Skoči na vsebino

Pnevmatike za Z-je (oz. E85): RFT da ali ne? in cene

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 481
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Približuje se mi potrebna menjava zadnjih pnevmatik. Trenutno so gor serijske RFT Bridgestone Potenza RE050A 255/35/18. Ker pa sem malce prebiral tuje forume v vezi run flat pnevmatik, pa me zanima ali ima kdo svojo konkretno izkušnjo z menjavo ali imate samo le mnenja. Poleg tega v Nm, ni nikogar ki bi take pnevmatike tudi menjal (Span v Lj to ima-morda še kdo drug)...Namreč pišejo na tujem forumu tudi, da RFT menjajo z navadno pnevmatiko, saj se lega avta izboljša, nadzor poveča, itd...Trenutno dobim RFT 255/35/18 po sledečih cenah:

@ levci: Bridgestone 88.400 sit,
@ Taucher (veze :metalc ): Bridgestone RFT 73.000, Michelin RFT 73.000, Continental RFT 64.000, Uniroyal RS1 navadna 49.000...

Tako da bi prosil v kolikor kdo koga pozna na forumu, da prodaja pnevmatike ali da lahko dobi cenejše, da napiše... Predvsem pa me zanima menjava RFT z navadnimi pnevmatikami-plusi in minusi

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer R. Händler

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 491
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ena RFT RE050A je 88400 SIT? :zmeden
265/35 R18 je med 52 in 60k SIT, non RFT seveda.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

Taucher zakaj pa da noben v NM ne menja takih pnevmatik :confused
to so buče...vsak jih, še moj sosed na vasi :ok2

LP,
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Zaradi tega, ker baje nima nihče take mašine. Morda pa je tvoj sosed boljši od vseh ostalih vulkanizerjev po Nm, pa tega ne vemo. Daj stopi do njega pa se pozanimaj kok ma on kaj cene teh gum...

Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Ena RFT RE050A je 88400 SIT? :zmeden
265/35 R18 je med 52 in 60k SIT, non RFT seveda.

runflat so ful dražje :ok

non RFT je cena 46900 :ok za dim 255/35/18
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Približuje se mi potrebna menjava zadnjih pnevmatik. Trenutno so gor serijske RFT Bridgestone Potenza RE050A 255/35/18. Ker pa sem malce prebiral tuje forume v vezi run flat pnevmatik, pa me zanima ali ima kdo svojo konkretno izkušnjo z menjavo ali imate samo le mnenja.... Predvsem pa me zanima menjava RFT z navadnimi pnevmatikami-plusi in minusi

RFT pnevmatika je takole ... če jo boš predru jo NE MOREŠ popraviti torej ne moreš dat inekcije noter!... dobra stran je ta da se lahko kljub predrti pnevmatiki pelješ naprej... ampak če boš predru eno po tem ko boš porabil 30 % profila boš moral kupiti kar dve novi... torej to je slaba stran... Cena RFT proti navadni je skoraj +100% čez pet let bo ta razlika mogoče še samo +20%... Razmisli kaj hočeš in koliko denarja si pripravljen odšteti... :ok
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 868
  • Avtomobil: 218d AT, M2

priporočam uniroyal rain sport 1..najboljše razmerje med ceno in kvaliteto. držijo dolgo, dober oprijem ter najtišje od vseh ki smo jih imeli(dunlop, bridgestone, nokian...)
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

priporočam uniroyal rain sport 1..najboljše razmerje med ceno in kvaliteto. držijo dolgo, dober oprijem ter najtišje od vseh ki smo jih imeli(dunlop, bridgestone, nokian...)

To gumo komot priporočam tudi sam. :)
Zadovoljen uporabnik.
LP
Austin
Prikaži več možnosti

igor80
igor80

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 233
  • Avtomobil: BMW 120d

Zakaj pa RFT ne bi šlo popravit?! Si prepričan? Kolikor so meni razložili gre? Cena tudi ni 100% večja. Ko sem jaz kupoval so bile cene tam nekje do 20% večje od navadnih. Jaz osebno bi ti svetoval, da ostaneš na RFT pnevmatikah.
Kako pa to, da ti pnevmatik ne morejo menjat na pooblaščenem servisu za BMW... če se ne motim je v NM BMW MAKOMA?! Plazo pomagaj! :ok2
Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: 523 E39

Naj mi kdo pove več kaj je tista tipka v Z4 za flat run.
Kako zazna avto, da je guma prazna?
Kaj če imaš navadne gume?
A če boš dal gor navadne gume boš v havbi vozil rezervo?

LP

Jani
Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik

Aja koliko kilometrov pa so ti zdržale gume?
Ali so po notranji strani kaj pobrane?
Kakšen je DOT?

LP

Jani
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

plazo že neki časa ni tam delujoč...

@ 3650: ti non stop sprašuješ eno in isto v različnih temah...

Ne bom kupil rezervnega kolesa, ker do sedaj še nisem nikjer ostal-in itk je vulkanizerjev ali pa petrolov k blata, v primeru da bom, pa bo mi že kdo pripeljal rezervno ali pa če grem potem nazaj avto iskat. Ker ne mislim kupovati neke sisteme vbrizgavanja ali pa komresorčke itd k se mi zdi stran vržen denar...Saj bom videl, morda celo zamenjam Bridgestone z Michelin tko k ima novi Z4 M, RFT ali pa navadno stvar premisleka in špage :-D Po vsej verjetnosti pa bom zamenjal na začetku sezone 2007, ko bojo cene še malce padle.

Prikaži več možnosti

3650
3650

Začetnik

• Uporabnik

Ne bom kupil rezervnega kolesa, ker do sedaj še nisem nikjer ostal-in itk je vulkanizerjev ali pa petrolov k blata, v primeru da bom, pa bo mi že kdo pripeljal rezervno ali pa če grem potem nazaj avto iskat. Ker ne mislim kupovati neke sisteme vbrizgavanja ali pa komresorčke itd k se mi zdi stran vržen denar...Saj bom videl, morda celo zamenjam Bridgestone z Michelin tko k ima novi Z4 M, RFT ali pa navadno stvar premisleka in špage :-D Po vsej verjetnosti pa bom zamenjal na začetku sezone 2007, ko bojo cene še malce padle.

@ Taucher ti pa nikoli ne odgovoriš na vprašanje
Prikaži več možnosti

icko
icko

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 141

255/35/18 eagle F1gsd3 ti dam za 43.000,00 sit za kos z računom.
Imam ravno dve na zalogi.
lp
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 983
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

Trenutno dobim RFT 255/35/18 po sledečih cenah:

@ levci: Bridgestone 88.400 sit,
@ Taucher (veze :metalc ): Bridgestone RFT 73.000, Michelin RFT 73.000, Continental RFT 64.000, Uniroyal RS1 navadna 49.000...

Tako da bi prosil v kolikor kdo koga pozna na forumu, da prodaja pnevmatike ali da lahko dobi cenejše, da napiše...

Trenutno dobim Bridgestone RE 050 RFT 94W ali 90Y za 65400, Continental SSR 62400, Michelin je pa najbrž Pilot Sport PS2 ZP za 70400.
Uniroyal navadna Rain Sport 1 pa 47000 sit.
Tako da boš moral svoje veze še majčkeno stisnit, da se bodo odrekle še tisto malo marže :-D :-D
( Aja, brez računa :confused , ker bi to na svoje ime vzel pri dobavitelju iz Nemčije :frown )
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

CASTRO
CASTRO

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217

In kako to misliš, se boš vozil kar brez rezervne gume in brez "kompresorčka za hitro popravilo" ?? :confused
Prikaži več možnosti

CASTRO
CASTRO

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Približuje se mi potrebna menjava zadnjih pnevmatik. Trenutno so gor serijske RFT Bridgestone Potenza RE050A 255/35/18. Ker pa sem malce prebiral tuje forume v vezi run flat pnevmatik, pa me zanima ali ima kdo svojo konkretno izkušnjo z menjavo ali imate samo le mnenja.... Predvsem pa me zanima menjava RFT z navadnimi pnevmatikami-plusi in minusi

RFT pnevmatika je takole ... če jo boš predru jo NE MOREŠ popraviti torej ne moreš dat inekcije noter!... dobra stran je ta da se lahko kljub predrti pnevmatiki pelješ naprej... ampak če boš predru eno po tem ko boš porabil 30 % profila boš moral kupiti kar dve novi... torej to je slaba stran... Cena RFT proti navadni je skoraj +100% čez pet let bo ta razlika mogoče še samo +20%... Razmisli kaj hočeš in koliko denarja si pripravljen odšteti... :ok

Levči ali je to res ? Mislim si govoril s kakšnim vulkanizerjem ?
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

ja pac bom brez rezervne gume (ali pa če bom tisto malo vrgel v prtlažnik do 80 km/h) in ko se bo predrlo bomo pač ustavili in klicali na pomoč :) drugače pa kolikor vem tudi tisti sistemi vbrizgavanja sredstva v gumo pa potem napolniti zrak ni 100% zanesljivo in na koncu moraš vseeno obiskati vulkanizerja...Dajte mi iz vaših izkušenj povedat kolikokrat ste predrli pnevmatiko? Jaz odkar imam izpit-to je več k 10 let niti enkrat nisem nikjer ostal...

http://www.avtoin.com/news.php?id=1543

Prikaži več možnosti

CASTRO
CASTRO

BMW ljubitelj

• Uporabnik

2 x 6cm cvek v gumah. :damn
Prikaži več možnosti

matz911
matz911

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 125
  • Avtomobil: Z3 roadster

1x kniping dolžine 12, ki sem ga nato lahko le lepo odvijačil iz gume, ki je bila seveda predrta, ampak če sem ga zašravfal nazaj, je držalo do vulkanizerja (oz. bi verjetno še dalj)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.