Skoči na vsebino

O tiskalnikih in tiskanju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
51 odgovorov v temi
Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 955
  • Avtomobil: skunk :)

No pa se mi je zgodilo kar sem se bal :jok Lansko leto mi je zmanjkalo kartuše, jo zamenjam in vse dela ok. Danes pa hočem dat seminarsko nalogo printat, in je vse en sam ku*čev zmazek. Kaj je narobe :confused Karuše je več kot pol :damn A je kdo iz Ljubljane in ima doma ali pa v službi kakovosten barvni printer. Imel bi za sprintat 6x po cca 25 strani. Seveda plačam :ok

Ajde zdj pa hitro ponudbe, ker moram eno oddati 10.5., druge dve pa 16.5. - sj vem use zadn moment delam :blackeye
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Chieftec
Chieftec

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: e30 318i

Probej glavo kartuše malo namočit v vatko, prtiček, brisačko... prepojeno z alkoholom (iz lekarne mislm da je 70% etanol). Potlej pa ko jo daš nazaj v printer, dej head and nozzels cleaning... Pol pa poskusi ponovno...
Prikaži več možnosti

rogerg
rogerg

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 293
  • Avtomobil: MB CLK, Volvo V70 D5, MGF

Ce imas EPSONa si ga najebal ! Tinta se je zasusila v piezo sobi !

Imam v pisarni barvni laser ! Za print se zmeniva lahko za 130 SIT !
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Probej glavo kartuše malo namočit v vatko, prtiček, brisačko... prepojeno z alkoholom (iz lekarne mislm da je 70% etanol). Potlej pa ko jo daš nazaj v printer, dej head and nozzels cleaning... Pol pa poskusi ponovno...

Sem probal pa ni šlo :frown
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator

Ce imas EPSONa si ga najebal ! Tinta se je zasusila v piezo sobi !

Imam v pisarni barvni laser ! Za print se zmeniva lahko za 130 SIT !

Epsona mam ja - torej sm v k... :blackeye 130 SIT za???
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

130 sit je cena za print na stran.

Zanimivo, pa ravno epson, ki ob vsakem vklopu tako prizadevno puca šobe in stran meče črnilo :laugh. Verjetno ga res že dolgo nisi uporabljal?

In btw., da se ne boš preveč sekiral, v življenju sem imel 2 epsona (matričneža in brizgalnika), z njima sem tlačanil dobrih 11 let, zajebavala pa sta me tako eden kot drugi... :crazy Ko sem zadnjega vrgel v kanto se mi je kar smejalo :laugh

Kupi laserja :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

UM.design
UM.design

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 294
  • Avtomobil: Audi & BMW

7500 SIT za 150 strani. (50 SIT / stran)

Tiskano na Xerox DocuColor 250 z Scitex RIPom Čisto nov produkcijski tiskalnik (http://www.office.xe...st/D50BR-01.PDF)

Cena vključuje špiralno vezavo (v kolikor želiš) in tisk na 90 gsm Xerox Colotech papir.

Jutri me ni v pisarni, če mi pošlješ do nedelje ti lahko naredim v ponedeljek tekom dneva.

Pošlji PDF oz. v kateremkoli drugem formatu vendar priloži fonte, če boš uporabljal kakšno eksotiko.

Lp
Uroš
Prikaži več možnosti

gorenc
gorenc

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 882

aja, matrični tiskalnik te je hecal. kako pa? :) sam med drugim še vedno uporabljam več kot deset let (verjetno 15) starega epsona. Predvsem zato, ker dela v dosu, hkrati pa je zadeva neuničljiva...nekoč je zvesto služil tajnici..nabavna cena pa je bila takratnih 1500dem :ok2
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Hehe, tudi meni še vedno dela, ampak ga bom iz podstrešja privlekel samo u slučaju atomskog rata :laugh

Šlo je za EPSON LQ-570, ki je leta 1993 koštal dobrih 1000 dem. Poleg tega, da se dere ko sto mater (je pač matričnež) in nima avtomatskega podajalnika a4 papirja (dodatna oprema :-D), je imel še eno hudo napako - v windowsih se mu je občasno popolnoma zmešalo :laugh. V dosu v redu dela, ampak na Wordstaru nisem mogel večno ostati :ok2

Recimo, da je sredi tiskanja vedno ene in iste strani v prazno zavrtel boben za en obrat ali pa je preprosto nekje nehal tiskati. In tako je sledilo ponovno ročno tipkanje 33. strani diplome ob 3eh zjutraj :metalc. Sem ter tja se ga pa ni dalo prepričati k sodelovanju in sem zadeve raje printal pri kakšnem sosedu :crazy

Fabrika je očitno te kozlarije pogruntala, in zelo kmalu naredila LQ 570+, skorajda identičen printer, ki baje b.p. dela tudi v winsih :-D

Po nekaj letih pa sem pogruntal genialno foro - v winsih sem dal gor drajverje za LQ 570+ in vsaj tričetrt težav je izginilo :metalc Tako sem z njim kolikor toliko uspešno sprintal nekaj taužent nalepk, položnic in virmanov... (pač nični stroški vzdrževanja, nov originalni trak stane 1500 sit :crazy).
Ko sem si končno omislil takrat "najboljši brizgalnik na svetu" :laugh Stylus color 760, sem dobesedno misli, da sem boga prijel za jajca :laugh. In printer po nekaj letih čisto po hardversko sam pokvaril - sicer bi obubožal na kartušah :ok2 :crazy
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 614
  • Avtomobil: Rdeča raketa

130 sit je cena za print na stran.

Mislim da Rogerg misli nekaj drugega. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 232
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Ima kdo kak predlog, kako prišparat pri ceni tiskanja.

Imam tiskalnik Cannon MG4250 in do sedaj sem vedno original kartuše nabavljal, ki pa seveda niso ravno poceni.

Vem da imajo kopirnice poceni kopije, a kot študent velikokrat potrebujem pozno zvečer kopije  :-D . Včasih vem, da se je dalo kupiti flaško s črnilom, s katerim si potem ponovno napolnil kartušo, ali pa kopije kartuš so tudi bile. Ve kdo kje se kaj takšnega dobi?  :confused

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: v srcu e39

Ima kdo kak predlog, kako prišparat pri ceni tiskanja.
Imam tiskalnik Cannon MG4250 in do sedaj sem vedno original kartuše nabavljal, ki pa seveda niso ravno poceni.
Vem da imajo kopirnice poceni kopije, a kot študent velikokrat potrebujem pozno zvečer kopije  :-D . Včasih vem, da se je dalo kupiti flaško s črnilom, s katerim si potem ponovno napolnil kartušo, ali pa kopije kartuš so tudi bile. Ve kdo kje se kaj takšnega dobi?  :confused

Če res toliko tiskaš kupi laserski tiskalnik. Čisto drugi svet, verjemi :ok
Prav tako se novejših kartuš ne da polniti, oziroma se da, moraš pa resetirat tisti mosul na kartuši, drugače bo javljalo da je še vedno prazna... jeba je, ker tega sam nemores narediti (rabis posebaj citalnik)
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 232
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Kaj pa neoriginalne kartuše?

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 614
  • Avtomobil: Rdeča raketa

So vedno opcija, mi imamo na službenih laser printerjih mešane občutke. En se je usul, spet drugi dokaj hitro spraznil ipd. Nekateri pa delujejo ok. Ponavadi pa dajejo te firme garancije da ti ga zamenjajo, če bo kaj narobe.
Posledično smo za taglavne printerje sklenili kupovati original, obnovljene imamo samo na manjših, pa še tam ne vedno.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 876
  • Avtomobil: Bmw

Pozdravljeni,

malo vlečem staro temo iz naftalina ;)

Mi lahko zaupate kakšen dober servis HP tiskalnikov? Zgleda, da nam je na laserskem šel "fuser" in bi ga dali na servis, je pa starejši model in nisem sigurna, če bi birotehna bila pametna izbira.

Hvala :)

Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 315

@meerkat, birotehna
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 208

Skoda karkoli popravljat, bo drazje kot nov laserc
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 677
  • Avtomobil: BMW

Birotehna, bo čisto prava izbira, bojim se bolj, da ne bo računice, morda bolje drugega rabljenega, tega pa za rezervne dele......

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 876
  • Avtomobil: Bmw

Sem ga odpeljala serviserju blizu nas, servisira HP - zgleda, da je šel fuser, mi še jutri potrdi, ampak najverjetneje bomo kar novega kupili. Hvala vsem :)
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 372
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Fuser enoto(po naše fiksirno) se da obnovit ali pa menjat z novo. Nisi napisala za kateri model se sploh gre, ker pri nekaterih je obnova mala malca, pri drugih pa je tiskalnik sam še za v kanto.

Birosistemi v Logatcu tudi popravljajo take zadeve, čeprav so v osnovi Canon servis. Malo ljudi pa ve da so HP in Canon laserski tiskalniki praktično isti..

PS

Fuser je zanič, če ponavlja izpise na papirju ali ko se pojavljano packe na enaki razdalji. Običajno bolj na sredini lista.

Ozke črte, packe na robu lista pa ponavadi pomenijo zanič boben enoto če je ločena od tonerja, oz. toner kartušo, če je vse v enem kosu.

Urejal Coti, 07.07.2020, 16:58.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.