Skoči na vsebino

O tiskalnikih in tiskanju

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
51 odgovorov v temi
Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 876
  • Avtomobil: Bmw

Laser Jet P2055d - prav olupljena je 1/5 enega valja, vidnega z zadnje strani tiskalnika. Je rekel, da bo pogledal, če se lahko obnovi in nam jutri povedal več.
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 376
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Aha, je že folija raztrgana. Dobi sicer se nova, ampak ni enostavno tiskalnik razdret, da se zamenja. Pol tiskalnika je treba razšraufat, da dobiš ven fuser unit..

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 660
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa a ni to "potrošna roba"? Pri nas v službi imamo HP pa je fuser ena od stvari ki se dobi kot set in se na N časa menja. Dobro, tisti so res veliki printerji, mogoče je tam drugače kot na manjših.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik

Je tako. Na printerjih za 1000€ in več, kjer že toner stane čez 300€ je fiksirna enota dobavljiva v servisnem kitu, skupaj z gumi kolesci in kakim transfer valjčkom, menja pa se na cca 200000 izpisov ali več. Vse skupaj pa zamenjaš v 15 minutah.

Pri malih printerjih je mišljeno da se enostavno kupi novega, ko se fiksirna folija obrabi ali poškoduje(ponavadi so krivi kaki noži in škarje, ko ljudje pulijo ven zatrgane koščke papirja).

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Naš laser je namizni in je že kar nekaj let star. Fuser je oddelal svoje, strošek popravila bi bil 150,00€ + delo, smo se odločili kupiti novega. :)

Urejal Meerkat, 09.07.2020, 07:14.

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 398
  • Avtomobil: BMW

Jaz sem pred kratkim tudi menjal imel sem enakega kot ti.

Sedaj sem vzel HP ColorLaserjet 479fdw

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Mi smo se odločili za Brother-ja HL b2080dw
Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568
  • Avtomobil: tcr

Iscem multifunkcijsko napravo, laserski crno-bel tiskalnik in barvni skener. Obvezno wi-fi oz. brezzicno tiskanje za windows in ios. avtomatskega podajalnika ne potrevujem. HPji so nekje od 250 - 300 naprej, doloceni xeroxi pol manj. Kaj se splaca kupiti za domaco uporabo, z ne najdrazjo prasno kartuso in enostavno upporabo.

kaj priporocate?

Urejal intejk, 13.11.2020, 06:53.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 040
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Iscem multifunkcijsko napravo, laserski crno-bel tiskalnik in barvni skener. Obvezno wi-fi oz. brezzicno tiskanje za windows in ios. avtomatskega podajalnika ne potrevujem. HPji so nekje od 250 - 300 naprej, doloceni xeroxi pol manj. Kaj se splaca kupiti za domaco uporabo, z ne najdrazjo prasno kartuso in enostavno upporabo.

kaj priporocate?

HP-ja bi se izognil zaradi slabo delujočega WiFi vmesnika. Sem imel v zadnjih letih kar nekaj HP printerjev za domačo rabo, pa niti eden ni delal na WiFi kot bi moral. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 752
  • Avtomobil: službeni Passat

HP-ja bi se izognil zaradi slabo delujočega WiFi vmesnika. Sem imel v zadnjih letih kar nekaj HP printerjev za domačo rabo, pa niti eden ni delal na WiFi kot bi moral. 

LP Tristan01

jaz sem pa ravno danes usposobil p1102w na wifi - pa zaenkrat funkcionira.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

jaz sem pa ravno danes usposobil p1102w na wifi - pa zaenkrat funkcionira.

Pri meni je tudi delal 14 dni, potem pa ga mesec dni nismo uporabljali, ko sem ga zopet rabil pa tema... Enkrat se ne poveže na wifi, drugič ni pravi gonilnik... Btw vmes nisem nič spreminjal.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 752
  • Avtomobil: službeni Passat

Pri meni je tudi delal 14 dni, potem pa ga mesec dni nismo uporabljali, ko sem ga zopet rabil pa tema... Enkrat se ne poveže na wifi, drugič ni pravi gonilnik... Btw vmes nisem nič spreminjal.
Lp Tristan01

Problem swm videl da je lahko, ce comp in printer nista na istem wifi. Teli wifi imajo zdaj moznost 5ghz in racunalnik preklaplja med njima. Printer pa ne. Mogoce je tu kaksen hec
Prikaži več možnosti

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 315

Za domaco rabo cisto ok L3151, registriras gar na 3leta in ne razmisljas o cenah crnil
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem swm videl da je lahko, ce comp in printer nista na istem wifi. Teli wifi imajo zdaj moznost 5ghz in racunalnik preklaplja med njima. Printer pa ne. Mogoce je tu kaksen hec

V to se nisem poglabljal. Vedno do sedaj sem imel wifi ki ga je prišel od operaterja. Sedaj je po dolgih letih prvič da sem postavil svoje ruterje in pokril vse prostore v hiši.

Generalno gledano pa bi HP tole moral rešiti tako da uporabnik ne rabi biti pol informatika da natisne par strani.

Lp Tristan01
Prikaži več možnosti

ilegalec
ilegalec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 155

Sam bi priporočal kaj takega:

https://www.mimovrst...a-ecotank-l3150

Predvsem zaradi kartuš, ker je to najceneje kar je lahko. Sam sicer nimam tega modela, imam drugega in je zadeva super. Ko zmanjka črnila se kupi (original) flaška in ga nafilaš. Pa še čisto poceni je.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik

Problem slabega delovanja mrežnega tiskanja (neglede ali je povezava s kablom ali WiFi) je prisoten pri vseh izdelovalcih tiskalnikov, kriva pa so WSD tiskalna vrata, ki se naložijo ob nalaganju gonilnika. Ta vrata naj bi povezala tiskalnik in računalnik neglede na IP naslov enega ali drugega, ki je nastavljen z DHCP in se zato lahko spreminja. V teoriji je to super zadeva sploh za domače uporabnike, v praksi pa zadeva ni čisto dodelana. Dogaja se da tiskalnik enkrat dela brez težav, čez pol ure ne dela več, še čez pol ure pa natisne vse za nazaj in ko že misliš da spet dela , ne tiska več.

Rešitev je v nastavitvi statičnega IP naslova tiskalniku in dodajanju novih TCP/IP vrat v lastnostih tiskalnika.

Prikaži več možnosti

intejk
intejk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568
  • Avtomobil: tcr

Sam bi priporočal kaj takega:

https://www.mimovrst...a-ecotank-l3150

Predvsem zaradi kartuš, ker je to najceneje kar je lahko. Sam sicer nimam tega modela, imam drugega in je zadeva super. Ko zmanjka črnila se kupi (original) flaška in ga nafilaš. Pa še čisto poceni je.

Tele barve so res noro poceni. Mislim, da bom kar epsona nabavil. Kvaliteta tiska je ok? Wifi deluje ok?

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 325
  • Avtomobil: avtomatik

LP Tristan01

Tud men dela tiskanje iz vseh 4ih lap-topov na HP b.p. :ok2

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 660
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Meni tudi dela kar dobro, še celo iz pametnih telefonov in tablice presenetljivo dobro in enostavno.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik

Tele barve so res noro poceni. Mislim, da bom kar epsona nabavil. Kvaliteta tiska je ok? Wifi deluje ok?

Te serije Epsonov imajo samo eno hibo(pravzaprav to velja kar za vse Epsone), nagnjeni so k mašenju šob. Že če stoji nekaj dni bog ne daj tednov brez tiskanja, je treba delati čiščenje šob. Pa bože nedaj uporabljati neoriginal Epson barv, ga lahko kar takoj v kanto zabrišeš..

Urejal Coti, 16.11.2020, 23:29.

Prikaži več možnosti
    • intejk je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.