Skoči na vsebino

RDC ventili

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
3 odgovorov v temi
tadeja89
tadeja89
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: Prej E87, zdaj F20

Ojla,

problem imam s ponastavitvijo senzorjev za nadzor tlaka v gumah. Vem, da je napaka, ker vidim, da pride ponastavitev samo do 49%.

Zanima me, ali morem dejansko res na Makomo, da preverijo in uredijo, ali obstaja kak vulkanizer na Dolenjskem (Trebnje/NM), da bi tole zrihtal.

Ventili s senzorji naj bi bili original za BMW (proizvajalec Continental/VDO), montirani na nova jeklena platišča (zaradi zime menjala) in očitno je neka težava glede ventilov/senzorjev, ker na 17col za poleti dela vse normalno-BP.

Je imel kdo to težavo, kako se je rešilo? In pa priporočilo za dobrega vulkanizerja na Dolenjskem, če izvzamem Makomo (gre za F20).

Hvala lepa in lep dan  :wave

Prikaži več možnosti

donpierino
donpierino

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: BMW 118i LCI F20

Živjo,

jaz sem peljal na Selmar MB, ker mi javlja napako samo zadnje desno kolo in so pregledali gumo da je vse ok in je najverjetneje senzor fuč, tako da bom poiskal rabljenega na netu in šel k vulkanizerju da zamenja ;) javim ko porihtam. Gre pa tudi za F20.

LP,

Urejal donpierino, 30.11.2023, 23:30.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 902
  • Avtomobil: E61 530dA ///M

Jaz imam praktično nove od M3/M4, cena za 4 kose 100 EUR.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 436
  • Avtomobil: BMW

Ljudje radi pozabljajo, da baterija v teh senzorjih, kljub temu, da je odlična , NI večna, tako, je že kar čudež, če po 10 letih še deluje in, ko prva odleti, navadno hitro še ostale odletijo.... 

Poskusi brez ponastavitve pogledati, od kolikih senzorjev avto dobi informacije, tako tudi najlažje vidiš, kje je težava. 

Urejal Mat xxl, 01.12.2023, 19:05.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.