Skoči na vsebino

Kurilno olje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

Danes sem govoril z avtoprevoznikom ki hodi v Koper po derivate.

On pravi da je kulilno olje ali nafta eno in isto.

Oba prideta in istega samo da kurilcu dodajo rdečo barvo.
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 146

Ni mi čisto jasno zakaj bi potem bila cena nafte oz. dizla dvakrat večja od cene kurilnega olja in zakaj bi potem bilo prepovedano točiti kurilno olje v avte oz. v motorna vozila. Pa tudi mi ni jasno zakaj bi sploh kurilnemu olju dodajali rdečo barvo.
IMHO na tem ni kaj dosti resnice.
Prikaži več možnosti

Žune
Žune

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 915
  • Avtomobil: E30 320i l.87 92kw/125km

One word: Trošarine! :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

car_freak
car_freak

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 473
  • Avtomobil: avto

Danes sem govoril z avtoprevoznikom ki hodi v Koper po derivate.

On pravi da je kulilno olje ali nafta eno in isto.

Jaz sem že z dosti avtoprevozniki govoril in večina mi je rekla, da ne tankajo več kurilca, ker ni ista kvalilteta. Posledično ti potem tudi tovornjak več porabi. Za primerjavo povprečen vlačilec porabi okoli 30l nafte/100km :eek Za prevoznike se že sam en liter pozna, če naredi vlačilec cca 10.000 km mesečno.
V glavnem pa še garancijo na tovornjakih ne priznajo, če najdejo kurilca v motorju oz.tanku. Vem za primer, ko niso priznali garancije zaradi tega.
Objavljena slika

BMW - UŽITEK V VOŽNJI!

BMW - Bob Marley & the Wailers

B
e My Wife
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

Ne vem , tako mi je povedal. Cena je nižja zaradi trošarin. Izhodišče je enako.
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 146

To pomeni, da so različne trošarine za kurilno olje in za dizelsko gorivo? Spet tega ne razumem? :) Zakaj je to tako (če je res)?
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 477
  • Avtomobil: Mašina

Ni mi čisto jasno zakaj bi potem bila cena nafte oz. dizla dvakrat večja od cene kurilnega olja in zakaj bi potem bilo prepovedano točiti kurilno olje v avte oz. v motorna vozila. Pa tudi mi ni jasno zakaj bi sploh kurilnemu olju dodajali rdečo barvo.

A bi ti tankal doma cisterno za ogrevanje po ceni nafte(230sit)??
Al bi na drva kuril, pa bi bila slovenija že kdaj brez gozdov :ok2 ?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 507
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ker pri kurilcu ni davka. Če tankaš kurilca v avto je to davčna utaja, ne prekršek kot tak.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: 320D TOURING l.02, l.06,

e46 320d letnik 2002 150KM, že cca 110 tkm skoz cviček, pa v nemčijo, hrvaško, slovaško, skoz cviček, pa gre še vedno 235kmh po avtocesti.
carinik te sploh ne ustavi (že trikrat peljal mimo) ustavljajo smo golf II, III, kaki star mercedez, pa kombije! Ni se treba bat. Itaq je pa prva kazen 40tsit. tko da sploh ni panike! Druga je pa hujša, če si pa pravna oseba,....ja pol si ga pa najebu!
VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 904
  • Avtomobil: Laguna initiale 127 kw

Samo ti imaš enega najhitrejših serijskih 320d na svetu. Še moj 2.8i bi te težko dohajal po avtocesti. :napaka
Ženske imajo problem za vsako rešitev !
Prikaži več možnosti

Agent 007
Agent 007

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 667
  • Avtomobil: 320dt x drive, caddy TDI

e46 320d letnik 2002 150KM, že cca 110 tkm skoz cviček, pa v nemčijo, hrvaško, slovaško, skoz cviček, pa gre še vedno 235kmh po avtocesti.
carinik te sploh ne ustavi (že trikrat peljal mimo) ustavljajo smo golf II, III, kaki star mercedez, pa kombije! Ni se treba bat. Itaq je pa prva kazen 40tsit. tko da sploh ni panike! Druga je pa hujša, če si pa pravna oseba,....ja pol si ga pa najebu!

Na kolk časa pa pol menjaš naftni oz. cviček filter pa pumpe za gorivo?
Pa je računica?
Prikaži več možnosti

svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: 320D TOURING l.02, l.06,

do zdej še ni blo nobenga problema. filter goriva menjam vsakih 30tkm, pumpe pa nisem še nobene menjal, kakšno pa naj bi se menjala. ne vem no, ni še noben omenil. No, zaenkrat je vse o.k. bomo pa vidl kako bo!
VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

Agent 007
Agent 007

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim, ti še ni crknala ktera od pump za gorivo?

Pa tud naftni filter je priporočljivo manjat vsaj na 20kkm pri 320d.

:ok2
Prikaži več možnosti

Hochy
Hochy

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 287
  • Avtomobil: MINI cooper S

Ne razumem tega sveta. Ljudje plačujejo za svoje avte po 3,5,7 in več milijonov potem pa šparajo na vsakem vogalu. Važno, da sosedje vidijo v čem se vozijo..... :crazy
I am not crazy! My reality is just different than yours...
Prikaži več možnosti

clarion
clarion

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 736

Me kr mal mika ko berem take :laugh sam useen sj tankam 1.5 kesla/mesec tko da to ni velik raje se u miru vozim in me ni strah da bo zarad tega kej crknal.
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 454

Me kr mal mika ko berem take :laugh sam useen sj tankam 1.5 kesla/mesec tko da to ni velik raje se u miru vozim in me ni strah da bo zarad tega kej crknal.

Kolega so cariniki ustavili z novim Meganom slabih 6 km od servija, kjer ga je tisti čas pravkar kupil, in so mu vzeli vzorec, tko da...
Pa baje da ti lahko ugotovijo še po parih tankih(recimo enkrat si mel cviček pol pa 5 tankov nafto)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

To pomeni, da so različne trošarine za kurilno olje in za dizelsko gorivo? Spet tega ne razumem? :) Zakaj je to tako (če je res)?

Saj ne plačaš trošarine na blago ampak na namen uporabe. Pri tem naj bi bil namen uporabe dizelskega goriva pogon avtomobilov, namen uporabe kurilca pa ogrevanje.

Trošarine naj bi pokrivale predvsem nekatere stroške, ki nastajajo z uporabo. Da bi se ti lahko sploh vozil z avtom, je treba izgraditi infrastrukturo in jo pozneje vzdrževati. Temu je namenjena trošarina na pogonsko gorivo. V osnovi. Vendar pa je resnica v tem, da si država s trošarinami pokriva davčne luknje (primanjkljaj), v manjši meri pa jih porablja za to, čemur bi naj bile v osnovi namenjene... A to je drugo poglavje.

:beer
Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

matej_530d
matej_530d

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 1 361
  • Avtomobil: BMW-ja

Samo ti imaš enega najhitrejših serijskih 320d na svetu. Še moj 2.8i bi te težko dohajal po avtocesti. :napaka

kako to misleš
BMW e39 530d l2003 ***all inclusive***
http://www.mobisux.c...17bmwslozc9.jpg

BMW sploh ni BMW če nima pogona zadaj :ok2 ......avto mora porivat ne pa vlečt :beer

Prikaži več možnosti

Agent 007
Agent 007

BMW fanatik

• Uporabnik

kako to misleš

Ja če gre s kurilcem več, kot pa če bi nafto tanku! :eek
Prikaži več možnosti

Fanatik V12 E31-32
Fanatik V12 E31-32

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 786
  • Avtomobil: GO DJ-V12

kako to misleš

Ja če gre s kurilcem več, kot pa če bi nafto tanku! :eek

Mogoče je pa 'končna' bolša če tankaš kurilca :crazy
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.