Skoči na vsebino

Razlika med Z4 2.5i in Z4 3.0i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
31 odgovorov v temi
icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 232
  • Avtomobil: e 60 in e64

Zanima me konkretna razlika med Z 4 2.5 in 3.0. Zanimajo me predvsem razlika med porabo voznimi lastnostmi registracijo občutki.... Se opazi dejanska razlika v sami vožnji med omenjenima motorjema. Rad bi zbral čim več konkretnih podatkov od lastnikov ki so na forumu.Taucher , Gozdi... verjetno še kdo. Zanmame kaj lastniki Z-ejev mislijo o tuning teh vozil. Tu ne mislim samo na neke plastike ampak o konkretnem posegu v motor( Z 4 3.0 390 KM!!?? :mljask ), zavore notranji interier itd.... Tu imam v mislih priznane tuning hiše po evropi. Ima kdo kaj pojma kako je z servisom za ta tuning vozila pri nas????????? LP :deda
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 673
  • Avtomobil: vsi nemški

Ja bistvene razlike na ven ni, s tem da imaš na 3.0 ledvičke grafitne, večji presek samega izpuha,...), registracija je ista, poraba je pa odvisna od tvojega načina vožnje (mestna ali izven mestna vožnja-prištej pa cca 1L/100 km več kot 2.5i), razlike 40PS nekako ni toliko videt na cesti kot po papirjih, ker je avto malce težji in potem, če računaš moč/kg vozila si nekje na istem (razen v hrib se ta razlika občuti-gozdi na tour-i), pripomore pa nekoliko večja prostornina motorja-posledično tudi navor, filtri, olje svečke, itd je vse isto, končna hitrost pa je itak omejena na 250km/h...Kar pa se tiče predelav, pa mislim da nima smisla, ker je to dovolj moči in zavore te ne bojo pustile na cedilu...Če pa ti je premalo pa ubodi :mznak pa bo problem rešen za nekaj časa, dokler ne bo novi M in še več konjičev (nikoli pa ti ne bo dovolj moči, to se sprijazni :-D )

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

@Taucher nisi dobro prebral kar je @Icek napisal

Zanma me kaj lastniki Z-ejev mislijo o tuning teh vozil. Tu ne mislim samo na neke plastike ampak o konkretnem posegu v motor( Z 4 3.0 390 KM!!?? :mljask ), zavore notranji interier itd.... Tu imam v mislih priznane tuning hiše po evropi. Ima kdo kaj pojma kako je z servisom za ta tuning vozila pri nas????????? LP :deda

Tu nebi @Icek sam šel v predelave ampak ima v mislih že predelan avto 3.0 verjetno s kompresorjem in močjo kar 390 konjev...

Torej kam bi lahko potem zadevo vozil servisirat, ker so potem tudi zavore in vse ostalo drugačne kot pri serijskem 3.0
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

@Icek moj nasvet glede teh strojev... ne kupuj predelanega ampak vzami 3.0 normalnega 232 KM je po moje čisto dovolj za "oben ohne" seveda pa izberi takšno barvo in opremo, da ti bo všeč :ok
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ravno enega takšnega imam v mislih Z 4 ASA kompresor 323KM M-Sport AC-Schnitzer 19 col platišča črn metalik itd... vsa oprema!! Hendlerja poznam ker sem že bil pri njemu večkrat pa tudi on se me je spomnil oziroma mojega prijatelja. že po telefon mi je kar precej spustil ceno. Bom šel ta teden verjetno pogledat pa da vidim kako in kaj.LP :deda
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

@Icek moj nasvet glede teh strojev... ne kupuj predelanega ampak vzami 3.0 normalnega 232 KM je po moje čisto dovolj za "oben ohne" seveda pa izberi takšno barvo in opremo, da ti bo všeč :ok

Jaz bi pa vzel že nove alu motorčke...recimo 265 KM varianto...to bi ti moralo zadoščat, sploh pa za SLO ceste.
Če ti pa to ni dovolj, pa kupi M3 cabrio, pa boš poleg hčerke lahko še Levčija vzel s seboj... :)
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Al bo Z-ejček al pa nič. Limuzina tud če je cabrio mi ne igra. v bistvu se skozi vozim sam. Razmišljam da bi še E 60 dal proč in vzel Z-ejeka + hardtop. Z4M ?? se mi zdi 14.500.000 preveč!!! Najboljše da mi Taucher :) sploh ne bi dal svojega za pelat mi je same probleme naredu. Ne vem dilema je velika. Najbolje bi bilo da bi kar Z3 obdržo in tehtno premislil do spomladi,a me firbec močno črviči.LP :deda
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Icek, kot alternativa omenjenim bi, glede na to, da iščeš predvsem moč, resno razmislil še v tej smeri...

http://www.avto.net/...s.asp?id=786179

Cena bi najbrž bila zelo ugodna, če prodaja ni sama sebi namen...
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Poslanec
Poslanec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 526
  • Avtomobil: M4,M3

Rdečega Z3-ja si prodal?
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Na 90% ja. Neka kombinacija z poljčanskim velehendlerjem.
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Rdečega Z3-ja si prodal?

Na 90% ja. Neka kombinacija z poljčanskim velehendlerjem.

Ja sej rdeči se prodajo... za ostale barve je pa bolj problem :laugh :-D

Eh mal heca mora bit :ok
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@LevčiJa sej rdeči se prodajo... za ostale barve je pa bolj problem :laugh :-D

Eh mal heca mora bit :ok[/quote]

Pa saj črni so tud lepi, :laugh sploh če je Z 4 pa če ma še 3.0 motor. :metalc LP :deda
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

A je to napisal že slučajno kakšen nov lastnik Z4, z usnjeno bež notranjostjo... mogoče celo individual ???
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Meni je še vedno veliko bolj všeč Z3... sploh če je črne barve... :mljask
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Sedel sem že v njem vse ostalo pa je še stvar vezane trgovine. Velika verjetnost da že ta teden???? Mogoće te presenetim v četrtek. Sicer pa imam izbiro Z4 3.0 SMG :eek in Z 4 3.0 oba črna! :deda
Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Meni je še vedno veliko bolj všeč Z3... sploh če je črne barve... :mljask

Tudi meni moram priznat!! :metalc Takšnega čara kot ti ga da Z3 :cool ga Z4 ne bo dal nikoli. Mogoče kdaj pozneje da še ga kupim nazaj. ko bom šel v penzion da ga bom lahko glancal cel dan :laugh LP :deda
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Sedel sem že v njem vse ostalo pa je še stvar vezane trgovine. Velika verjetnost da že ta teden???? Mogoće te presenetim v četrtek. Sicer pa imam izbiro Z4 3.0 SMG :eek in Z 4 3.0 oba črna! :deda

Vzami tistega, ki je individual. :mljask
SMG je sicer krasen, ampak da sam ne šalta dol (če se ne motim), e to mi je pa glupo, sori. Overall sem bil pa nad njim navdušen. :mljask
Ampak poglejmo takole...v Ma ga niso dali...
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 673
  • Avtomobil: vsi nemški

En Z4 črne barve je v Nm (meni osebno ni všeč), ker je neupadljiv (črna barva ne pride do izraza) in ni tako lep navzven, sploh če ima noter les je zlo zlo grdo za pogledat zaradi prevelikih površin.Poleg tega mislim, da roaster-ju najbolj pristoji temna siva, srebrna, ali M rdeča barva in strogo sedeži v svetlečih barvah-samo da ni črna!!!), notri ALU, kar se tiče menjalnika raje navadni, kar pa se tiče motorjev pa osebno 2.5i ali 3.0i ni bistvenega vpliva (obvezno 18" felge), ker sta oba motorja in sam avto Z4 "taka" lepa igrača, da je več kot preveč za naše ceste :ok2

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

icek
icek

BMW ljubitelj

• Uporabnik

@ levči- a imaš kaj podatkov o montaži polnilnika - kompresorja na motor Z 4 3.0. Zahtevnost posega, izvajalec,(verjetno tujina), cena, stranski pojavi???? Me zlo mika kaj takega. LP :deda
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

-Tale varjanta stane predelava 10.000 EUR
http://www.kelleners...3/sa_9_2003.htm

-Hartge kompressor best. nr. 11 85 0330 A
Leistungssteigerung Kompressor für Z4 Roadster 3,0i
221 kW (300 PS) bei 5900 U/min 400 Nm bei 4800 U/min

samo razlike v pospešku do 100 km/h je cca pol sekunde glede na navadni 3.0.

Če že pol kupi kar M roadsterja če ne štirko pol kar trojko :ok
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.