Skoči na vsebino

Matej Brglez, Horjul

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
88 odgovorov v temi
Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 632
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Tudi jaz ne več!

Sem hodil kar nekaj let tja, na koncu pa sem se opekel.

Ko bi uporabniki kaj več povedali, da bi sploh se skristaliziralo kaj je bilo. :rolleyes Očitno je na dial-up več ljudi kot sem mislil, kjer vsaka sekunda košta.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Matt*
Matt*

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 147

Model je car, če si fer do njega je nazaj.

Valda naredi kdaj kako napako, saj je človek. Mal mehanikov v Slo je dok dobrih kot je on, ker je natančen in ima red, kot tud edini na Carmaxu kjer dela.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

SID
SID

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 94
  • Avtomobil: E36 Coupé

Zdravo!

Kot sem že rekel sem svojo E36 kar nekaj časa tja vozil, med drugim mi je tud zrihtal drug motor (ko sem svojga kupil nisem menjal jermena, pol je bilo pa veslo :shithappens), no vedno sem mu tudi kakega jurja al dva več dal kot je zahteval, saj se mi je zdel vredu, pa tudi cena OK.

Na zadnje sem bil tam (že Horjul) mislim da avgusta pred tehničnim pregledom, ko mi je avto začel delat na tri cilindre. Ugotovil je da samo kabel prebija (sem tudi jaz tako domneval). In ravno ta kabel - zadnji, čisto pri kabini - naj bi imel še neko kontrolo vžiga in neke fore... cena za ta kabel mislim da 50€.

Zraven še menjava olja pa še neke malenkosti za poštimat. Pridem, plačam, odpeljem. Malo mi je bilo čudno ker mi je prej vedno pokazal stare dele, tokrat pa ne. Glej ga zlomka, pridem do Ljubljane, avto spet po treh cilindrih. Pa odprem pokrov in je bil kabel samo pri motorju malo povit z izolir trakom, ki pa se je seveda stopil in je zopet prebijal.

Sem ga klical da tole ne bo vredu in mi je za sveto zatrjeval da je kabel NOV, da ga je samo malo "dodatno" zaščitil z izolircem. Več kot očitno je bilo da je to isti kabel, ker ga od Horjula do LJ avgusta po suhi cesti pač ne gre tolko umazati, da bi bil isti kot ostali trije.

Nisem ravno človek ki bi se preveč razpizdil, zato sem samo rekel da stvar ne dela, oziroma NOV kabel prebija in ga vprašal kdaj ga bo zamenjal. Pa človek začne na polno mutit, da se teh stvari več ne da tako lahko dobit, mogoče čez 4 tedne, ampak da naj čez par dni kar pripeljem avto za 1 dan tja in da bo nekaj štukal kabel od nimampojma kje in še nimampojma kaj z njim delal. Ne, hočem NOV kabel, ker sem ga plačal, pa se nikakor nisva mogla dogovort, ker se naj jih nebi dalo več dobit. Ne vem kje je našel 4 tedne, verjetno jih ne delajo na južnem polu.

Tudi sam sem malo zaj---al, moral bi preverit v Trzinu če se jih da dobit, kdaj in kolko stanejo, pa sem imel ravno dopust takrat, tko da sem samo 156x povil z izolircem tist kabel in potem pozabil na vseskupaj.

Taka je ta izkušnja in mi še vedno ni jasno ZAKAJ, ker so bile prejšnje vse pozitivne.

LP
Prikaži več možnosti

cassanova
cassanova

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3
  • Avtomobil: F36 + E90

Da ti že 10let voziš, malo dvomim:laugh

jaz komaj 2 leti, fotr pa 10 let, sm pa vednu hodu znjemu, tak da ne pametovat šentjernejčan ;)
Prikaži več možnosti

DDDD
DDDD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 764
  • Avtomobil: Opel

Ma kdo cifro? Ali da ne odpiram nove teme kam se najbolje obrniti glede menjalnika na X5?
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 350
  • Avtomobil: E90, E30 335i

041-679-882

Evo, da še jaz povem moj komentar!

Avto je bil pri Mateju tisti vikend pred veliko nočjo.

Na avtu se je delalo sledeče :

- oljni servis + vsi filtri (mikro, bencinski, zračni, oljni )
- menjava sklopke (komlet sklopka z vsemi + še ena stvar nekje v bljižini, ki je bila zdelana)
- kolotečna plastika in še ena plastika spodaj na odbijaču
- nastavitev ročne zavore
- premontaža prednjih luči

Mogoče sem še kaj pozabil, vendar glavno je tukaj.

Cena za vse našteto je bila 585€ (delo + material).

Moja ocena? Matej je super mehanik, prijazen, vse se dogovori z njim brez panike, odgovarja na vsa zastavljena vprašanja, po servisu pokaže kaj je bilo menjano...

Moj avto je komlet pregledal, priklopil na računalnik, in naredil seznam vsega, kar me še čaka na spisku, da pridem na nulo. Motor je opral in sčistil, tako da se bo vidlo, če kdaj začne puščati.

Jaz sem z njegovim delom zelo zadovoljen. Ni najcenejši, je pa ugoden glede na njegovo znanje in kvalitito :ok

Topolo priporočam vsem :cool

Lp, Matej
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • DDDD je všeč

montenegro
montenegro

Zmija

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 376
  • Avtomobil: Audi B8

Vse pohvale Mateju danes za zamenjavo fedrov na e81 :ok

Urejal montenegro, 27.10.2009, 21:52.

Prikaži več možnosti

Tosi
Tosi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 239

Kot že nekaj let do sedaj, se je Matej spet potrudil za mojo E39. Kvalitetno opravljen servis in odlična medica! Pa še nadomestni avto dobim v uporabo. Sedaj je E39 dobra do pomladi.
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 752
  • Avtomobil: Karjola

No, spet se je izkazal in mi v enem popoldnevu uredil obnovo alternatorja. Car :ok.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

solo
solo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 307
  • Avtomobil: e39

Tudi jaz ga lahko samo pohvalim. Delo je vedno naredil v sprejemljivem času, s sprejemljivimi cenami. Ko si bom znova omislil Bmw-ja, ga bom sigurno k njemu vozil.

lp solo

Urejal solo, 23.12.2009, 13:44.

[URL="http://avtomoto-freaks.com/index.php"][/URL]
Prikaži več možnosti

mih3c
mih3c

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 56

Zdravo!

Zraven še menjava olja pa še neke malenkosti za poštimat. Pridem, plačam, odpeljem. Malo mi je bilo čudno ker mi je prej vedno pokazal stare dele, tokrat pa ne. Glej ga zlomka, pridem do Ljubljane, avto spet po treh cilindrih. Pa odprem pokrov in je bil kabel samo pri motorju malo povit z izolir trakom, ki pa se je seveda stopil in je zopet prebijal.

Sem ga klical da tole ne bo vredu in mi je za sveto zatrjeval da je kabel NOV, da ga je samo malo "dodatno" zaščitil z izolircem. Več kot očitno je bilo da je to isti kabel, ker ga od Horjula do LJ avgusta po suhi cesti pač ne gre tolko umazati, da bi bil isti kot ostali trije.

LP

Podobne izkušnje sva imela pri njemu. Da ne govorim o starih šobah ki jih je vgrajeval drugim. Potem, cene nima prav nič ugodne, zdaj servisiram na uradnem servisu, s tem da jim nekatere kose sam prinesem, katere kupim v anet, in glej ga zlomka, ceneje pridem skozi+da imam servise pisane v knjižico. On te tudi oceni koliko imaš denarja in po tem ti računa.

Da vam povem koliko sem sivih las dobil zaradi njega:damn :damn. Po enem njegovem servisu je on neko plastiko okoli motorja narobe gor dal. Tam pride ena žica, katera je zaradi njega delala stik in avto mi je zaradi tega več mesecev crkoval, tudi v tujini. Vozil sem ga od servisa do servisa, zapravil mnogo €, dokler nismo ugotovili kaj je narobe. Za vse se imam zahvaliti Mateju.
Če bi bila dva znanca prijavljena na tem forumu bi vam lahko tudi povedala kako grenko izkušnjo.

V glavnem, tu potem vidiš da se ti dejansko ne splača voziti k šalabajzerjem pod kozolce. Kot sem rekel, servise imam zdaj štempljane v knjižico in ceneje me stane kot pri mateju.

Urejal mih3c, 25.12.2009, 02:54.

Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 350
  • Avtomobil: E90, E30 335i

Mene pa je zadnjič Matej spet rešil.

Šla mi je vodna pumpa, vzel me je prko vrste, poštimal vse kot se zagre ( še tesnilo pokrova ventilov, oljni separator, tesnila na sesalnem kolektorju, neko cev na hladilnem sistemu, par drugih cevčic, opral motor....)

Všeč mi je pri njem, da se drži rokov, obvešča o napredku, vedno ko pridem po avto mi pokaže vse zamenjane dele in mi razloži kako pa kaj, vedno narediva spisek " to do" ki me še čaka, cena pa je za njegovo storitev zame ugodna.

Uglavnem, jaz svoja vozila še naprej vozim k Mateju :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

aleksa
aleksa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: e92 330cd alpina white

a

Urejal aleksa, 22.01.2010, 15:57.

Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 730
  • Avtomobil: Assless beemer

Najprej bi izrekel izredno zahvalo Mateju še tukaj, ker je nesebično pomagal človeku ki ga zebe v garaži:ok :ok :cool :cool :cool

Nato bi pa malo "piknil" tale post:

Podobne izkušnje sva imela pri njemu. Da ne govorim o starih šobah ki jih je vgrajeval drugim. Potem, cene nima prav nič ugodne, zdaj servisiram na uradnem servisu, s tem da jim nekatere kose sam prinesem, katere kupim v anet, in glej ga zlomka, ceneje pridem skozi+da imam servise pisane v knjižico. On te tudi oceni koliko imaš denarja in po tem ti računa.

Da vam povem koliko sem sivih las dobil zaradi njega:damn :damn. Po enem njegovem servisu je on neko plastiko okoli motorja narobe gor dal. Tam pride ena žica, katera je zaradi njega delala stik in avto mi je zaradi tega več mesecev crkoval, tudi v tujini. Vozil sem ga od servisa do servisa, zapravil mnogo €, dokler nismo ugotovili kaj je narobe. Za vse se imam zahvaliti Mateju.
Če bi bila dva znanca prijavljena na tem forumu bi vam lahko tudi povedala kako grenko izkušnjo.

V glavnem, tu potem vidiš da se ti dejansko ne splača voziti k šalabajzerjem pod kozolce. Kot sem rekel, servise imam zdaj štempljane v knjižico in ceneje me stane kot pri mateju.

Kot vedno v teh zgodbah, tudi tukaj obstaja druga stran kovanca, katere nisi omenil:
-Matej ti je ponudil dve opcije: nova ali rabljena šoba, izbral si rabljeno zaradi cene
-ko te je tvoj 320d zafrkaval ti je vedno pomagal, pa vedno je bilo to za vikend, pa vedno si se odpeljal z delujočim avtom
-ko se je zadnja okvara zgodila si avto privlekel z avtovleko zvečer, Matej je avto pogledal naslednji dan in je deloval povsem normalno. Porabil je kar nekaj ur za diagnozo, vendar tudi tester ni pokazal napak, parametri so bili vsi uredu, tako da ti je avto predal nevedoč kaj je dejansko narobe.
- ko si ga naslednjič klical s podobnim problemom, ti je rekel da pridi takoj, da bo ugotovil kaj je, po tistem ga pa nisi več poklical.

Dajte bit fer fantje, pa napišite tako kot je. Cena delovne ure je pri njemu enaka za M5 E39 ali E46 320d, tako da tisto o presoji človeškega premoženja ni ravno na mestu. Matej dela na tem da bo v prihodnosti imel dovolj dela in ne na kratkoročnem zaslužku na bum, pa potem ostaneš brez strank! Vsak od nas naredi kako napako kdaj pa kdaj, zato pa smo ljudje, če ne bi bili roboti. Z vsako napako si bogatejši za neko izkušnjo in če si dovolj marljiv, se iz nje tudi kaj naučiš.

Da pa človeka, ki ima ogromno strank, izdelano vrhunsko delavnico, dober ugled in ogromno izkušenj okličeš za šalabajzerja, pa res ni pošteno. Me prav zanima če si v svojem poklicu 100% uspešen vedno. Ali se ti zgodi kak kiks kdaj pa kdaj? :)
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti
    • Tosi je všeč

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 698
  • Avtomobil: R4,R6,V8

No Matej je se enkrat dokazal, da je res dober serviser in dec na mestu.

Zlozil, mi je kompletno mehaniko za E30 325ic in mi celo med tem casom odstopil prostor v delavnici, da sem lahko vmes opravil zakljucna dela na avtu.

Motor je sestavljen vrhunsko obcutit je tudi prirastek moci (deloma tudi zaradi novega izpusnega sistem in kolektorja).

Najbolj pa sem bil presenecen, ko sem dobil izracun v roke :eek vsekakor glede na vlozeno delo popolnoma pod pricakovanji.

Dejstvo je, da BMW-je, ki jih imam vozi sam in izkljucno k njemu :ok :ok :ok Vse kar se zmenis drzi, vedno se max. potrudi in poizkusa ustrect po najboljsi moceh in cene so tudi ok. Sej pravi lahko recem samo :ok :ok :ok
LP Pirc
Prikaži več možnosti

mih3c
mih3c

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 56

Druga stran kovanca??
-Matej ti je ponudil dve opcije: nova ali rabljena šoba, izbral si rabljeno zaradi cene
Sem kdaj omenil šobo mogoče? Sem morda rekel da je bil moj problem zaradi šobe? Takrat je meni opravil korektno delo in sem dobro vedel da je šoba rabljena. Slišal sem drugje da so plačali novo dobili pa staro.
-ko te je tvoj 320d zafrkaval ti je vedno pomagal, pa vedno je bilo to za vikend, pa vedno si se odpeljal z delujočim avtom
seveda je pomagal, takrat ko je imel čas, da bi prav zaradi mene si naredil luft naslednji dan ne verjamem. Ti je rekel da sem ga kdaj čakal tudi po kak teden ali več preden sem prišel na vrsto?
-ko se je zadnja okvara zgodila si avto privlekel z avtovleko zvečer, Matej je avto pogledal naslednji dan in je deloval povsem normalno. Porabil je kar nekaj ur za diagnozo, vendar tudi tester ni pokazal napak, parametri so bili vsi uredu, tako da ti je avto predal nevedoč kaj je dejansko narobe.
Mene ne zanima koliko je on časa porabil in kaj je narobe. Dejstvo je da smo potem ugotovili da je on že prej nekaj narobe skup dal in je avto delal stik. Vse njegove diagnoze sem pa vedno plačal kolikor je rekel. Na original servisu ko ONI nekaj zajebejo jim težiš toliko časa dokler ne popravijo, plačat pa jim nisi dolžan nič, ker so oni naredili napako. Pod kozolcem gre pa ponavadi takole: hmm mogoče je tole (xx€), ne ni, mogoče je tole (xx€); in lastnik vozila ponavadi vse to plača in obogati serviserja z izkušnjami (kot si omenil). To me ne moreš prepričati da je prav. V tem primeru je pa še toliko huje ker je on nekaj naredil narobe in zato sem jaz moral njemu plačevati za njegove napake, da se je naučil. Avto je pa vsake toliko časa iz lepega miru crknil, ko sem šel na morje v 14 dneh crknil mnogokrat. Le zaradi matejevega stika. Je to profesionalno delo in odnos ali šalabajzersko, za tebe?
- ko si ga naslednjič klical s podobnim problemom, ti je rekel da pridi takoj, da bo ugotovil kaj je, po tistem ga pa nisi več poklical.

Primer ni bil podoben ampak še vedno isti, kljub temu da ga je že večkrat kao popravil. Res ga nisem klical, ker se mi je za malo zdelo da sem plačal že toliko denarja avto pa še vedno isto zajebava in nisem hotel mu še enkrat plačati nevem koliko za nič. Po tistem sem ga peljal na uradni bmw servis kjer so napako odkrili v eni uri in so mi rekli tole: "Kateri šalabajzer ti je pa to šraufal?" Računali pa slabih 40€. Koliko sem pa mateju plačal za njegovo napako pa lahko sam pove.

Dajte bit fer fantje, pa napišite tako kot je. Cena delovne ure je pri njemu enaka za M5 E39 ali E46 320d, tako da tisto o presoji človeškega premoženja ni ravno na mestu. Matej dela na tem da bo v prihodnosti imel dovolj dela in ne na kratkoročnem zaslužku na bum, pa potem ostaneš brez strank! Vsak od nas naredi kako napako kdaj pa kdaj, zato pa smo ljudje, če ne bi bili roboti. Z vsako napako si bogatejši za neko izkušnjo in če si dovolj marljiv, se iz nje tudi kaj naučiš.
Evo zdaj sem ti napisal vse tako kot je. Boš še vedno govoril da JAZ nisem fer? Če bi se jaz spravljal popravljat avto bi lahko bile napake, ne pa pri tako oklicanemu profesionalnemu serviserju. Pa tudi najboljšim se zgodijo napake, tako kot na original servisu, razlika je le v tem da ti tam njihovih napak ne bodo računali po večkrat. Kdo je pa bogatejši za izkušnjo ali pa novo delavnico pa mislim da ni treba razlagati. Zakaj sem jaz moral plačati njemu, da se je on naučil?

Da pa človeka, ki ima ogromno strank, izdelano vrhunsko delavnico, dober ugled in ogromno izkušenj okličeš za šalabajzerja, pa res ni pošteno. Me prav zanima če si v svojem poklicu 100% uspešen vedno. Ali se ti zgodi kak kiks kdaj pa kdaj?
Kakšno delavnico ima je samo pokazatelj da ni ravno revež. Ogromno strank? Morda nisem jaz edini ki sem plačal za njegovo učenje? Šalabajzer? Oklicali so ga tako na uradnem bmw servisu (s tem da jim nisem povedal kje sem ga servisiral), in odkar imam pri njih samo dobre izkušnje in zapravim mnogo manj denarja (tudi za navadni servis), in po tem kar se mi je pripetilo pri njemu mislim da lahko tudi jaz rečem da je šalabajz. Se tudi meni na delovnem mestu zgodi kiks, ampak mojega kiksa ne računam stranki.

Še kaj?

Urejal mih3c, 15.02.2010, 15:01.

Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 413
  • Avtomobil: V8

A mi lahko kdo pošlje njegovo št. na PM? hvala:)
Prikaži več možnosti

edvard202
edvard202

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: BMW F30 318d 2014

Včeraj sem pripeljal avto do njega, mi nekaj trese med 50 in 65 km/h in je ugotovil da je težava v vztrajniku in sklopi (to se menja skupaj). Ceno mi je postavil cca 1100€... ali je to ok cena, preveč?

Kar se prijaznosti tiče pa čista 10ka!
---
BMW, vse ostalo so prevozna sredstva...
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 430
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Včeraj sem pripeljal avto do njega, mi nekaj trese med 50 in 65 km/h in je ugotovil da je težava v vztrajniku in sklopi (to se menja skupaj). Ceno mi je postavil cca 1100€... ali je to ok cena, preveč?

Kar se prijaznosti tiče pa čista 10ka!

...dobro si preberi tole temo,predvsem predzadnji post:)

http://forum.bmwslo....t=vztrajnik e90

---zgoraj predvidevam,da si pozabil dodati črko K

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 374

Hay!

...dobro si preberi tole temo,predvsem predzadnji post:)

http://forum.bmwslo....t=vztrajnik e90

---zgoraj predvidevam,da si pozabil dodati črko K

lp

joda

Zlatar??
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti