Skoči na vsebino

Active steering

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
9 odgovorov v temi
Mitar1980
Mitar1980
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: Bmw e61 530d

Pozdravljeni. Danes se mi je prižgala tale zadeva ko sem se peljal po ac. Se ustavim na cilju ugasnem avto ga prižgem zadeva zasveti zopet le da je bil sedaj trd volan kakšnih 500 metrov potem pa je popustil in opozorilo je ostalo. Ko sem se vračal po ac se je samo od sebe izklopilo mislim tale lucka volan. Sedaj se mi je pa ze dvakrat danes po vgasanju vozila zopet ponovil scenari trd volan lucka. Ki pa po par stotih metrih ostane le volan se zmehča.
Imel kdo podobne izkušnje. Gre pa za e61 530 d 2004 letnik.
Hvala

Pripete slike za predogled

• 20230708_181359.jpg
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 466
  • Avtomobil: BMW

Pozdravljeni. Danes se mi je prižgala tale zadeva ko sem se peljal po ac. Se ustavim na cilju ugasnem avto ga prižgem zadeva zasveti zopet le da je bil sedaj trd volan kakšnih 500 metrov potem pa je popustil in opozorilo je ostalo. Ko sem se vračal po ac se je samo od sebe izklopilo mislim tale lucka volan. Sedaj se mi je pa ze dvakrat danes po vgasanju vozila zopet ponovil scenari trd volan lucka. Ki pa po par stotih metrih ostane le volan se zmehča.
Imel kdo podobne izkušnje. Gre pa za e61 530 d 2004 letnik.
Hvala

Preden karkoli šariš po mehanskih zadevah priklop na računalnik ter ponovna kalibracija volanske letve.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Mitar1980
Mitar1980
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: Bmw e61 530d

Hehe a je kdo na Gorenjskem, ki mi lahko zrihta mislim to kalibracija pa racunalnik.Tnx
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86 707
  • Avtomobil: Bee-em-wee

Najverjetneje ti je crknil SZL modul, tester bo dal dokončen odgovor. 

Srce lahko včasih odkleneš tudi tako, da ključ vtakneš eno nadstropje nižje.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 466
  • Avtomobil: BMW

Najverjetneje ti je crknil SZL modul, tester bo dal dokončen odgovor.

Ali lahko kakšno temo preskočiš brez komentiranja in ne zmedeš človeka še z svojimi teorijami,ker prakse nimaš.

Urejal blackberet, 23.02.2024, 23:29.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ali lahko kakšno temo preskočiš brez komentiranja in ne zmedeš človeka še z svojimi teorijami,ker prakse nimaš.

Komot jo lahko tudi preskočim, ampak mislim da mu to ne bo pomagalo. Elektronika res ni moje področje, ampak nekaj malenkosti tudi jaz vem. Poleg SZL modula je lahko krivec tudi volanska letev, ali pa modul aktivnega volana, ki se nahaja pod tepihom na sovoznikovi strani. Priporočam obisk pri schumiju. Modul volana je tale reč tule, včasih ga zalije voda in je to razlog za odpoved:

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 963
  • Avtomobil: E60 530DA 2003, E70 40D

Napaka je lahko na več mestih. En senzor kota volana je na samem volanu (cca 500€), drug pa na letvi (cca 160€). Elektronika je pod sopotnikovim sedežem.

Pri meni je redno prižigalo takšno opozorilo, ko je bilo deževno vreme. V preperelem kablu je bila majhna luknjica skozi katero je prišla voda in je potem kabel občasno nagajal. Ko sem peljal na servis, pa je bil kabel že suh in se ni nič videlo.

Kasneje se mi je to še enkrat prižgalo in sem dal zamenjat senzor kota na letvi in je zdaj že 2 meseca mir.

Sama letev mehansko verjetno ni fuč.

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

En senzor kota volana je na samem volanu (cca 500€), drug pa na letvi (cca 160€). 

Če pod senzorjem kota volana na samem volanu misliš SZL modul ni treba novega kupovat za 500 eur, se dobi rabljenega brez problema za 50 - 60 eur, s tistimi na letvi je malo več težav ker so redkejši ampak se načeloma tudi to reši. Tako da popravilo teh stvari ni apriori tako drago in zahtevno kot se komu zdi, samo čas si je treba vzet in pravilno diagnosticirat napako, popravilo potem ni drago.

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 963
  • Avtomobil: E60 530DA 2003, E70 40D

Če pod senzorjem kota volana na samem volanu misliš SZL modul ni treba novega kupovat za 500 eur, se dobi rabljenega brez problema za 50 - 60 eur, s tistimi na letvi je malo več težav ker so redkejši ampak se načeloma tudi to reši. Tako da popravilo teh stvari ni apriori tako drago in zahtevno kot se komu zdi, samo čas si je treba vzet in pravilno diagnosticirat napako, popravilo potem ni drago.

To je sicer res, je pa treba biti zelo pazljiv pri nakupu rabljenih kosov, ker so vmes spremenili design. Prvi so imeli drsni kontakt, pozneje pa so vgrajevali optični enkoder.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

To je sicer res, je pa treba biti zelo pazljiv pri nakupu rabljenih kosov, ker so vmes spremenili design. Prvi so imeli drsni kontakt, pozneje pa so vgrajevali optični enkoder.

Res je, s tehničnim FL se spremeni tudi SZL modul, poznam zadevo in vem kateri kam paše - če je avto po izgledu PFL to ne pomeni da ima tudi stari tip modula, tehnični FL (modeli z novejšimi dizelskimi in bencinskimi motorji) imajo že novega.

Prikaži več možnosti
    • zaxxon je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.