Skoči na vsebino

Včlanitev - članarina

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
100 odgovorov v temi
bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 220
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

Neprofitna? Khm, ob takem znesku članarin in nobenih aktivnostih, nebi ravno rekel neprofitna...

Večino ki poznam in ima te "neprofitne" zadeve, na koncu vsi zaluzijo, seveda pa ne obesajo tega na veliki zvon.
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

Dejstvo je, da se ne dogaja nič. To o služenju na račun članarin bom izpustil, ker se me ne tiče.

Sam sem bil na parih srečanjih, in če ne bi osebno poznal par udeležencev, s katerimi sem se pogovarjal, bi lahko samo stal in gledal v luft.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 908
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Neprofitna? Khm, ob takem znesku članarin in nobenih aktivnostih, nebi ravno rekel neprofitna...

Večino ki poznam in ima te "neprofitne" zadeve, na koncu vsi zaluzijo, seveda pa ne obesajo tega na veliki zvon.

"takem" znesku članarin? :confused Kaj se ti zdi članarina visoka al kako?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 154
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

V Moto klubu plačujem 40€ članarine pa ni nobenih artiklov :ok Sicer se pa tudi res malo več dogaja.

Dolenci bomo po vsej verjetnosi spet imeli silvestrovanje. Kaj pa če najdemo lokacijo ki je blizu AC da je tudi za ostale dosti blizu in se ob enem naredi še Občni zbor in malo podebatira o prihodnjih planih kluba :metalc

Mogoče se dobi novi zagon, kakšnega novega člana ki bi bil pripravljen kaj pomagat, pa še članom se pokaže da se vsaj nekaj dogaja :ok

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik

"takem" znesku članarin? :confused Kaj se ti zdi članarina visoka al kako?

Za nedogajanje?? JA!
Prikaži več možnosti

BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 287
  • Avtomobil: 525tds Touring

Nedogajanje :)

To je na žalost klasična zgodba večine društev/klubov. Sva se z Tomzl-om kar izdatno pogovarjala na to temo ko sem mu predal/povedal neke stvari glede BMW kluba...

Kako naj povem, na začetku je mnogo energije/volje za kakršnekoli dogodke. Čez čas pa zadeva - predvsem ko postane uradna - nekak zbledi. Dokaj hitro ljudje izgubijo voljo do aktivnega sodelovanja ter prešaltajo v pasivne "točno zdaj pa nimam časa" oz. "točno to se mi ne ljubi" subjekte. V takem primeru, karkoli se že naredi, se požanje zmeraj bolj slabega odziva. Ljudje imamo na žalost različne predstave o isti stvari - v tem primeru druženju pod okriljem BMW-jeve značke.

Eni se borimo da usposobimo avto iz odpada ki smo ga privlekli domov za 500€, drugi pa razpravljajo o dodatni opremi oz predelavi novega BMW-ja za 10, 20 jurjev. Bolj različni se nebi mogli najti na enem kupu :-D

Ampak na koncu upam da bo zadevica "preživela" saj naj bi bila osnovna ideja druženje, izmenjava izkušenj, debata pa makar žolčna :ok

Probajmo narediti kaj na ožjem izboru znotraj znamke BMW, npr.: E30, E38, VT, znižani do podna, zaspojlerirani, predelave motorjev, Audio predelave, najnovejši (da lahko pridemo oldtimerji prodajat zijala ;) ) itd.

Fantje na plan z idejami, pa makar se zbere na kaken "Treff-u" samo 4-5 avtov - važno je, da se nekaj dogaja :cool

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

Ideje so že, samo vedno ko se kaj omeni so isti odgovori - je v planu, bomo naredili...isto je s stranjo in tehničnimi podatki. Najmanj 10 se jih je javilo, podatki so pa na istem mestu.

Pa ne mi o žrtvovanju prostega časa, imam ogromno izkušenj iz dveh športnih klubov, tako da vsaj približno vem, kako stvari potekajo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 908
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Za nedogajanje?? JA!

Te bom tako vprašal: si ti kaj pripravljen zraven pomagat? Kaj organizirat?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

suzy.quattro
suzy.quattro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: cavallino rampante

V Moto klubu plačujem 40€ članarine pa ni nobenih artiklov :ok Sicer se pa tudi res malo več dogaja.

Dolenci bomo po vsej verjetnosi spet imeli silvestrovanje. Kaj pa če najdemo lokacijo ki je blizu AC da je tudi za ostale dosti blizu in se ob enem naredi še Občni zbor in malo podebatira o prihodnjih planih kluba :metalc

Mogoče se dobi novi zagon, kakšnega novega člana ki bi bil pripravljen kaj pomagat, pa še članom se pokaže da se vsaj nekaj dogaja :ok

Dobra ta tvoja ideja, samo en pomislek, ravno na silvestrovo delat občni zbor, ni ravno pravi dan. Se strinjaš?

Drugače pa bi lahko res organizirali neko "decembrsko-večerjo" in imeli člani občni zbor. Nečlani bi pa se vam lahko pridružili in verjamem, da če bi bile prestavljene dobre ideje za leto 2012, se bi še kdo včlanil.
Prikaži več možnosti

suzy.quattro
suzy.quattro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: cavallino rampante

Za nedogajanje?? JA!

Ma ti misliš, da kje drugje, za dogajanje bi bila samo ta cifra zadosti?

Oprosti, sam imam tudi jaz vprašanje.
Razen tebe Nixxon, kdo je še kakšen funkcionar iz kluba, ki nam kaj odgovarja?
Kot klub boste kaj letos organizirali?
Prikaži več možnosti

bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik

Najprej bom izpostavil to, da še enkrat ponavaljam, da o dogajanju in nedogajanju, sklepam le iz tega kaj pišejo člani!!
Sicer pa povej, kaj je za pomagati? Poiskati kakšen plac za srečanje, mogoče se zmenit v oštariji da kakšne narezke pripravijo?

Iskreno povedano si znam splanirati svoje obveznosti,tako da če je v moji moči da ti kej pomagam, povej pa mogoče kar skupaj organizirava :drink :ok2
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Dobra ta tvoja ideja, samo en pomislek, ravno na silvestrovo delat občni zbor, ni ravno pravi dan. Se strinjaš?

Drugače pa bi lahko res organizirali neko "decembrsko-večerjo" in imeli člani občni zbor. Nečlani bi pa se vam lahko pridružili in verjamem, da če bi bile prestavljene dobre ideje za leto 2012, se bi še kdo včlanil.

Zaradi tega ker imamo vsi tudi prijatelje izven BMW krogov, zaradi družinskih in službenih silvestrovanj smo dolenci vedno silvestrovali že prvi ali drugi vikend v decembru :ok In se nas je zbralo vsakič tam cca 30 komadov. Od tega le nekaj "nedolencev" :fight :fight

Če bi za člane klub primaknil kakšnih 5€ po osebi in predvsem moralno podpru naš event bi se lahko zbralo še kaj ljudi več predvsem pa iz več koncev slovenije :ok

Silvestrovanje 2009 v okolici Metlike

Silvestrovanje 2010 na Trški gori

Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen

To je meni hecno, BMW dolenjska se stalno dogaja, primorska tudi, nevem kje še vse, samo generalno BMW klub 0.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

To je meni hecno, BMW dolenjska se stalno dogaja, primorska tudi, nevem kje še vse, samo generalno BMW klub 0.

To smo že debatirali. Problem je dejansko preveč dogodkov in smo že malo zbirčni kam gremo in zato marsikaj preskočimo. Če bi bil le en piknik, pa le ena panoramska bi bila tam udeležba veliko večja. Letos je bila tudi primorska tura bolj švoh (seveda če gledaš na pretekle udeležbe z več kot 50 vozili !!! )

Nekaj dogodkov letno bi moral podpreti BMW klub, ljudje ki te zadeve oragnizirajo pa itk že obstajajo :ok Pa že sam sebi se zdim tečen ker tole že nevemkolikokrat pišem na forum :crazy AMPAK NAJ NEKDO REČE DA NI RES ??

Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 678

Ne vem kako je zdaj, ampak do leta 2007, ko sem bil tajnik, so članarine dejansko prinašale izgubo in se je vse krpalo z izleti, ki sem jih organiziral.

Za delo v klubu nihče ni bil plačan in to je po moje tudi glavni razlog, da je vsak izmed nas slej ko prej izgubil interes, ker je zastonj žrtvoval svoj čas in trud in kril še svoje stroške, na koncu je bilo pa kup pametnih kako bi oni naredili to in ono bolje.

Ko se parkrat ponovi ista zgodba, ko eni samo javkajo, sami pa ne bi mignili s prstom, te mine volja in potem imaš dejansko odpor. Jaz sem imel na koncu dejansko fizični odpor, ko sem samo videl člansko izkaznico in mislim, da je Nixxon sedaj na isti točki.

Nekaj časa je minilo in mogoče me spet prime volja, da začnem bolj aktivno sodelovat in probamo zadevo nekako spravit na prave tire.

Naredilo se je nekaj napak, iz katerih se lahko sedaj potegne določene zaključke in poteze in zadeve zastavi drugače.

Ideje so že, samo vedno ko se kaj omeni so isti odgovori - je v planu, bomo naredili...isto je s stranjo in tehničnimi podatki. Najmanj 10 se jih je javilo, podatki so pa na istem mestu.

Kot prvo nekaj ločimo. Klub je klub, portal je pa portal. Klub pobira članarino in je društvo, portal pa je v privatni lasti in se financira iz oglaševanja. Gre torej za dve popolnoma ločeni pravni osebi. Noben uporabnik še ni plačal centa za to, da lahko sodeluje na forumu. Klub ima brezplačno svoj kotiček na forumu in tudi oglaševanje izletov se je vedno izvajalo brezplačno.

Če se na zunaj ne vidi, še ne pomeni, da se trenutno nič ne dela, je pa tako, da to pač ni pravljični svet in je dosti odvisno od financ. Z neomejenimi sredstvi bi se lahko marsikaj izvedlo mnogo hitreje, ampak z malo denarja je pač toliko muzike. Pripravljenost uporabnikov, da bi kaj prispevali k razvoju foruma in portala se je pa lepo pokazala pred leti, ko je bila kot prvoaprilska šala objavljena novica, da bomo pričeli zaračunavat naročnino za forum.

Zadeve gredo na bolje, postavljajo se temelji za razvoj vnaprej, je pa tako da je vmes pač razvoj zastal, ker je meni zmanjkalo volje, ni bilo financ, potem ob redni službi ni bilo več na voljo toliko časa, nazadnje pa je vmes posegla še bolezen.

Počasi grejo stvari na bolje in se že kažejo prve spremembe - spremenjen design, aktivno se je začelo delat na marketingu, pisat novice, ni pa za pričakovat, da bo čez noč vse super in fajn, ker tudi v osnovi zadeva ni zrasla čez noč, čeprav so nekateri sila pametni in polni izkušenj in mislijo drugače.

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti
    • Panda je všeč

bmw
bmw

Banned

• Izključen

Za delo v klubu nihče ni bil plačan in to je po moje tudi glavni razlog, da je vsak izmed nas slej ko prej izgubil interes, ker je zastonj žrtvoval svoj čas in trud in kril še svoje stroške, na koncu je bilo pa kup pametnih kako bi oni naredili to in ono bolje.

Ko se parkrat ponovi ista zgodba, ko eni samo javkajo, sami pa ne bi mignili s prstom, te mine volja in potem imaš dejansko odpor. Jaz sem imel na koncu dejansko fizični odpor, ko sem samo videl člansko izkaznico in mislim, da je Nixxon sedaj na isti točki.

Nekaj časa je minilo in mogoče me spet prime volja, da začnem bolj aktivno sodelovat in probamo zadevo nekako spravit na prave tire.

Naredilo se je nekaj napak, iz katerih se lahko sedaj potegne določene zaključke in poteze in zadeve zastavi drugače.

Tako je v vsakem klubu in to so samo izgovori. Če se nisi pripravljen žrtvovati do neke mere, se ne spuščaj v take stvari.

Kot prvo nekaj ločimo. Klub je klub, portal je pa portal. Klub pobira članarino in je društvo, portal pa je v privatni lasti in se financira iz oglaševanja. Gre torej za dve popolnoma ločeni pravni osebi. Noben uporabnik še ni plačal centa za to, da lahko sodeluje na forumu. Klub ima brezplačno svoj kotiček na forumu in tudi oglaševanje izletov se je vedno izvajalo brezplačno.

To z ločitvijo ste zajebali že v štartu. Moglo bi bit skupno.

Če se na zunaj ne vidi, še ne pomeni, da se trenutno nič ne dela, je pa tako, da to pač ni pravljični svet in je dosti odvisno od financ. Z neomejenimi sredstvi bi se lahko marsikaj izvedlo mnogo hitreje, ampak z malo denarja je pač toliko muzike. Pripravljenost uporabnikov, da bi kaj prispevali k razvoju foruma in portala se je pa lepo pokazala pred leti, ko je bila kot prvoaprilska šala objavljena novica, da bomo pričeli zaračunavat naročnino za forum.

Kar se foruma tiče ni bilo nobenih pripomb! Gre se za klub oz. klubsko nedejavnost.

Zadeve gredo na bolje, postavljajo se temelji za razvoj vnaprej, je pa tako da je vmes pač razvoj zastal, ker je meni zmanjkalo volje, ni bilo financ, potem ob redni službi ni bilo več na voljo toliko časa, nazadnje pa je vmes posegla še bolezen.

Se zgodi, sploh če si sam je problem.

Počasi grejo stvari na bolje in se že kažejo prve spremembe - spremenjen design, aktivno se je začelo delat na marketingu, pisat novice, ni pa za pričakovat, da bo čez noč vse super in fajn, ker tudi v osnovi zadeva ni zrasla čez noč, čeprav so nekateri sila pametni in polni izkušenj in mislijo drugače.

Sem probal spregledati tole pa ne gre. Ker sem cca. 10 let na forumu lahko trdim določene stvari - in vsaj kar se kluba tiče, se ne dela nič.
Na forumu je precej drugače, čeprav bi lahko bilo bolje. Dolgo časa si vztrajal sam, potem si nakoncu le omagal in pridobil dodatne moderatorje, določene stvari prepustil Gerchyu...takrat se je začelo tudi nekaj dogajati.

Reklamni prostor je vsaj 5 let sameval, pisanje člankov sem med drugim ponudil tudi sam, pa tistega vabila na kavo ni bilo...Tako da ni samo neko šimfanje - kot večina na tem forumu rada vzame kritike - kar nekaj pomoči je bilo ponujene, pa ste sploh kdaj odgovorili drugače kot z "je v postopku", "se spreminja" "bo drugi mesec"? Vedno, ko pa hoče kdo nekaj pomagat se najde izgovor v smislu "se dela". Pa se res?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 678

Tako je v vsakem klubu in to so samo izgovori. Če se nisi pripravljen žrtvovati do neke mere, se ne spuščaj v take stvari.

Do neke mere ja, ampak ko vidiš, da ni odziva, te mine volja, ker se ti zdi neumno, da bi eni samo dajali, drugi pa samo jemali.

To z ločitvijo ste zajebali že v štartu. Moglo bi bit skupno.

Forum in portal sta obstajala pred klubom. Klub je nastal na podlagi dogajanja na forumu in je zaradi evropske organizacije BMW klubov nastal v obliki društva. Ne vem zakaj bi portal prenašal na klub, če je moja last. Delam prostovoljno, portal je pa v moji lasti in bo tako tudi ostalo. Funkcije v društvu so voljene, na portalu pa ni demokracije, ker šteje kar se sam odločim. Seveda se v večini primerov posvetujem z ostalimi, ampak še vedno ne gre za isti model odločanja kot v društvu.

Kar se foruma tiče ni bilo nobenih pripomb! Gre se za klub oz. klubsko nedejavnost.

Dejstvo je, da so pri obeh podobni simptomi in vzroki ter posledično prostor za izboljšave. Neaktivnost portala vpliva tudi na neaktivnost kluba.

Sem probal spregledati tole pa ne gre. Ker sem cca. 10 let na forumu lahko trdim določene stvari - in vsaj kar se kluba tiče, se ne dela nič.

Na forumu je precej drugače, čeprav bi lahko bilo bolje. Dolgo časa si vztrajal sam, potem si nakoncu le omagal in pridobil dodatne moderatorje, določene stvari prepustil Gerchyu...takrat se je začelo tudi nekaj dogajati.

Moderatorji so na forumu že od začetka, zato ne vem od kod ideja, da sem sam moderiral. Od nekdaj je to delo moderatorske ekipe, za tehnične zadeve pa še vedno jaz skrbim. Katere stvari konkretno imaš v mislih, da sem prepustil Gerchy-ju?

Reklamni prostor je vsaj 5 let sameval, pisanje člankov sem med drugim ponudil tudi sam, pa tistega vabila na kavo ni bilo...Tako da ni samo neko šimfanje - kot večina na tem forumu rada vzame kritike - kar nekaj pomoči je bilo ponujene, pa ste sploh kdaj odgovorili drugače kot z "je v postopku", "se spreminja" "bo drugi mesec"? Vedno, ko pa hoče kdo nekaj pomagat se najde izgovor v smislu "se dela". Pa se res?

Reklamni prostor ni sameval, se pa ni aktivno iskalo oglaševalcev in se tudi namerno ni smetilo foruma z oglasi (lahko bi bilo več oglasnih con pa je ob zadnji prenovi ena celo bila odstranjena), ker je to spet povezano s financami. Nekoga je pač treba plačat, če zate išče oglaševalce in če se komaj stroški pokrivajo, je manevrskega prostora bolj malo oz. nič. Zdaj gre tudi na tem področju na bolje, ampak spet ne iz danes na jutri. Več kot bo denarja, hitreje se bo lahko razvijal portal.

Portal ni moja služba, ampak popoldanski hobi. Če bi bil služba, bi lahko več časa posvečal razvoju in pisanju člankov, ampak finance zaenkrat tega niti približno ne dovoljujejo, ker gre še vedno za prostovoljstvo.

Res sva bila dogovorjena, da bi se dobila na kavi, ampak sta me tvoje obnašanje in odnos do drugih v zadnjem času odvrnila od tega, da bi si želel sodelovati s tabo. Sem mislil, da je bilo to dovolj jasno izraženo v PS-jih.

Če dobiš opozorilo pred trajno izključitvijo, to običajno ni znak, da si se prikupil adminu.

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

No očitno tudi jaz nisem bil obveščen o podaljšanju članarine :crazy Ne najdem nobenega dokumenta doma da sem od spomladi sploh še član. Leto prej sem bil po mailu lepo obveščen da poteče članarina, letos pa tega ni bilo in sem očitno pozabil :confused

Kar žalostno da pol leta nisem član in sploh ne občtim razlike. Če bi bilo vmes kakšno srečanje bi me tam hitro spomnili da me ni na spisku :ok2 Najbolje se bo učlanit z novim letom pa bom vsaj vedel kdaj poteče.

Prikaži več možnosti

Roberto88
Roberto88

88 Power

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 672
  • Avtomobil: BMW

Jst pa sem bil obveščen, da mi je potekla članarina, pa plačal sem jo takoj še isti dan, samo nove izkaznice se pa v enem mesecu ni dal narest in mi jo poslat :ok2
Aja pa zdele tudi vidim pod mojim nickom, da kljub plačani članarini nisem več član...khm...

Urejal Roberto88, 05.11.2011, 23:16.

Prikaži več možnosti

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst pa sem bil obveščen, da mi je potekla članarina, pa plačal sem jo takoj še isti dan, samo nove izkaznice se pa v enem mesecu ni dal narest in mi jo poslat :ok2
Aja pa zdele tudi vidim pod mojim nickom, da kljub plačani članarini nisem več član...khm...

Ja pa si poslal mail ali karkoli na klub da si plačal. Jaz vem da je bilo v mailu za 2010 napisano naj povem kdaj sem plačal in katere artikle bom vzel če sem se odločil :ok Mogoče je pa dost da samo odgovoriš da si plačal pa tudi če ne :evil :evil

No kakorkoli, menda je 26.11 občni zbor. Če bo čas grem tja pa da vidim če kaže na kakšne bolše čase in se ponovno učlanim. Sicer me boli za tole mizerno članarino tudi če res nimam nič od nje. Raje bi plačal še enkrat več pa da se res kaj dogaja :metalc :metalc

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.