Skoči na vsebino

Tresenje ob zaviranju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
41 odgovorov v temi
elvir79
elvir79
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: BMW 5

pozdravljeni

mene že kar nekaj časa muči tresenje pri zaviranju. pojavljati se je začelo nekaj več kot 10 000 km po nakupu vozila.

pred kratkim sem zamenjal diske in ploščice, prav tako sem zamenjal roke, ki naj bi tudi povzročale težave. nisem nabavil original diskov, so pa zimmermannovi.

kakšen mesec je bilo vse ok, potem pa se je tresenje začelo spet pojavljati. trenutno trese pri zaviranju nad 70 km/h.

ima kdo podobno izkušnjo in je rešil težavo? so ponovno krivi diski?

lep pozdrav

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 341
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Nove diske je treba zakalit ali nekaj takega. Preberi temo od Jerrya, on je razložil, kako se to naredi.
Prikaži več možnosti
    • elvir79 je všeč

mic70
mic70

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 300
  • Avtomobil: BMW E39

Če je vse normalno,če niso diski puter,mora delovat brez tresenja.
Imel sem isti primer..kupoval diske vseh sort,je bilo mir par 100km,potem isto tresenje,kupim še najboljše...isto.Na podvozju vse ok.
Potem sem še vseeno zamenjal puše vilic in tresenje je izginilo.Torej problem je bil v minimalni zračnosti na podvozju,če tega ne odpraviš,ti nobena(Jerryeva magija) ne pomaga....
Prikaži več možnosti
    • blackberet in elvir79 uporabnikom je všeč to sporočilo

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 500

ali pa slaba kvaliteta diskov..

Zakaj pa original ne tresejo ??

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 30 303
  • Avtomobil: E61 530dA ///M

Tudi eni soferji se ne sekirajo in ne cutijo nic. Jaz prakticno na vsaki seriji 5 cutim tresenje spredaj pri 120 km/h. OK, nove nisem vozil, kar je pa 1500000 km in vec je pa vse jajc in prej bankrotiras, kot se resis tresenja.
Noben drug avtokar sem vozil pa ne trese pa folk fura vse zjebane bremze.
Prikaži več možnosti
    • elvir79 je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 337
  • Avtomobil: new age e39

Daj original diske in bo nehalo treat. Ali pa ATE. Ampak najbolje bo delalo z original diski
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 50 847
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Meni je na trojki treslo zaradi slabih stabilizator štangic kljub menjavi diskov. Ko sem stabilizatorje menjal, je tresenje izginilo. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • jjjernej in elvir79 uporabnikom je všeč to sporočilo

elvir79
elvir79
  • Uporabnik

hvala za vaše odgovore in predloge.

tresenje se je začelo že pri original diskih, ki so bili v dobrem stanju (malo obrabe). sem pa res kupil diske verjetno prepoceni (čeprav so zimmermann), pa vendar to ne opravičuje dejstva, da po nekaj tednih uporabe niso ok.

našel sem še nekaj možnih vzrokov ... npr. bati na čeljustih, ki se radi "zataknejo", slab material na ploščicah itd. grem v ponedeljek k mehaniku, da greva skozi podvozje.

Če je vse normalno,če niso diski puter,mora delovat brez tresenja.
Imel sem isti primer..kupoval diske vseh sort,je bilo mir par 100km,potem isto tresenje,kupim še najboljše...isto.Na podvozju vse ok.
Potem sem še vseeno zamenjal puše vilic in tresenje je izginilo.Torej problem je bil v minimalni zračnosti na podvozju,če tega ne odpraviš,ti nobena(Jerryeva magija) ne pomaga....

puše na katerih vilicah? lahko najdeš kakšno povezavo do dela, ki si ga zamenjal?

Nove diske je treba zakalit ali nekaj takega. Preberi temo od Jerrya, on je razložil, kako se to naredi.

ne najdem te teme  :napaka

Prikaži več možnosti

elvir79
elvir79
  • Uporabnik

Tudi eni soferji se ne sekirajo in ne cutijo nic. Jaz prakticno na vsaki seriji 5 cutim tresenje spredaj pri 120 km/h. OK, nove nisem vozil, kar je pa 1500000 km in vec je pa vse jajc in prej bankrotiras, kot se resis tresenja.
Noben drug avtokar sem vozil pa ne trese pa folk fura vse zjebane bremze.

točno to jaz tupim že nekaj tednov in se ne morem sprijaznit z dejstvom, da sem vozil različne znamke vozil in nikoli mi ni nič treslo  :beer

Prikaži več možnosti
    • Andrej-h je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 86 865
  • Avtomobil: Bee-em-wee

V bistvu jih je treba normalizirat, kar je obraten postopek od kaljenja, ampak to velja za diske ki tresejo, ne za nove. Nove je treba pravilno ulaufat. Jaz sem dosti pisal o tem, ne samo v eni temi. Zimmermann sicer ni ravno moja najljubša znamka, ampak vseeno mislim da tako kmalu po nakupu nebi smeli začet trest. Tu gre za en drug razlog. @elvir79, za začetek slikaj sprednje diske in obe fotki prilepi v to temo, včasih se da že iz barve razbrat kaj je narobe, če to ne bo šlo boš moral it pa po vrsti in preverit vse tisto kar si naštel. Btw, osredotoči se na sprednje diske, zadaj podvozja ne rabiš preverjat, ker so vzrok za tresenje v večini primerov sprednji diski in tudi sam si rekel da ko si zmontiral nove nekaj časa ni treslo, predvidevam da si menjal prvi par.

Srce lahko včasih odkleneš tudi tako, da ključ vtakneš eno nadstropje nižje.

Prikaži več možnosti
    • elvir79 je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

A je treslo takoj ko si dal nove diske gor?
Prikaži več možnosti

elvir79
elvir79
  • Uporabnik

V bistvu jih je treba normalizirat, kar je obraten postopek od kaljenja, ampak to velja za diske ki tresejo, ne za nove. Nove je treba pravilno ulaufat. Jaz sem dosti pisal o tem, ne samo v eni temi. Zimmermann sicer ni ravno moja najljubša znamka, ampak vseeno mislim da tako kmalu po nakupu nebi smeli začet trest. Tu gre za en drug razlog. @elvir79, za začetek slikaj sprednje diske in obe fotki prilepi v to temo, včasih se da že iz barve razbrat kaj je narobe, če to ne bo šlo boš moral it pa po vrsti in preverit vse tisto kar si naštel. Btw, osredotoči se na sprednje diske, zadaj podvozja ne rabiš preverjat, ker so vzrok za tresenje v večini primerov sprednji diski in tudi sam si rekel da ko si zmontiral nove nekaj časa ni treslo, predvidevam da si menjal prvi par.

hvala za odgovor

bom v ponedeljek pofotkal diske. menjal sem spredaj, zadaj ne.

lahko pripneš link do kakšne teme, kjer si to razlagal? sem včeraj malo na hitro brskal in mi ni nič ven vrglo.

A je treslo takoj ko si dal nove diske gor?

nekaj časa ni treslo ... slab mesec dni, potem pa je spet začelo

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Diski

Kaj si dal gor? Textar?
Prikaži več možnosti

acx
acx

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 501

Diski
Kaj si dal gor? Textar?

Če sem prav razumel je zimerman
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja sej res. V glavnem ne more bit drugega kot diski, ce nekaj casa ni treslo. Been there done that.

Reklamiraj in naj dajo gor original.
Prikaži več možnosti
    • elvir79 je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 926
  • Avtomobil: e39 530iA, e85 Z4 3.0i

Disk začne trest, ko se na njem naredijo neenake površine, ki grabijo bolj, kot druge. Ko ena površins zagrabi, napne celo kolo še bolj v eno stran, ko druga površina "spusti", sprosti nazaj. Kolo ob tem pobere vsak najmanjši luft na podvozju, ki mu dovoli premike.

Preglej si podvozje.
Prikaži več možnosti
    • mic70 in elvir79 uporabnikom je všeč to sporočilo

elvir79
elvir79
  • Uporabnik

Aja sej res. V glavnem ne more bit drugega kot diski, ce nekaj casa ni treslo. Been there done that.

reklamacijo sem že pripravil, bom pa videl, če bom šel na original, ker baje tudi ni nujno, da rešijo težavo.

Disk začne trest, ko se na njem naredijo neenake površine, ki grabijo bolj, kot druge. Ko ena površins zagrabi, napne celo kolo še bolj v eno stran, ko druga površina "spusti", sprosti nazaj. Kolo ob tem pobere vsak najmanjši luft na podvozju, ki mu dovoli premike.

Preglej si podvozje.

grem v ponedeljek na pregled in bomo šli skozi posamezne elemente.

Prikaži več možnosti

elvir79
elvir79
  • Uporabnik

tak ... danes bil na "pregledu"

mehanik pravi, da so skoraj zagotovo diski, saj ostale komponente ne kažejo znakov obrabe in ni "lufta".

prilagam še fotko diskov

Pripete slike za predogled

• diski_april 2024.jpg
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 436
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Jaz tudi, tresli diski, menjal z novimi pa je kmalu zopet treslo.

Menjal celo podvozje spredaj + nove diske. Ok že par deset tisoč kilometrov.

To sprednje vpetje je pri BMW-jih tako bogo narejeno, da že zaradi vsake malenkosti začne vibrirat.

Prikaži več možnosti
    • Jerry in Davidf1 uporabnikom je všeč to sporočilo

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 811
  • Avtomobil: zvesti X3 3d 2007

Jerry ni avtor, ampak je povzel to od Gerchy-a iz obsežnega almanaha o E39

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2023. Vse pravice pridržane.