Skoči na vsebino

Pomladno srečanje AA

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
119 odgovorov v temi
Fisher
Fisher

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 974
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Izbrisani pac. :)
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 150

Se bom v petk kr do gospodične Petre zapelu, da me vnese v podatkovno bazo.

Drgač mam pa 9.6. izpit iz ekonomije ampak če mi bo dobr šlo se vam pridružim na kartingu. Pri kartih pa ni škode če zletiš s steze pa še šip nimajo...:-D
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Edina skoda je, da tisti karti ne gredo nikamor in je voznja z njimi totalno brezvezna.

Se z golfom I diesel je boljse driftat in se zajebavat. :-D
Objavljena slikaKnjigo ni dovolj samo prebrati, potrebno jo je tudi razumeti. A.K.
I asked my friend: "What are your three favorite pleasures in life?" And she replied: "A martini before and a cigarette after."
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 046
  • Avtomobil: Mini S TM

Fisher- podpis. Ne vem kdo se je že zadnjič z mano prerekal, da imajo že 2 leti v portorožu tudi 300kubične. Če je to res bi pa znalo bit zabavno :okDrugač pa pripelji svojo 30 konjsko reč da boš malo nakazal :ok2

Lp
GreenHell R53 powered by Team Molecula and AK New MINI Drivers

Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ficher to pa ne bo držalo.

V Luciji imajo že par let če se ne motim 2 karta po 400 kubikov. Ne me za besedo prjet, vendar sem siguren, ker sem lansko poletje 1krat tam vozil in imajo dva kar huda stroja. Temu primerna je bila pa tudi cena, 10min=4.000sit (lansko poletje)!

Je pa res, da s tistimi povprečnimi 270ccm ni kej dost zabave ampak, ko nas bo na progi ene 10 bo kr precej zabavno:laugh
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

30 konjsko?

Ti si pa malo zaljiv!

No, potem imajo pa hude karte. Vsak ima svoje mnenje. :)

PS: Pa proga v Luciji je tudi dolgocasna. Se tisti del po katerem se tekmuje zaprejo in je cisti dolgcas. Levo desno za 180 stopinj. Ko sem imel 8 let sem bil nad tistim dole navdusen..........................................................................

PS: Mnenje o progi in kartih dole nima nikakrsne povezave z AA jem in njihivim srecanjem. Lepo da se toliko potrudijo.
Povedal pa sem svoje mnenje o progi in kartingih, ki so tudi sfukani in noben ni enak. Torej sedes v enega zmagas, sedes v drugega si zadnji. :)
Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Bil prejle pri gospodični Petri na AA in pravi, da je srečanje prestavljeno na 16.6.

Sem pa slišal tudi, da naj bi nekdo od nas včeraj peljal testnega S-a...Ker je biu ta pa nč povedu??

Sicer pravi, da so ga včeraj slučajno imeli, da pa se bo z njim dalo zapeljat na srečanju.
Prikaži več možnosti

minicoo
minicoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 380
  • Avtomobil: mini cooper S

Jaz in Anže sva ga vozila včeraj, bilo je super, ima veliko navora, čeprav mu moči zmanka v višjih obratih, menjalnik je odličen, vožnja je bolj prijatna, ni toliko trd kot prejšnji, glas mu tudi manjka, bo več povedal predsednik. LP
Prikaži več možnosti

imprezoo
imprezoo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 045
  • Avtomobil: Bmw

svetlo moder, ne.
Sem gledal porabo na BCju in je bila dobrih 14l , :laugh
its all about thrill....
Prikaži več možnosti

Wolf
Wolf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 454
  • Avtomobil: mini cooper CVT

Jaz in Anže sva ga vozila včeraj, bilo je super, ima veliko navora, čeprav mu moči zmanka v višjih obratih, menjalnik je odličen, vožnja je bolj prijatna, ni toliko trd kot prejšnji, glas mu tudi manjka, bo več povedal predsednik. LP

Peak power je pri tanovem že pri 5500 rpm. Tko da kaj dosti od 6000 do 6500 verjetno ne da od sebe...
LP
Ni umetnost voziti slab avto hitro, umetnost je voziti dober avto počasi. :)
Prikaži več možnosti

red_S
red_S

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: R56 S

Bil prejle pri gospodični Petri na AA in pravi, da je srečanje prestavljeno na 16.6.

Enak info dobil v petek od gospe Simone Šipek iz MB AA. :)
Lp Damir
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Da ne bo na koncu 23. tega. Prov mozno. :laugh
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Končno po dolgem času spet na netu

V petek sva z minicoojem imela priliko testirat novega S-a. Priložnost se nama je pokazala čisto slučajno v četrtek, kar je bil tudi razlog za to, da nisva imela časa povedati ostalim, pa še vse luknje za test so bile zasedene. Vsak od naju naj bi ga imel za eno uro a so na žalost novinarji zamudili in so nama zaradi tega skrajšali čas testa na eno skupno uro. Tole gor ali dol, dan sem imel na vsak način polepšan, četudi bi ga vozil samo 5min :okVreme je bilo na žalost deževno a sva imela proti koncu testne ure kake 15min suho cesto.

Ko sem se usedel v avto me je kot prvo zabolelo srce- na števcu je imel prevoženih komaj 3100km s tem da je imel za seboj že kar nekaj hudih testov (med drugim tudi na dirkališčih itd). Znotraj je bil strašno zanemarjen, povsod popraskan, na usnjenih sedežih je bilo polno udrtin, pod volanom je nekdo odtrgal oblogo, ki je visela stran itd. Uglavnem res žalostno kako grdo novinarji delajo s temi testnimi vozili.

Pred nama ga je vozil Joey, ki je komentiral zadevo z zelo nizko porabo pri priganjanju (9 litrov/100km). Z minicoojem naju je ta novica zelo razveselila češ kočno MINI z majhno porabo. A kaj ko se je izkazala ta izjava za čisto pravljico- Joey je izgleda pozabil dodati pred 9 eno enko-povprečna poraba testa je bila 19,7 litra kar ni ravno malo za hitro vožnjo v deževnem vremenu. :ok

Sprva je vozil minicoo, takoj se je izkazalo, da se drži ceste tako kot predhodnik, zavore so odlične, DSC deluje neopazno, opazi se samo na utripanju lučke in njegovo vrednost se dojame šele takrat, ko se ga izklopi. Enkrat sem ga izklopil pri zaviranju na ravnini in me je prestrašilo- karoserija je začela nihati levo desno in je s tem zadek začel poplesavati in sem moral malo delati na volanu, ki je odličen ter direkten- imel sem občutek, da vozilo dela po svoje in ne tako kot mu ukaže voznik. Uglavnem mi je dala ta izkušnja misliti, da je podvozje premehko čigar posledica je to poplesavanje- podobnega pri svojem nisem še nikoli doživel in nimam DSC-ja. Je pa res, da ne vem če je bilo vozilo opremljeno s športnim podvozjem (se bom pozanimal). Pri vijuganju je bilo tudi opaziti manj direktnosti- podvozje sedaj "požre" veliko in oblaži hitra menjavanja smeri kot tudi razne neravnine v cesti. Lahko bi rekel, da voznik prejema premalo feedbacka. Kako trpežen je motor bo pokazal čas- malo me je prestrašilo čudno šumenje turbine ter sintetičen smrad (lahko, da je utrpela že kakšne poškodbe zaradi po vsem verjetne izpustitve utekavanja in že mnogih priganjanj). Motor je do ca. 3000 obratov zelo len, nato se zbudi in od 4000 do 5500 trga nakar ponovno rata len in mu proti koncu zmanjkuje sape. Opaziti je bilo tudi turbo lag- ko se pohodi plin se najprej za sekudo ne zgodi ničesar in šele nato začne vleči. Zvok v notranjosti je čisto dolgočasen, zunaj se pa zaznava kar lepo, nizko rohnenje.

Na koncu testa sva naredila še head to head primerjavo z minicoojevim S-om in bila presenečena- od 0-140 sta bila enako hitra in šele v višjih hitrostih je bil novi malenkost hitrejši. Primerjave v 2 prestavi od 40,50 do xxx so imele enak izid- do ca. 140 razlik ni bilo. Na vsak način je novi mnogo hitrejši v prožnosti samo prožnost med 3000 in 5000 ni zadosti za biti na splošno hitrejši :ok

Zaključek: tudi novi S je ratal precej bolj prijazen "normalnemu" uporabniku. Na športnosti in direktnosti je definitivno mnogo izgubil, manjka tista brutalnost in nekompromisnost, ki me je prepričala v nakup. Roko na srce, če nebi naredil izkušnje z novim starim MINIjem bi me novi novi MINI definitivno prepričal 110% tako pa ostaja zaenkrat novi stari MINI še vedno moj favorit, ki mu le malo vozil seže do kolen.

Rad bi se Petri iskreno zahvalil za prijaznost saj mi je s tem omogočila svoj pogled na novega S-a in mi med drugim tudi polepšala dan.

Lp,
Anže

Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

V petek...

Naredil sem napako- bilo je v sredo :ok

Lp,
Anže

Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

:ok2Super porocilo.
Prikaži več možnosti

donALESIO
donALESIO

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 145

Kdo je dal idejo, da se srečanje prestavi na 16.6? Jao!
Prikaži več možnosti

Fisher
Fisher

Banned

• Izključen

Kakorkoli.

Glede na danasnji (zadnjomesecni) ponovni natega AA ja, jih zagotovo ne bom prosil ce jim lahko delam reklamo.

Veste, prosim lepo prosim jaz sem pri vas kupil avto, vlozil vanj n ur mojega lastnega casa in n denarja, da je postal tako hud.
Bi vas lahko na kolenih prosil, da mi posljete vabilo in vam pripeljem na reklamno traso moj izdelek. Prosim se enkrat.

Funny post!
Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Se pravi, da še noben ni prejel kakršnegakoli vabila?

14 dni je samo še to tega 'eventa'...
Prikaži več možnosti

BigBoSS
BigBoSS

BMW fanatik

• Uporabnik

Andi, brez panike. Vabila so vedno poslali slab teden prej, tako da smo jih dobili par dni pred srečanjem.

Lp

Prikaži več možnosti

Andi
Andi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ste dobil vabila? Se vidmo 16-tega?
Prikaži več možnosti