Skoči na vsebino

Zaključna Z / cabrio tura sezone 17.9.2006(cca 300 km)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
217 odgovorov v temi
Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Ker se cabrio čas počasi bliža koncu se pripravlja zaključna tura za Z-je, dobrodošli tudi cabrioleti znamke BMW. Mogoče ne bo tako super kot je bila otvoritvena tura sezone, vendar pa bo potekala spet po skoraj izključno neoporečnih cestah, torej bolj po Avstriji kot po SLO, vključevala bo pa ogromno ovinkov in prečkanje kar štirih (4) gorskih prelazov.
Start ture bi bil 17.9. ob 9:00 v Velenju. (Startno točko bom določil naknadno-bo verjetno nek bistro s parkingom)
Pot bo potekala iz Velenja preko Slovenj Gradca in Dravograda ter mejnega prehoda Vič v Avstrijo, kjer bomo kmalu po vstopu zavili v hribe na zelo široko ovinkasto cesto ,ki vodi na cca 1000 m.n.v. kjer bomo naredili pri akumulacijskem jezeru HE Golica prvi postanek za fotkanje avtomobilov.Pot bomo nadaljevali proti Ebiswaldu, kjer bomo zavili v smeri proti Deutchlandsbergu, vendar bomo nekaj kilometrov pred tem krajem zavili levo preko naslednjega hriba in sicer bomo prečkali Koralpe in sicer nas bo cesta vodila cca 1600 m.n.v. in na drugi strani prispemo v Wolfsberg , kjer zavijemo v smeri proti Zeltwegu, vendar bomo po tej glavni cesti vozili le kakšnih 10 km , ker nas potem že spet čaka naslednji prelaz in sicer prelaz Klippitz in po prečkanju slednjega se odpeljemo v smeri proti Volkermarktu na postanek ob jezeru Klopeiner see kjer si bomo privoščili kakšen sladoled.Nato sledi pot proti Eisenkappel na naslednji prelaz oz. mejni prehod Pavličevo sedlo in na drugi strani prispemo v našo prelepo Logarsko dolino, tukaj nekje bi potem imeli kosilo, lahko tudi na lokaciji ki vam je vsem ki ste bili udeleženci druge ture že znana, saj ste tam naredili večino fotografij, v vsakem primeru pa bi turo na tej lokaciji torej na Venišah pri Nazarjih potem zaključili. Do te točke bi potem nekako prevozili cca 300 km (+/- 5).Imeli se bomo sigurno fajn , vreme bom tudi naročil, jaz ga namreč naročam v Avstriji , tam so bolj zanesljivi, so pa malo dražji, ampak denar mora krožiti, tako da ni problema.

Torej še enkrat vabljeni vsi ki ste na naših cabrio turah že bili, vabljeni tudi vsi tisti, ki si lastite Z-ja, takšnega ali drugačnega, BMW cabrioleta, izjemoma pa naredimo tudi prostor za kakšen drug roadster (npr. HS2K)

Upam da se boste odzvali v večjem številu, za nekatere sem že tako ali tako prepričan da boste prišli... :ok

Pa še neki... sem srečal danes na cesti mojega Z-jčka...
sem ga takoj opazil še vedno se mi zdi , da lepšega ni, pripeljal se mi je nasproti ves sijoč še platišča so se svetila kot da bi jih pravkar spoliral... mi je postalo kar žal ,da sem ga prodal...srečal sem ga pa v domačih krajih... pa čeprav sem ga prodal v LJ, potem pa sem si rekel tako se vsaj po cestah vozi, jaz žal nimam časa za več kot cca 3000 km/leto z vetrom v laseh, preveč dela in drugih obveznosti je vmes...
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Kot rečeno...mi trije smo zraven all the way! :)
Imam pa pomislek okoli štarta...ni to nekam pozno? :)
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 8 055
  • Avtomobil: Mercedes S 600 L w220

bi naredil izjemo če bi se udeležil z mb 190 Sl 1959 :beer
Mercedes&BMW fahrer:metalc
Uživam v vožnji ne v hitrosti:ok
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

JASNO! :mljask
LP
Austin

EDIT: ampak boš moral voziti na repu...celo za mano (sem najpočasnejši na turah)... :laugh

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Sigurno... A je črne barve? To je prava stvarca, če se bom kdaj odločil za nakup starodobnika bo to 190SL, ali pa 356 cabrio od gospoda Ferdinanda...
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Kot rečeno...mi trije smo zraven all the way! :)
Imam pa pomislek okoli štarta...ni to nekam pozno? :)
LP
Austin

Sem imel v mislih 9:00... ampak nekateri imate kar nekaj vožnje do začetne točke...tako da se mi zdi 9:30 kar uredu... drugače pa vse se da zmenit...
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen

Sigurno... A je črne barve? To je prava stvarca, če se bom kdaj odločil za nakup starodobnika bo to 190SL, ali pa 356 cabrio od gospoda Ferdinanda...

ne rdeče sam je pa zrhtan v nulo lahko ga pogledaš v galerijo www.starodobnik.net tam je
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

ne rdeče sam je pa zrhtan v nulo lahko ga pogledaš v galerijo www.starodobnik.net tam je

Sem pogledal sliko... hudo je kot nov, škoda da je samo ena slika... pridi na turo da jih naredimo še nekaj skupinskih...
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen

LP
Austin

EDIT: ampak boš moral voziti na repu...celo za mano (sem najpočasnejši na turah)... :laugh

sej ne mislt da je ta avto prov počasn ker ima končno 210 kmh
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

KIKO
KIKO

Banned

• Izključen

Sem pogledal sliko... hudo je kot nov, škoda da je samo ena slika... pridi na turo da jih naredimo še nekaj skupinskih...[/quote] jaz bi že šol sam foter je pa proti sploh če bo kakšn dež ni govor je tok dnarja vloženga noter da bi ga pa silu pa nima smisla se bomo pa enkrat dobil to je pa objubil
ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

LP
Austin

sej ne mislt da je ta avto prov počasn ker ima končno 210 kmh

Ne zaradi hitrosti, zaradi vrstnega reda... :napaka
Vem da leti kot strela...
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 428
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

@ levci: jaz se niti ne bom prijavljal, ker tako ali tako sva že "kot" bratranca in stalni člani smo itak prisotni samoumevno na tour-ah...sam to vreme, vreme, ... v to pa sploh ne dvomim da bo dobra cesta in spet en prekrasen dan, tako da komi čakam, le kosilo predlagam da bi imeli kje drugje, ker tam so cepljeni na 33 (ranč)... :crazy zakaj pa ne bi namesto da gremo v Slo preko prehoda Pavličevo sedlo rajši malce naprej na prehod Jezerski vrh, pa preko Jezerskega do Kranja?

@ Austin: ja ti pa si v začetku sezone vozil spredaj (gozdi zadaj), sedaj pa ti kar nekako pojemlje, a moraš filtre zamenjat? :blabla

gozdi-ja in icek-a pa že jaz komaj da lovim preko ovinkov, še dober da mam rezervo pod pokrovom (joke)... see ya

A niso gorenci rekli oz. se neki ponujali, da bojo kao oni naredili zaključek tour-e za Z-je, ker je že toliko novih Z3 lastnikov pa se kr nekje skrivajo???

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 232
  • Avtomobil: e 60 in e64

Jaz sem že perajd za odhod samo tole turo jutr še spičimo pa mogoče še Logatec ring če bo kaj iz tega. Računaj name.
@taucher- :blabla veš kom bom jaz velik si bom tud tacga kupil kot je tvoj, :ok2 pa se ti bom čist na štoštango zalepil in mogoče še celo prehitel! :cool
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 232
  • Avtomobil: e 60 in e64

A niso gorenci rekli oz. se neki ponujali, da bojo kao oni naredili zaključek tour-e za Z-je, ker je že toliko novih Z3 lastnikov pa se kr nekje skrivajo???[/quote]
Bojo,bojo ali pa se jaz motim o ljudeh. :) :cool Bodo naredili zaključek zaključka saj bo verjetno še tud v oktobru kak lep dan. :cool
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

A niso gorenci rekli oz. se neki ponujali, da bojo kao oni naredili zaključek tour-e za Z-je, ker je že toliko novih Z3 lastnikov pa se kr nekje skrivajo???

Taucher, Levčijevi predlogi so po defaultu tako dobri, da se jim enostavno ne da reči ne.
Provokacija je brez veze, vsi Z3ji so bili vsakokrat povabljeni na vsako turo. Če se pa pač ne da uskladit urnikov (najbrž imajo nekateri tudi družine (beri potomce) in se za vikend raje posvečajo njim, mar ne?) se pa pač ne da. Jebiga.

LP
Austin

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Levčijevi predlogi so po defaultu tako dobri, da se jim enostavno ne da reči ne.

Hvala, Austin

Veš Austin kašne tri leta si zamudil z nakupom Z-ja, kajti ko sem imel več časa so ture potekale tudi po Dolomitih... tudi po več dni skupaj...no saj mogoče se ti časi spet vrnejo... nekoč :)
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Levčijevi predlogi so po defaultu tako dobri, da se jim enostavno ne da reči ne.

Hvala, Austin

Veš Austin kašne tri leta si zamudil z nakupom Z-ja, kajti ko sem imel več časa so ture potekale tudi po Dolomitih... tudi po več dni skupaj...no saj mogoče se ti časi spet vrnejo... nekoč :)

Mojo cifro imaš...ko bova velika, bo pa itaq donelo po Dolomitih...BTW, mi2 greva letos 100% še za par dni gor, preden se prelazi zapro...nekako imam v načrtu 24 prelazov v 24 urah... :laugh
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Ti to resno 24 prelazov 24 ur... nemogoče...ali pač????
Sicer pa sem tudi jaz imel že podobne podvige v cca 12 urah mislim da 14 prelazov...?

Grem zdajle gledat avtokarto in jih preštet koliko jih je bilo takrat. :ok
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Ti to resno 24 prelazov 24 ur... nemogoče...ali pač????
Sicer pa sem tudi jaz imel že podobne podvige v cca 12 urah mislim da 14 prelazov...?

Grem zdajle gledat avtokarto in jih preštet koliko jih je bilo takrat. :ok

Tista moto karta o kateri sem ti razlagal, ko si mi pravil o poti iz Milana čez Dolomite domov...vse tisto... :metalc
Se da...bova predebatirala na septemberski... :mljask
Vsekakor pa jutri uživaj še namesto mene....MX5 je zelo spodoben roadster(ček)... :mljask
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Trikrat štel in naštel samo 13 le kje se je izgubil 14. prelaz :crazy

Zdaj pa ne vem ali takrat nisem prav štel ali kaj :napaka

Ampak tudi 13 prelazov v 12 ureh je svojevrsten podvig!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.