Skoči na vsebino

320d ne vžiga

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
11 odgovorov v temi
svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: 320D TOURING l.02, l.06,

Pozdravljeni!
O tej temi sem že enkrat pisal, pa še zdej ne vem kaj bi! Imam problem, ki se je spet po cca 2 mesecih na novo prebudil! Avto mi noče vžgat. ko dam kontakt, vse normalno, samo črpalka za gorivo se ne sliši. To pa potem pomeni, da avto ne vžge! Ostalo vse dela, zaganjač, nobena lučka ne manjka, ali pa več sveti, itd.. Mogoče to spet povezano s čipom ključa, oz. sprejemnikom v ključavnici?? (ključ bi rekel da ne, ker je pri obeh ključih isto). Mogoče se kak rele zatika, pa noče zmeraj preklopit,....? V glavnem, ko enkrat vžge, pol pa ga ugasneš, pa takoj spet vžgeš, pol normalno vžge. Ko pa ga cca 1 uro ali pa dlje pustiš ugasnjenega, pol pa je spet problem ga vžgat!
Če kdo kaj več ve kaj storit, kaj bi bilo lahko narobe, oz. kam ga je najbolj pametno peljat, bi prosil, da se oglasi!

Hvala za pomoč in lep pozdrav!
VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 164
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Pozdravljeni!
Avto mi noče vžgat. ko dam kontakt, vse normalno, samo črpalka za gorivo se ne sliši. To pa potem pomeni, da avto ne vžge!

No, vse tole kaže na to, da je črpalka goriva na koncu svojih moči. Črpalke se namreč naj-nebi slišalo med delovanjem, če je OK. Predvidevam, da ti zataji ponavadi ko je v tanku bolj malo goriva pod 1/4 naprimer?
Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pozdravljen! To se mi ni zgodilo pri napol praznem tanku, ampak samo malo pod polnim. Danes zjutraj, ko je bil čisto na nuli, svtila lučka, še 80 km, je po nekajkratnih poskusih avto vžgal, vsaj tako mi je žena rekla.
Diagnoza pol verjetno, zamenjati črpalko, al je možno kej bl banalnega, kaka malenkost?
VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik

No, črpalka definitivno ni! Možnosti so samo dve! Prva, bolj verjetna...antena v ključavnici, ali pa druga...rele za vklop črpalke!
mogoče kdo ve, kako se ta antena zamenja, je potrebno kaj na novo naložit, oz. potrebna kakšna nova koda na ključih....predvsem pa, če kdo ve, kakšen strošek lahko pričakujem!?
VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

sigor
sigor

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 152
  • Avtomobil: E87 118d, Rover 75 2.0CDT

Bom nekaj dopisal na to temo, pa čeprav nimam BMW, imam pa enega njegovega daljnega sorodnika, Rover 75 diesel. In imam podobne težave. namreč prejšnji teden, ko je bilo v rezervoarju le še okol 15 litrov nafte, mi je avto zelo težko vžigal. Ko sem ga natankal polno, je pa vžigal brez težav. Sem malo bral, kako je narejem sistem dovoda goriva in ugotovil, da ima avto eno črpalko v tanku in eno še pri motorju, tik pred filtrom. In po moje je fuč tista v tanku, celotno delo pa zdaj opravlja tista druga pumpa, ki je zdaj tud zelo glasna, kar prej ni bila. In pri skoraj praznem tanku verjetno nima dovolj moči. Tako predvidevam, če se motim, me prosim naj kdo popravi.
ne vem, kako ima to BMW diesel narejeno, predpostavljam da podobno, zato je možno, da je kriva črpakla za gorivo.
LP
Prikaži več možnosti

svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pumpe so pri BMW tud dve, samo če ti tista v rezervoarju ne dela, potem avto sigurno ne bo vžgal! Sem pa zasledil, da mi to dela, samo takrat, ko je temp. okolice okrog ničle, ko je malo topleje, potem normalno vžiga. Ne vem če je lahko črpalka s tem povezana?! Po moje me ali ključavnica, ali pa rele za vklop črpalke zaj.....! Če kdo še kaj ve okrog tega problema, naj napiše svoje mnenje!
VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

sigor
sigor

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Sem na več angleških forumih prebral, da je pri roverju 75 to pogosta napaka, da odpove črpalka v tanku in avto pri bolj praznem tanku goriva ne vžiga. Po zamenjavi črpalke pa dela OK.
Ima kdo še kako idejo, kaj bi lahko bilo, če ni črpalka. Rele je samo en za obe črpalki, ampak sprednja dela, tudi varovalka je samo ena, tako da sem to izključil.
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 536
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Slab/oksidiran stik?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

sigor
sigor

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Slab stik kje? Na konektorju pri črpalki?
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 536
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ja. Tam nekje.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

sigor
sigor

BMW ljubitelj

• Uporabnik

bom še tam preveril, sem se že matral s tistim konektorjem in ga nekako ne dobim dol, premočan pa tud ne upam bit, da ne bi kaj polomil.
Prikaži več možnosti

mudl
mudl
  • Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: BMW 3

Enak problem e46 318d Touring 2004, črpala (pumpa) za gorivo ni slišna (ta  ki jnekje pod voznikovem sedežu ) , pumpa je bila sicer preventivno menjana ca 20 000km nazaj zato sklepam da je v okvari rele za zagon.

Kje se nahaja torej ta rele...?

Urejal mudl, 03.03.2021, 12:02.

Prikaži več možnosti
    • boripi je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.