Skoči na vsebino

Zbiranje idej o delovanju kluba

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
oitge
oitge

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 362
  • Avtomobil: E46 320ci

nadaljujem post: Novice glede kluba in sodelovanja z Avto Aktivom
http://www.bmwslo.co...topic.php?t=380

Najprej čestitke vsem ki so se utegnili oglasiti na setanku z AA.

Moje ideje o delovanju kluba:

Naše aktivnosti:

1.) Sodelovanje na dnevih odprtih vrat po vsej Sloveniji.
2.) Sodelovanje na sejmu: Slovenski avtomobilski salon v LJ
3.) Sodelovanje pri organizaciji šol varne vožnje.
4.) Pomoč pri drugih event-ih

Vsak prodajalec ve da nasvet stranke stranki pomeni veliko več kot beseda prodajalca, ki po default-u laže (pa ni vedno res), verjemite, sem tudi sam neke vrste trgovec.
Ko sem bil enkrat v Dutovljah kjer imajo praznik pršuta in terana (priporočam) so imeli nekaj avtomobilov BMW tam razstavljenih. Na nekaj mojih vprašanj, se prodajalec ni kaj posebej potrudil z odgovori tako, da sem zaključil pogovor z mislijo, da mu očitno ne izgledam primeren kupec.

Mislim da se podjetja vse premalo zavedajo pomembnosti pozitivne klime. Menim da bi član kluba, ki je entuziast odreagiral precej bolje (seveda ob prisotnosti brhke manekenke )
Končno sporočilo: (Mogoče slogan za naslednji: Slovenski avtomobilski salon)

Elegantna lepota + Tehnična dovršenost = BMW

Takrat in še vedno sem lastnik E36 vendar mislim da dolgoročno gledano za poslovanje podjetja z avtomobili pomemben tudi trg z rabljenimi avtomobili pa čeprav ne prinaša direktnega dobička. Če je na trgu veliko povpraševanje za rabljenimi automobilimi določene znamke se jim cena dvigne in marsikdo, ki ima kaj pod palcem se odloči za nakup novega, če dobi še vedno solidno ceno za rabljenega. Vse skupaj pa mu daje tudi vedeti da kupuje kvalitetno znamko. Tako da mislim da je negovanje potencialnih kupcev bistven vidik v dolgoročnem gledanju na poslovanje podjetja, katerega bi člani kluba popravili po mojem zelo kvalitetno saj večinoma prihajajo iz tega segmenta kupcev.

Nagrajevanje $$$ za naše aktivnosti za pomoč pri promociji znamke BMW, marketingu, sodelovanju na raznih event-ih – dogodkih bi morala biti usmerjena bolj na posameznika, pravno sicer preko kluba (problem nagraditi fizično osebo z stani pravne osebe).V klubu pa bi potem napisali nek dobropis, katerega bi potem lahko posameznik koristil pri AA ali eventualno pri ostalih pooblaščencih.
Ne zdi si mi prav, da bi recimo jaz koristil neke splošne popuste, samo kot član kluba,(o katerih je bilo toliko govora) na račun članov, ki bi bili veliko bolj aktivni.

Se pravi recimo, ko eden od uradnih prodajalcev organizira določen event povabi k sodelovanju klub, in pove kaj in koliko članov bi rabil in na koncu preko donacije ali direktnega plačila uredi z klubom, vse ostalo potem interno v klubu. Seveda za to je že potrebna administracija, ki jo je potrebno tudi nagraditi in bi morala biti transparentna.

Glede na to da je tezko dobiti popust na gotovino napram plačilu s kartico, ki bi lahko dali brez kakšnekoli izgube, gre za zelo tog sistem,
tako ne pričakujmo popustov kar vse počes.

Pričakovanja z strani AA:
Občasne donacije: za vzdrževanje kluba, za izdelavo emblemov, za vzdrževanje internetnih strani za najem prostorov eventualno odstop kakšne pisarnice ali najem kje drugje.

Lp
oitge
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Tale tvoja ideja je zelo v redu. Mislim pa da se pojavi problem, ker na zacetku ni denarja za postavit vso administracijo. Se pa s tem popolnoma strinjam. V prvi vrsti je pa potrebno napisat statut, pa tko da bo vsak k pride v klub vedu da je to resna zadeva in ni odstopanj.

Lahko bi reku: samo resne ponudbe
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

oitge
oitge

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem mislil, da bo kaj več komentarjev al pa magari kritik. :blabla
Prikaži več možnosti

Tomzl
Tomzl

www.bmwslo.com

• Administrator
  • Sporočil: 8 670

Smo vsi ostali brez besed. :laugh Jst se čist strinjam s tem, kar si napisal. :ok

Float like a Cadillac, sting like a Bimmer :)

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 427
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

ce nam to uspe, smo zmagal :beer

oitge zelo dobro napisan :ok mi je pa zal da nisem mogel potem z vami na sestank, nisem imel casa, ker sem sel na honda miting v celje :-D :crazy
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

oitge
oitge

BMW fanatik

• Uporabnik

Martin ///M kva se pa ti greš , Honda miting :eek, izdajica, za take že ne bo prostora v klubu!! :mad !

Ej ej, pa sej se sam hecam, ha.. ha.. :laugh :laugh

:wave
Prikaži več možnosti

Virtus
Virtus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 200
  • Avtomobil: vespa

Ja ej res sam takrat smo pa res debelo gledal kam ti peles :eek2
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 427
  • Avtomobil: E30 325i MT2 & type R

je blo smesn, k sm se parkiru zraven hond, pa sem sele pol vidu, da ste bemwejevci ze ta, pa tako na vidnem mestu ste bli da vas nihce ne bi mogu falit, jst pa k hondam :crazy
No ampak se je splacal na miting, je bilo veliko atraktivnih vozenj s hondami pa se S2000 je pokazala kaj zmore; ZADNJI POGON DELA SVOJE :ok2

oitge :ok
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti