Skoči na vsebino

Radio v E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
112 odgovorov v temi
Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 353
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Vem da smo to že predebatirali, zato bi rad malo povzel in dobil kak konkreten odgovor. Ker mi ni, da bi CD menjalec montiral v cabria (čeprav imam zraven lep radio), sem se odločil za nakup novega za okrog 30k sit.

Napisal bom par modelov, pa prosim če mi poveste kaj bi bilo ok in kaj ne (ter zakaj).

Od pioneerjev noben ne pride v poštev, ker so precej izbočeni... Njihova oblika me močno moti.

Z Blaupunktom sem bil zelo zadovoljen, vendar ne vem kako se novejši obnesejo.

Blaupunkt Essen MP35 (26.000sit).
Belo osvetlitev zaslona bi se še dalo preživet, malo bolj me pa moti da ni dot matrix.
Objavljena slika

Bronx mi je pa predrag. Mogoče še kak drug eleganten Blaupunkt (po možnosti brez srebrnih vložkov)?
Objavljena slika

Zanimiva izbira se mi zdi tudi Sony CDX-GT300 (33.000sit).
Malo me sicer moti, da ni čisto črn. Koliko je pa kaj izbočen? GT200 se mi zdi da je precej "okrogel". A zaslon je dot matrix ali ne?
Objavljena slika

Mogoče še Sony CDX-A250 (35.000sit).
V čem se (razen v dizajnu) sploh razlikuje od zgornjega?
Objavljena slika

JVC KDG 322 (100€)
Tega pa sploh ne poznam
Objavljena slika

Kaj pa Lg TCHM1000 MP3 (27.000sit)
Sicer ni barvno ustrezen, toda je oblika v živo kar ok. Zvok je preverjeno boljši kot pri Pioneerju 25xx
Objavljena slika

Če kaj drugega, da bi imelo kolikortoliko kulturen zvok in bi lepo izgledalo v "lesenem" cabriu? Po možnosti z AUX vhodom (čeprav ko je enkrat mp3, to niti ni več tako pomembno)
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Mora bit MP3? Rabljen Becker Mexico? :)
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 714
  • Avtomobil: skunk :)

V Cliotu imamo http://www.ceneje.si...adio-deh-3700mp in smo zadovoljni. Ni pa popolnoma nič izbočen - bom ju3 naredil fotko in jo pripopal. Aja imaš srebrnga (bol šampanc - mi smo se nategnil) iz zeleno osvetlitvijo ali pa črnega z rdečo osvetlitvijo.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 092
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Hja, ziv obup je dobiti estetsko lep radio dandanes, sploh v nizjem cenovnem razredu :damn

Jaz sem pozrl pilulo in sem na racun popolnoma ravne prednje plosce dobil modro osvetljene tipke :blackeye

Recimo meni osebno sta vsec dva panasonica, ampak sta oba v razredu 50k+ in ne poznam kako stojijo stvari glede kvalitete.

Panasonic CQ-C7303N => 57 jurjev
Objavljena slika
Panasonic CQ C7301 N => 48 jurjev
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

ja sam panasonici kolikor vem niso črni... ampak taki neki temno sivi oz. srebrni...
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Za kakšnim rabljenim Nakamichijem poglej, drugače pa Becker Monza, a je že malo višje po cenovni lestvici. Glavni problem sodobnih enot je ta, da so preveč nakičene/popisane, in preveč izstopajo v dvajset let starem avtomobilu... :blackeye Od teh, ki si jih prikazal, mi je prvi (Blaupunkt Essen MP35) še nekako spodoben, ostali sploh ne. Ja, za ta denar res ni lepotcev...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

Essen za moje pojme ponuja premalo, ker je res najcenejši model...

meni se te tanovi kar dopadejo...

Milano MP26 in podobni in Orlando MP46 in podobni...

http://www.blaupunkt...070310_main.asp

mogoče malo preveč kroma...

drgač pa... Sony je res lep, samo ne vem no... ni lih najbolj priljubljen...
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

eXtreme: ja, mora bit mp3. Trenutno imam tega
Objavljena slika + 10x cd menjalec (še nezmontiran) pa imam nekako dovolj nošenja cele torbe cdjev po avtu (cdji ostanejo v compactu).

bavaria fan: Ne, ti Pioneerji mi niso niti malo všeč. Pa tudi kakovost zvoka je tu precej na psu, sploh v primerjavi z LG, če smo že v tem razredu.

M power: katerega si pa nabavil?
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Jaz sem se odločil za Sony CDX-GT300 :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Gledam opis Essen

Avtoradio Blaupunkt Essen MP35 je zelo kakovosten avtoradio z belo osvetlitvijo zaslona in rdečimi tipkami, predvaja CD, CD-R ter CD-RW medije, s podporo formata mp3, ima možnost shranjevanja do 18 radijskih postaj (UKW (FM)/MW/LW) in je preprost za uporabo. Presenetil vas bo s kakovostnim zvokom, preprostim upravljanjem, možnostjo priključitve iPOD-a in izmenjevalnika zgoščenk ter s številnimi drugimi uporabnimi funkcijami. Avtoradio ima maksimalno glasbeno moč 4x45W in dva predizhoda za ojačevalec.

Torej ima tudi kak vhod, da lahko še kaj drugega priklopiš gor?

dk: "Essen za moje pojme ponuja premalo, ker je res najcenejši model..." Kaj konkretno ima manj od ostalih, pa bi jaz "potreboval"?
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

ej... dejansko bi ti lahko kupi tudi radio v imitaciji lesa oz. v kakšni rjavi barvi :laugh bi kr pasalo notri... sam kaj ko jih ni... sam obstajali pa so...
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik

dk: "Essen za moje pojme ponuja premalo, ker je res najcenejši model..." Kaj konkretno ima manj od ostalih, pa bi jaz "potreboval"?

pismo... pa si me dobil :laugh ... maš prav... dejansko ma vse kar rabiš... preprost dizajn, 4x45, mp3, 2x out in celo 1x aux... edino kakovost zvoka je sedaj vprašljiva...
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

saj tist les bo prišel temnejši. Samo da se bom psihično pripravil na ponovno oblačenje folije (32k za nalepke ne dam, na ebayu je pa samo za model z radijem na sredini).

Koliko se pa kaj da ocenit kakovost zvoka v bofu na tistem stojalu z radiji? Sploh glede na to, da nekih posebno hudih zvočnikov ne bom dajal noter, base mi bo pa menda itak "odpihnilo" :blackeye
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj ni treba da je rjav, če je polno črnega na armaturi :-D Ta Essen (in tudi Brighton) je res najbolj spodoben od vseh! Pa kako lepi so bili včasih Blaupunkti... :frown
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

AC SCHNITZER
AC SCHNITZER

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 544

Kaj pa kakšen clarion? Sprednaja snemljiva plošča z videzom aluminija. 4x51W .. z Mp3-jem bi se ga dalo dobiti že za kakšnih 35k sit :ok
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 581
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Simpl dizajn itak, samo še bolj pa glej na osvetlitev, ki naj bo obvezno rdeča/oranžna. Jaz imam tega notri, pa je zakon radio! :ok

Objavljena slika

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Kakovost zvoka boš na žalost ocenil šele v avtu...mislim pa, da v tem cenovnem razredu ni velike razlike. Tu bolj štejejo funkcije (na žalost) in uporabnost (recimo).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

A ni Brighton enak kot Essen, le da ima grši display.

kroskris: sem že tudi gledal, rdeča osvetlitev je še kar kul, samo v armaturki izgleda malo čudno, ker tako "sili ven". Sploh pri meni, ko imam svetlo ozadje... Bi bil pa vseeno vesel če nalepiš kako fotografijo, narejeno recimo z sopotnikovega sedeža (codrivers viewpoint)

AC SCHNITZER: za znamko mi je popolnoma vseeno, samo da je dovolj dober radio z kulturnim izgledom. Napiši model pa bom preveril, čeprav bi raje nekaj črnega (ali pa lesenega :-D ).
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 581
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Objavljena slika

Tule se vidi kako zgleda, ampak nisem mel vstavljene ploščice, le ta pa gleda od roba okvirne plastike, le še dobrih 2-3mm.
Stvar okusa, mene ne moti četudi zgleda malo ven, ampak je zato vse drugo na radiu super. :)

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 580
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Objavljena slika

Tule se vidi kako zgleda, ampak nisem mel vstavljene ploščice, le ta pa gleda od roba okvirne plastike, le še dobrih 2-3mm.
Stvar okusa, mene ne moti četudi zgleda malo ven, ampak je zato vse drugo na radiu super. :)

Hay!

Sorry ker smetam temo ampak tako lep avto si ne zasluži teh tepihov-po meri narejeni so 6k in pa raztrganih sedežev.

lp

joda
Prikaži več možnosti