Skoči na vsebino

Pnevmatike za Z-je (oz. E85): RFT da ali ne? in cene

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Zakaj pa RFT ne bi šlo popravit?! Si prepričan? Kolikor so meni razložili gre? Cena tudi ni 100% večja. Ko sem jaz kupoval so bile cene tam nekje do 20% večje od navadnih. Jaz osebno bi ti svetoval, da ostaneš na RFT pnevmatikah.
Kako pa to, da ti pnevmatik ne morejo menjat na pooblaščenem servisu za BMW... če se ne motim je v NM BMW MAKOMA?! Plazo pomagaj! :ok2

Povej kateri vulkanizer v SLO popravlja RFT gume...?

Preglej malo po tujih forumih kakšne izkušnje imajo ljudje z RFT gumami...

Tukaj citat iz foruma automotive.com... by Lynn 5.10.2006

Just bought a 2006 325xi BMW in early March, 3 weeks later had a flat, and now again! (not the same tire). Anyone else experiencing problems with run flat tires? Thankfully the dealership sold an "insurance" at the time of purchase of the vehicle, which for 5 years covers the replacement of the flat tires, however, a claim procedure is in place, whereby the dealership has to photograph the tire, fill in a report and wait for permission to replace the tire. The tires cannot be repaired, and I wonder what will happen five years down the line. Not sure if these tires are made as sturdy as regular ones. After driving for over 32 years only ever had one flat before these two, and that was easily repairable.

Kot lahko prebereš zgoraj je tale voznik v 32 letih predru le eno pnevmatiko preden je kupil BMW z RFT gumami in je v kratkem času predru 2 gumi...ki se NE DAJO POPRAVLJATI...

Preberi še kaj o njih mislijo drugi uporabniki... :ok
Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

RFT pnevmatika je takole ... če jo boš predru jo NE MOREŠ popraviti torej ne moreš dat inekcije noter!...

Levči ali je to res ? Mislim si govoril s kakšnim vulkanizerjem ?

Seveda... če imaš kakšne drugačne podatke z besedo na dan... :ok

Če pa veš za vulkanizerja ki jo popravi pa nam tudi povej :ok
Prikaži več možnosti

gozdi
gozdi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 415
  • Avtomobil: BMW Z4, 2.5i

TAUCHER hvala za odprto temo, bo tudi meni prov prsla spomladi 2007, ko bo treba nova obuvala najt.

Pa mogoče skupi kej naročimo in dobimo kak količinski popust, jst bom rabu vse četiri :)
Prikaži več možnosti

igor80
igor80

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 233
  • Avtomobil: BMW 120d

Zakaj pa RFT ne bi šlo popravit?! Si prepričan? Kolikor so meni razložili gre? Cena tudi ni 100% večja. Ko sem jaz kupoval so bile cene tam nekje do 20% večje od navadnih. Jaz osebno bi ti svetoval, da ostaneš na RFT pnevmatikah.
Kako pa to, da ti pnevmatik ne morejo menjat na pooblaščenem servisu za BMW... če se ne motim je v NM BMW MAKOMA?! Plazo pomagaj! :ok2

Povej kateri vulkanizer v SLO popravlja RFT gume...?

Preglej malo po tujih forumih kakšne izkušnje imajo ljudje z RFT gumami...

Tukaj citat iz foruma automotive.com... by Lynn 5.10.2006

Just bought a 2006 325xi BMW in early March, 3 weeks later had a flat, and now again! (not the same tire). Anyone else experiencing problems with run flat tires? Thankfully the dealership sold an "insurance" at the time of purchase of the vehicle, which for 5 years covers the replacement of the flat tires, however, a claim procedure is in place, whereby the dealership has to photograph the tire, fill in a report and wait for permission to replace the tire. The tires cannot be repaired, and I wonder what will happen five years down the line. Not sure if these tires are made as sturdy as regular ones. After driving for over 32 years only ever had one flat before these two, and that was easily repairable.

Kot lahko prebereš zgoraj je tale voznik v 32 letih predru le eno pnevmatiko preden je kupil BMW z RFT gumami in je v kratkem času predru 2 gumi...ki se NE DAJO POPRAVLJATI...

Preberi še kaj o njih mislijo drugi uporabniki... :ok

Vse lepo in prav, samo še vseeno ni nikjer napisano, zakaj se ne bi dale popravljati! Če ima kdo več informacij me res zanima.
O tem kaj drugi mislijo pa so mnenja različna. Dejavnik varnosti je definitivno na njihovi strani. To pa, da so toliko dražja pa spet ni res. Jaz sem jih lani nabavil za skoraj isto ceno (5.000 SIT dražje) kot navadne. Npr. na pnevmatike.net so prodajali Goodyear Excellence 225/40/18 za nekaj več kot 40.000 SIT. Prav tako so nekateri pisali, da imajo slabšo lego na cesti. Jaz jih uporabljam že več kot leto in nimam pripomb.
Mislim pa tudi, da BMW in še nekatere druge prestižne znamke ne bi kar tako dajale gor, kot prvo vgradnjo, nekaj kar ne bi bilo vrhunsko in dobro, še posebaj nekaj kar ima tako velik pomen, kot so avtomobilske pnevmatike.
Gre samo za moje osebno opažanje in mnenje! :ok2
Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

vsi pooblaščeni servisi imajo sedaj akcijo RFT pnevmatik (zimskih) spomladi pa letnih :)

Cene kot jih je napisal Taucher so pa kar prave :ok
Glede non RFT pnevmatik je pa tako, mi doma imamo zimske vse NON RFT in ni nobenga problema glede na to kolk mal je gumi defektov dan danes je pa v vsakem avtu tist sprej za flikanje al kako se reče. Letne so vse RFT.

Taucher mi2 se nisva čist zastopila, a ti misliš da noben vulkanizer ne zamenja RFT pnevmatiko iz feltne na feltno al kako?? Če si mislil da jih noben ne prodaja jih pa 100% prodaja Vidic center, Makoma, in še 100 drugih :ok2 - tud moj foter :laugh

Lp,
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

gozdi
gozdi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 415
  • Avtomobil: BMW Z4, 2.5i

RFT pnevmatika je takole ... če jo boš predru jo NE MOREŠ popraviti torej ne moreš dat inekcije noter!...

Levči ali je to res ? Mislim si govoril s kakšnim vulkanizerjem ?

Seveda... če imaš kakšne drugačne podatke z besedo na dan... :ok

Če pa veš za vulkanizerja ki jo popravi pa nam tudi povej :ok

Da rešimo tole dilemo popravila RFT gumic.
Men je blo tko tehnično precej nelogično, kako bi šli proizvajalci delat gume, ki so kao boljše (RFT) a jih ne mores popravljat na načine kot jih poznamo, in sm poklical na na Špan oddelek servisa in informacij je sledeča.

Za recimo žebljiček v RFT gumi, ni možno inekcijsko popravilo, ker je RFT ampak dajo pa fliko z notranje strani, ki stane ca. 1000 do 1200 sit in to je to. Brez problema pravijo. :ok
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator

Da rešimo tole dilemo popravila RFT gumic.
... sm poklical na na Špan oddelek servisa in informacij je sledeča.

Za recimo žebljiček v RFT gumi, ni možno inekcijsko popravilo, ker je RFT ampak dajo pa fliko z notranje strani, ki stane ca. 1000 do 1200 sit in to je to. Brez problema pravijo. :ok

Kot sem napisal ne moreš dat inekcije noter....

O fliki iz notranje strani pa še nisem slišal nikoli prej... torej bi se v primeru da gre za majhen žebljiček zadeva dala popravit, vendar pa sigurno pri večjem žeblju že nastane problem in to ne gre več pr non RFT pa lahko v tem primeru injekcijo notr flikneš pa je.... :ok
Prikaži več možnosti

CASTRO
CASTRO

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217

http://forum.bmwslo....0151&highlight=
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 119
  • Avtomobil: BMW

Preberite si stran na prejšnjem postu, glede popravil pa je, kot so meni razložili tako: Res so priporočila, da se naj ne bi popravljale predvsem zaradi ene stvari, ko spusti, lahko ti voziš po prazni še cca 80-120 km, taka guma ima jasno uničene bočnice ali močno načete, zato je zahteva, da se nikakor ne popravlja. Če pa boste po predrtju naredili minimalno kilometrov in počasi, pa popravilo z fliko ne bo problem.

Stroji za menjavo so isti, kot za navadne gume in na začetku teme, ko nekdo piše, da celo Nm nima takega vulkanizerja :crazy je bil človek verjetno zaveden, ker so mislili, da ima praznovozne pnevmatike po sistemu PAX, ki jih je razvijal Michelin, tam so drugačna platišča od serijskih in drugačni stroji za premontažo. Sam sistem je v osnovi boljši, kot RFT, samo se ravno zaradi prej opisanega ni prijjel in ga tudi Michelin opušča in gre sedaj na RFT, ki jo lahko menja vsak boljši vulkanizer. (beri razni vaški posebneži, 20 let za časom :napaka naj se RFT raje ne dotikajo, ker jo bodo raztrgali, za tiste ki se potrudijo pa ni problema). :ok

Ima pa RFT slabo lastnost, cena, ki je do 20% in ne več !!! višja od klasične, malo slabša lega na cesti zaradi trših bočnic in s tem morda rahlo neudobnejša vožnja obenem pa ima eno zelo dobro lastnost, z tako gumo z "litko" lažje in bolj varno splezaš na robnik, ne da bi se bal, da presekaš gumo ali udariš ob platišče, še ena zanimiva lastnost je tudi - Plavčki te z stringerjem ne morejo ustaviti ! :laugh :-D :laugh, obenem pa je precej bolj varna, saj tudi ob nenadnem presekanju ostane vozna, zato ni "izleta" z ceste. :ok2
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

TAUCHER hvala za odprto temo, bo tudi meni prov prsla spomladi 2007, ko bo treba nova obuvala najt.

Pa mogoče skupi kej naročimo in dobimo kak količinski popust, jst bom rabu vse četiri :)

Me2. :ok2
Si že kaj razmišljal katere?
Michelin, Goodyear, Continental, Uniroyal?
Bo treba malce našega dobavitelja povprašat po cenah... :-D
LP
Austin
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.