Skoči na vsebino

Kronika

* * * * - 8 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
17280 odgovorov v temi
BB
BB

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 277
  • Avtomobil: 525tds Touring

Iskati krivdo drugod kot v tistem, ki ima volan v rokah je nesmiselno in neumno.

To se pri nas nekak zadnje čase pozablja!

Železniški prehodi.Press:jok

LP, BB

od '64 do 92' trenutno 8:1 za BMW proti MB ;) Ok, pa še neke Honde so (mopedi)...

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

@ Wacko, je že res, da so kolone in popravljalna dela tudi v tujini na avtocestah, ampak, v avstriji plačaš le predore, v nemčiji nič, pri nas pa plačaš cestnino,ki sploh ni poceni in crkuješ na cesti!!!

Tudi v Avstriji plačaš cestnino (vinjeta), je pa res veliko veliko ceneje kot pri nas. Za 10 dni je manj kot 10 eur. Pri nas za ta denar prideš samo 1x od LJ do Portoroža in nazaj. Tunelnine v Austriji se plačajo posebaj poleg vinjete in so kr drage.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Viper
Viper

Mr. Nordschleife

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 853
  • Avtomobil: ni BMW

najcenejsa vinjeta je 7.60 EUR, pa velja 7 al 10 dni ... ne vem zihr ...

ampak tut za tunele lahko nabavis letno karto (kot vinjeto) s katero se pol lahko vozis tudi skoz videomaut (neki podobnega kot nas ABC, zregistrira prek tablice in ti odpre rampo). Pa dodatna pametna zadeva - ce kupis letno vinjeto za AC (okol 70 do 80 EUR) pa gres potem kupit se letno za tunele (recimo tauern in katschberg tunela, kjer en prehod stane 9.50EUR, letna karta - ki velja 365 dni od dneva nakupa in pri vsakem prehodu skoz rampo izpise do katerega dneva velja! - z neomejenim stevilom prehodov pa okrog 60 al 70 EUR), lahko z enim odrezkom od letne vinjete za avto dobis letno karto za tauern in katschberg tunel za slabih 50 EUR. Temu se rece "user friendly".

Vrednosti so okvirne, ker je ze eno leto kar sem nabavljal, tocno lahko povem cez par tednov, ko mi ravno potece letna karta za tunele.
Rear tyres are evil and deserve to be punished accordingly!
My life changed when Sabine took me for a ride in M5 Ring-Taxi. :eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ingy
ingy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 140
  • Avtomobil: Svarun

Bolje prevoziti kak kilometer več in obrniti, kot pa nikoli več voziti. Tudi ko smo šli na intervencijo s sodelavci, smo zajebali, ker smo predvidevali, da se pasa po predoru spet srečata (na desnem pa je bila kolona stoječih vozil). Pa jebiga, smo pač se peljali do Grosuplja...in ja, tudi tisti dan so za drugim predorom avti vozili v rikverc, ker so zgrešili...

Sicer se nam je to zgodilo prvi dan ko so te količke postavili, in tedaj ni bilo nikjer nobene table, ne vem sicer kako je to zdej urejeno. Kkrkoli pa je, škoda da se je to zgodilo.
It's all about music...
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 285
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Kaj je bil za en hud kreš v Lj pred Golovcem? Menda 7 mrtvih.:eek
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

Kaj je bil za en hud kreš v Lj pred Golovcem? Menda 7 mrtvih.:eek

Post št.37 v tej temi in naprej govori o tej nesreči.

Kolikor sam razumem in sklepam, sta tu kriva dva. Predvsem Romun, ki je ali obračal kjer ne bi smel ali pa priletel s konkretno preveliko hitrostjo, hkrati pa ni za odpisat DARS, ker delajo toliko neumnosti po AC, da bi že zdavnaj moral nekdo narskat zaradi tega. Od kilometerskih kolon, določenih delov cestišča, ki niso dovolj dobre kvalitete, neustreznega označevanja, predolgih popravil,...

Ko so popravljali tunel na AC LJ-Grosuplje, so vsak dan delali samo od 7-15, razen ene noči, ko so jih s POP-a prišli snemat kako delajo 24ur na dan. Ko je šla moja mama vsak dan v službo ob 6.45 ni bilo še nikogar tam oz so se ravno začeli zbirat. Ko je šla ob 15.45 domov, ni bilo nikogar več. Temu se reče namerno izzivanje nesreče, odgovoren je pa izključno DARS!

Seveda so na veliko oglaševali kako delajo 24 ur na dan, da bodo popravila čimprej končana... MY ASS!!!
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

Glede na izjave prič ni obračal, pač pa ga je zaneslo zaradi prevelike hitrosti...
Prikaži več možnosti

GROŠ
GROŠ

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 478

Fantje tudi jaz sem se skozi pritoževal čez tele delvoce, kako so leni, delajo po 8 - 10h na dan. Potem sem šel za 2 meseca vozit kamjon in asfaltirati ceste. Hvala lepa za 2000€ me več ne vidijo. Zunaj pod soncem, nimaš niti malo sence, ti nabija v glavo potem pa še asfalt, ki ima veliko več stopinj in te dobesedno skuha. Tako, da so tudi oni ljudje. Rešitev bi bila, da Dars organizira 2 turnusa dela, kar pa lahko pozabite, ker se tistim v pisarnah rahlo je...
Prikaži več možnosti

Damjann
Damjann

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 153
  • Avtomobil: BMW 318iS coupe

Sem se lih vozu domov takrat in sem videl to nesrečo, bilo je polno policije sam nisem vedu zakaj se gre.Je pa bilo to na obvoznici proti Mariboru.Škoda 7 ljudi zarad tega, ker se enmu ne da malo kasneje obrniti in, ker delavci ne znajo pravilno in razumljivo postaviti signalizacije.
Pot dolga tisoče kilometrov, se zmeraj začne z enim samim korakom
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Puhek
Puhek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 021
  • Avtomobil: Topless

Zlivanje frustracij in žolča na DARS je absurdno. "Delajte hitreje", "boljše označbe", "cenejša cestnina" in podobno so vse samo izgovori za nepriznavanje lastne odgovornosti na cesti. Potemtakem krivite DARS tudi, ko divjate po AC, vas ustavi policaj, vam izstavi položnico - "saj mi cesta omogoča! Kriv je DARS!".
Trapasto, če je pač pogoj za nesrečo, za samo nesrečo ni kriv pogoj sam, temveč tisti, ki pogoj izkoristi.
Vsi si želimo odličnih cest, brez zapor, brez gneče. Nekateri si želijo, da bi bile ceste dirkališča, in nekateri si jih v tem duhu tudi prisvojijo. Če bi bil kdo od udeležencev preživel, si mislim, da bi lahko pojasnil zakaj je na "gradbišču" omejitev 40kmh.

Potrpežljivo, počasi, defenzivno, predvsem pa z glavo.

PS: In nisem zagovornik DARSa, ne strinjam se s politiko slabe, frekventne gradnje/popravljanja cest - a za nesreče na cestah pač niso krivi.
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

Fantje tudi jaz sem se skozi pritoževal čez tele delvoce, kako so leni, delajo po 8 - 10h na dan. Potem sem šel za 2 meseca vozit kamjon in asfaltirati ceste. Hvala lepa za 2000€ me več ne vidijo. Zunaj pod soncem, nimaš niti malo sence, ti nabija v glavo potem pa še asfalt, ki ima veliko več stopinj in te dobesedno skuha. Tako, da so tudi oni ljudje. Rešitev bi bila, da Dars organizira 2 turnusa dela, kar pa lahko pozabite, ker se tistim v pisarnah rahlo je...

Turnusi naj bodo raje 3 8-urni in da se dela tudi ponoči.
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

Se strinjam. Tudi sam sem med počitnicami delal raznorazna dela od prenašanja bal tervola na gradbišču, do barvanja tunela Karavanke z delujočim prometom. Poznam slabe delovne razmere.

Da delajo od 7-15 je logično, da morajo imeti vmes pavze, ker enostavno človek tega ne zmore. Vendar od 15 do 7 zjutraj so pogoji za delo najboljši. Pa jih praktično nikoli ne izkoristijo. Zakaj? Ker bi DARS moral plačat delavce za nočno delo, delo med prazniki, nadure,... S tem je privarčeval recimo 0,5 mio € (izmišljena številka). Kaj pa ljudje, ki se vozijo na delo in zapravijo ogromno časa vsak dan ko stojijo v kolonah. To povzroča gospodarsko škodo. Enako velja za zavarovalnice, ki morajo potem pokrit škodo, ki je nastala v nesreči... Kar hočem povedat je, to, da ko DARS privarčuje 0,5 mio € ker dela le v enem šihtu, izgubi gospodarstvo na desetine mio €. Enostavno ceneje bi prišlo če bi plačali takoj nekaj denarja več in s tem zmanjšali gospodarsko škodo. Da ne govorimo o tem, da bi delavci delali v boljših razmerah in imeli višje dohodke.

Trapasto, če je pač pogoj za nesrečo, za samo nesrečo ni kriv pogoj sam, temveč tisti, ki pogoj izkoristi.

Je res, vendar če lahko pogoj izključiš.... zakaj ga ne bi? Dejstvo je, da ljudje delamo neumnosti. Vedno je bilo tako, sedaj je tako in vedno bo tako. To je treba upoštevat pri izdelavi ceste. To bi DARS lahko spremenil.

Zlivanje frustracij in žolča na DARS je absurdno. "Delajte hitreje", "boljše označbe", "cenejša cestnina" in podobno so vse samo izgovori za nepriznavanje lastne odgovornosti na cesti.

Tudi to je res, vendar ali naj mi DARS izstavlja lep visok račun kot mi ga sedaj in naj poskrbi da bodo ceste lepe, udobne in varne, ali pa naj pusti da se turisti izgubljajo, jaz se vozim po neravnem cestišču in namesto da bi popravili cesto znižajo omejitev ter nabijejo znak:''neravno cestišče''!

Ne morejo pa delati to kar delajo sedaj. Visoki računi in relativno slaba cesta. Hrvati imajo neprimerno boljše označbe na cestah in tudi neprimerno boljše ceste. In to govorim o magistralkah. AC imajo nove in kakšne bodo čez 10 let bomo videli šele takrat.
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 903
  • Avtomobil: Laguna initiale 127 kw

A se na tistih odsekih ki jih ne poznaš, ko je nekaj novega ne vozi počasneje, da lahko spremljaš dogajanje v prometu in signalizacijo. Sam sem na takšnih odsekih vedno še bolj previden.

Glede označb na tem delu ceste je v mojih očeh edina pomankljivost ta, da v smeri iz maribora, proti tunelu, na začetku cestnih del, ni bilo označeno, da je leva stran ceste samo za smer dolenjska, desna stran pa proti primorski in dolenjski. Drugače pa so bili pasovi fizično ločeni, dobro vidni, omejitev hitrosti pa tudi primena. Sam sem se na tem delu bolj bal tega, da bi lahko nasproti vozeči avtomobil zaradi prevelike hitrosti zapeljal na moj pas in bi se zaletela. To kar naj bi se v tem primeru pripetilo.
Ženske imajo problem za vsako rešitev !
Prikaži več možnosti

ingy
ingy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 140
  • Avtomobil: Svarun

Glede označb na tem delu ceste je v mojih očeh edina pomankljivost ta, da v smeri iz maribora, proti tunelu, na začetku cestnih del, ni bilo označeno, da je leva stran ceste samo za smer dolenjska, desna stran pa proti primorski in dolenjski.

Evo, to je zjebalo nas :) pa smo delal ekstra kilometre :) nekateri pa so obračali...
It's all about music...
Prikaži več možnosti

NeRo
NeRo

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 286

Za nesrečo je kriv izključno romun. Da pa je nesreča tako katastrofalna, pa en del krivde nosi tudi voznik Audija.
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

Za nesrečo je kriv izključno romun. Da pa je nesreča tako katastrofalna, pa en del krivde nosi tudi voznik Audija.

Voznik Audija? Zakaj že? Ker se je v avto vsedel?
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 310
  • Avtomobil: Mašina

Voznik Audija? Zakaj že? Ker se je v avto vsedel?

Hitrost dominus hitrost. Če bi šel bolj počasi oz. po omejitvi tako velike škode nebi bilo:blackeye
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj sem vedel, da se nanaša na hitrost... Ampak se ne ve točnega poteka dogodkov in koliko hitro je kdo peljal. Če sta imela oba 80km/h, že čisto zadostuje za tak rezultat.
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 796
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Saj sem vedel, da se nanaša na hitrost... Ampak se ne ve točnega poteka dogodkov in koliko hitro je kdo peljal. Če sta imela oba 80km/h, že čisto zadostuje za tak rezultat.

Če je pa obračal je bila pa njegova hitrost pod 20km/h in je morala bit Audijeva hitrost veeeeeliiiiko višja:blackeye
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 146
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Če je pa obračal je bila pa njegova hitrost pod 20km/h in je morala bit Audijeva hitrost veeeeeliiiiko višja:blackeye

če ... vseeno, pa četudi ja audi pripičil kakšnih 70 km/h in direkt v stranski del avta, je bila kriza
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti