Skoči na vsebino

Kdaj boste pospravl Zjčke??

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
53 odgovorov v temi
plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

no glede na to, da bo to moja prva zima z Zjem, me zanima kdaj se boste odločili, da boste odjavili svoje lepotce oz. jih pospravili v garažo :confused (seveda tisti, ki boste to storili)

sam sem namreč malo v dvomih kdaj..razmišljal sem nekje v oktobru, sam ne vem še kaj se mi splača- avto odjavit ali ga imeti registriranega in pospravljenega, ker vem, da bo vmes še dosti dni,ko bo čist kul skočit na kak krajši izlet (joj men se bo strgal tolk časa brez Zjčka :jok )

Please need help :)

P.S. ; kako kaj pripravite avto na par-mesečno počivanje?? kak poseben ritual ? kej priporočate??

LP, :ok
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 670

Plazo, sej ti maš coupe-ja, zakaj pa za pozimi ni dober?

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Plazo, bom prevedel navodila za shrambo čez zimo...po spominu, gume napumpat na polno (še bolje na klocne), napolnit rezervoar do vrha, pa na akumulator priklopit "vzdrževalec".
Sam imam pa v planu skok do zavarovalničarja naslednji teden, da mi pove kako se mi najbolje izplača tole izvest...
Planiram pa, da bi ga pospravil sredi oktobra, če bom do takrat že imel winterwagen.
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Plazo, jaz ga nisem nikoli odjavil čez zimo... postaviš ga v garažo in na vsake toliko, takrat ko so suhe ceste malo zapelješ na sprehod , tako za kakšno urico na easy, potem pa nazaj v garažo, sicer pa ne vidim razloga zakaj ga nebi uporabljal čez zimo, saj je coupe?
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

Coupe al pa Cabrio men je vseen...ne gre ven ko bo mraz pa sol itd pa pika :ok2 :beer

s tem avtom je g. dr.Muc naredu od nakupa do leta 2003 samo 6500km in nikoli do mene ni videl dežja...zakaj bi ga jaz pa zdej muču k mi ga ni treba :confused :ok2

če bom spomladi nabral za M QP-a pol gre ta od hiše znanemu kupcu, če pa ne, pol ta ostane za vedno pri men zato ga pa tud tako čuvam in ne trajbam za brez veze..enostavno mi ga je škoda za pozimi :jok

Austin hvala in že komi čakam na napotke za zimovanje :ok

LP, :beer
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

OK sem te razumel... nikakor po soljenih cestah...

Ampak zimovanje je vseeno boljše preživeti tako da avto ne odjaviš in ga na vsake 2 ali 3 tedne , ko razmere dopuščajo, to pomeni ko so ceste popolnoma suhe in sije sonce malo zapelješ na izi na okoli in nato spet pospraviš v garažo :ok

To je iz prakse...
Objavljena slika:besen
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Plazo...Levči ima prav predvsem zaradi vodne pumpe...jaz jo bom na pomlad preventivno menjal, če slučajno Z ne bo splezal vsak teden iz garaže...
LP
Austin

Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 232
  • Avtomobil: e 60 in e64

Plazo...Levči ima prav predvsem zaradi vodne pumpe...jaz jo bom na pomlad preventivno menjal, če slučajno Z ne bo splezal vsak teden iz garaže...
LP
Austin

Rak rana naših Zejčkov če stojijo prek zime gre spomladi vodna pumpa rakom žvižgat in potem je ponavadi še en kup drugih stroškov. Jaz ga ne bom odjavil. Plazo si predstavljaš sneg po gričih, suha cesta ,zimsko sonce, pa en popoldanski krog za dušo z Z-ejčkom. :cool Fantazija
Prikaži več možnosti
    • sanneh je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 886
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

jaz kakor se bo dalo, čim kanseje sicer pa zagotovo bo tok cesta suha ali ap delno mokra na vikendu kjer nic ne solijo da bom saj kake metre naredil zaradi ostalih vitalnih delov kot so že gor omenjeni...tako da sedaj je pri hiši 4 bmw je, E36 2x E46 tko da se Zjčku bo lepo godilo v topli garažici...
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

LP
Austin

Rak rana naših Zejčkov če stojijo prek zime gre spomladi vodna pumpa rakom žvižgat in potem je ponavadi še en kup drugih stroškov. Jaz ga ne bom odjavil. Plazo si predstavljaš sneg po gričih, suha cesta ,zimsko sonce, pa en popoldanski krog za dušo z Z-ejčkom. :cool Fantazija

sej mata z levčijem res prav ja..mal se mora razmigat, pa sej, kdo bo pa zdržu da se nebi vsaj en krog zapelu :ok2

a pravte da gre pa rada pumpa, če stoji ? tega pa res nisem vedu :frown
kakšen pa je to kej strošek? pa kaj je še dobr pol preverit pred sezono?

LP, :ok
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Vodna pumpa je rak rana pri kopici bavarcev...
Strošek menjave (če je le ta pravočasna) je pa zanemarljiv - okoli 15 jurjev, give or take... :ok
Seveda pa se stroški eksponentno povečajo, če ne opaziš, da ti je pumpica šla...o tem bo pa Icek kaj povedal... :frown
LP
Austin

Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

sam nameravam zamenjat komplet bremze pred novo sezono, ker so zlasti zadnji diski že precej obrabljeni...ne vem pa še katere bom vzel- če ne bodo original, ampak za to je še dovolj časa :ok

no kot kaže bom moral še pumpo, sam pomoje bom dal najprej na tester spomladi, da vidimo kaj bo kej povedu :ok2
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 232
  • Avtomobil: e 60 in e64

sam nameravam zamenjat komplet bremze pred novo sezono, ker so zlasti zadnji diski že precej obrabljeni...ne vem pa še katere bom vzel- če ne bodo original, ampak za to je še dovolj časa :ok

no kot kaže bom moral še pumpo, sam pomoje bom dal najprej na tester spomladi, da vidimo kaj bo kej povedu :ok2

Pumpo menjavat vnaprej je nesmiselno , spremljat je treba semering na pumpi ko je rosen je čas za menjavo pa tud to ni garancija za OK. Moja je riknila brez opozorila na 56000 km in po servisni bila zamenjana pred 6500 km. (6500km???) Je pa res da je avto stal par mesecev brez vžiganja ko sem ga kupil je bil tud akumulator prazen. Stal je pozimi na prostem - korozija-rja to bi naj bil vzrok za defekt pumpe. Recept: tudi pozimi redno vsakotedensko vžigat in določen čas pustit teči ali se malo peljat!! Tako sem dobil navodila, če pa kaj veljajo bom lahko povedal drugo leto LP
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 635
  • Avtomobil: skunk :)

Tudi meni je bilo rečeno, da naj bi se avto poleti ali pozimi vsak teden zalaufal za 15 min, da se akomulator dofila in malo premešajo tekočine po ceveh :ok
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik

no ja, jasno da je v naprej nesmiel menjat, če je sicer vse OK, zato ga bom pa pred sezono peljal na pregled :ok2
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

no ja, jasno da je v naprej nesmiel menjat, če je sicer vse OK, zato ga bom pa pred sezono peljal na pregled :ok2

Pred sezono narediš klasik servis, olje in filtri, pa si zmagal...za pumpo pa pač pogledaš za semering, pa menjaš, če je potrebno. :ok
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 886
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

ja sam sem mislil da bom prišel z servisom in zavorami na vrsto ravno ko se bo začela nova sezona, vendar sem se veliko vozil, tako da sem opravil vse potrebno še predno se bo zapeljal v garažico, bojo pa z novo sezono prišle verjetno nove gume zadnje, PDC, multifunkcijske tipke, kak AC dodatek zadaj in na boku....bomo videli kok bo država dala dnarja :-D
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

No, obljubljena "navodila" ali bolje priporočila za zimsko spanje:

1. Rezervoar napolniti z čim bolj "strupenim" bencinom...100 oktanskim...do vrha. Zakaj? Baje da lahko drugače posoda za gorivo korodira.
2. Pnevmatike prenapolniti za 20 PSIjev, 14,5 PSI = 1 BAR, torej DOpolniti k že normalno napolnjeni pnevmatiki. Skupaj torej nekje okoli 4 Bare. Zakaj? Da se izogneš ploščenju gume. Sam jih sicer ne mislim prepolniti, ker bo prva stvar spomladi prav menjava pnevmatik, pa še na "klocne" ga bom dal - tretja priporočljiva točka - alternativa prenapolnjenju gum.
3. Kupiti in priklopiti polnilec/vzdrževalec akumulatorja. Fino bi bilo, če bi kdo bolj izobražen na tem področju povedal kaj več na to temo, saj nekateri baje naredijo več škode bateriji kot koristi.
4. Zgolj možnost - pokriti Zjčka, da se ne nabira prah.
5. Nikakor ni priporočljivo da se ga vžiga in da obratuje na mestu. Če ga že vžgeš naj sledi vsaj 20 km vožnja. Drugače naj lepo v miru počiva do spomladi.
6. Bolje kot to naj bi bilo pa sledeče - odvijačiti svečke, v vsak cilinder natočiti žličko olja, na rahlo privijačiti svečke nazaj. Pred zbujanjem spomladi pa svečke odvijačiti, odstraniti kable bencinske črpalke in sprostiti motor s premikanjem avtomobila v najvišji prestavi. Namestiti svečke ter kable nazaj ter vžgati motor. Tako naj bi motor imel okrog obročkov? olje ko se prvič vžge. Tole naj prosim nekdo potrdi. :laugh
7. Kot že večkrat omenjeno, pa je tole pametno početi samo v primeru garažiranja, če bo Z stal na prostem, potem je spomladi NUJNO NAJPREJ PREVERITI vodno črpalko oz. semering. Če avto ne bo garažiran, pa je bolje, da se mu sem in tja pošteno pretegne noge, če le vremenske razmere to dopuščajo.

To naj bi bilo to. Uživajte v zadnjih tednih. :ok

LP
Austin
Prikaži več možnosti

gozdi
gozdi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 415
  • Avtomobil: BMW Z4, 2.5i

@Austin, ko si bol informiran, preverjanje semeringa vodne črpalke svetuješ za Z3 in ne za Z4. Ali se motim? Za vsak slučaj sprašujem, za ziher je ziher. :crazy

Glede vžiganaj avta na mestu se pa tko po strojniško nebi čist strinjal, čeprav vem da so priporočila, da se dandanašnjih avtov ne ogreva na mestu ampak je lahkotna vožnja ko je avto hladen nejbolj priporočjiva.

Sam vseeno, je dobro po moje da motor vsake toliko mal premeša olje, napolni akumulator, se pogreje, zalaufa klima in podobno, tud če sam na mestu. :ok

Z nasvetom za malo olja v valje pa soglašam, je po to res ze mini poseg.
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Gozdi, sicer še nisem slišal ali bral, da bi komu šla vodna črpalka na štirici, a ker si iz "foha" bo najbrž zadostoval že pogled na pumpo, pa boš vedel...če želiš pa mirno spat...jo pa zamenjaj...dvomim pa, da bo to potrebno...

Kar se pa vžiganja na mestu tiče...ti si dipl. tako da ti ne bom oporekal. Ampak avta pa na mestu grel tudi ne bom. :-D

LP
Austin
Prikaži več možnosti