Skoči na vsebino

M340i - Potrebujem nasvet

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
140 odgovorov v temi
Domen98
Domen98
  • Uporabnik
  • Sporočil: 910

Audi S6 bo pa mogoce sel va TFSI, ker v ameriki pa je TFSI, no sej pri nas imas lahko tudi 55TFSI, samo moras posebej dodajat sline opremo, S6 ima tudi vecje bremze? V glavnem neumnost da niso dali S6 ze v startu z 55TFSI motorjem kot v Usa, pustili bi pa A6 varianto 286 in 340hp dizla za vse poslovneze, ki delajo 50k km+ na leto

Urejal Domen98, 16.04.2024, 23:02.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 341
  • Avtomobil: e86 3.0 si

Audi S6 bo pa mogoce sel va TFSI, ker v ameriki pa je TFSI, no sej pri nas imas lahko tudi 55TFSI, samo moras posebej dodajat sline opremo, S6 ima tudi vecje bremze? V glavnem neumnost da niso dali S6 ze v startu z 55TFSI motorjem kot v Usa, pustili bi pa A6 varianto 286 in 340hp dizla za vse poslovneze, ki delajo 50k km+ na leto

V USA ima s6 2.9 motor od rs4/5, 55 tfsi pa ima v bistvu motor od pfl s5/s4. Potem so še druge velike razlike med 55 tfsi in usa s6/7. Npr menjalnik ki je pri 55 tfsi dsg, pri 2.9 je zf8hp, potem quattro tudi ni enak.. 

Glede dizlov, čeprav imam sam 3.0 dizla bi vseeno raje imel b58 kateremu veliko bolj zaupam. Jaz sem zadnja leta vozil bencince, letno delal med 10-15k .. Ko pa sem začel delat 25k+ in po večini dolge relacije pa sem začel počasi razmišljat da mogoče dizel ne bi bila slaba opcija zame. Čeprav imajo ti novi 3.0 dizli smešne porabe, so vseeno eno komplicirano sranje in če ne bi imel situacije kot jo imam zdaj z letno kilometrino, jih niti povohal ne bi. 

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • panki_86 in Domen98 uporabnikom je všeč to sporočilo

chad
chad
  • Uporabnik
  • Sporočil: 13

BMW in Audi sta razložila da je predraga izdelava Laserskih žarometov, pa da se ne izplača glede na povpraševanje. Mislim da je en nov žaromet več kot 3000€. G30 je imela opcijo Laserskih žarometov, G60 pa več nima. Tudi nova 7ica jih nima na voljo.

Zakaj bi pa sploh gledal M340d?
Kupuje novo vozilo za toliko denarja, pa valjda ima za razliko v porabi ;) Pa B58 pod pokrovom motorja, en od najboljših BMWjevih motorjev trenutno ;)
Jaz sem imel enega dizla v življenju (E61 535d), pa verjetno nikoli več.

Z dizli sem zaključil.

B58 motor je eden od velikih razlogov zakaj M340i. Me pa zanimajo druge stvari, kako je z vsemi ostalimi stvarmi ne-vezanih na motor pri BMW? Na glavni forum temi, sem zasledil nekaj problemov kot recimo rjavenje vijakov pri končnikih, da so morali zamenjati vse in je bil strošek po nepotrobnem visok in to pri 3 leta starem vozilu. 
Ker ima BMW 2 leti garancije ali se mi splača doplačati repair inclusive ter service inclusive skupaj ali samo repair inclusive?

Vozilo imam namen voziti kar nekaj časa (vsaj 5,6,7 let, na leto približno 12k-15k km).

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 015
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Z dizli sem zaključil.
B58 motor je eden od velikih razlogov zakaj M340i. Me pa zanimajo druge stvari, kako je z vsemi ostalimi stvarmi ne-vezanih na motor pri BMW? Na glavni forum temi, sem zasledil nekaj problemov kot recimo rjavenje vijakov pri končnikih, da so morali zamenjati vse in je bil strošek po nepotrobnem visok in to pri 3 leta starem vozilu. 
Ker ima BMW 2 leti garancije ali se mi splača doplačati repair inclusive ter service inclusive skupaj ali samo repair inclusive?
Vozilo imam namen voziti kar nekaj časa (vsaj 5,6,7 let, na leto približno 12k-15k km).

Jaz sem imel od težav s podvozjem samo tiste ležaje na amortizerjih pri 20k km prevoženih, katere so mi garancijsko zamenjali. Drugo je še vse prvo.
Moj je 4 leta star, pa 58k km ima prevoženih.
Bilo je 3 leta garancije in 5 let service inclusive, jaz sem še doplačal 2 leti service inclusive, tako da imam servise dokopljene do 2027.
Prikaži več možnosti
    • chad je všeč

chad
chad
  • Uporabnik

Jaz sem imel od težav s podvozjem samo tiste ležaje na amortizerjih pri 20k km prevoženih, katere so mi garancijsko zamenjali. Drugo je še vse prvo.
Moj je 4 leta star, pa 58k km ima prevoženih.
Bilo je 3 leta garancije in 5 let service inclusive, jaz sem še doplačal 2 leti service inclusive, tako da imam servise dokopljene do 2027.

Kaj je bil pa vzrok težav na ležajih?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Kaj je bil pa vzrok težav na ležajih?

Verjetno tovarniška napaka. Ni to pogosta napaka.
Prikaži več možnosti

chad
chad
  • Uporabnik

Torej so kar vzdržljiva vozila.

Kakšen je bil pa račun za normalen servis, če ne bi imeli zakupljenega service inclusive, če seveda ni skrivnost?

Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 17 380
  • Avtomobil: skunk :)

namesto m340i vzemi m3 touring. vse dileme resene. drugace pa jaz bi touring gledal.

Enako se sprasujem tudi jaz zakaj za 10% vec raje ne vzame M3 limo “brez dodatne opreme”?
Motor mu bo dal vecji nasmesek na ustih kot vsa oprema, pa tudi ceno bo sigurno boljse drzal.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 851

Dejansko je na motorju še najmanj razlike, da bi mu dal večji nasmešek. Prej bi bila razlika v vožnji sami, bo pa M3 zagotovo držal bolje ceno.

B58 in S58 sta praktično identična, pri čemer je B58 cenejši za tuning in odklep. Sedaj vem za tri B58, ki so odprti na 500, 600 in 650 konjev, pa laufajo na track-dayih. Nekih pretiranih težav ne pričakuj, so kvalitetni vozi.

Strošek rednega servisa bo nekje v okolici 400-450 € na pooblaščencu.

Urejal neicheq, 17.04.2024, 11:25.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 145
  • Avtomobil: M2

za mali servis vsake 2 leti. uni na 4 leta je x2
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

chad
chad
  • Uporabnik

Kako je pa z oljem pri 340i in katerega priporočate?
Je potrebno imeti dodatno olje v prtljazniku za dolivanje ali zdrži do servisa?
Recimo za mešano vožnjo, kdaj cruising, kdaj kar športno.

Urejal chad, 17.04.2024, 11:39.

Prikaži več možnosti

Loli
Loli
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10

Glede limo ali karavan, če res ne boš večjih stvari vozil vsak dan, je limo super, ima velik prtljažnik, pa bolje izgleda. Glede ojla ni požeruh, vsaj moj ne, servisni interval naj bi bil 30.000, ampak vecina menja na okoli 15.000, sploh ce ga mislis imeti dlje, je vseeno bolje za motor. Drugace pa se ne sekiraj, avto je top, ima malo tezav, in je nasplosno eden boljsih avtomobilov, ki jih lahko trenutno kupiš.
Prikaži več možnosti
    • chad je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 341
  • Avtomobil: e86 3.0 si

Kako je pa z oljem pri 340i in katerega priporočate?
Je potrebno imeti dodatno olje v prtljazniku za dolivanje ali zdrži do servisa?
Recimo za mešano vožnjo, kdaj cruising, kdaj kar športno.

Ne boš brcnil v temo z nakupom M340i, kot so ti napisali trenutno eden boljših avtomobilov na trgu. Samo servise delaj na 15k km in se do 200k km nimaš kaj za sekirat..

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • chad je všeč

chad
chad
  • Uporabnik

Hvala vsem za vse nasvete in pobude. Nismo ravno družina, ki bi prevažala velike stvari. Tudi za dopust smo kar realni, če bo pa zmanjkalo prostora pa vedno obstaja rešitev z strešnim kovčkom.

Čez pol leta ali prej bo na voljo že facelifted verzija. Ali je ta facelifted verzija že na konfiguratorju ali ima že kdo kaj dejansko je razlika?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Jaz delam servise na 15k km. Prvi servis je bil edino narejen na 17k km. Pri meni se uporablja originalno olje BMW TT LL-04 5w30, enako olje dobiš pri service inclusive. Do zdaj še nisem rabil dolivati olja.
Imam ga v prtljažniku za vsak slučaj zaradi dolgih poti. Enako sem ga imel pri E61, pa ga v petih letih nikoli nisem dolil.

Hvala vsem za vse nasvete in pobude. Nismo ravno družina, ki bi prevažala velike stvari. Tudi za dopust smo kar realni, če bo pa zmanjkalo prostora pa vedno obstaja rešitev z strešnim kovčkom.

Čez pol leta ali prej bo na voljo že facelifted verzija. Ali je ta facelifted verzija že na konfiguratorju ali ima že kdo kaj dejansko je razlika?

Facelift = LCI je od julija 2022 pa naprej. Od 2018 do junija 2022 je pa pre-LCI.
Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 844

za 2024 letnik bo bolj verjetno LL12 specifikacija kot LL04
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 851

Kakšen je pa uraden interval servisiranja M340i? Na M4 je 30.000 km, pa dvomim, da bom kaj prej delal.

Prikaži več možnosti

nitro
nitro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 432

Kakšen je pa uraden interval servisiranja M340i? Na M4 je 30.000 km, pa dvomim, da bom kaj prej delal.

Isto je, na 30.000 km.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

za 2024 letnik bo bolj verjetno LL12 specifikacija kot LL04

Enako je kot pri 2020 letniku. LL12FE in LL17FE BMW uporablja za druge trge. Ze EU je po programu BMWja LL04.
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 423
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Menjava olja vsakih 30k km? Ojoj
Prikaži več možnosti
    • primitivnež in Dejc535d uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.