Skoči na vsebino

2000 "the E39" 525i :D

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
2119 odgovorov v temi
Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 947
  • Avtomobil: mbajk, marprom in F87

No, da popravim. Nič tekočinskega nisem deval notri.

V levem cupholderju pri F31 imam jaz "custom made" peno, kamor vtaknem ključ in daljinček od garaže. Ker ta avto nima kaj prida odlagalnih površin. Da ne omenjam cenenih in netapeciranih vratnih predalov. :skrbast

A ne bi po gerchy standardih bila bol primerna OE rešitev?  :-D 

s-l1600.jpg

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 494

Naša F31 ima tapecirane predale v vratnih tapetah.

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 11 496
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

A ne bi po gerchy standardih bila bol primerna OE rešitev?  :-D 

Bi, bi. Priznam, da nisem vedel za to in nisem niti gledal. Pa zdaj gledam v ETK in za F30 te opcije ni?

Res? Prav vse je tapecirano?  Da bi to dodali v novejše letnike? Ker meni je pri zaviranju že parkrat kaj odletelo ven. :skrbast

cana.png

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 178
  • Avtomobil: B58 & Rade Končar

Čakajte, to bi mene tudi imelo? Kaj je tu kakšen pogoj da zadeva "paše" samo v npr. pfl sredinske konzole brez pokrova, ali paše tudi v LCI konzole? 

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Bi, bi. Priznam, da nisem vedel za to in nisem niti gledal. Pa zdaj gledam v ETK in za F30 te opcije ni?

Tule imajo debato o podobnih zadevah, sicer za 1er-2er? Je pa nekdo objavili kataloški številki..

https://f20.1addicts...ad.php?t=686988

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 660
  • Avtomobil: sivo povprečje

Itak! :skrbast

Ne samo to, nobena petica tudi ne bo E39. :ok2

Malo heca sicer, ampak pri nobenem drugem avtu nimam občutka tako smooth vožnje.  :grin

Razvada je hudič. :laugh

V tanovi Motoreviji je zanimiv članek primerjav kvalitete notranjosti med različnimi generacijami. BMW je pri prehodu iz F na G serijo zadevo izboljšal, VAG/Audi poslabšal. Prav tako so naredili lestvico kvalitete po posameznih velikostnih razredih.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 251
  • Avtomobil: FiST

Najde jih če pogledaš za F2x pod Vehicle trim -> Mounting parts -> Center armrest / storage trays

51169257207

51169257208

https://www.ebay.de/itm/202151567041

Zakaj jih ne moreš izbrat pri F3x na RealOem ne vem, ampak tut če klikneš na "Compartment, center console, front" vrže vn kot da je samo za F2x, čeprav gledaš za F3x (pa tut koker mi je znano je to identično za 1, 2 in 3 serijo). Sigurno mamo koga ki bi ti dal za probat če paše v avto preden naročuješ :laugh

Urejal dnjehen, 06.10.2022, 13:20.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 947
  • Avtomobil: mbajk, marprom in F87

Najde jih če pogledaš za F2x pod Vehicle trim -> Mounting parts -> Center armrest / storage trays

51169257207

51169257208

https://www.ebay.de/itm/202151567041

Zakaj jih ne moreš izbrat pri F3x na RealOem ne vem, ampak tut če klikneš na "Compartment, center console, front" vrže vn kot da je samo za F2x, čeprav gledaš za F3x (pa tut koker mi je znano je to identično za 1, 2 in 3 serijo). Sigurno mamo koga ki bi ti dal za probat če paše v avto preden naročuješ :laugh

Zakaj mene gledaš?  :-D 

Gerchy če bi rad preizskusil in boš kdaj v Mb javi se lahko proba - ima moja to v enkici. 

Urejal Kirn, 06.10.2022, 15:03.

Prikaži več možnosti
    • dnjehen je všeč

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 525
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Ima samo delno tapecirane oz. bolj, kot ne samo dno...okrog je plastika. Petica ima tapecirano okrog in okrog. :)

Sem šel prav pošlatat, ker po pravici povedano nisem točno vedel :skrbast

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

E39 ima še relativno tanke stabilizatorje gerchy in se zato pelje še dodatno smooth, predlagam vožnjo v kakšni novejši petici z aktivnimi stabilizatorji, manjšimi feltnami in seveda, vsaj šestakom  :ok  

Ne vem, kaj bi imeli stabilizatorji opraviti z lahkotnostjo vožnje. Prej teža komponent podvozja. Enkrat sem primerjal, da je vilica pri F10 skoraj 2-krat težja. Večja nevzmetena masa še nikoli ni dobro vplivala na vozne lastnosti. Prevozil kar nekaj km v F10 z adaptive in dynamic drive + zadnje krmiljenje. Ni bilo tistega smooth občutka, da bi avto lebdel na cesti. Pa ni kriva teža (ta je samo "ubila" agilnost), avto je tehtal 2100 kg, dobro opremljen E39 540i pa je tudi blizu 1800 kg.

Gerchy če bi rad preizskusil in boš kdaj v Mb javi se lahko proba - ima moja to v enkici. 

Cool, hvala lepa.

Ima samo delno tapecirane oz. bolj, kot ne samo dno...okrog je plastika. Petica ima tapecirano okrog in okrog. :)

Sem šel prav pošlatat, ker po pravici povedano nisem točno vedel :skrbast

Ja, nekaj "na pol" so tapecirane. Ne bi bil pozoren, če ne bi pakrat telefona in očal odpičilo ven.

cana.png

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Danes je 20 let, odkar sem se prijavil na forum. Najbrž bo počasi čas, da se "upokojim". :skrbast

Ker sem najbrž največ objav naklofal v tej temi, za spomin še brezdomec, ki je hvaležen, da ga kakšna dobra duša vzame pod streho.

Dokler spet ne dobi svoje garaže. Hvala torej dobrim ljudem, da pomagajo skrbeti za tehnično dediščino.  :ok2

Pripete slike za predogled

• shifted.jpg

cana.png

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 609
  • Avtomobil: creative technologie

Čestitke za 20ico :ok :beer. Jst sem svojo že zamudil za praznovanje dva mesca nazaj :-D.

...upam da je tisto rdeče vozilo stabilno in ga ne bo spustil na tla Richter 3 ali kaj takega :laugh.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 477
  • Avtomobil: e61 525dT

Danes je 20 let, odkar sem se prijavil na forum. Najbrž bo počasi čas, da se "upokojim". :skrbast

Sem prav moral pogledat kakšen je moj staž tukaj...... samo 15,5let :eek  kam cajt beži ....

Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: E30 88' @1JZ

Ker sem najbrž največ objav naklofal v tej temi, za spomin še brezdomec, ki je hvaležen, da ga kakšna dobra duša vzame pod streho.
Dokler spet ne dobi svoje garaže. Hvala torej dobrim ljudem, da pomagajo skrbeti za tehnično dediščino.  :ok2

Všečna garaza.
Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 327
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Čestitke men teče že 21 leto :deda

Prikaži več možnosti
    • Veljo je všeč

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 927
  • Avtomobil: Bmw 528ia,Volvo XC60 D3

Evo še jaz, preveril evidenco...Julija letos bo 20 let ko sem se

pridružil forumu...

Avto bo junija pa imel 20 let v mojem lastništvu...

Nisem še imel avta, tako dolgo... :damn

Sicer to ni avto ampak E39 528iA...

Kilometri 511241 ...

Žena pravi da ga ne da...saj veste kako gre, njeno zadovoljstvo

moji stroški :laugh  :dama

Bimmer 5 :cool

Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Pri meni bo julija 20 let. :party 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Veljo in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Pazi sporočilo na tablici porscheja.. Jaz ne bi parkiral spodaj..  :laugh  Če daste minija na dvigalo, lahko dvigalo razbremenite zdaj čez zimo.. Pač na e39 daš gor strešne nosilce.. :cool  :ok  

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Warden uporabnikom je všeč to sporočilo

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator

Ni sile, tole je bilo samo za prehodno obdobje zdaj so avtomobili že drugje, eni so tudi šli že "v promet". :ok2

Lastnik dvigala in avta s pomenljivo tablico pa je sorodno pedantnega karakterja in tudi on definitivno ničesar ne prepušča naključju. Tako da me ni skrbelo. :skrbast

Za ostale oldtimerje na dveh nogah, ki jih očitno niti ni tako malo, pa bi morda bil čas za eno srečanje. Zaželjeni pogoj, poleg 20+ premium članstva, pa je kup starega bavarskega pleha. :laugh

cana.png

Prikaži več možnosti
    • uursi, Martin ///M in Jerry uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

• Globalni moderator

Enkrat po maju, da nam ne bo staro plehovje rja prežrla. :-D 

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.