Skoči na vsebino

Vitrex in nadomestki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
81 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Kamen na kamen palača :skrbast

Pol je pa treba kupit en avto z z manjšim vetrobranskim steklom, da se manj Vitrexa porabi (npr. katrca, bolhca :laugh).

PešHondo :eek2 al pa zamašiš dve luknjici :beer haha, s čim si folk to probleme dela, kot da na vitrex mašina dela ..
Prikaži več možnosti

gajo_g
gajo_g

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: TOYOTA LANDCRUISER 4.2TDI

Joj, vitrex pa res ni nek strošek da bi zdej morali iskati najcenejšo varijanto. Itak v tisto 8L posodo ne boš nalil 8L Vitrexa ampak 4L Vitrexa pa 4 litre vode, pomoje :ok2

Tistga jurja (pa verjetno še manj) bomo pa že dal, ane :laugh

Ti gledaš na to z enega zornega kota moj bivši šef namreč 2 leti sem vozil špedicijo je na to gledal malo drugače zmerom pred zimo je kupil sodček mislim da 50 l vitrexa in je rekel tu ga imate pazite da vam ga ne zmanjka vzemite ga zadostno količino z sabo ker po bencinskih servisih v tujini je zadeva svinjsko draga in je recimo z tem prišparal na zimo cca 300 eur.
In mu dam čisto prav tudi js ga zmerom kupujem v šparu itd in dam jurčka ampak če se enkrat peljem z kombijem na mal daljšo furo da je mokro vreme je posoda hitro prazna potem pa dam zanj min 10 eur v tujini.
IF YOU DONT SEE WHO IS WEARING THE CROWN YOU MUST BEE BLIND !! BMW
Toyota LANDCRUISER HDJ100 4.2 TDI
Prikaži več možnosti

gajo_g
gajo_g

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: TOYOTA LANDCRUISER 4.2TDI

Kamen na kamen palača :skrbast

Pol je pa treba kupit en avto z z manjšim vetrobranskim steklom, da se manj Vitrexa porabi (npr. katrca, bolhca :laugh).

PešHondo :eek2 al pa zamašiš dve luknjici :beer haha, s čim si folk to probleme dela, kot da na vitrex mašina dela ..

Kaj pa če ima tip doma 10 avtobusev.
Ali pa evo čisto realno sam ima avto njegovi starši imajo 2 avta ima punco ki ima avto ter to je 4 avti povprečje posod bo mogoče 5 l se pravi 3l vitrexa + 2 l vode. se pravi za pripravo na zimo rabi 12l vitrexa X zima je dolga X št. kilometrovin pride tip do zaključka da se splača kupiti vsaj 25l kalnister vitrexa in ga dat na pipo v garaži in zato tudi sprašuje. lp
IF YOU DONT SEE WHO IS WEARING THE CROWN YOU MUST BEE BLIND !! BMW
Toyota LANDCRUISER HDJ100 4.2 TDI
Prikaži več možnosti

Adi523i
Adi523i

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 666
  • Avtomobil: Bmw 3 GT

Ja no, ta uporabnik je spraševal za en avto, ne za cel vozni park tovornjakov. Tudi če se na zimo porabi 10 litrov Vitrexa (3000 SIT, in iz teh 10L dobimo 20L, ker to je pač koncentrat) je to zanemarljiv znesek v primerjavi z drugimi stroški (npr. gorivo).

Zdej, al dam za liter 289 SIT ali pa 319 SIT, mi je prav vseeno, očitno nekaterim ni :ok

Gajo G, mogoče maš pa prav pa bo z vitrexom oskrbel celo familijo, samo je pa omenil da ima njegov avto 8L posodo, zato se domneva da pač misli za svoj avto.

Pa B.Rakun, brez zamere, mogoče res rabiš mnogo večjo količino kot domnevamo, LP :ok
Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

Predno se skregate...

sam sem opazil da "poceni" vitrex (Petrolov, Spar, blah,...) hitreje uničuje brisalce kot pa sonax-ov... ali se to samo meni dogaja ali je še kdo opazil....

ponavadi sem v eni zimi uničil vsaj 2 kompleta brisalcev, sedaj imam že drugo zimo isti par... :confused

lp
Prikaži več možnosti

zoki
zoki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 612
  • Avtomobil: Veter po pleši........

Predno se skregate...

sam sem opazil da "poceni" vitrex (Petrolov, Spar, blah,...) hitreje uničuje brisalce kot pa sonax-ov... ali se to samo meni dogaja ali je še kdo opazil....

ponavadi sem v eni zimi uničil vsaj 2 kompleta brisalcev, sedaj imam že drugo zimo isti par... :confused

lp

Sonax, Spar, Paulina, Bauhaus,in še par podobnih ti ne uničujejo brislacev, ker je vsebina popolnoma enaka, le barvilo se dodaja glede na znamko - kakovost enaka. Vem zato ker polnimo oz proizvajamo Sonax in naštete izdelke za vso slo

Uničujejo ti pa seveda extremno poceni izdelki, kot si že sam ugotovil.
Bmw je zakon, vse ostalo je kompromis!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

alec68
alec68

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 781
  • Avtomobil: e46 320d

Sem že mislil, da nobeden ne bo tega omenil.

NAJVEČJI PROBLEM TEH POCENI SPAROVIH, MERCATORJEVIH IN OSTALIH POCENI ITALJANSKIH ŠPRICUNG JE TO, DA UNIČUJEJO GUMO, TUDI LAK...
Ni toliko problem, da ne sčistijo, ampak kolikor sem jaz seznanjen, je povdarek ravno na poceni čiščenju...pa tudi tu se že da pogovarjat. Sem kupoval te poceni zadeve, pa se potemm pri brisanju peni, da se dela za brisalcem meglica na šipa , kar ovira pogled skozi šipo, pa ne razmasti najbolje, pa,... pa..., pa........
Potem pa pomislite, koliko stanejo originalni brisalci (ki pa roko na srce, ponavadi delujejo veliko bolje in dalj časa tud od Boschevih, Schampionovih, pa še kerih...)
Najbolje je dejansko kupovat kakšen Sonax, ali kaj podobnega preverjenega - ne le, da za nekaj višjo ceno čistijo veliko bolje, temveč obenem ščitijo naše brisalve, tesnila, lak... Pa še manj se ga porabi, ker bolje razmastijo.
Jaz sem lani kupoval na Agipu njihovega koncernskega. Je koncentrat do -80, se ga da fuuul razredčit, pa vseeno deluje, cena pa je lani bila okol 600-700 sit / liter
Avto pa pes morata met nemške starše, baba pa je lahk tud eksotična...
Prikaži več možnosti

zoki
zoki

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem že mislil, da nobeden ne bo tega omenil.

NAJVEČJI PROBLEM TEH POCENI SPAROVIH, MERCATORJEVIH IN OSTALIH POCENI ITALJANSKIH ŠPRICUNG JE TO, DA UNIČUJEJO GUMO, TUDI LAK...
Ni toliko problem, da ne sčistijo, ampak kolikor sem jaz seznanjen, je povdarek ravno na poceni čiščenju...pa tudi tu se že da pogovarjat. Sem kupoval te poceni zadeve, pa se potemm pri brisanju peni, da se dela za brisalcem meglica na šipa , kar ovira pogled skozi šipo, pa ne razmasti najbolje, pa,... pa..., pa........Potem pa pomislite, koliko stanejo originalni brisalci (ki pa roko na srce, ponavadi delujejo veliko bolje in dalj časa tud od Boschevih, Schampionovih, pa še kerih...)
Najbolje je dejansko kupovat kakšen Sonax, ali kaj podobnega preverjenega - ne le, da za nekaj višjo ceno čistijo veliko bolje, temveč
obenem ščitijo naše brisalve, tesnila, lak... Pa še manj se ga porabi, ker bolje razmastijo.
Jaz sem lani kupoval na Agipu njihovega koncernskega. Je koncentrat do -80, se ga da fuuul razredčit, pa vseeno deluje, cena pa je lani bila okol 600-700 sit / liter

Hvala, ker meni se ni dalo razlagati, je pa še veliko pa...pa...pa :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

B.Rakun
B.Rakun

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 478
  • Avtomobil: X5

Mislim brezveze kaj se zdaj debatira okrog tega za kaj in za koliko avtov bom vitrex rabil in ali se to splača ali ne. Imam 2 avta od tega daleč največ vitrexa "požre" E34, ker ma tudi čiščenje žarometov in meglenk in se mi vsekakor splača kupit tam kjer je ceneje. Zame 250 ali 300 SIT/liter ni isto, sploh če bom za celo zimo kupil recimo dvakrat po 10 litrov. Pa ne govorte jurja gor ali dol. Za 1000 SIT mora v naši državi marsikdo dve uri hudičevo švicat v tovarni. Pa pustimo zdaj to.

Vprašal sem za ugodno varianto in dobil dva koristna odgovora - hvala Zokiju in Kikotu, zatorej se tema lahko zaklene.
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

A ni zakon ta glomazna 8,5-litrska posoda pri E34 :-D (plus 0,8 litra za intenzivno pranje)? Vliješ dva litra noter in komaj dno pokrije :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

zoki
zoki

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko pa 2x špricneš je pa prazna :jok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `10

http://www.kimi.si/kimi/index1.htm

Vitrex 200sit/liter. Polnijo pa tudi za Petrol :)
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 763
  • Avtomobil: Karjola

Mene pa zanima, ali ima kdo proivod, ki mi ne bo naredil filma na šipi.
Primer, se peljem po AC (po omejitvi), zunaj je -18°C, pošpricam šipo, brisalci obrišejo, nato pa bela šipa cca pol minute, in konec. Kot da bi vseeno malce zmrznilo za nekaj časa. Če v tem času pobrišem še enkrat zgleda kot da je postrgalo led s stekla.
Preizkusil sem že skoraj vse kar se da, nič redčil z vodo, kar naj bi bilo za kot na nekaterih izdelkih piše do -60°C, ampak nič, vsi enako od najcenejšega do najdražjega.
Help please :confused

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

zoki
zoki

BMW fanatik

• Uporabnik

Primer, se peljem po AC (po omejitvi), zunaj je -18°C, pošpricam šipo, brisalci obrišejo, nato pa bela šipa cca pol minute, in konec. Kot da bi vseeno malce zmrznilo za nekaj časa. Če v tem času pobrišem še enkrat zgleda kot da je postrgalo led s stekla.
Preizkusil sem že skoraj vse kar se da, nič redčil z vodo, kar naj bi bilo za kot na nekaterih izdelkih piše do -60°C, ampak nič, vsi enako od najcenejšega do najdražjega.

Bolje je če ga vseeno malo redčiš, je pa vprašanje za tvoje filme na vetrobranskem steklu lahko širše - slabi brisalci, umazano steklo.....

Probaj s tem sredstvom in ga razredči 1:1 - pa prej posodo speri z vodo in če je vse vredu brisalci, steklo, posoda in sredstvo mora biti vredu.

Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 763
  • Avtomobil: Karjola

Sem tudi tega probal, pa novi brisalci in povsem razmaščeno steklo, pa isto.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

ToTALLy_SeXy
ToTALLy_SeXy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 700
  • Avtomobil: Audi A8

Amm..pri -18 in če se pelješ po AC, je temeratura sigurno nižja od -60, kolikor piše na etiketi. In če mene vprašaš, je logično da se ti bo pri 100h naredil led na šipi :).
Ravno zadnjič sem nekje brala za motoriste, kakšno temperaturo občutijo oni na motorju, pri različnih temperaturah zunaj.
Se pravi če je temp. zraka 10stopinj, je njemu nekih 0...ne vem čist točno.
Veter dela svoj "mraz". Postavi se pri 0 stopinjah na burjo na primorskem, ki piha 100h...se mi zdi da bi zmrznil :).
Če nimam prav, naj me kdo popravi :)
Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

40 KM/H na uro pa bo :-D
Prikaži več možnosti

ToTALLy_SeXy
ToTALLy_SeXy

BMW fanatik

• Uporabnik

40 KM/H na uro pa bo :-D

Kaj :confused
Prikaži več možnosti

M dreamer
M dreamer

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 077
  • Avtomobil: BMW E36 1.8ist

Manjša hitrost, manjši pretok zraka čez šipo in posledično nezmrzovanje
vlage, ki ostane po brisanju.

ups sva oba hkrati odgovorila :ok2
Prikaži več možnosti

ToTALLy_SeXy
ToTALLy_SeXy

BMW fanatik

• Uporabnik

Manjša hitrost, manjši pretok zraka čez šipo in posledično nezmrzovanje
vlage, ki ostane po brisanju.

a dej nehi :laugh . Ampak vseen se ne morč po AC peljat 40km/h :blackeye .
Pelješ 100 in ne špricaš šipe :ok2
Prikaži več možnosti