Skoči na vsebino

Voice control nastavitev jezika

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
65 odgovorov v temi
zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 409
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

S kodiranjem ne gre? Meni zdaj po anglesko spreha, v originalu je bila svabica...

Urejal zok, 17.09.2019, 06:21.

Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 131
  • Avtomobil: E60 530D M-paket

Ja pri meni je Švabica pa bi raje angleško ženšče slišal. Kako si to spremenil?
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Huh, je bilo kar nekaj tega. Najprej mi je CCC crknil, dal sem ga obnoviti BMW expertu, kjer sem dobil drugega. Potem je bilo potrebno zadevo skodirati, kar sem storil takoj, pa zadeva se vedno ni delovala. Seveda sem language version (celega avta) s kodiranjem iz German spremenil v English. Fast forward kaksno leto, nekaj se igram v virtualki, trajbam ISTA-P, ki mi pravi, naj vnesem FSC kodo za aktivacijo voice recognitiona. Vnesem certifikat, in zensce se oglasi v meni ljubsi anglescini. :) Sedaj mi CCC spet strajka tu in tam, kadar mu vreme ni vsec. Tole zimo bom verjetno se pretrajbal (v hladnem deluje zanesljiveje), potem pa sem bom verjetno spet odpravil proti Skofji loki.

Urejal zok, 18.09.2019, 17:32.

Prikaži več možnosti
    • x-driver in Joe Dimaggio uporabnikom je všeč to sporočilo

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik

A imaš mogoce CD z FSC kodami? Imam CCC pro 2006 letnik
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

A imaš mogoce CD z FSC kodami? Imam CCC pro 2006 letnik

Euga, sem ga uploadal (cca 72 MB zip, ki se extracta v 1,8 GB velik .mdf image):

http://jaytune.eu/DL..._to_2007_03.rar

Ce si imel voice recignition v originalu, bos nasel not tudi svoj vin. Jaz sem svojega nasel, in ga tudi uspesno uporabil. ;)

Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik

Ja, je že bila v originalu voice funkcija z nemško frau . Thanx, če mi kaj nebo jasno te kontaktiram na PM.
Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 603
  • Avtomobil: E61 535D

Huh, je bilo kar nekaj tega. Najprej mi je CCC crknil, dal sem ga obnoviti BMW expertu, kjer sem dobil drugega. Potem je bilo potrebno zadevo skodirati, kar sem storil takoj, pa zadeva se vedno ni delovala. Seveda sem language version (celega avta) s kodiranjem iz German spremenil v English. Fast forward kaksno leto, nekaj se igram v virtualki, trajbam ISTA-P, ki mi pravi, naj vnesem FSC kodo za aktivacijo voice recognitiona. Vnesem certifikat, in zensce se oglasi v meni ljubsi anglescini. :) Sedaj mi CCC spet strajka tu in tam, kadar mu vreme ni vsec. Tole zimo bom verjetno se pretrajbal (v hladnem deluje zanesljiveje), potem pa sem bom verjetno spet odpravil proti Skofji loki.

CIC je rešitev  :beer

Euga, sem ga uploadal (cca 72 MB zip, ki se extracta v 1,8 GB velik .mdf image):

http://jaytune.eu/DL..._to_2007_03.rar

Ce si imel voice recignition v originalu, bos nasel not tudi svoj vin. Jaz sem svojega nasel, in ga tudi uspesno uporabil. ;)

Veš mogoče v čem je finta da imajo eni s CCC enoto pri kontrolerju samo menu tipko, eni pa imajo menu in voice tipko (tako sem jaz imel). Samo tisti z voice tipko imajo voice recognition? Na volanu vem da imajo vsi enako tipko...

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 802
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

CIC je rešitev  :beer

Veš mogoče v čem je finta da imajo eni s CCC enoto pri kontrolerju samo menu tipko, eni pa imajo menu in voice tipko (tako sem jaz imel). Samo tisti z voice tipko imajo voice recognition? Na volanu vem da imajo vsi enako tipko...

To glede tipke za voice control tudi mene zanima. Oziroma tudi sama rotirajoca tipka je pri ccc enotah različna, ve kdo kako je s tem?
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

To glede tipke za voice control tudi mene zanima. Oziroma tudi sama rotirajoca tipka je pri ccc enotah različna, ve kdo kako je s tem?

To sem tudi opazil ja. Pri meni je bila črna usnjena, nekateri pa imajo sivo plastično.

Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik

Pri meni je zadeva takšna.

Pripete slike za predogled

• IMG_20190412_185808.jpg
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Pri meni je zadeva takšna.

Točno tako sem jaz imel. Usnjeni krog in dve tipki spodaj.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Pri meni je takšna...

• IMG_20190919_123230.jpg
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Samo tisti z voice tipko imajo voice recognition? Na volanu vem da imajo vsi enako tipko...

Tako je, samo tisti z voice tipko na sredinski konzoli imajo v originalu voice recognition. Na volanu jo imajo vsi, retrofit vsebuje FSC kodo in kontroler z dvojno tipko, ceprav le ta za delovanje ne bi bil potreben. FSC koda sicer stane 400+ eur.

So pa retrofiterji usposobili delni voice recognition - z vgradnjo MULF2 High SVS modula se je dala brez FSC kode vzpostavit razpoznava zvoka z naborom komand za upravljanje telefona. Ne pa tudi vsega ostalega - navigiranja po meniju, nastavljanja navi-ja, upravljanja multimedije ipd.

Tip gumba pa je kolikor razumem odvisen od letnika in opreme (notranjosti). Moj ima recimo enako usnje, kot ga imam na sedezih.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Hmmm meni dela voice control pa imam samo na volanu. Sicer nekaj po nemško naklada ampak ok :D
Prikaži več možnosti

zok
zok
  • Uporabnik

Preveri po VIN, ce ga imas v originalu (opcija S620), in je bil samo kontroler menjan s takim brez tipke - so odpovedovali, ravno vceraj sem enega od E90 ponovno usposobil... ;)

Lahko pa, da je bil voice recognition retrofitan..

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Pri meni je bilo na kontrolerju Dakota črno usnje, na sedežih pa Nasca beige. Opazil sem tudi če imaš krom na jezičkih ventilacije, potem imaš tudi krom 3 okrogle gumbe za ventilacijo (pri PFL High enoti)

Nista mi pa jasni še dve zadevi.

Stikalo za odpiranje prtljažnika in predal s pokrovom. S čem je ta oprema pogojena? Vem da nimajo vse E6x tega. Po VIN mi te opreme sploh ne da na listo.

Sem označil na sliki krom na jezičku ventilacije, stikalo za odpiranje prtljažnika (nimam avtomatskega, samo soft close) in predalček s pokrovom.

• B90A60FB-A7E9-40B4-89C1-DE2CE4FD79DF.jpeg

Urejal panki_86, 19.09.2019, 14:06.

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Imam pod opremo, ja. Samo glede na sliko notranjosti na spletni strani Bimmer work, mi pokaže isti kontroler, kot ga imam jaz.  :)

• Screen Shot 2019-09-19 at 15.15.26.png

Urejal BMW_V10, 19.09.2019, 14:16.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

zok
zok
  • Uporabnik

Pri meni je bilo na kontrolerju Dakota črno usnje, na sedežih pa Nasca beige. Opazil sem tudi če imaš krom na jezičkih ventilacije, potem imaš tudi krom 3 okrogle gumbe za ventilacijo (pri PFL High enoti)

Nista mi pa jasni še dve zadevi.

Stikalo za odpiranje prtljažnika in predal s pokrovom. S čem je ta oprema pogojena? Vem da nimajo vse E6x tega. Po VIN mi te opreme sploh ne da na listo.

Sem označil na sliki krom na jezičku ventilacije, stikalo za odpiranje prtljažnika (nimam avtomatskega, samo soft close) in predalček s pokrovom.

Zanimivo, tudi jaz imam dakota crno, vendar po celem avtu. In ravno to tipko bi rad menjal (pa ne za 60 eur kolikor zahtevajo zanjo), se mi na enem mestu malce krom lusci...

Tistega glede kroma na ventilaciji pa nisem vedel - verjetno je pogojeno s tipom letvic v notranjosti?

Za tipko in predal sem videl, da nimajo vsi, verjetno je vkljuceno v nek paket opreme. Kateri so paketi, pa huh... ...bom pripel en dokument, ce bo razvidno. Avtomatskega zapiranja mislim da v originalu E60 nima nobeden, le E61, pa se tam je zadeva precej redka...

Drugace pa meni bimmer.work ne pokaze cisto tocnih slik - obratomer da ce prav vidim od bencinarja, za voice tipko ne vidim ali je taprava, ponudi mi nek gumb pri menjalni rocici (sport? itak imam zdaj tam dva... :-D ), pa rocice za tempomat mi ne prikaze... ...360° pogleda mi pa zal ne odpre.

Imam pod opremo, ja. Samo glede na sliko notranjosti na spletni strani Bimmer work, mi pokaže isti kontroler, kot ga imam jaz.  :)

Zanimivo. Imas pa tudi zanimiv letnik - LCI z zadnjo verzijo CCC-ja (s funkcijskimi tipkami), in to se s tastarim kontrolerjem. To kombinacijo so delali zelo malo casa, in so eni izmed zadnjih, ki so se imeli ta kontroler (morda je v tem stos?). Potem se je nekaj mesecev vgrajeval isti CCC z novejsim tipom kontrolerja (oni tip, ki je imel miljavznt tipk okrog glavnega gumba), se malo kasneje se je zacel vgrajevati CIC.

• interieur.jpg

Pripete datoteke

Urejal zok, 19.09.2019, 15:40.

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Zanimivo, tudi jaz imam dakota crno, vendar po celem avtu. In ravno to tipko bi rad menjal (pa ne za 60 eur kolikor zahtevajo zanjo), se mi na enem mestu malce krom lusci...

Tistega glede kroma na ventilaciji pa nisem vedel - verjetno je pogojeno s tipom letvic v notranjosti?

Za tipko in predal sem videl, da nimajo vsi, verjetno je vkljuceno v nek paket opreme. Kateri so paketi, pa huh... ...bom pripel en dokument, ce bo razvidno. Avtomatskega zapiranja mislim da v originalu E60 nima nobeden, le E61, pa se tam je zadeva precej redka...

Drugace pa meni bimmer.work ne pokaze cisto tocnih slik - obratomer da ce prav vidim od bencinarja, za voice tipko ne vidim ali je taprava, ponudi mi nek gumb pri menjalni rocici (sport? itak imam zdaj tam dva... :-D ), pa rocice za tempomat mi ne prikaze... ...360° pogleda mi pa zal ne odpre.

Zanimivo. Imas pa tudi zanimiv letnik - LCI z zadnjo verzijo CCC-ja (s funkcijskimi tipkami), in to se s tastarim kontrolerjem. To kombinacijo so delali zelo malo casa, in so eni izmed zadnjih, ki so se imeli ta kontroler (morda je v tem stos?). Potem se je nekaj mesecev vgrajeval isti CCC z novejsim tipom kontrolerja (oni tip, ki je imel miljavznt tipk okrog glavnega gumba), se malo kasneje se je zacel vgrajevati CIC.

Te tipke so fajn, so bližnjice  :laugh

Zelo srečen sem tudi z retrofitom FL High klima enote. Zdaj ne rabim več hoditi v iDrive pa nastavljati v katero smer mi piha (glava, noge, telo) in toplo/hladno, z eno tipko nastavljaš kam ti piha, z iDrive krogecom pa toplo/hladno  :-D

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik

Te tipke so fajn, so bližnjice  :laugh
Zelo srečen sem tudi z retrofitom FL High klima enote. Zdaj ne rabim več hoditi v iDrive pa nastavljati v katero smer mi piha (glava, noge, telo) in toplo/hladno, z eno tipko nastavljaš kam ti piha, z iDrive krogecom pa toplo/hladno  :-D

Razloži... Meni če pritisnem tisto tipko samo odpre v idrivu okno kjer izbiram kam naj piha.
Prikaži več možnosti