Skoči na vsebino

Z4 2,5 ali 2,2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
75 odgovorov v temi
plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

Dyno sem naredil in ne boste verjeli...klima mi popapa 10.9Hp in 23,4Nm :crazy ....tko, da itak samo še brez klime v avtu :laugh ..

je pa zanimivo, da je moral imet napačno nastavlene neke nastavitve (kokr sm po papirju gledu se ni ujemala dimenzija gum) in je pokazal serijsko samo 170 ponijev pa kak hrček zraven tko, da ni blo čist merodajno...jutri grem še blokado dvignit na 7.200rpm pa bomo naredili še en Dyno pol pa mislim, da lahko graf sem gor ruknem...pridobil sem pa itak nekaj malega več kot 10hp tko, da razlika spet ni tako očitna, pozna se pa, da je motor malo bolj odziven in, da se lepše in predvsem lažje zavrti...skratka zadovoljen.. :ok
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

gozdi
gozdi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 415
  • Avtomobil: BMW Z4, 2.5i

Dyno sem naredil in ne boste verjeli...klima mi popapa 10.9Hp in 23,4Nm :crazy ....tko, da itak samo še brez klime v avtu :laugh ..

je pa zanimivo, da je moral imet napačno nastavlene neke nastavitve (kokr sm po papirju gledu se ni ujemala dimenzija gum) in je pokazal serijsko samo 170 ponijev pa kak hrček zraven tko, da ni blo čist merodajno...jutri grem še blokado dvignit na 7.200rpm pa bomo naredili še en Dyno pol pa mislim, da lahko graf sem gor ruknem...pridobil sem pa itak nekaj malega več kot 10hp tko, da razlika spet ni tako očitna, pozna se pa, da je motor malo bolj odziven in, da se lepše in predvsem lažje zavrti...skratka zadovoljen.. :ok

Kaj pa porabica, je kej višja sama po sebi, al kej kr bol tiščiš, al ništa?
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

gozdi prej bi rekel, da ni sprememb...npr. ko sem ga čipal na ta dan je pisalo kot vedno 11.8 , če ga res zlo dolg tiščim v dilo mi pride do 12.3

no naslednji dan ko smo ga čipal sem šel pa na morje in sem resetiral poreabo in vozil tako kot običajno - ni bilo pretiravanja z pospeševanjem itd. mi je pa ko sem prišel nazaj domov kazalo 10.7 danes mi pa kaže 11.3 ker sem včeraj malo molzu po avtocesti..danes grem v lj in bo spet v dilo bo pa verjetno okol 12 :ok

tko, da mislim, da ni sprememb...mi je pa včeraj sporočil, da ko bom prišel dvignit blokade, da mi ga bo še enkrat priklopil, ker je baje popravl krivuljo in bom s tem pridobil še par ponijev :ok2

LP, :ok
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

CASTRO
CASTRO

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217

gozdi prej bi rekel, da ni sprememb...npr. ko sem ga čipal na ta dan je pisalo kot vedno 11.8 , če ga res zlo dolg tiščim v dilo mi pride do 12.3

no naslednji dan ko smo ga čipal sem šel pa na morje in sem resetiral poreabo in vozil tako kot običajno - ni bilo pretiravanja z pospeševanjem itd. mi je pa ko sem prišel nazaj domov kazalo 10.7 danes mi pa kaže 11.3 ker sem včeraj malo molzu po avtocesti..danes grem v lj in bo spet v dilo bo pa verjetno okol 12 :ok

tko, da mislim, da ni sprememb...mi je pa včeraj sporočil, da ko bom prišel dvignit blokade, da mi ga bo še enkrat priklopil, ker je baje popravl krivuljo in bom s tem pridobil še par ponijev :ok2

Plazo kje pa se to čipa, oz. kateri so ok za to delo ? Kaj je menjava eproma ali dodan modul "škatlica" ?

lp
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 469
  • Avtomobil: Mašina

www.chiptuning.si

Menjava oz. preprogramiranje eproma :ok
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

Plazo kje pa se to čipa, oz. kateri so ok za to delo ? Kaj je menjava eproma ali dodan modul "škatlica" ?

lp

čipal sem ga v avtoelektroniki :ok ...aja pa ni dodan modul
Prikaži več možnosti

CASTRO
CASTRO

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217

Še malce smetim:

Kaj tu: www.chiptuning.si

ali

tu: www.avtoelektronika.com
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

@CASTRO , chiptuning.si bo kar prav...

za več info kontaktiraj SLP-a ali BMW_d_power :ok 3
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

kako kaj napreduje nakup Z-jčka??? :ok2
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 382
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

kako kaj napreduje nakup Z-jčka??? :ok2

se opravičujem, da tukaj napišem:

Plazo, en PS imaš že nekaj časa
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: 523 E39

Slabo,

Ponudba z-jev z mojimi zahtevami je zelo slaba.
Očitno je ovira avtomatska klima!
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Slabo,

Ponudba z-jev z mojimi zahtevami je zelo slaba.
Očitno je ovira avtomatska klima!

Ne razumem, kako vam je v cabriu faktor avtomatska klima?
To je tako, kot bi želel na terasi klimo?
CC variante zastopim, ceradarje pa nikakor. :confused
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik

In kakšna naj bi bila razlika med CC-ji in ceradarji - pri klimi?
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Ceradarji so povecini sezonska vozila (vecino casa roofless) , medtem ko so CCji (s tem seveda ne mislim samo Pugija, pac pa vse trdo zlozljive streha) vecino casa kar kupeji (avto za vse letne case), kjer pa ima avtomatska klima smisel. Brezstresna voznja pri obeh pa bo primerno ohlajena in prijetna z avtomatsko ali rocno klimo. Vzdrzevanje dolocene temperature pri odprti strehi je nemogoce.
Dopuscam moznost da se motim, seveda, ampak z A vs. M klimo je podobno kot cerada vs. CC...
LP
Austin

Prikaži več možnosti

gozdi
gozdi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 415
  • Avtomobil: BMW Z4, 2.5i

In kakšna naj bi bila razlika med CC-ji in ceradarji - pri klimi?

Austim tole je dejansko res, oz. so ceradarji še malce slabči kot CC-ji saj je po moje izolacija strehe kjer v avto pride največ toplote slabša. Zato avtomatska klima vsekakor pride prav.

Kot sm pa že enkrat omenu, pa imam avtomatsko klimo, pa tko redko prižgano, da bi z ročno lahko brez problema živel.
Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik

Zame cerada tudi približno ni sezonskega zančaja - se vozim pozimi.
Saj se ne bom vozil z klimo pri odprti strehi.
LP

p.s.

Končno nekdo (Austin) , ki se želi "prerekati" z mano glede avtomatske in ročne klime pri Z-ju. Ko sem odprl temo na temo klime so bili vsi ful za avto. Jaz pa ne morem dobiti Z-ja z avtomatsko.
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Prav nic se nocem prerekat...
Zadeva je preprosta...sam klimcija uporabljam samo in zgolj v primeru, da obstanem v koloni, ter za odrosevanje pri nalivu. Za vse ostalo mi spuscena streha popolnoma zadosca, ne glede na vreme (samo, da ne pada, jasno).
Pozimi je pa kaksen gumbek za gretje sedeza bistveno bolj uporaljan... :) Gozdi, jasno, da je tesnenje pri CCjih boljse, zato pa pravim, da pri CCjih A klima svoje delo opravi kot je potrebno.
Sicer pa, ce se ne motim, Z4 ima obe varianti, medtem ko je pri trojki moznost samo rocne.
Pod crto: bmk kaksna je klima, samo da deluje, ko jo potrebujem.
Je pa pohvalno, da ti platno ne predstavlja ovire za voznjo cez celo leto.
Ampak na tvojem mestu lepemu primerku ne bi rekel ne samo zato, ker ima zgolj M klimo...
Uspesno iskanje in upam, da se nam kmalu pridruzis na kaksni turci...

Lp
Austin

Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik

To je dobrodošlo prerekanje.
Drugače pa imam E39 z avtomatsko klimo in žena Z3 brez klime.
Malo pa me je sprovociral tudi gozdi ker ima avtomatsko.
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

To je dobrodošlo prerekanje.

Malo pa me je sprovociral tudi gozdi ker ima avtomatsko.

Diskusija...ne prerekanje. Nas bojo štrafal, če se bomo prerekal. :laugh

Ti, ti Gozdi. :laugh
Si prebral, kaj je napisal?

...da bi z ročno lahko brez problema živel...

Tako da... :) ...najdi, kupi, uživaj. :)

LP
Austin

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 426
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Vse se da prezivet, četudi je mehanska, vazno da je klima, sicer pa ce mas streho dol, je isti shit al mas a ali M :) kdaj bo kaka roadster tour-a, dejmo zbirati predloge: jaz sem za cesto od Trebnjega preko grada Bogenšperk (slastni ovincki) do Zagorja, naprej pa vodi gozdi ali levči do Dravograda?! :ok2

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.