Skoči na vsebino

Vitrex in nadomestki

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
81 odgovorov v temi
Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

Noben proizvod v prosti prodaji, ti ne omogoča tega, saj s hitrostjo narašča občutek mraza, torej tudi za tekočino, ki je v tankem sloju razmazana po šipi. (ko stojiš tega sicer ne vidiš, ker je prozorno, pa vseeno potrebuje sekundo dve, da izhlapi) v kolikor pa ne utegne izhlapeti, zmrzne ;) ravno zaradi vetra, ..
pri 180 km/h, hoho, občutek mraza bi lahko bil pri -18 in takem vetru krepko čez -50 ... poleg tega, najprej izhlapi alkohol, manjša količina vode ostane, ta zmrzne. Če bi res želel, da ti ne zmrzne, nalij noter etanol 98 % (2.300 sit) ampak, ne vem kako je to za lak avta, za gumo sigurno ni kuhl...
lp
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

ja potem bi blo najbolše nalit noter malo rakie alpa domačega žganja :ok2

LP
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 763
  • Avtomobil: Karjola

Jah klinc, se bomo pa 50 po AC vozil.
Sem kar malo razočaran nad temi sredstvi, vsi samo obljubljajo, dela ne pa nič.
Isto je z metlicami brisalcev, samo originalne (prva vgradnja so v redu), vse kar sem kasneje dal na avto je mnogo slabše.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

gajo_g
gajo_g

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: TOYOTA LANDCRUISER 4.2TDI

valeo siliencio model so ok veliko vozil jih ima kot prvo vgradnjo je pa res da koštajo 8000 sit original pa 12000 lp
valeo ima ene navadne ki so samo za v kiblo ker cvilijo in so do k... ter ta boljši model siliencio ali v prevodu tihi ki so ok so pa dragi.
IF YOU DONT SEE WHO IS WEARING THE CROWN YOU MUST BEE BLIND !! BMW
Toyota LANDCRUISER HDJ100 4.2 TDI
Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 175
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Jst sm dons kupu 10L tega za steklo pucat, pise da je do -60 .
Imajo sicer tud enega do -20,amapk mislim da je cena 280 sit, tale moj je bil pa 280 sit.

Kupil sem v bauhausu, upam da bo OK,čene bomo pa v kaksen drug avto dal ali pa prodali :ok2

Sicer pa teh 10L verjetno niti za cez zimo nebo, tekocina za pranje stekl / luci gre :drink
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 773
  • Avtomobil: E39 525d

veter ne dela mraza, ampak odpihne toplo od telesa skozi obleko (zato so izumili vetrovko :-D ), kot tudi s stekla(ki ga greješ z notranjostjo kabine avta) in še in še .... razen če nimaš direkni dotok vetra iz sibirije :laugh

lp, metod
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 149
  • Avtomobil: F10

veter ne dela mraza, ampak odpihne toplo od telesa skozi obleko (zato so izumili vetrovko :-D ), kot tudi s stekla(ki ga greješ z notranjostjo kabine avta) in še in še .... razen če nimaš direkni dotok vetra iz sibirije :laugh

lp, metod

Fizik špric :-D
Če imamo tekočino in mimo piha suh zrak, začne voda izhlapevat, in se zaradi tega tudi hladit. Ker imamo na površini stekla veliko površino in, ko obrišemo z brisalcem majhni volumen (beri debelino tekočine), se v trenutku ohladi.
lp
Robert
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik

lp, metod

Fizik špric :-D
Če imamo tekočino in mimo piha suh zrak, začne voda izhlapevat, in se zaradi tega tudi hladit. Ker imamo na površini stekla veliko površino in, ko obrišemo z brisalcem majhni volumen (beri debelino tekočine), se v trenutku ohladi.
lp
Robert

...se v trenutku ohladi ,vitreks pomešan z vodo (meglo), in tako dobiš razredčen vitreks in hitro zamrzne :ok2
fizika :ok

lp,metod
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Kaj pa obraten problem... :laugh Danes ponoči, A-TEMP 4 st. C, po malem prši dež. Šipa je prej ko slej umazana in po pranju šipe se poznajo sledi brisalca zaradi gretja šipe, ker se voda posuši :crazy. Malo bolje je sicer, če gretje ugasnem in zaprem zračnike pri steklu, ampak še vedno ni OK :damn Pa še preklete šobe so ogrevane :crazy

Je kdo imel podoben problem?

(Vitreks je original (posoda za borih 2,5 litra), brisalci so original in sicer delajo b.p. Je pa res, da je treba šobe za pranje stekla še nastaviti... Ampak verjetno samo to ne more biti vzrok, ne?)
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik

jp...enako se mi je dogajalo danes zjutraj. Rešil sem se tako, da sem konkretno našprical vitreksa na steklo (2s). Po vitrexu pa je šlo :crazy :crazy

lp,metod
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 359
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Pa zmanjšaš dotok toplega zraka na šipo :ok2

btw. Valeo silencio so super brisalci, toda nazadnje sem dal za škatlo z ENIM brisalcem več kot stane boschov par
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 977
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

btw. Valeo silencio so super brisalci, toda nazadnje sem dal za škatlo z ENIM brisalcem več kot stane boschov par

No saj ni treba v prvi trgovini kupit.
Pa tudi nisem oglasa zasledil, da bi kdo kupoval Valeo Silencio brisalce, da bi mu jih ponudil :)
Sicer pa za E46 Valeo sploh nima v redu brisalcev, ker jih Bosch dela za prvo vgradnjo, stanejo pa celih 6800 sitov :ok2
Valeo je pa naredil take z luknjicami oz. rešetkami na kovinskem profilu in pri večjih hitrostih malo žvižgajo.. :)
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 359
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Pravkar kupujem nov par, samo ne vem katerih ;)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 671
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

Hay!

Objavljena slika

lp

joda

:ok podpis

LP
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Kupi samo ene dobre gumice. Strošek max 4 evre.
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 671
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Ko bajage originale BMW-gumice pri Podlesniku je fotr plačal lansko leto 5k :crazy :crazy

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

matey
matey

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 757
  • Avtomobil: e39 525d

Meni pa na mojega sede najlepše le Valeo. Bosch je brisal zelo grdo.
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Hay!

Ko bajage originale BMW-gumice pri Podlesniku je fotr plačal lansko leto 5k :crazy :crazy

lp

joda

Zal je tako, da so marže pri teh "originalnih" delih enormne.
Jaz sem hotel na miniju original izgled brisalcev, zato sem menjal le gumice. Dal pa sem okoli 800 sit. Nekaj časa so rabile, da so se malo prilagodile steklu, sedaj pa brišejo čisto OK.
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 977
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

Jaz mislim, da so Valeo Silencio zelo zelo dobri brisalci.
Upam si trdit, da se Bosch zadnja leta skrije pred njimi.
Je pa Valeo prišel na slab glas zaradi brisalcev Valeo compact, ki se prodajajo v svetlo zelenih škatlah.
Tam pride par C48 npr. 480mm do 2000 sit, Silencio v temno modri-turkizni embalaži pa je npr za Minija samo voznikov 400mm do 2500 in sovoznikov 475 mm do 2000 sit. (oznake so VM4 in VM24 od Valea ). :ok2
Kdor pa zna samo gumice menjat, seveda je to zelo dobra rešitev. :)
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti