom prodal za 250 eurov se malo zamisliš. 

Bomo odprli debato o ukrajini al nas bodo skenslali :ok2

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 137

Žal izgube ne morejo biti podobne, ker ljudje v glavnem umirajo od raznih raketnih, topovskih in podobnih napadov.

Razmere izstreljenih projektilov je močno v korist rusije, tudi do 10x več.

Tudi izgube so sigurno višje na ukrajinski strani, bi si upal trditi da vsaj med 3-5x več mrtvih imajo kot rusi.

Zelenski pa v glavnem jemlje še močnejše opijate, saj je vojska počasi pred kolapsom, on pa še kar sanja da lahko dobi to vojno...

Slava tem revežem ki umirajo zanj, mislim pa da ga bodo na koncu likvidirali, saj mrtva usta ne govorijo...

No kako se porablja US denar...

Ups ni več prispevka na youtube, kjer so razkrinkali zelenega da je kupil dve jahte za 75 mio..

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 927
  • Avtomobil: bmw

https://youtu.be/gLG...iymfVq92UMVFTrd
Prikaži več možnosti
    • veloce in yamasaki uporabnikom je všeč to sporočilo

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 130
  • Avtomobil: UFO

https://9gag.com/gag...dium=post_share
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Žal izgube ne morejo biti podobne, ker ljudje v glavnem umirajo od raznih raketnih, topovskih in podobnih napadov.

Razmere izstreljenih projektilov je močno v korist rusije, tudi do 10x več.

Tudi izgube so sigurno višje na ukrajinski strani, bi si upal trditi da vsaj med 3-5x več mrtvih imajo kot rusi.

Zelenski pa v glavnem jemlje še močnejše opijate, saj je vojska počasi pred kolapsom, on pa še kar sanja da lahko dobi to vojno...

Slava tem revežem ki umirajo zanj, mislim pa da ga bodo na koncu likvidirali, saj mrtva usta ne govorijo...

No kako se porablja US denar...

Ups ni več prispevka na youtube, kjer so razkrinkali zelenega da je kupil dve jahte za 75 mio..

Mah to ne ker ce bi meli.ukrajinci tolikom mrtvih bi ze propadli. Od sodelavca moska zlahta so se skoraj vsi doma, jih ni se nihce prisel iskat.

V primeru da bi bilo toliko mrtvih,se ne bi prosto šetali.

Rusov pa ne bomo nikoli izvedeli kolk je mrtvih. Una pokopalisca od wagnerjevcev so kr z buldozerji zravnali.

Tako da bomo videli. Smo pa evropejci tle konkretno zajebali. Najprej smo ukrajince nasuntali zdej jim pa ze dve leti dajemo neke drobtine orozja ki je ze napol odpisano.

Rusi so medtem zagnali vojno ekonomijo, prakticno celo gospodarstvo dela zato da se štancajo tanki, droni, letala itd.

Mi pa z muzejev ven Leoparde 1 odkupujemo.

Mislim pa da vodo ukrajinci pocasi pristali na pogajnaja.

Ko sem sodelavcu kakih 6 mescev nazaj pred ofenzivo rekel ce se mu zdi vredno zgubit par 10k ljudi za donbass so bili kr za.

Zdej se pogovarjamo so precej bolj odprti za pogajanja.

Sam dobro njegova komplet familija je na ukrajinski strani, sicer relativno blizu fronte ampak na ukrajinski strani.

Ce bi bilo na ruski strani bi najbrz drgac razmisljal in hotel da se jih osvobodi.

V glavnem zajebana situacija, sam bodo mogli ukrajinci pozret pa podpisat premirje.

Dejansko so se dokaj uspesno obranili proti 100x mocnejsemu nasprotniku sam premagat ga pa ne morejo.

Vsaj ne s s to staro šaro ki jo jim evropejci pošiljamo.

Pa mislim da zdej tudi ljudi nimajo vec.

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 238

Evropejci in ZDA pošiljajo kolikor so zmožni, vedelo se je vnaprej da ne morejo poslati in nikoli ne bodo  mogli poslati dovolj. Smo večkrat povedali/delili informacije tudi tukaj, sam ker niso bile iz reddita in NYT, se je spodbujalo ukrajince v smrt. Po prvih treh mesecih je bil konflikt vojaško odločen, končni rezultat znan. Če bi takrat podpisali premirje, bi obdržali državo in prihodnost. Tako pa so zgubili državo in prihodnost.

Če pogledaš gibanje enot na fronti, boš videl na UA strani stalno iste, iz enega boja v drugega, krpanje lukenj, kar pomeni da nimajo dovolj rezerv, da bi lahko pošiljali enote na počitek, kar spet pomeni, da bodo te enote slej ko prej uničene in bo fronta padla. Ko je uničeno večino vojaške sile, države kot take ni več, vseeno kje se to zgodi, najsi bo v Donbassu ali Kijevu. Ruska doktrina zmage je uničenje nasprotnikove vojaške moči in volje do boja, ne zasedanje teritorija, sam to dopovedati komu na zahodu je tudi misija nemogoče. Ukrajinci vprašanje, če bodo zdržali še eno leto, pa tudi če bodo, nič jim ne bo koristilo, ker bodo v tem letu samo še več izgubili.

Ruska ekonomija daleč od tega da bi prešla na vojno, tako kot tudi nobena zahodna ni prešla.

Zahodna propaganda bo pa lepo zapakirala ta poraz in brezsmiselno uničenje države v katerega smo pahnili ukrajince kot nedvomno zmago in ustavitev širjenja rusije, pokazala da je krivda na generalih in ua štabu ki ni "poslušal nasvetov" pametnih NATO generalov,, ipd. ipd. , na razpad političnega vodstva ua (do katerega bo prišlo).....skratka krivi bodo vsi razen mi, kar bo lepo zaključilo zgodbico o herojski ukrajini in plemenitih zahodnjakih, ki so ji pomagali.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, MajoR, YUGONIGGA in 2 ostalim je všeč

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 417

Vse po "planu", pejte prebrat knjigo teorija zarote..., pa vam bodo vsi konflikti na zemlji bolj jasni...

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 65 869
  • Avtomobil: sivo povprečje

Mah to ne ker ce bi meli.ukrajinci tolikom mrtvih bi ze propadli. Od sodelavca moska zlahta so se skoraj vsi doma, jih ni se nihce prisel iskat.

Jaz sem se poleti na morju pogovarjal z enim ukrajincem (možakar že v penziji), ki že leta prihaja v isti, nam sosednji, apartma (letos je prišel z novim avtom), lani in letos prvič brez sina, dobrih 20-25 let ima mulo (neka taka trlica k na fronti ne bi 24 ur zdržal). Pa sem ga letos vprašal kje ima sina, pa je rekel da se doma skriva, ker imajo baje ukrajinci mobilne enote, ki kar s ceste pobirajo za boj sposobne in jih pošljejo na fronto. Je rekel tudi da se boji, da jih bojo po vojni zasedli madžari (živi bližje Madžarski meji izven vojnega območja).

Mislim da sem ga prav razumel, midva se pogovarjava on v ukrajinščini in ruščini, jest slovenščini in srbo-hrvaščini, pa veliko z rokami mahava. :-D 

To our friends and loved ones, no longer with us.

Prikaži več možnosti
    • tomze je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 166
  • Avtomobil: B58 MPPSK

V primeru da bi bilo toliko mrtvih,se ne bi prosto šetali.

Rusov pa ne bomo nikoli izvedeli kolk je mrtvih. Una pokopalisca od wagnerjevcev so kr z buldozerji zravnali.

Tako da bomo videli. Smo pa evropejci tle konkretno zajebali. Najprej smo ukrajince nasuntali zdej jim pa ze dve leti dajemo neke drobtine orozja ki je ze napol odpisano.

Rusi so medtem zagnali vojno ekonomijo, prakticno celo gospodarstvo dela zato da se štancajo tanki, droni, letala itd.

Mi pa z muzejev ven Leoparde 1 odkupujemo.

Mislim pa da vodo ukrajinci pocasi pristali na pogajnaja.

Ko sem sodelavcu kakih 6 mescev nazaj pred ofenzivo rekel ce se mu zdi vredno zgubit par 10k ljudi za donbass so bili kr za.

Zdej se pogovarjamo so precej bolj odprti za pogajanja.

Sam dobro njegova komplet familija je na ukrajinski strani, sicer relativno blizu fronte ampak na ukrajinski strani.

Ce bi bilo na ruski strani bi najbrz drgac razmisljal in hotel da se jih osvobodi.

V glavnem zajebana situacija, sam bodo mogli ukrajinci pozret pa podpisat premirje.

Dejansko so se dokaj uspesno obranili proti 100x mocnejsemu nasprotniku sam premagat ga pa ne morejo.

Vsaj ne s s to staro šaro ki jo jim evropejci pošiljamo.

Pa mislim da zdej tudi ljudi nimajo vec.

To o industriji vojaške opreme v Rusiji sem vam razlagal 1 leto pa ste mi govorili Rusofil pa kaj bo rusija brez moderne tehnologije,..... 

Če je bila Sovjetska zveza med ww2, ko so bile izgube res brutalne in ni bilo take logistike in tehnologije kot je danes, štancali tanke in orožje ter praktično čez noč prešaltali celotno ekonomijo v war effort v bolanih količinah zakaj ste nekateri mislili, da tega Rusi danes niso zmožni? Ruska tehnologija je resda na dost področjih "zastarela"... je pa enostavna, efektivna in proizvaja/printa se hitreje kot dolar bankovci v Ameriki... S tem da močno dvomim, da je Rusko gospodarstvo sploh prešlo na vojno industrijo... Po mijem so samo še eno smeno uvedli v stalnih obratih kjer se orožje proizvaja in je to to. Pa starih zalog in rezerv je itak malo morje. Rusija po mojem je kar se ekonomije in gospodarstva tiče ista kot pred vojno. Boj se dneva, ko bo njihovo gospodarstvo in ekonomija dejansko prešaltala na vojno industrijo. :)

Ukrajina se ni sama obranila proti močnejšemu nasprotniku. Tu moraš vedet, da se je za trenutno stanje morala ohromit cela Evropa + močno posežt vmes Amerika... To je praktično celoten zahod proti zastareli in bogi Rusiji pa sto in ena sankcija, pa še nimajo ukrajinci šanse za zmago in vojna je bila odložena že spomladi takoj po začetku... v par mesecih... pa je propaganda laufala preveč močno...

V tej vojni se je pokazala moč Rusije, katero so vsi podcenjevali. Verjemi, da se tega tudi ZDA in v NATO zavedajo...

Nima veze a maš ti nevem kakšno sodobno opremo al ne. Če ti nisi sposoben te opreme štancat na tekočem traku ti je đabe. Rusi lahko plasirajo tankov, orožja, raket,.. v neomejenih količinah precej dlje časa kot si upamo predstavljat.... Amerika in Evropa brez Ruskih surovin tega ne more izvajat. Žal... 

Jaz sem še vedno mnenja, da si ne bi želel bit na strani zahoda v primeru vojne med Rusijo in Ameriko... Žal...pa naj se sliši še tako noro... Rusija je enostavno premočna, po vrh vsega pa je samozadostna, kar nobena država na zahodu ni. Sploh pa ne Amerika...

Urejal BMW4everafter, 30.11.2023, 12:08.

1964 Ford mustang 289 V8, F36 440i MPPSK 

Prikaži več možnosti
    • YUGONIGGA in tomze uporabnikom je všeč to sporočilo

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako če pravi Ursula von de Pfizer, da čipe jemljejo iz pralnih strojev in bodo kmalu gotofi?

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • YUGONIGGA in BMW4everafter uporabnikom je všeč to sporočilo

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Priponka  trim.8B84338E-0E6D-4C5E-A49B-AF0A482A5294.MOV   2,06MB   30 Število prenosov

To je njen govor :)
Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik

https://www.instagra...Tc4MmM1YmI2Ng==
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 166
  • Avtomobil: B58 MPPSK

Kako če pravi Ursula von de Pfizer, da čipe jemljejo iz pralnih strojev in bodo kmalu gotofi?

Ja sej Tomo pa še par majstrov tukaj pa je reklo in bilo dejansko prepričanih, da bodo Rusi že aprila 2022 ostali brez zalog in brez municije/orožja zato ker je EU uvedla "sankcije" haha :) Kter smeh.  

Hecno kako so se stvari spet obrnile v smer katero smo nekateri že na začetku začrtali in predvideli ter smo bili spet blateni zarad tega ker nismo sprani iz strani zahodnjaških medijev in znamo z lastno butaro razmišljat. 

Sam sem prepričan da nadaljne eskalacije tega konflikta ne bo. Edino kar še ostane je direktna vpletenost NATA, kar pa pomeni ww3 tako, da... Mislim, da bodo ZDA raje poskrbele za sebe in za svoje žide v Izraelu, kot pa za Ukrajino, katero so itak že pokupili, ker jo je kokainski razprodal v zameno za odsluženo orožje haha.

Urejal BMW4everafter, 30.11.2023, 13:52.

1964 Ford mustang 289 V8, F36 440i MPPSK 

Prikaži več možnosti
    • sash in MajoR uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 50 099
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

To ji je povedal mickov Polde al kako? Kaka izjava....... :napaka

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja sej Tomo pa še par majstrov tukaj pa je reklo in bilo dejansko prepričanih, da bodo Rusi že aprila 2022 ostali brez zalog in brez municije/orožja zato ker je EU uvedla "sankcije" haha :) Kter smeh.  
Hecno kako so se stvari spet obrnile v smer katero smo nekateri že na začetku začrtali in predvideli ter smo bili spet blateni zarad tega ker nismo sprani iz strani zahodnjaških medijev in znamo z lastno butaro razmišljat. 

Sam sem prepričan da nadaljne eskalacije tega konflikta ne bo. Edino kar še ostane je direktna vpletenost NATA, kar pa pomeni ww3 tako, da... Mislim, da bodo ZDA raje poskrbele za sebe in za svoje žide v Izraelu, kot pa za Ukrajino, katero so itak že pokupili, ker jo je kokainski razprodal v zameno za odsluženo orožje haha.

Tega nisem nikoli rekel, ste pa vi govorili kako bomo ze lansko zimo vsi zmrznili in pomrli od lakote ker bojda brez Rusije ne moremo prezivet

Priznam pa da sem ruse veckrat napacno ocenil. Najprej sem mislil da imajo hudo dobro vojsko in bodo ukrajino oregazili. No pa se je izkazalo da kinzhali le niso tak bavbav in da imajo vecino tehnike se vedno iz casa sovjetske zveze. Katere imajo pa res ogromno.

Napacno sem tudi ocenil koliko.mrtvih so pripravljeni pozret. Americani so imeli v iraku 4800 mrtvih pa se je vecini javnosti vse skupaj ze zagnuslo in ni skoraj noben podpiral vojne.

Rusi so imeli tolk.mrtvih prvi mesec vojne, zdej jih je najbrz blizu 100k pa ko gledas intervjuje z rusi se noben kaj prevec ne sekira.

Se vec ujel sem intervju z eno gospo.kater moz je bil obsojen na 20 let zapora ker je nekoga ubil al posilil eno...pa je podpisal z wagnerjem in umrl v ukrajini

V glavnem gospa je rekla da prej so jo vsi v vasi postrani gledali ker je bila zena kriminalca. Zdej je pa zena heroja in je cenjena vascanka.

Tle sm se ustel sem mislil da clovesko zivljenje rusom kaj pomeni pa vidmo da ne.

Je pa to šola za evropo da se ne more vec šlepat brez orožja. Potrebno je konkretno povečat vojasko pripravljenost. Rusi dajejo trenutno okrog 10 procentov bdpja za vojsko, ne more evropa dajat v povprecju 1 procent in bit relavanten igralec.

Vsaj tam okrog 4 procente kar pomeni da moramo 4krat vec dati v vojsko da smo lahko pripravljeni na take stvari.

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ni ti pomoci,res ne,koga se tako bojis,da bi moral v EU kupovat vec orozja….
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni ti pomoci,res ne,koga se tako bojis,da bi moral v EU kupovat vec orozja….

Samo hocem da smo se sposobni obranit. Mocno vojsko sem zagovarjal ze pred rusko ukrajinsko vojno. V bistvu mocno vojsko zagovarjam od kadar se zavedam.

Rusija nam je v tem pomenu lahko vzor.

Tudi nasplosno njihov odnos do vojske.

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

https://insajder.com...da-vrne-abramse

V glavnem ameri se posrali v gate in Loyd zahteva fair play, da rusi ne lovijo abramsov....

Bodo pa dobili vecjo kolicino Leopardov.
Kako je EU pridna, ni kaj.

Zda-fair play???
Kaj je ze to?
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

YUGONIGGA
YUGONIGGA

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362

A vojna v Ukrajini še traja? A niso Ukrajinci že zavzeli Moskve buahahahahah?

Modeli (Rusi) so VSEM pokazali kako se stvarem streže. Samo naj meljejo. Slava Rusiji!

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik

A vojna v Ukrajini še traja? A niso Ukrajinci že zavzeli Moskve buahahahahah?

Modeli (Rusi) so VSEM pokazali kako se stvarem streže. Samo naj meljejo. Slava Rusiji!

Skoda je cloveskih zivljenj, ampak zahod je dosegel:

-ruska masinerija proizvodnje orozja dela z polno paro
-ta vojna je zelo brutalna, in ta hip imajo rusi najvec dragocenih izkušenj na bojišču, kar jim predstavlja ogromno prednost če bo kdo v bodoče hotel v vojbo z njimi.
-paket 133. sankcij deluje, samo ne na rusijo, deluje pa zelo blagodejno na EU godpodarstvo..
https://insajder.com...v-svetu-smejijo

No o tem pišem recimo...

Od junaka do bedaka..
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti
    • andy, YUGONIGGA in tomze uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.