Skoči na vsebino

Sprememba vodstva v BMW

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 144

V preteklem tednu se je v BMW-ju po odločitvi nadzornega sveta zamenjalo vodstvo podjetja. Predsednik vodstva je postal petdesetletni Dr. Norbert Reithofer, ki je zamenjal dosedanjega predsednika Dr. Helmuta Pankea. Mesto Burkharda Goschela, ki je skrbel za razvojno, tehnološko in prodajno področje, pa bo prevzel Dr. Klaus Draeger. Dr. Panke je delal pri BMW-ju že 26 let, Dr. Goschel pa 28 let.

Upam, da bo Reithofer tudi tako dober šef kot Panke - kar pa bo težko.
Me pa zanima kako to, da so "vrgli" Pankeja in Goschela. :confused
Prikaži več možnosti

Difšpera
Difšpera

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 473

Nemci imajo železno disciplino v poslovnem svetu in pri BMW-ju je tako, da vodilni možje zapustijo podjetje pri 60. letih, pa če so še tako uspešni. Panke bo enkrat avgusta dopolnil 60 let, to je edini vzrok.

Lp
Prikaži več možnosti

n.rosberg
n.rosberg

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 86
  • Avtomobil: E36 318iS coupe

Po besedah z sodelavci iz našega koncerna v nemčiji, ki so tudi delali v BMW in poznali Pankea, so mi povedali, da je velik mož in zelo v redu. Po mojem osebnem mnenju bi bil on še vedno sposoben ostati na tem položajo vsaj še nekaj let.
A vendarle so tako kot povsod potrebne spremembe, predvsem v vodstvu s tem se bo moral sprijazniti tudi Panke. Vendarle, mu lahko želimo vse naj za njegovo izjemno bogato kariero in ogromen prispevek k razvoju BMW. :bmwfans
vlada odobrila visoko hitrostni varnostni test
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 857

Sicer je informacija že stara nekaj tednov in je že bila omenjena na forumu v neki drugi temi...

Maja 2015 bo v BMW AG prišlo do zamenjave v vodstvu - nov predsednik uprave (CEO) bo postal 49 letni Harald Krüger (do sedaj član uprave zadolžen za proizvodnjo). Gre za normalno generacijsko zamenjavo, saj se dosedanji CEO Norbert Reithofer približuje starosti 60 let, ki je zgornja meja za najvišje vodstvene funkcije v BMW.

Desedanji CEO velja za zelo uspešnega, saj je BMW od leta 2006, ko je Norbert Reithofer prevzel vodenje, bistveno povečal prodajo (od 1,4 na 2,1 mio vozil), ter razširil modelsko paleto z mnogimi, predvsem nišnimi modeli kot so 3/5 GranTourismo, 4/6 Gran Coupe, X4, X6, 2 active tourer ter z blagovno znamko i (i3, i8). Prav tako se je modelska paleta zelo razširila tudi pri Mini-ju in Rolls Royceu.

Po odhodu z mesta CEO, bo Reithofer predvidoma poslal predsednik nadzornega sveta, kjer bo zamenjal Joachima Milberga.

:bmw   I :mznak FAN                                                              

BMW :mznak  - WHERE TOO MUCH IS JUST RIGHT

Prikaži več možnosti

tomaž 320
tomaž 320

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 604
  • Avtomobil: E36 coupe & cinquecento

Nemci imajo železno disciplino v poslovnem svetu in pri BMW-ju je tako, da vodilni možje zapustijo podjetje pri 60. letih, pa če so še tako uspešni. Panke bo enkrat avgusta dopolnil 60 let, to je edini vzrok.

Lp

Zeitshe (Mercedes) in Piech (VW) imata oba dva že precej več kot 60 let...
FIX IT AGAIN TOMORROW
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Prav je tako, naj dajo možnost tudi mlajšim, da se izkažejo.
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Vodja m oddelka k Hyundaiu, razvoja (?) pa k VW ;)
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 960
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

kaj pa konkurenčna klavzula?
pri nas za vsako drekast položaj ti jo rinejo u glavo z ogromno oškodnino
Prikaži več možnosti

KCOM
KCOM

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 208
  • Avtomobil: Audi A7 / Jaguar F-Type

kaj pa konkurenčna klavzula?
pri nas za vsako drekast položaj ti jo rinejo u glavo z ogromno oškodnino

Ti posebej pri plači plačujejo za to klavzulo? Če ne, potem jim ta papir lahko vržeš samo v glavo :-D
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

Vodja m oddelka k Hyundaiu, razvoja (?) pa k VW ;)

Ni želel iti na nižji položaj in je šel tja.
Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni ravno povezano s spremembo vodstva, ampak z lastniki:

http://www.forbes.co...lan-dies-at-89/

Prikaži več možnosti

tom78
tom78

BMW fanatik

• Uporabnik

Zajeta-slika.jpg

https://www.bmwblog....it-bmw-in-2020/

https://edition.cnn....eger/index.html

Prikaži več možnosti

Iktd
Iktd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Sem uporabnik ki navadno kupim nov avto, vozim 5-6let, nato prodam.

Z nakupom novega BMWja se je ta navada končala.

Slaba diagnostika- večkrat vozil na diagnostiko in so delali Francoza tako da dobiš občutek, da je garancija samo na papirju oz da čakajo da boš prej obubal, vzvišen/aroganten odnos, višje cene kot konkurenčne značke(zavorne ploščice, menjava gum...)

Avto drugače kar soliden, razen čričkov in podobnih zadev(trdo prestavljanje ko je hladno, piš vetra,ropot plastike pod pokrovom..).

Mogoče se z novim vodstvom kaj spremeni in da ne bo več kupec "kralj" dokler ne kupi in "lanski sneg" ko kupi. 

Pa če bi delali malo bolj kvalitetne avte za to ceno, ki jih prodajajo, tudi ne bi imel nič proti.

Prikaži več možnosti
    • bimmer 5 in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 318
  • Avtomobil: star

Tukaj mislim da je največji problem v servisu s katerim si imel opravka... kdo pa je to?

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Kolikor sem jaz zasledil, je razlog spremembe vodstva zaostanek za mercedesom in teslo. Napram mercedesu predvsem prodajne številke in tesli zarad zaostanka proti njimi v EV

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 528
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

Tukaj mislim da je največji problem v servisu s katerim si imel opravka... kdo pa je to?

Po moje se preveč serviserje gnjavi....saj niso oni naredili avta. Tovarna naredi klump od avta, serviserji se pa zajebavajo s strankami in okvarami, ki jih ne bi smelo biti.

Prikaži več možnosti

Iktd
Iktd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Po moje se preveč serviserje gnjavi....saj niso oni naredili avta. Tovarna naredi klump od avta, serviserji se pa zajebavajo s strankami in okvarami, ki jih ne bi smelo biti.

Če je napaka na avtu, jaz nimam občutka da bi pooblaščenega serviserja gnjavil. Če se serviserju zdi stranka tečna, bi moral serviser menjat poklic ali pa znamko.

Vsak serviser ima pogodbo z BMWjem tako za mene je to vse isto.

Če ima moje podjetje pogodbo in najamem podizvajalca, ki naredi napako

bom jazodgovarjal naročniku ne pa podizvajalec.

Pri BMWju se pa podizvajalec izgovarja na BMW, BMW pa na podizvajalca in se vrtiš v krogu.

Hči je pri pooblaščencu druge znamke kupila 3 lete star avto(garancija 4 leta) in je bila v okvari sklopka, vztrajnik in so ji vse zamenjal pod garancijo. Samo dvakrat je šla, prvič za diagnostiko, drugič za popravilo.

Pri BMWju se pa Francoze delajo pri 3x dražjem avtu. Mogoče bo z novim vodstvom kaj bolje. Je ta pa sreča da je izbire ogromno in sem sprobal že vse lux znamke in vem katerim je za zaupat in katerim ne. BMW sigurno ni med njimi!

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Katerim pa je?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 835
  • Avtomobil: prdalica

Pri Lexus-u vem, da te nosijo po rokah.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • bimmer 5 je všeč

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 655
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Tud pri audiju, vsaj glede na izkusnje moje mame, ki je pred dvema letoma kupila novega Q5. Ze pred nakupom je lahko testirala dva ali tri modele z razlicnimi motorji in paketi opreme. Tudi po nakupu so se vedno ustrezljivi in prijazni. Vem, da je imela ene par napak na avtu, pa so ji vse porihtali in to takoj brez kaksnega ugovarjanja ali izmikanja.
Prikaži več možnosti