Skoči na vsebino

PVC okna in vrata

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
216 odgovorov v temi
Iztok G.
Iztok G.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: BMW isetta M-technick II

Ok, malo smešno vprašanje za ta forum, ampak gotovo kdo ve o tej tematiki, tako da...

Skratka na hiši imam 3 okna za zamenjat, letnik 1994, mer cca 180*140 (2/3+1/3 okenski krili).

Skratka na ostalem delu hiše imam novejša lesena okna, ampak ker so ta 3 okna na južni fasadi, razmišljam o PVC varianti, saj naj ne bi bila občutljiva na sonce kakor les (zvijanje, lakiranje, itd).

Skratka, nekje februaja 2007 bom kupil okna, ampak če se bom odločil za PVC, me zanima kateri proizvajalec je dober ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke? Kaj je bolje, les ali PVC v mojem primeru?
Prikaži več možnosti
    • rokxy je všeč

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 390
  • Avtomobil: Mašina

Aluminij? Mislim na delno kombinacijo. Znotraj les, zunaj aluminij(imitacija lesa). Tko smo se pr nas odločli za isti primer kot je tvoj.
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Nimaš več kaj razmišljat! Nebo te razočaralo, verjami mi!

http://www.ajm.si

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 804
  • Avtomobil: skunk :)

Če ti ni škoda odšteti kakšnega jurja več vzemi aluminij, drugače pa PVC, nikar pa lesa, ker jih je potrebno barvati... Obstaja pa tudi verzija (kot je že omenil MIHOLD): zunaj PVC/aluminij, znotraj pa les. Doma imamo aluminij zunaj/znotraj, trenutno 5 leto, in okna lovijo vse dnevne žarke, pa je barva popolnoma enaka (bela), nič se ne zvijajo, povešajo... Je pa fotr dal v hišo, katero trenutno gradi PVC okna od Interalte. So zelo konkurenčni iz ceno, kar je pa velik minus pri tej firmi je pa, da vsem visi dol za roke :blackeye
Prikaži več možnosti

tykee
tykee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 937
  • Avtomobil: BMW E60 530d LCI

Nimaš več kaj razmišljat! Nebo te razočaralo, verjami mi!

http://www.ajm.si

LP :ok

Ti bi lahko kaj % zrihtal ne :D hehe :)

Drugače pa tudi jaz priporočam plastična okna.
Mi smo dali v novo hišo okna od HAAS Dom < http://www.haas-dom.si >.
(Zakaj HAAS? Pač ugodnejši pogoji kot bi jih dobili pri AJM.)

Powered By:
BMW E60 530d LCI '08 ~ 173kW/235KM

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 140
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Kako se pa obnasa PVC cez recimo 20 let... kako je z obstojnostjo barve? :confused
Prikaži več možnosti

Falco
Falco

Der Kommissar

• Moderator
  • Sporočil: 13 827
  • Avtomobil: BMW

Kako se pa obnasa PVC cez recimo 20 let... kako je z obstojnostjo barve? :confused

mislim, da plastiki nima kaj zgodit.

Prikaži več možnosti

GROŠ
GROŠ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 478

aluminij :metalc . Tud zapira se super, pa še lažja so od plastičnih. Samo moraš paziti da nimaš kakšnih romov v biližini :laugh (samo malo šale da ne bo :prepir )
Prikaži več možnosti

bmw 3
bmw 3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 504

Mi smo zamenjali na celi hiši, dali smo plastiko ( plastika ja ali ne, tudi sam sem se spraševal) v glavnem, razlika OČITNA, najbolj me je presenetila zvočna izolacija - sedaj je tišana :-D :-D, pa tudi v hiši je dost toplej koker prej.

Zaenkrat :ok

Aha PVC Nagode Postojna, so pa to nardili.

1 dan menjava, nato pa 2 dni 2 pocarja - mečkača, katera sta finiširala - je blo pa 17 oken skupja z vrati.
Prikaži več možnosti

matey
matey

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 758
  • Avtomobil: e39 525d

Če daš kaj na okna potem vzemi aluminij, nikakor pa PVC. Sem doma v ulici kjer je 5 blokov in s kom se menim je razočaran da je dal not PVC. Če imaš bela okna hitro postanejo rumena, plastiko prav vidiš kak se zvija in pleše, zatikanje pri zapiranju in odpiranju, povešanje oken, skratka sami problemi. V službi kjer dela mama so dali not okna od kli logatec (plastična) in so problemi nastali po 6 mescih. Babica pa ima leseno okno od kli logatca in po 2 letih še ni nobenih problemov. Je pa okno prevlečeno z plastično maso da je bol obstojno da ga ni treba barvati.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 327
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

Itak da samo Alu, pa tista z kombinacijo zunaj Alu oz PVC pa noter potem les, je precej draga (Inles Ribnica) pa tudi meni osebno ni všeč. Alu je zakon sploh kar se tiče obstoja raznih barv oz. nians, prej ko slej pvc dobiva pravo podobo ko je an udaru sonca, zmrzalij, Uv žarkov, itd...Imaš malomorje prodajlcev in izdelovalcev: v Nm Termotehnika, kovinska galanterija Šmajdek s.p., naj ti dajo ponudbe in to je to za ta denar :-D
Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

ave
ave

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: astra 1.6 Si

To, da belo okno porumeni še nisem slišal. Doma jih imamo že čez 23 let in je še vedno brezhibno bela, je pa res, da pri okvirjih, ki so rjavi je površina malo obledela in to predvsem na tistih, ki so na sončni legi. Glede na to, da tehnika napreduje, je za pričakovati, da bodo današnja pvc okna bolj obstojna od tistih ispred 20 let. Če imaš ostala lesena, lahko naročiš pvc imitacijo lesa in nebo vidne spremembe.
Prikaži več možnosti

Iztok G.
Iztok G.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 699
  • Avtomobil: BMW isetta M-technick II

Sedaj glede ALU-les bi bila verjetno dobra kombinacija, sploh z 0.7 troslojno zasteklitvijo, ki jo hočem imet. Sicer ne vem koliko je dražji od PVC, ampak razmišljam tudi v tej smeri.

Glede AJM PVC oken sem slišal večinoma samo dobre stvari, tudi ostali proizvajalci ki uporabljajo te profile so baje OK. Glede cene se moram pa še pozanimat, baje se lahko zmeniš za kakšen popust glede na to kar so mi drugi povedali, bom pa vsekakor vzel tisto firmo, ki mi bo dala najugodnejše pogoje in bo zastopstvo oz prodaja+vgradnja blizu mene.

Mene bolj zanima, kako je z vgradnjo, flat_eric, kolikor sem prebral imaš ti nekaj z AJM okni ???
Pri vgradnji me skrbi odstranitev starih oken, ker so že novejša termopan lesena (sidrana v steno kakor novejša), pa nova fasada z izolacijo je gor (špaleta zunaj tudi izolirana) + zunanje izolacijske alu rolete), zato ne bi rad da se zbije špaleta na zunanji strani, sploh potem zaradi toplotnega mosta.
Prikaži več možnosti

ave
ave

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 200
  • Avtomobil: astra 1.6 Si

Itak se demontirajo navznoter, pač monterji pazijo kolikor se da, ampak včasih se tudi kaj poškoduje. Najbolj "čisto" se dobi star okvir vn, če se ga razžaga. Za rolete se pogovori z mojstrom, da jih želiš obdržati.
Prikaži več možnosti

wrc
wrc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 255
  • Avtomobil: X-a

Kako je pa z kondenzom pri alu oknih?
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Mi imamo na Krku PVC okna in jim sonce ne škoduje, zaenkrat smo zadovoljni
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

marcipan1
marcipan1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: Mini Cooper S KMT, Berlin

Jest sem dal lani po 30 letih PVC od interalte in nimam težav. izolacija je super, tako zvočna kot toplotna. Manjši problemi so z okovjem, ker moraš čist natančna nastavit ročko, da lepo pade okno v "objem". Sem pa kar veliko plačal za rolete, ki so ločene za veliko in malo okno. So mi predlagal krpanke, ampak jih nikakor ne vzemi - problem čiščenja, ob nevihtah se tresejo k hudič in ropotajo.
Don`t worry, be Mini.
Prikaži več možnosti

dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 678
  • Avtomobil: VW Touareg

Pozdravljeni, v planu imam zamenjati vhodna vrata od stanovanja v bloku. Se kdo na forumu ukvarja z izdelavo/prodajo/montažo dotičnih zadev?

Mi mogoče lahko kdo priporoča koga?

Problem je ker je preveč ponudnikov in se je težko odločiti. Zaenkrat sem poizvedoval pri dveh firmah, razlika med njima je 230€ :eek, s tem da prvi izdeljuje in montira, drugi pa samo montira - robo dobi narejeno po meri iz Madžarske. Slednji je cenejši, res pa da brez računa. Za račun mi je vseeno :ok2

Ne rabim pa nič kaj luksuznega, pač standard. Dimenzija 200*80.
Prikaži več možnosti

luka87
luka87

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 408

Pozdravljeni, v planu imam zamenjati vhodna vrata od stanovanja v bloku. Se kdo na forumu ukvarja z izdelavo/prodajo/montažo dotičnih zadev?

Mi mogoče lahko kdo priporoča koga?

Problem je ker je preveč ponudnikov in se je težko odločiti. Zaenkrat sem poizvedoval pri dveh firmah, razlika med njima je 230€ :eek, s tem da prvi izdeljuje in montira, drugi pa samo montira - robo dobi narejeno po meri iz Madžarske. Slednji je cenejši, res pa da brez računa. Za račun mi je vseeno :ok2

Ne rabim pa nič kaj luksuznega, pač standard. Dimenzija 200*80.

Prvo kot prvo pazi kako je pozem z uveljavlanjem garancije ob morebitnih problemih. In drugo da ti ne bo majster zahteval denar vnaprej in potem ne bo ne njega ne vrat.

Drugače se pa pozanimaj pri Miku, simerju, kovinoplastika lož (izredna kvaliteta, ugodne cene in profesionalen odnos monterjev kot tudi vseh ostalih)
Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 055
  • Avtomobil: C5

Ja sicer nimam PVC ampak alu. Na priporočilo sodelavke sem takrat zadevo naročil pri Pa&Co in je zadeva res narejena tako, kot je treba. Naredili so zelo hitro, narejeno je dobro, zmontirano tudi. cene se ne spomnim, itak je bilo to pred 4 ali 5 leti in najbrž cena ni več relevantna. Sem pa takrat poslal povpraševanje na več naslovov, in je bila njihova ponudba DALEČ najbolj ugodna.

Evo LINK.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.