Skoči na vsebino

2000 "the E39" 525i :D

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2042 odgovorov v temi
x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 010
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Eno lepo hišo v Tolminu :)

Tako daleč pa vseeno še nisem :laugh
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 11 279
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Weeee, danes je 22 let od datuma proizvodnje. Pa je dobil malo pozornosti. Eno čiščenje po dolgem času, nove brisalce, nova amortizerčka prtljažnika.

Med čiščenjem sem nekako poškodoval predalček za pepelnikom, ki je zgleda dotrajal. Odlomil se je namreč ročaj, s katerim si "sekcijski" pokrov potiskal gor in dol.

Menjava je enostavna, nov komplet stane nekih 20+ €, če prav vidim. Je že v košarici.

http://bmwfans.info/...ole/#8159698_10

Malenkost se je povesil tudi strop, zgleda zelo enakomerno, da sem nekaj minut tuhtal, ali je nemara tako od nekdaj. Ni videti moteče. A bo treba prej ali slej ugrizniti v to jabolko. Leta so tu. :ok2

Ampak na veselje v vožnji to ne vpliva. Oni dan sem celo šel na poslovni sestanek. Delno zato, ker je vodstvo podjetja ubrisano na stare BMWje, he he. Sestanek 2 uri, avto debata 4 ure. :skrbast

Malo prej sem se pa, mogoče celo prvič v vseh teh letih, saj ne vem več, pustil peljati zadaj. Ma kakšna glamuzorna limuzina je to. Sem se celo privezal, da me ne bi razmetavalo kot Madonne v videu z M5 in s Clivom Ownom ... :laugh

Ni bilo časa za resno slikanje, zato par hitrih slikic kar s telefonom. :(

22years_o1.JPG

22years_o2.JPG

22years_o3.JPG

cana.png

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 389

Vidi kola fina, prava limuzina!

Prikaži več možnosti

crtacrta
crtacrta

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 786
  • Avtomobil: e36 328i cabrio,e34 525i

..lepa e39tka..leta se ji nic ne poznajo..skrben lastnik...

Urejal crtacrta, 05.09.2022, 22:21.

Objavljena slikalep pozdrav iz Maribora!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 949
  • Avtomobil: sivo povprečje

In kdo je bil srečnež/srečnica, ki je imel/-a čast peljati to ultimativni stroj? :-D 

Sem te hotel po vibru vprašat, pa bom kar tule, ko si že updatal temo: kako imaš tablice pritrjene? Direkt z lepilom na pleh ali kaj drugega? Moram nekaj za svojega pogruntat, kar bi minimiziralo morebitne poškodbe če bi jih kdaj moral dol dajat.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Vozil je @sopy. Pa saj je dosti ljudi vozilo ta avto, treba vsem pokazat, kak stroj je to. :obrvi

Jaz sem tablice prilepil z obojestranskim trakom. Sem pa pred kratkim malo raziskoval točno o tem, kar pišeš. Da bi bile enostavno snemljive. Rešitev je več, a so povsod estetski kompromisi - to pomeni, da je razdalja tablica-površina večja kot pri lepljenju. Obstajajo različnie magnetni nosilci ali pa velcro trak.

Če malo poguglaš izraze magnetisch kennzeichen, velcro kennzeichen - najdeš kar nekaj rešitev.

Tule še dve direktni povezavi: 

V pripinki slika, ki pomeni kompromis magnetne variante.Obstaja še malo bolj "radikalna" rešitev, kjer snameš odbijač in spodaj nalepiš močne magnete. Na tablico potem nalepiš magnetni trak, ki je podobne debeline kot klasičen samolepilni. 

Zato se mi zdi trak še najboljša opcija. Če je površina gladka in lakirana, je dovolj čisto malo traku. Ne moreš jih sicer enostavno sneti, ampak če malo pogreješ s fenom in greš zadaj z vrvico ali ribiškim laksom, ne bi smelo biti preveč težav pri "demontaži".

Sem skiciral, kako sem nazadnje lepil. Zeleno je Tesa trak, črno pa so tisti mini tepihki, ki jih uporabiš za pod stol, mizo. Da se tablica ne bi dotikala ob pločevino pri brisanju.

Pripete slike za predogled

• 518_n.jpg
  • tabl1.jpg

cana.png

Prikaži več možnosti
    • _peters_ je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 264
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

:slin  :slin, še vedno ne vem kaj mije bilo da sem svojga prodal :crazy. Lep stroj imaš ni kaj. :ok

Prikaži več možnosti

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 571
  • Avtomobil: Fxx

In kdo je bil srečnež/srečnica, ki je imel/-a čast peljati to ultimativni stroj? :-D

Sem te hotel po vibru vprašat, pa bom kar tule, ko si že updatal temo: kako imaš tablice pritrjene? Direkt z lepilom na pleh ali kaj drugega? Moram nekaj za svojega pogruntat, kar bi minimiziralo morebitne poškodbe če bi jih kdaj moral dol dajat.

Jaz imam prilepljene z tem lepilom. Avto stoji zunaj že par let brez problemov. Ko sem odstranjeval, se šel najprej z laksom zadaj, potem pa lepo "svalkal" ostalo lepilo. Nobenih poškodb na laku.

00021093.jpg

Urejal mistral1, 06.09.2022, 10:02.

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 682
  • Avtomobil: e39 530i

Jaz mam s klasičnim indoor tesa. Drži že 7 let.

Urejal Car Uroš, 06.09.2022, 10:36.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Podobnega outdoor sem že imel na prejšnjih avtih, tle pa cvikam zaradi laka.

Imam idejo da bi vzel kos tanjšega pleha in naredil tam kjer prideta šraufa na original luknje malo vdrtine, toliko da se glava vijaka poravna s preostankom pleha, tega privijačil na original mesta (kjer je not plastični nastavek), nato pa tablico lepil na ta pleh. Malo čudno sem razložil zadevo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DJ Falco
DJ Falco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 940
  • Avtomobil: ///M235i

lahko pa vzameš kaj takega:
SimpleFix - der rahmenlose Kennzeichenhalter - TÜV geprüft – SimpleFix - Rahmenlose Kennzeichen

DSC05750_400x400_crop_center.jpg?v=16403

DSC05759_400x400_crop_center.jpg?v=16403

When life speeds by... downshift.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

To sem tudi že videl, ne zaupam pa toliko tej plastiki, plus lažje se dol sname (nepridipravi).

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Podobnega outdoor sem že imel na prejšnjih avtih, tle pa cvikam zaradi laka.

Imam idejo da bi vzel kos tanjšega pleha in naredil tam kjer prideta šraufa na original luknje malo vdrtine, toliko da se glava vijaka poravna s preostankom pleha, tega privijačil na original mesta (kjer je not plastični nastavek), nato pa tablico lepil na ta pleh. Malo čudno sem razložil zadevo.

Točno to imam jaz narejeno :ok
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 240

To sem tudi že videl, ne zaupam pa toliko tej plastiki, plus lažje se dol sname (nepridipravi).

Jaz imam na svojem in je super. Od pozicij vijakov je odvisno, kako močno držijo tablico. Če imaš samo en vijak na sredini, potem se tablico čisto enostavno sname. Če daš dva vijaka in bolj kot sta oddaljena en od drugega, bolj močno drži tablico in težje jo je nataknit gor ali vzeti dol.

• 20220805_182313.jpg
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Lahko poskusiš. Ker bi uporabil trak, je lahko površina manjša, zato bi privil le dve manjši ploščici (npr. 2x10 cm) in nanje nalepil trak. Luknjo za vijak bi povrtal, da bi se glava vijaka čim bolj usedla. Tam potem ne daš traku, da ne bi zaradi izbočene glavice štrlelo. Plastični čepi sicer kar fejst štrlijo ven, bi jih veljalo stanjšati ali pa umakniti, na pločevinasta nosilca pa nalepiti nekaj mehkega. S čepoma si že na podobni debelini kot tisti magnetni nosilec - ki je morda pogojno sprejemljiv zadaj, ko ne moreš videti "odprtine" med pokrovom prtljažnika in tablico.

Kar ima @x-driver, zdaj, ko je že malo dotrajalo, je precej nerodno, ker ne drži več dobro (tablica in pločevina se ne stikata dovolj tesno skupaj) in zgleda kot da bi se tablica razcepila na dva kosa.

Sicer mislim, da ta trak ne more poškodovati laka.

Žal so te naše tablice tako grde, da je "clean look" izgled brez okvirjev nujen. 

Urejal gerchy, 06.09.2022, 17:00.

cana.png

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Pač vidi se, da je tablica "v zraku", ampak je od prvega dne dalje tako. Edino smotani ličar mi jo je rahlo postrani prilepil, pa se mi ni dalo popravljat :laugh
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Ker vem, da to temo berejo tudi "posebni" ljudje. :hihi

Dolgoletni lastniki E39 vedo, kje se pri pranju nabira voda. Pod zadnjimi in sprednjimi lučmi, pod kljukami, v ogledalih ...  če tega temeljito ne posušiš in greš na cesto, se na črni barvi to seveda pozna.

Do zdaj sem pihal "na pljuča".  Letos pa sem si omislil tole stvarco, s katero tudi takoj posušiš gume, platišč ni treba kaj dosti brisati, pa še kaj lahko popihaš. Z malo večjim pihalom se da posušiti cel avto, za kar je sicer dobro na laku imeti kakšen premaz.

Ne vem, kako to, da si tega nisem omislil že prej. :-D

• IMG_5056.JPG

cana.png

Prikaži več možnosti
    • M power, uursi, Martin ///M in 2 ostalim je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 145
  • Avtomobil: E39 530dTA

Sam za dvorišče pihat, je pa tole malo švoh, a ni?

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Ja, za silo gre, ni pa preveč efektivno.

Zato pa ima Makita ta model v automotive programu. :ok2

cana.png

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 145
  • Avtomobil: E39 530dTA

A to imaš model DUB184?

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.