Skoči na vsebino

Moj 2016 Volvo XC90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
105 odgovorov v temi
Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 806
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Kaj pa vem, da mam avtomatika bi po vsem napisanem in slisanem edino vwdriverju vozu v slo, uradnim serviserjem zihr ne :)

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 002
  • Avtomobil: DKW

Kaj pa vem, da mam avtomatika bi po vsem napisanem in slisanem edino vwdriverju vozu v slo, uradnim serviserjem zihr ne :)

Za ZF8 ni treba bit znanstvenik, da menjas sito s filtrom (sploh ce je integriran), 12 sraufov, olje po predpisih in pred tem se ciscenje. Problem je ker se ne kupi original olje ali kako ostno namensko, ampak tiste najcenejse “komplete”, da se prispara 60-80eur in potem se ce je kdo len in se mu mudi samo dotoci sveze olje, ce je pa bolj napreden pa samo olje zamenja :) in posledicno mas posameznike, ki se javno pohvalijo, da so za 100eur resili vse, mislec, da ostale vse nategujejo..
Prikaži več možnosti
    • bimmer 5 je všeč

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 748
  • Avtomobil: /

Matr si brihta :).

Ce je Bauman nategun, pol so me pac nategnil. Mogoce se pozanimaj, kaj je Bauman za Volvo v Sloveniji :).

Je pa to blo leta 2022, tako da ajde, lahko da je zdej 250 pri Baumanu.

Za tega v Lescah pa ptički pojejo, da ni samo zlatar ampak draguljar (Lambo pač stane).

Urejal PIC, 24.05.2024, 09:36.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 558
  • Avtomobil: e86 3.0 si

Matr si brihta :).

Ce je Bauman nategun, pol so me pac nategnil. Mogoce se pozanimaj, kaj je Bauman za Volvo v Sloveniji :).

Je pa to blo leta 2022, tako da ajde, lahko da je zdej 250 pri Baumanu.

Za tega v Lescah pa ptički pojejo, da ni samo zlatar ampak draguljar (Lambo pač stane).

Bauman je ugoden (ne zna računat), ostali imajo večji "cenovni" standard

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Bauman je ugoden (ne zna računat), ostali imajo večji "cenovni" standard

Seveda, kaj pa ne ustavi forumske brihte, da komentira.

Volvota se v SLO pelje na 4 lokacije:

Tomaz3, Lukovica
Miha, NG,
Bauman, MB
Miloš, NM (tega nimam izkusnje iz prve roke).

Urejal PIC, 24.05.2024, 09:48.

Prikaži več možnosti
    • dnjehen je všeč

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Pomnozi ceno olja z litri olja v menjalniku pa ti bo hitro jasno kdo je brihta. Sicer pa zaradi mene tudi ce placas 50eur, vazno da si ti zadovoljen in bo vse v najlesem redu ;)
Prikaži več možnosti
    • bimmer 5 in Andy04 uporabnikom je všeč to sporočilo

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 052
  • Avtomobil: avtomatik

Pomnozi ceno olja z litri olja v menjalniku pa ti bo hitro jasno kdo je brihta. Sicer pa zaradi mene tudi ce placas 50eur, vazno da si ti zadovoljen in bo vse v najlesem redu ;)

Samo ta matematika pije olje :hihi

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Tulk si brihten, da klobasas o ZF menjalnikih, ki jih volvo nima. Menjalnik dela pa od menjave 2 leti nazaj kot puter, hvala :).
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem dal za servis menjalnika pri Baumanu okoli 100 eur. Lepo so te opalili :).

Preden debata zavre - kaj pa spada / je spadalo pod servis menjalnika? 

LP A.

Urejal Andy04, 24.05.2024, 10:08.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Tulk si brihten, da klobasas o ZF menjalnikih, ki jih volvo nima. Menjalnik dela pa od menjave 2 leti nazaj kot puter, hvala :).

Res je, zato p nam povej katero olje in joliko ga pase v menjalnik katerega imas in kako ima filtracija olja urejeno pa bo hitro jasno kdo je brihta in kdo verjame v pravljice.
Popolnoma mozno je da gre not zelo malo olja in da je specifikiacija “ohlapna” in ti z vracunano eno uro dela samo za menjavo olja racuna mehanik 100eur. Sam v to sicer dvomim, ampak glej - ti nas obelodani p bo manj teh brihtnih komentarjev. Moj pa se je res nanasal na ZF.
Prikaži več možnosti

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Preden debata zavre - kaj pa spada / je spadalo pod servis menjalnika?

LP A.

Ne vem.

Pripeljal sem avto na servis, prosil za menjavo olja v menjalniku. V sklopu rednega servisa in menjave zavor.

Sem sklepal, da eden top mehanikov za volvo ve kaj dela.

Urejal PIC, 24.05.2024, 10:12.

Prikaži več možnosti
    • timek je všeč

PIC
PIC

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem.

Pripeljal sem avto na servis, prosil za menjavo olja v menjalniku. V sklopu rednega servisa in menjave zavor.

Verjetno ste spregledali, da na POOBLAŠČENEM servisu stane manj kot v Lescah.

Oglasill sem se zato, ker uporabnik ni siguren, če so mu menjali tako kot je treba, sprašuje, če so naredili OK. In to za VIŠJO ceno kot ZLATARSKI pooblaščleni servis, kjer ima garancijo in "menda" vedo, kaj delajo?

Edit: Na S80 (6-stopenjski) je pa Bauman računal 38 € (material) za menjavo olja v menjalniku. Delo pa ne vem, ker je bilo tudi v sklopu večjega servisa.

Skratka, sklepam da bi bila samo menjava olja dražja, kot pa ko je avto enkrat na dvigalu in se dela še par drugih zadev.

Urejal PIC, 24.05.2024, 10:38.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 963

Aisin menjalnik ima v nekaterih verzijah samo 4 L olja, tako da je cena lahko povsem realna. Pa ti večji servisi dobijo občutno boljše pogoje pri oljih in delih. Tako, da za liter Aisin olja verjetno ni plačal več kot 5-6€. 

Urejal neicheq, 24.05.2024, 10:40.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 070
  • Avtomobil: 2x Ford, Honda

15€/1l je na eBayu.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem.

Pol je najbrž spadalo pod menjavo tole: 

Ali kdo menja olje po sistemu da zlije ven kolikor gre in samo dolije.
Osvezevanje.

Tistega drugega nacina (tim ekart) me je strah da ne bo slo vse skup v ... ce se ni bilo nikoli menjano.

In logično, da je cena za 4 ali 5 litrov olja drugačna kot pa kompletna menjava olja po TE metodi. :ok2

LP A.

Urejal Andy04, 24.05.2024, 11:33.

Član KOS
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 770
  • Avtomobil: Fiesta ST

Za ZF8 ni treba bit znanstvenik, da menjas sito s filtrom (sploh ce je integriran), 12 sraufov, olje po predpisih in pred tem se ciscenje. Problem je ker se ne kupi original olje ali kako ostno namensko, ampak tiste najcenejse “komplete”, da se prispara 60-80eur in potem se ce je kdo len in se mu mudi samo dotoci sveze olje, ce je pa bolj napreden pa samo olje zamenja :) in posledicno mas posameznike, ki se javno pohvalijo, da so za 100eur resili vse, mislec, da ostale vse nategujejo..

Niti približno ni tako simpl. Moreš čez prestave, držat en čas na 2000rpm da se tut wandler nafila, pa spremlat na testerju ker se količina meri na določeni temperaturi menjalnika (final fill je med 40-50°C). V service manualu ti celo piše "Failure to comply with this requirement will result in serious damage to the automatic transmission."

Sem pogledu in gre v Aisin TF80SC 7L olja če je komplet prazen, tako da če mu je naredu samo drain&fill ne vidim zakaj ste ga eni tako napadli da ni možno zamenjat za ta keš kot je napisal, sploh 2018 https://www.fcpeuro....t-aisin-kit-kit

Ne razumem pa zakaj je avtor te teme pelal avto k Roku če mu očitno ne zaupa in je najprej vprašal na forumu če so ga nategnali. Mehaniku pač moreš zaupat drgač ga je treba zamenjat. V Lesce js nebi pelal niti če bi bla menjava 50€ ampak zdej je že kar je.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

So ti menjali tudi sito/filter ali samo olje?

Sito / filter se pri TE metodi običajno ne menja :).

Ne razumem pa zakaj je avtor te teme pelal avto k Roku če mu očitno ne zaupa in je najprej vprašal na forumu če so ga nategnali. Mehaniku pač moreš zaupat drgač ga je treba zamenjat. V Lesce js nebi pelal niti če bi bla menjava 50€ ampak zdej je že kar je.

Je drugač kar nekaj forumašev, ki imamo z Rokom dobre izkušnje :). Odloči se pa vsak sam. 

LP A. 

Urejal Andy04, 24.05.2024, 11:38.

Član KOS
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 770
  • Avtomobil: Fiesta ST

Itak ja, se strinjam. Govorim za sebe po vsem prebranim pa tudi pogovarju sem se z nekom, ki mu 100% zaupam okol teh stvari in mi ga je odsvetoval.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 070
  • Avtomobil: 2x Ford, Honda

Pa to zamenjaš sam, če imaš dve zdravi roki na sebi.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 366
  • Avtomobil: Audi A5

Na mazdi je tut brez filtra servis menjalnika 200€ z delom in materialom
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.