Skoči na vsebino

Kronika

* * * - - 15 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
20928 odgovorov v temi
Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 235
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Na hrvaškem se spet prevrnil avtobus. 12 ljudi odšlo na oni svet :(

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 551
  • Avtomobil: BMW x

Res je bilo grdo ... so imeli hudičevo smolo, da so iz AC zavili ravno tam kjer so prileteli v steno grabna - kot bi treščili v zid, da je avtobus spredaj kar zapognilo in skrajšalo za 3m in sta se prednji kolesi dvignili in zarili do tam kjer je bila prej prva vrsta potniških sedežev ... :(

0a9cd43e-5f42-4997-9cce-21f711b0d524.jpg

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 927
  • Avtomobil: UFO

Brihte pa tudi postavljajo razne ograje, nasipe, škarpe pravokotno na cesto da se ja nabije na polno kdor zavije s ceste.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 704
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Brihte pa tudi postavljajo razne ograje, nasipe, škarpe pravokotno na cesto da se ja nabije na polno kdor zavije s ceste.

Vsaj na ovinkih bi lahko naredili neke izletne cone, ne pa grabne in škarpe.
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Ali pa vsaj močnejšo dvojno ograjo ... v Šmarju sap so v in pred krožiščem nad AC postavili močne dvojne AC valovite ograje, čeprav je tam omejitev 50, en meter za ograjo pa paralelno visoka ravna škarpa, ki bi zlahka služila enakemu namenu  ...

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej ni treba izletnih con, dovolj je da v primeru da zletiš s ceste lahko nekam podrsaš in se počasi ustaviš, ne pa da priletiš v steber od viadukta ali pa v kak zabetoniran pravokotni jašek. Še jaz ko sem doma delal dovoz do bajte sem na zgornji strani ceste naredil nasip, spodaj pa nasadil grmovje tako da če pozimi ali v primeru česarkoli lahko zavijem levo ali desno in se ustavim brez pretirane škode. Ampak na faksih ne učijo o mehanskih okvarah vozila in psihofizičnem stanju voznikov ki uporabljajo cestne polizdelke.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

... v Šmarju sap so v in pred krožiščem nad AC postavili močne dvojne AC valovite ograje, čeprav je tam omejitev 50, en meter za ograjo pa paralelno visoka ravna škarpa, ki bi zlahka služila enakemu namenu  ...

To je to ...

Dvojna ograja zakaj.jpg

po mnenju občinarjev je dvojna ograja tukaj nujna ... :rolleyes

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 469

Grozn tole z avtobusom... 

Me pa zanima - gleda na to, da se ze nekih 20 let nisem vozil s takimi avtobusi - a so v novih busih ze vgrajeni varnostni pasovi? So obvezni? Vem da tega vcasih ni bilo, ne vem pa kako je sedaj. Ker pri 100 km/h celno v zid je to verjetno kar faktor... :(

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 131
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Kar sem se jaz vozil, večino teh medkrajevnih ima dvotočkovne pasove.

Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 972
  • Avtomobil: E39 530iA

To je to ...

attachicon.gifDvojna ograja zakaj.jpg

po mnenju občinarjev je dvojna ograja tukaj nujna ... :rolleyes

Verjetno je tukaj res kakšen posebej "tehnični pogoj", da je dvojna ograja. Mogoče samo zato, ker je na delu za razvrščanje.

Iz izkušenj... če slučajno zapelješ s 50km/h ali več z gumo na takšno "grobo" škarpo/zid, ti dobesedno v trenutku "vzame volan", potegne gor v levo, dvigne v zrak in potem po možnosti katapultira s polno hitrostjo obrnjenega na streho nazaj na vozišče ali celo druga vozila. 

Nekoč sem zapeljal minimalno na eno škarpo in sem doživel šok, kaj je naredilo z avtom. Kljub prisebnosti in močni reakciji, sem komaj komaj vrnil avto nazaj na cesto (vse skupaj je trajalo seveda samo 3/10 sekunde) in je malo manjkalo, da bi me dvignilo in obrnilo.

Če je dvojna ograja, pa se verjetno zgodi vse skupaj "bolj kontrolirano", kot se je npr. tukaj:

https://www.youtube....y3QuVXKFo&t=99s

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Dvomim, da bi avto tukaj zlahka prevrnila škarpa ... ga prej prevrne, če med prehitevanjem drugega avta pride do dotika npr. prednje desne in leve zadnje gume.

Dotik koles flip.jpg

Tukaj pa je desni ovinek in bi prej zapeljal - te zaneslo naravnost na levi pas, ne pa preveč desno v ograjo ...

Samo 100m stran, kjer je levi ovinek in spodaj konkreten graben je pa "dovolj" samo enojna ograja ... ?

Dvojna ograja pa ni.jpg

Zdaj pa razumi

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 599
  • Avtomobil: sivo povprečje

Grozn tole z avtobusom... 

Me pa zanima - gleda na to, da se ze nekih 20 let nisem vozil s takimi avtobusi - a so v novih busih ze vgrajeni varnostni pasovi? So obvezni? Vem da tega vcasih ni bilo, ne vem pa kako je sedaj. Ker pri 100 km/h celno v zid je to verjetno kar faktor... :(

Medkrajevni imajo pasove, nekateri dvotočkovne povsod, nekateri dvotočkovne ter npr. tritočkovne tam kjer spredaj ni sedeža (prva vrsta, ter desna prva vrsta za zadnjimi vrati), nekateri novejši tritočkovne povsod. Samo kaj to pomaga če sem do sedaj, kadarkoli sem bil na busu, bil edini privezan (poleg voznika).

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 274
  • Avtomobil: A5 1.8 TFSI, Caddy

Najboljši so bili stari LPP avtobusi, tisti ki so imeli še lesene sedeže. Ko je voznik lovil zeleno (bolje rečeno rumeno luč) na Zaloški pri železniškem prehodu si ob sedenju skrajno zadaj za par sekund doživel stanje brez gravitacije, ker te je pri skoku prikolice čez železniški prehod dobesedno katapultiralo v zrak.  

Drugače pa novi avtobusi imajo res pasove, ampak če še šofer ni privezan, tudi potniki ne bodo.

As the darkness falls and Arabia calls, One man spreads his wings, as the battle begins
May the land lay claim on to Lawrence name, Seven pillars of wisdom lights the flame

Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_, Fleko in F30LCI uporabnikom je všeč to sporočilo

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 469

OK, torej privezuje se se vedno nihce..?

A ni to ful cudno v bistvu? Tolk in tolk tisoc ljudi potuje z avtobusi, vsako leto samo na hrvaskem vsaj enkrat ali dvakrat konkretno poci, ko razni preutrujeni poljaki / slovaki / cehi na Bosiljevem ne opazijo ovinka, da bi pa malo reklamirali varnost v avtobusih in rekli ljudem, naj se privezujejo, to pa ne...

Crash kot je bil tale - nihce mi ne bo rekel, da je 30 ljudi umrlo ali pa je hudo poskodovanih zato, ker jih je poskodovala zmeckana karoserija. Vecina je verjetno letela po luftu, ko so prileteli v zid :(

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 599
  • Avtomobil: sivo povprečje

Jaz grem sicer na bus morda enkrat mesečno, ampak še nisem videl ali slišal (klik) da bi se kdo drug poleg mene privezal.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 274
  • Avtomobil: A5 1.8 TFSI, Caddy

Jaz se isto pripnem v busu, pa potujem z busom mogoče enkrat na leto ali na par let.

Tisti ovinek na razcepu pri Bosiljevim je pa res nevaren, ker prideš iz čiste ravnine, potem pa še utrujenost naredi svoje in preden možgani dojamejo da je ovinek je lahko že prepozno. Pas v busu bi moral biti obvezen (če ga bus ima) in pika. Ko smo šli s srednjo šolo v Italijo na izlet nam je šofer rekel: eno pravilo je - vsi celo pot sedet in vsi se pripet, ker kazni ne bomo plačevali, kontrol je pa po Italiji veliko!
In tako smo celo pot do Verone sedeli in bili pripeti. To je edinkrat da sem doživel v busu da je nekdo rekel da se je treba pripeti.

As the darkness falls and Arabia calls, One man spreads his wings, as the battle begins
May the land lay claim on to Lawrence name, Seven pillars of wisdom lights the flame

Prikaži več možnosti
    • F30LCI je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 272

https://www.rtvslo.s...l-voznik/636593

Tale pa ni imel sreče, precej bizarna nesreča, da na zaviralnem pasu zadaneš v prometni znak...

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

S temi sredstvi se podpirajo investicije, ki zvišujejo energetsko neodvisnost, povečujejo energetsko učinkovitost in povečujejo delež obnovljivih virov energije," so sporočili z vlade.

Koliko let že plačujemo te bedarije? Danes ko bi lahko pokazali neke rezultate je pa kaj?
https://www.24ur.com...inkovitost.html
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

powerslide
powerslide

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 927
  • Avtomobil: 1.6i, 2.0d, 4.2, 5.7

Sash - hja treba je bogatašem subvencije za EV pa TČ pa SE plačat. Da ne bojo sitni. Sej veš - 5 vs 50k . Un v proizvodnji za 800 eur teh stvari ne rabi. Njegov Klijo za jurja bo že še 5 let delal tako kot nov subvencioniran S3XY Teslić . Naj pa pomaga drugim, sam pa še naprej hofer pašteto pa včerajšnji kruh...

Klasičen primer vplivnež/nihče je sedaj na Hrvaškem, ko žena enga vplivneža nori po medijih in toži zdravstvo za njega smrt. Ko pa Nihče rikne, pa ni nič....

Urejal powerslide, 08.08.2022, 19:43.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Ampak če plačujemo za energetsko neodvisnost zakaj je nimamo sedaj ko jo rabimo?
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.