Skoči na vsebino

M340i - Potrebujem nasvet

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
140 odgovorov v temi
chad
chad
  • Uporabnik
  • Sporočil: 13

Živjo,

v bodoče imam namen naročiti novega M340i.

Ker bom prvič vozil in nisem vešč pri BMW vozilih se obračam na vas, da poizvem nekaj stvari in tudi, da mi svetujete kaj približno izbrati.

V konfiguratorju je že sam po sebi M paket dobro opremljen. Ampak sem dodal še nekaj stvari:
Zdaj, da ne naštevam kaj vse sem vključil v konfigurator, je tukaj povezava za ogled: https://configure.bm...nfigid/dbm0x740

Prosim za nasvete, če je oprema v redu in ali je karkoli preveč/manjka.

Prva dilema, ki se mi pojavi je:

Ker imam 1 leto in pol starega otroka, razmišljam o tem, ali bi bilo bolje izbrati Touring ali Limuzino. Glede na to, da otrok že raste in ne potrebujemo več toliko vozička in podobnih stvari, ter ob upoštevanju, da sem zelo navdušen nad M340i zaradi njegovega udobnega voznega udobja med družinskimi izleti in športne zmogljivosti med samostojnimi vožnjami, me zanima, katera izbira bi bila bolj primerna: touring ali limuzino. Še zmeraj se mi v ozadju pojavlja misel, kaj pa če ne vme iz katerega koli razloga, bo premalo prostora. 

Kakšne so važe izkušnje glede limuzine in družine. Naj omenim, da več otrok ne bo.

Kakšna je razlika v vožnji med limuzino in touring verzijo kot voznik in potnik v zadnjem delu vozila?

Pri konfiguraciji sem zasledil "Repair inclusive - 5 let ali 200.000 km", kaj naj bi to bilo?

Hvala že vnaprej za informacije.

Prikaži več možnosti

M4-CS
M4-CS
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 404
  • Avtomobil: Vsakega nekaj

Živjo,

v bodoče imam namen naročiti novega M340i.

Ker bom prvič vozil in nisem vešč pri BMW vozilih se obračam na vas, da poizvem nekaj stvari in tudi, da mi svetujete kaj približno izbrati.

V konfiguratorju je že sam po sebi M paket dobro opremljen. Ampak sem dodal še nekaj stvari:
Zdaj, da ne naštevam kaj vse sem vključil v konfigurator, je tukaj povezava za ogled: https://configure.bm...nfigid/dbm0x740

Prosim za nasvete, če je oprema v redu in ali je karkoli preveč/manjka.

Prva dilema, ki se mi pojavi je:

Ker imam 1 leto in pol starega otroka, razmišljam o tem, ali bi bilo bolje izbrati Touring ali Limuzino. Glede na to, da otrok že raste in ne potrebujemo več toliko vozička in podobnih stvari, ter ob upoštevanju, da sem zelo navdušen nad M340i zaradi njegovega udobnega voznega udobja med družinskimi izleti in športne zmogljivosti med samostojnimi vožnjami, me zanima, katera izbira bi bila bolj primerna: touring ali limuzino. Še zmeraj se mi v ozadju pojavlja misel, kaj pa če ne vme iz katerega koli razloga, bo premalo prostora. 

Kakšne so važe izkušnje glede limuzine in družine. Naj omenim, da več otrok ne bo.

Kakšna je razlika v vožnji med limuzino in touring verzijo kot voznik in potnik v zadnjem delu vozila?

Pri konfiguraciji sem zasledil "Repair inclusive - 5 let ali 200.000 km", kaj naj bi to bilo?

Hvala že vnaprej za informacije.

Če imaš malega otroka ti pride v poštev samo en velik kombi. :laugh

Prikaži več možnosti
    • Corona je všeč

netgear
netgear
  • Uporabnik
  • Sporočil: 177
  • Avtomobil: G42

Od opreme mi pade v oci “Galvansko obdelane obrobe gumbov na instrumentni plošči” se mi zdi, da malo polepsa voznikova vrata.

Sam sem imel G21 in sem bil razocaran nad velikostjo v smislu, da ni tako prakticen karavan, posledicno mi je bilo zal, da nisem vzel limuzine. Npr v avto nisem mogel spraviti pomivalnega stroja zaradi sistema za dvig prtljaznih vrat, ki se nahaja v stropu prtljaznega prostora. bodi pozoren na to, da ima karavan dokaj nizek in ozek prtljaznik v primerjavi z drugimi karavani. prav tako mislim, da ce vzames vec stvari za dopust si dokupis stresni kovcek in si zmagal.

“ Repair inclusive - 5 let ali 200.000 km” je pa podaljsano jamstvo na 5 let oz. 200.000km. saj je osnovna garancija le 2 leti.
Prikaži več možnosti
    • chad je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 144
  • Avtomobil: M2

namesto m340i vzemi m3 touring. vse dileme resene. drugace pa jaz bi touring gledal.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

chad
chad
  • Uporabnik

Od opreme mi pade v oci “Galvansko obdelane obrobe gumbov na instrumentni plošči” se mi zdi, da malo polepsa voznikova vrata.

Sam sem imel G21 in sem bil razocaran nad velikostjo v smislu, da ni tako prakticen karavan, posledicno mi je bilo zal, da nisem vzel limuzine. Npr v avto nisem mogel spraviti pomivalnega stroja zaradi sistema za dvig prtljaznih vrat, ki se nahaja v stropu prtljaznega prostora. bodi pozoren na to, da ima karavan dokaj nizek in ozek prtljaznik v primerjavi z drugimi karavani. prav tako mislim, da ce vzames vec stvari za dopust si dokupis stresni kovcek in si zmagal.

“ Repair inclusive - 5 let ali 200.000 km” je pa podaljsano jamstvo na 5 let oz. 200.000km. saj je osnovna garancija le 2 leti.

Hvala za nasvet. Sploh nisem opazil glede prtljaznih vrat, da je na ta način narejeno. Si misliš. "klinc pa tak karavan, če tudi pralnega stroja ne moreš odpeljati"...

namesto m340i vzemi m3 touring. vse dileme resene. drugace pa jaz bi touring gledal.

M3 je žal izven budgeta. M340 je popolnoma zadosti.

Prikaži več možnosti
    • netgear je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 015
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Jaz bi izbral še opcijo M Technology paket, ker je 375€ res malo za to kar dobiš.
Dobiš večje sprednje diske (374mm) namesto standarnih 348mm, 2 dodatna sprednja hladilnika vode, večji glavni hladilnik vode in močnejši ventilator.
Kasneje si lahko tudi M performance zavorne diske retrofitaš, ker so pri M tehnology paketu enako velike čeljusti, pa enak ojačevalec zavor je kot pri M performance zavorah ;)
Tako sem tudi jaz neredil na mojem.

Pa pravo usnje bi še dodal. Ti sedeži, ki so v osnovi pri M340i so iz Alcantare in Sensateca (umetno usnje).

Predal za brezžično polnenje pa ne bi doplačal, ker ne deluje dobro. To je bolezen vseh novih BMWjev.

Urejal panki_86, 16.04.2024, 18:44.

Prikaži več možnosti
    • fp4492, sssimon, primitivnež in 2 ostalim je všeč

chad
chad
  • Uporabnik

Jaz bi izbral še opcijo M Technology paket, ker je 375€ res malo za to kar dobiš.
Dobiš večje sprednje diske (374mm) namesto standarnih 348mm, 2 dodatna sprednja hladilnika vode, večji glavni hladilnik vode in močnejši ventilator.
Kasneje si lahko tudi M performance zavorne diske retrofitaš, ker so pri M tehnology paketu enako velike čeljusti, pa enak ojačevalec zavor je kot pri M performance zavorah ;)
Tako sem tudi jaz neredil na mojem.

Pa pravo usnje bi še dodal. Ti sedeži, ki so v osnovi pri M340i so iz Alcantare in Sensateca (umetno usnje).

Predal za brezžično polnenje pa ne bi doplačal, ker ne deluje dobro. To je bolezen vseh novih BMWjev.

Pri M Technology paketu dobiš tudi 19'' M lita alu. platišča Double-spoke 791 M s pnevmatikami Performance. Ker bom avto uporabil tudi za družinske namene, bo občasno padel kakšen blag off-road (v mislih imam od makedama do grobše neravne površine, da je še zmeraj dostopno z osebnim avtom). 
Kaj potem to pomeni za 19"? Veliko zasledim, da so 19" za show in bolj nagnjene k poškodbam platišč in 18" za go.

Urejal chad, 16.04.2024, 19:06.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Jaz sem se vsepovsod vozil z 19kami, pa nisem imel nikoli težav. 18ke imam zimske, pa prav smešno izgledajo na avtu.
Moj z zimskim setom:
IMG_5982.jpeg

Jaz grem zdaj na 20ke, me čakajo na Selmarju da pridem iz USA :)
Prikaži več možnosti

chad
chad
  • Uporabnik

Jaz sem se vsepovsod vozil z 19kami, pa nisem imel nikoli težav. 18ke imam zimske, pa prav smešno izgledajo na avtu.
Moj z zimskim setom:
attachicon.gifIMG_5982.jpeg

Jaz grem zdaj na 20ke, me čakajo na Selmarju da pridem iz USA :)

Kaj pa komfort pri vožnji z 19kami? Ali je velika razlika med 18 in 19?

Meni že z 18" zgleda tvoj kar soliden.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Kaj pa komfort pri vožnji z 19kami? Ali je velika razlika med 18 in 19?
Meni že z 18" zgleda tvoj kar soliden.

Ni velike razlike v komfortu, prilagodljivo podvozje po moje naredi svoje. Pa sem vozil z obema setoma do Grčije ;) Edino kar se opazi je lažje obračanje volana na mestu z 18kami.
Prikaži več možnosti
    • chad je všeč

nitro
nitro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 432

19ke so čisto udobne. Se pa precej pozna razlika, če bi šel na 20". Jaz bom vsekakor vzel naslednje gume brez RFT Je pa res, da je malenkost trši, ker je spuščen.

Prikaži več možnosti

chad
chad
  • Uporabnik

Hvala za nasvete.

Sem dodal kar M Technology paket. Me pa zanima ali z vozilom pridejo runflat pnevmatike na 19" ?

Pa še eno vprašanje: kako je z utekanjem motorja, ali še vedno drži in je svetovano?

Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 910

Jaz bi mogoče raje vzel karavana zaradi otroka, stare generacije Bmw karavanov mi nikoli niso bile všeč, samo Audi a6, a4 od karavanov, od G serije naprej  (G20,G30), so mi pa karavani ratali zelo všečni in zelo lepo konkurirajo Audi-ju, ki velja za znamko, ki je delala/dela najlepše karavane. Če pa res ni prostor problem, je tudi limuzina zelo lepa. Jaz bi obvezno, če imaš dovolj velik Budget Vzel Laserske luči, njihove prednosti ti lahko Panki razloži, ki ima identični avto, pa najlepša barva se mi zdi da temu avtu paše Bela perla s črnimi feltnami ker se ujame z shadowline dodatki pri "M paketu". Drugače pa M340d dizel varianta te ne zanima? Meni je kar hud dizelski stroj, da bi ga imel v karavanski različici, ///M3 touring je pa že eksotika :) Srečen nakup in veliko varnih km.

Urejal Domen98, 16.04.2024, 21:08.

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 817

Ni več laserskih luči v LCI.
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

Ni več laserskih luči v LCI.

A res? Zakaj pa to? G30/60, jih je imela/ima še na voljo?

Urejal Domen98, 16.04.2024, 21:14.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

A res? Zakaj pa to? G30/60, jih je imela/ima še na voljo?

BMW in Audi sta razložila da je predraga izdelava Laserskih žarometov, pa da se ne izplača glede na povpraševanje. Mislim da je en nov žaromet več kot 3000€. G30 je imela opcijo Laserskih žarometov, G60 pa več nima. Tudi nova 7ica jih nima na voljo.

Zakaj bi pa sploh gledal M340d?
Kupuje novo vozilo za toliko denarja, pa valjda ima za razliko v porabi ;) Pa B58 pod pokrovom motorja, en od najboljših BMWjevih motorjev trenutno ;)
Jaz sem imel enega dizla v življenju (E61 535d), pa verjetno nikoli več.
Prikaži več možnosti
    • sssimon, DrKo in chad uporabnikom je všeč to sporočilo

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

19ke so čisto udobne. Se pa precej pozna razlika, če bi šel na 20". Jaz bom vsekakor vzel naslednje gume brez RFT Je pa res, da je malenkost trši, ker je spuščen.

Me prav zanima kakšna bo vožnja z 20kami.
Moj je še vedno na stock podvozju.
Prikaži več možnosti

Domen98
Domen98
  • Uporabnik

BMW in Audi sta razložila da je predraga izdelava Laserskih žarometov, pa da se ne izplača glede na povpraševanje. Mislim da je en nov žaromet več kot 3000€. G30 je imela opcijo Laserskih žarometov, G60 pa več nima. Tudi nova 7ica jih nima na voljo.

Zakaj bi pa sploh gledal M340d?
Kupuje novo vozilo za toliko denarja, pa valjda ima za razliko v porabi ;) Pa B58 pod pokrovom motorja, en od najboljših BMWjevih motorjev trenutno ;)
Jaz sem imel enega dizla v življenju (E61 535d), pa verjetno nikoli več.

Hvala za razlago laserskih luči, čeprav je zdej to en tak rarity pol, kot limited edition. So jih delal potem pa ukinil, verjetno je Laser še vedno boljši kot led? Mislim, da cena 3k ni problem folku, ki kupuje nov avto za 100k€.

M340d sem omenil zato, ker imajo nekateri fetiš na 3.0 dizelski navor še posebej v kombinaciji s karavanom. Glede na trende dizla pa ga bodo verjetno enkrat kmalu ukinili, kot je Audi ukinil 4.0tdi motor za sq7 in sq8, zdaj je pa na voljo 4.0 TFSI V8, kar je še zmeraj super, boljše kot Mercedes z največjo glupostjo c63 4 cilindri, sramota za AMG.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Hvala za nasvete.

Sem dodal kar M Technology paket. Me pa zanima ali z vozilom pridejo runflat pnevmatike na 19" ?

Pa še eno vprašanje: kako je z utekanjem motorja, ali še vedno drži in je svetovano?

Včasih je šlo izbirati med RFT ali navadnimi. To bi jaz vprašal tam kjer boš naročil vozilo.

Za utekanje vozila piše to v navodilih:

IMG_1885.png
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Hvala za razlago laserskih luči, čeprav je zdej to en tak rarity pol, kot limited edition. So jih delal potem pa ukinil, verjetno je Laser še vedno boljši kot led? Mislim, da cena 3k ni problem folku, ki kupuje nov avto za 100k€.

M340d sem omenil zato, ker imajo nekateri fetiš na 3.0 dizelski navor še posebej v kombinaciji s karavanom. Glede na trende dizla pa ga bodo verjetno enkrat kmalu ukinili, kot je Audi ukinil 4.0tdi motor za sq7 in sq8, zdaj je pa na voljo 4.0 TFSI V8, kar je še zmeraj super, boljše kot Mercedes z največjo glupostjo c63 4 cilindri, sramota za AMG.

Očitno je res rariteta. Od serije 3 imajo opcijo laserskih žarometov samo G20 pre-LCI.
Sej laser je led, samo si pomaga pri dolgih lučeh z laserjem, da ima večji domet.
Verjetno jih je premalo ljudi naročevalo v vseh modelih, kjer je bil na voljo?

Sej ni v navoru vse.
Sem šel iz E61 535d odprto na 340PS/677NM (izmerjeno na valjih) na M340i 415PS/577NM (stock izmerjeno na valjih), pa ne pogrešam teh 100NM. M340i dosti dosti bolj zalepi za sedež ;)

Mercedes je pa res mimo vsekal, bi morali ostati pri 6tih cilindrih ;) Pa Audi z S4 tudi, ta je samo kot dizel na voljo v EU.

Urejal panki_86, 16.04.2024, 22:56.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.