Skoči na vsebino

Šipa je "zaštekala"

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
17 odgovorov v temi
one
one

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10

Šipa na voznikovi strani, ne "skoči" dol ko odprem vrata, niti se ne da več odpreti.. sicer se čuje zvok-škrc, ko pritisneš na gumbek, vendar ne gre..
ni pa popolnoma zaprta, milimeter-mogoče dva manjkata, zato se med vožnjo sliši kot da imam odprta vrata, ki se tudi sicer zaradi tega slabše zapirajo, oz. jih težko zapreš v prvem poskusu :confused

Šipa je "zaštekala" včeraj popoldne, zato sem počakala do danes in upala da bo zjutraj vse OK .. pa ni ... mislim da bom jutri poklicala servis .. mini bo šele čez 1 mesec star leto dni..

Je imel kdo podobno sitacijo .. kakšen nasvet?
Prikaži več možnosti

minimania
minimania

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32
  • Avtomobil: Mini cooper

garancija vabi,AA
Lep pozdrav,best regards
Prikaži več možnosti

MihaM
MihaM

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 139
  • Avtomobil: Mini Cooper S - JCW

Po cca 2,5 letih, mi desna je desna šipa "naredila" isto,... pomagalo je ugasniti motor in ponovno zagnati,... računalničarji smo navajeni :-))

Naslednji dan se ni prižgala klima (all DEAD) - pomagala je enaka procedura :-))

LP : Miha

p.s. Fisher : MINI IMA DUŠO ;-)
Chili red JCW
Prikaži več možnosti

one
one

Začetnik

• Uporabnik

Včeraj sem približno 20x prižgala in ugasnila motor... poskušala odpreti šipo pa ni šlo... danes zjutraj je v prvem poskusu šla dol in gor... s tem da jo je malce matralo... v drugem poskusu je bilo pa spet konec!
Zaprla pa se je sedaj absolutno preveč in vrat (od znotraj) ne morem več zapreti.. reža med gumo in šipo je skoraj 1 cm.. tako da je od zunaj potrebno z roko šipo potisniti pod zunanji rob, drugače bi ob današnjem dežju imela poplavo... da ne razmišljam o tem, kako se bom z "dobesedno" odprto šipo peljala po avtocesti do AA MB...
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

My window(s) don't drop when I open my door(s), what's wrong?
This could be a genuine fault, but more often than not it's a characteristic of the MINI that can be annoying, and in EXTREME cases has caused problems with the window glass hitting the a-pillar!

Basically, when the windows are already closed, if you "flick up" the switches just to make sure the windows are fully closed, this has a habit of confusing the system. The MINI knows that you've pressed up, but it doesn't have time to realise your window is fully shut, so assumes it is not.

The result of this is when you open the door, the window fails to drop. The solution is to press AND HOLD the window switch in the up position. You can do this with the door closed (as a preventative measure), or when they're open (if you realise they have not dropped when you open the door). When open, you will know it has worked because the window will drop down slightly.

Vir, mini2.com

Če ti kaj pomaga in ce je to to.
LP
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

@One

To težavo sem imel na svojem prejšnjem MINIju na obeh straneh. Zadeva ni čisto nič komplicirana, popravijo ti na garancijo na servisu. Potrebno bo zamenjati krmilni rele oz. en senzor, ki ti zazna kdaj vrata odpreš- če se prov spominjam. Tko da kar brez skrbi na AA :ok Če imaš špranjo ko zapreš vrata med šipo in karoserijo potem jo zapreš tako, da spustiš šipo nekaj cm navzdol ko imaš zaprta vrata in jo nato dvigneš do vrha in bi se morala normalno zaskočit v zarezo na strehi. Če sem prav razumel ti normalno spuščanje in dviganje šipe deluje?

Lp,
BigBoSS
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

one
one

Začetnik

• Uporabnik

Tudi normalno spuščanje in dvigovanje šipe ne deluje; na AA MB imajo šele v petek čas, da pogledajo kaj bi lahko bilo..
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Potem je pa definitivno crknil motorček za dviganje/spuščanje šipe. Vseeno je majhna napaka ki ti jo morajo odpravit na garancijo.

Lp

Prikaži več možnosti

one
one

Začetnik

• Uporabnik

Danes zjutraj, je po 3 dneh čudežno pričelo vse delati, šipa skače dol normalno ko odprem vrata; tudi na gumbek sem lahko zaprla šipo, ki je bila 3 dni odprta.. amapak ne upam preveč poizkušat, da slučajno ne bi vse spet obstalo.. v petek ga peljem na servis, pol bomo pa videli naprej..
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Še ena v stilu Fisherjevih izjav: Pri miniju se napake kar same popravjo... :napaka
Tile avti imajo res dušo... :crazy
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

Joey
Joey

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 152

Lahko pa poskusis tole:

http://www.mini2.com...won't roll down

Lp
Prikaži več možnosti

Cooper
Cooper

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: Mini Cooper

Hvala

Joey

Zadeva resnično deluje !!! RESNIČNO!!!

Imel sem enak problem ... minutko dela ... in zadeva deluje...

mehanik mi je govoril o vodilih...

.. pa sem privarčeval cca 30.000 sit..

še enkrat hvala Joey
:beer
...... Imam izpit za avto !!......
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Cooper

Si ti Aljaž iz Ptuja? :ok2

Lp

Prikaži več možnosti

Joey
Joey

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 152

Malenkost :)

Lp
Prikaži več možnosti

Cooper
Cooper

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8
  • Avtomobil: Mini Cooper

Ja BigBoSS..

se slišimo- vidimo...

nimam dosti časa ..

grem v slu..

Uživajte!

Naročilo še drži.
...... Imam izpit za avto !!......
Prikaži več možnosti

dizl
dizl

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 40
  • Avtomobil: Cooper

:hello
Tudi meni je pri pol leta starem MINI - ju na levih vratih občasno nagajalo steklo. Šel sem na AA Trzin, kjer so ugotovili, da bo treba zamenjati motorček. Ker ga na zalogi niso imeli, so me poklicali čez približno deset dni in ga zamenjali. V tem času stekla nisem spuščal.
Bil pa sem prijetno presenečen, ko sem prevzel avto. Bil je opran zunaj in očiščen tudi znotraj. :ok
Mimogrede pa mi je g. Blanka postregla z kavico. :)
Zato res pohvala AA Trzin. :bow

LP vsem
dizl
Prikaži več možnosti

KittyCat
KittyCat

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: MiniCooper

ja sej ne morm verjet...TOLE RESNIČNO DELUJE :)
en dan nazaj šipa zaštekala brez kakršnegakoli razloga, probala kar je napisano, ni delovalo nikakor...danes si vzela čas in ponovno poskusila in je začelo delat ;)
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

ja sej ne morm verjet...TOLE RESNIČNO DELUJE :)
en dan nazaj šipa zaštekala brez kakršnegakoli razloga, probala kar je napisano, ni delovalo nikakor...danes si vzela čas in ponovno poskusila in je začelo delat ;)

Večina MINI-jašev se nas je preselila na nov forum: www.mini-klub.com. Toplo dobrodošla.
Lp
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti