Skoči na vsebino

Avtomatska zatemnitev ogledala - nastavljiva?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
peeping_tom
peeping_tom
  • Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: Opel Ascona B & E46 316iT

Ena stvar me pa precej moti v e46ki: avtomatska zatemnitev ogledala za moj okus ne zatemni dovolj.

Ni problem, da ne bi delovala, ker deluje.  ampak jaz imam rad RES temno, ker:

1) sem očitno res ekstra občutljiv na to svetlobo od zadaj, že od nekdaj sem si ponavadi ročno zarolal 2x ali celo 3x, da me ni motilo (mogoče zarad tipa očal)

2) res je tudi, da dandanašnji SUVji z LEDicami, ki ti vozijo za relativno nizko e46ko, niso več to kar so bili 25 let nazaj, ko so dizajnirali ta ogledala...

Ali je kakšen hack - bodisi s programiranjem ali pa fizičen - da bi ogledalo bilo temnejše, razen da nalepim folijo čez? :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86 307
  • Avtomobil: Bee-em-wee

Ali je kakšen hack - bodisi s programiranjem ali pa fizičen - da bi ogledalo bilo temnejše, razen da nalepim folijo čez? :)

Ne, oziroma bom tako rekel, tega ni do zdaj še nihče delal.

Srce lahko včasih odkleneš tudi tako, da ključ vtakneš eno nadstropje nižje.

Prikaži več možnosti
    • peeping_tom je všeč

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: E46 320i

Ena stvar me pa precej moti v e46ki: avtomatska zatemnitev ogledala za moj okus ne zatemni dovolj.

1) sem očitno res ekstra občutljiv na to svetlobo od zadaj, že od nekdaj sem si ponavadi ročno zarolal 2x ali celo 3x, da me ni motilo (mogoče zarad tipa očal)

2) res je tudi, da dandanašnji SUVji z LEDicami, ki ti vozijo za relativno nizko e46ko, niso več to kar so bili 25 let nazaj, ko so dizajnirali ta ogledala...

Daj temnit zadnje šipe :-D  Pomaga zelo

Urejal AsdAsd, 23.02.2024, 10:41.

Prikaži več možnosti

peeping_tom
peeping_tom
  • Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: Opel Ascona B & E46 316iT

Daj temnit zadnje šipe :-D  Pomaga zelo

Sem pričakoval ta odgovor :D Ker search po googlu da ven ravno kontra: folku s temnimi šipami ogledalo preveč zatemni :D

Ok, ročni špegu je rešitev v sili, če ne zgruntam česa drugega :)

Prikaži več možnosti

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 307

1. rocni spegu?

2. namenska folija za to ?

https://www.aliexpre...0602520546.html

Prikaži več možnosti
    • peeping_tom je všeč

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: E46 320i

Sem pričakoval ta odgovor :D Ker search po googlu da ven ravno kontra: folku s temnimi šipami ogledalo preveč zatemni :D

Ok, ročni špegu je rešitev v sili, če ne zgruntam česa drugega :)

Jaz mam zatemnjene na 85% in me nikoli ne motijo luči od zadaj ampak imam navadno vzratno ogledalo.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 776
  • Avtomobil: e39 530iA, e85 Z4 3.0i

Jaz prvič slišim, da bi bila stopnja zatemnitve ogledala kakorkoli nastavljiva, ne pri ročnem, ne pri avtomatskem.

Če te tako moti, daj zatemnit zadnjo šipo. Tam lahko izbiraš stopnjo zatemnitve. Če se bojiš, da bo preveč, daj čisto rahlo zatemnit.

Prikaži več možnosti
    • peeping_tom je všeč

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 296
  • Avtomobil: v srcu e39

Samozatemnitveno ogledalo ima 2 senzorja svetlobe…

1. Gleda skoz zadnje steklo, koliko ti sveti v kabino
2. Gleda skozi vetrobransko steklo, da vidi koliko je zunaj temno…

Ce bos tega, ki gleda skozi vetrobransko steklo pokril, delno zatemnil, kakorkoli, bo temnenje bolj agresivno…. Verjetno se bos moral malo igrat, da najdes kaj ti je kul…

Lahko sprobas, daj prst preko senzorja (na zadnji strani ogledala, beli kvadratek), v ogledalo pa posveti z lucko od telefona…

Drugace pa na mojem prastarem audiju je pa malo drugacen problem… ko mi nekdo zadaj sveti v glavo, sveti njegov snop ravno toliko da v speglu blesci, senzorja pa ne doseze in noce zatemnit (senzor ima na spodnjem delu ogledala, in ga zakrije sredinski naslon za glavo, bmw mislim da ima na zgornjem delu ogledala kar je absolutno edina prava resitev)
Prikaži več možnosti
    • peeping_tom je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.