Skoči na vsebino

K: Star avto na plin do 1.6 motorja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
197 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86 865
  • Avtomobil: Bee-em-wee

Če te za avte vsaj malo briga, ni flekov od olja pri nobenem od njiju, oz. jih je pri obeh enako :) Povem iz prve roke, imam namreč oba, s tem da ima BMW "le" 380k km :)

V mojih garažah ni nobenega fleka od olja, pa ima moja E60 530i že 407.000 km  :ok Še celo Caddy je suh pri 300.000 km, čeprav ga imam zadnje čase praktično samo še za smeti vozit...  :-D

Srce lahko včasih odkleneš tudi tako, da ključ vtakneš eno nadstropje nižje.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 760

Fleki od olja, si rekel. OK, s tem da ima BMW 700.000 km, Punto pa 250.000. Na to si pozabil ;)

Jaz sem imel e46 s 100.000km original od prvega lastnika pa pogreb v vseh pogledih, ceprav sem se prav trudil imeti rad. Drugace na 0.9 do 1.2 fire fiat masinah zamenjas tesnilo glave na 50k do 100km km za par eur in imas mir. Generalka 1.2 pride toliko kot menjava 4 cinspul za e46.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jaz sem imel e46 s 100.000km original od prvega lastnika pa pogreb v vseh pogledih, ceprav sem se prav trudil imeti rad.

Avtomobili od prvih lastnikov so včasih katastrofa ker večinoma stojijo, ko se model kam pelje, gre pa do cerkve ali do trgovine in se motor niti ne segreje. 100.000 km takega mučenja na motorju lahko pusti resne posledice, tako da me to kar si napisal ne preseneča. Najlepše delajo tisti motorji, ki jih je lastnik gonil do konca, redno vzdrževal in ki so se vozili na dolgih relacijah. Tak avto seveda potem nima 100.000 km ampak prej 500.000 in več, ampak jaz ga raje vzamem kot zaležanega, saj je zaradi kilometrov tudi cena trikrat nižja. Za razliko v ceni preventivno porihtaš par zadev in imaš odličen avto. Kilometri so samo cifra, imet predsodke se tu ne splača.

Prikaži več možnosti
    • Nos in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

Matej85
Matej85
  • Uporabnik
  • Sporočil: 638

in točno tega dizla puntiča 1.3 kupil od prvega lastnika, s 170.000km realnih in skoz vzdrževan pa še večja jajca kot on clio II s 300 jurjev, tam ni nikol ničcrknil...tle pa skoz ene kablčke v vratih precvika, zadaj ropota okol amortizerja so novi pa pri motorju ropota, neki piska in motor mastn kot da bi ga s 5l olja polil.....ostalo sploh ne gledam več.....vsaj podvozje je vidt boljš

Prikaži več možnosti

nalq4
nalq4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: MERCEDES-BENZ

In kok manj pije 1.3 dizl proti renojevem 1.2 ? Liter manj?
Itak cenejsga in bolj zanesljivga motorja ni kokr je 1.2 8v DF7

Urejal nalq4, 27.05.2024, 19:37.

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

7.5l plina (6.5l bencina), motor 1.2 16v 75km, precej bolj stabilen na cesti kot punto.

1.3 jtd 90km, poraba 4-5l, ampak prehitim lahko vsakega, kar je blo s plinom mal težje.

Urejal Matej85, 27.05.2024, 20:53.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 048
  • Avtomobil: 2x Ford, Honda

in točno tega dizla puntiča 1.3 kupil od prvega lastnika, s 170.000km realnih in skoz vzdrževan pa še večja jajca kot on clio II s 300 jurjev, tam ni nikol ničcrknil...tle pa skoz ene kablčke v vratih precvika, zadaj ropota okol amortizerja so novi pa pri motorju ropota, neki piska in motor mastn kot da bi ga s 5l olja polil.....ostalo sploh ne gledam več.....vsaj podvozje je vidt boljš

Kupil si makaronarja. Ne vem kakšna pričakovanja si imel, ampak zdej si na realnih tleh. To je to za te pare sine :-D

Ko boš pa velik, boš pa avto imel doma :-D

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Premium in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

To je vse normalno, avto je po šipah letnik 2005, reg. 2006, torej 18-19 let staro.

Nimaš kaj , pač ropota, tul, škripa, pušča vrjetno pa nekatere mot, ko se čez celo črpalko sliš ropotanje vztrajnika, mene ne..........radio dela....blokado pa tudi vid  na 5200+-

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Kaj pa ekologija. Te ni nič sram, ko se kadi za teboj?

Saj kadi samo če ga stisnem, drugače ob normalnem pospeševanju ne bo kadil. Vsi te motorji so isti.
Niti mal se ne sekiram za ritoliznike, ker se vse be*ake ki ti z lučmi vozjo za rit v trenutku znebim. Cela Kamniška ravnina je zvečer v temi kadil ko ga stisnu s 2 oz. tretjo k je en za mano vozil s plavimi lučmi je daleč zadaj ostal. Tist k drži varnostno razdaljo mu tega ne delam.

Tehnični maja narejen.

Ko grem v hribe pa še bolj pokadi oz. kadi dokler so obrati višji in višji.

Urejal Matej85, 05.06.2024, 12:43.

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik
  • Sporočil: 300
  • Avtomobil: BMW is no more

Saj kadi samo če ga stisnem, drugače ob normalnem pospeševanju ne bo kadil. Vsi te motorji so isti.
Niti mal se ne sekiram za ritoliznike, ker se vse be*ake ki ti z lučmi vozjo za rit v trenutku znebim. Cela Kamniška ravnina je zvečer v temi kadil ko ga stisnu s 2 oz. tretjo k je en za mano vozil s plavimi lučmi je daleč zadaj ostal. Tist k drži varnostno razdaljo mu tega ne delam.

Tehnični maja narejen.

Ko grem v hribe pa še bolj pokadi oz. kadi dokler so obrati višji in višji.

Epic ;) F. the police;D Se prav ma ta tvoj avto sipa/hobotnica sistem... Nova ideja za James Bond movie gadget... Te kdo j***, spustiš "črnilo" :)

Pa še nalepko "how dare you" si daš lahko zadaj... 

Urejal bmwe4621, 05.06.2024, 13:31.

M-Power-ezgif-com-gif-maker.gif

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 454
  • Avtomobil: star Bmw

How Dare you.
Kaj ima Dare s tem. Avto je od Mateja
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Dare je foter od Grete, z mt sta kadila travo, nakar jima je počila gumica in zdaj mamo kar mamo.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 371
  • Avtomobil: LEPO

Torej je Matej brat od Grete in to razloži njeno zagrizenost za zeleno.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • Jerry, Premium in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Torej je Matej brat od Grete in to razloži njeno zagrizenost za zeleno.

Zna bit ja, vsaka familija ima eno črno ovco, lahko da je to on.

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Če tale Matej85 organizira eno srečanje, pa znam priti, po moje ima za cel žakelj štorij :)

@Matej85, ker avto maš pa za naslednjega na tarči? A pri BMW-jih nisi našel nič.. med dizli oz benz+LPG kombo?

Men so razlagal že vse živo ampak na konc so mi (mehaniki) rekli, da se ne splača vs. kaj gre lahko vse v p****...

Qua bi priporočal za skoraj 100% avtoceste, tam 2-3jurje na mesec dnevne vožnje? :)

Pa ne tak jajček, da si z eno nogo že na drugi strani vsakič ko ti kdo poblenda...

Čeprav "Honda" scena iz Pulp Fictio tud zmaga.. da s skretom vse potovčeš (vsaj po porabi, če ne drugje) :)

Baje da se eni znajo furat z BMW dizli tud ukol 4-5litrov, avtocesta... Al sam mala jajčka gledaš, s sipa sistemom? :)

Urejal bmwe4621, 07.06.2024, 09:20.

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Saj ne bom menjal, ker je folk s temi cenami postal zboljen (razen če se bo kak normalni našel da bo cena normalna), tako da punto grande dizl bo ostal. Dok bo šlo bo šlo, ko crkne če bo to blizu doma pa s traktorjem in vitlom dam zvlečem. Al pa z gozdarsko prikolco naložim gor pa peljem.

Prikaži več možnosti
    • bmwe4621 je všeč

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Saj ne bom menjal, ker je folk s temi cenami postal zboljen (razen če se bo kak normalni našel da bo cena normalna), tako da punto grande dizl bo ostal. Dok bo šlo bo šlo, ko crkne če bo to blizu doma pa s traktorjem in vitlom dam zvlečem. Al pa z gozdarsko prikolco naložim gor pa peljem.

Kaj pa kaki Volvoti D5 oz. 2.4D, tam nek ukol 120 PH dizel (S60, V60, 1st generation, avtomatik), to sem vozil dolgo nazaj in sem bil presenečen nad navorom... Končna je bila uboga ampak moči pa k kurba in zvok ubijalski, za dizel...

Po moje bi lahko traktor ven potegnu iz blata, tak sem mel filing ;) Edin rajdni krog je za ustrelit se... Če moraš narest U-turn je bol da oporoko prej napišeš, ker te lahko hitro nekdo bočno poč :)

So tudi zelo ugodni, morda cenej k jajčki, sam nimam pojma kako je glede stroškov/servisov, ker vsak drugač prbija... od "neuničljiv" do "bejž" stran...

Urejal bmwe4621, 07.06.2024, 12:37.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 979
  • Avtomobil: Sort of a BMW

V mojih garažah ni nobenega fleka od olja, pa ima moja E60 530i že 407.000 km  :ok Še celo Caddy je suh pri 300.000 km, čeprav ga imam zadnje čase praktično samo še za smeti vozit...  :-D

Jaz imam tudi zdaj delovno vozilo Caddya, 1,9 tdi, 540.000 km, nikjer ne pusti kapljice olja.

Prikaži več možnosti

bmwe4621
bmwe4621
  • Uporabnik

Jaz imam tudi zdaj delovno vozilo Caddya, 1,9 tdi, 540.000 km, nikjer ne pusti kapljice olja.

Ker letnik/model? Priporočaš? Pa kok km to zdrzi? maljonček?

Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik

Moj zna pa dobr risat po pesku, zmerja je mal drugje flek, tak 3-5 cm, zdej je že 1m x 1m poslikan.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.