Skoči na vsebino

Kronika

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
16920 odgovorov v temi
Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kako bi pa ti zmanjšal število smrtnih žrtev na slovenskih cestah?

O tem sem že enkrat na dolgo in široko pisal, pa ti še enkrat hitro obnovim.

Glede na raziskave tujih neodvisnih organizacij ( v Angliji) so ugotovili, da se smrtne žrtve in nesreče resnično zmanjšajo predvsem z izboljšanjem cest, odstranjevanjem črnih točk, boljšimi avtomobili z več varnostnimi dodatki (manj smrtnih žrtev in zmanjšanje hudih poškodb pri nesrečah), razne šole varne vožnje kjer naučijo voznike oz. jim sj pokažejo kako se v kritičnih situacijah pravilno reagira, da se izogne nesreči oz. omili njene posledice.
Kazni, radarji in podobno pa prinese sicer ogromno denarja državi, nima pa praktično nobenega pravega učinka na varnost.

To je na hitro to ;) Linka prispevka, kjer je to napisano (tudi številke, ne samo bla bla) pa žal nimam več ... lahko pa malce pobrskaš po netu in mogoče najdeš. Bilo je pa tam cca. 2002, 2003 leta ... nekaj malega o tem je tudi v eni izmed oddaj Topgear iz tistega časa.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

wtf
wtf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 487

S takšnimi kaznimi sigurno ne!
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 086
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

tko da mulcom ki imajo kamaj narejen ispit daš avto do maximalno 103KW :hihi

in pa preden gre kdo na ac se ga dobro pregleda če je zdrave pameti, da nebo obračal avta na ac :ok2

Sej na koncu je vse odvisno od pameti posameznega človeka. Če je idiot ne pomaga multa 120€ idiot je idiot............če je multa konkretna npr 2k€ potem pa tudi idjot malo razmisli

kazni bi morale bit kar fajn visoke.........pa še vedno bi se najdli divjaki.........ni formule ki bi dokončno zmanjšala žrtve........

LP
Prikaži več možnosti

wtf
wtf

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 487

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

:umruodsmeha
Prikaži več možnosti

Dominus
Dominus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 945
  • Avtomobil: kolo

:umruodsmeha
Vem, da sem zloben, sry :laugh
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 144

O tem sem že enkrat na dolgo in široko pisal, pa ti še enkrat hitro obnovim.

Glede na raziskave tujih neodvisnih organizacij ( v Angliji) so ugotovili, da se smrtne žrtve in nesreče resnično zmanjšajo predvsem z izboljšanjem cest, odstranjevanjem črnih točk, boljšimi avtomobili (manj smrtnih žrtev in zmanjšanje hudih poškodb pri nesrečah), razne šole varne vožnje kjer naučijo voznike oz. jim sj pokažejo kako se v kritičnih situacijah pravilno reagira, da se izogne nesreči oz. omili njene posledice.
Kazni, radarji in podobno pa prinese sicer ogromno denarja državi, nima pa praktično nobenega pravega učinka na varnost.

To je na hitro to ;) Linka prispevka, kjer je to napisano (tudi številke, ne samo bla bla) pa žal nimam več ... lahko pa malce pobrskaš po netu in mogoče najdeš. Bilo je pa tam cca. 2002, 2003 leta ... nekaj malega o tem je tudi v eni izmed oddaj Topgear iz tistega časa.

Se strinjam, da bi tudi izboljšane ceste in varne vožnje pripomogle k izboljšanju prometne varnosti. V ceste se v Sloveniji vlaga ogromno denarja (to moraš dati roko na srce - sicer to trenutno najbolj čutimo v SV Sloveniji zaradi gradnje avtoceste, v drugih delih je prav zaradi nas mogoče nekaj manj gradenj in obnov cest), nekateri poligoni varne vožnje so že zgrajeni in v predlogu zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa piše tudi to, da bi bili tečaji varne vožnje obvezni za vse voznike vsakih nekaj let (mediji pač ne govorijo o tem, ker se jim ne da brati 138 strani dolgega predloga :crazy). Je pa moje osebno mnenje to, da bi naredili vsaj 3 velike poligone varne vožnje, ki bi služili tudi kot dirkališče, ki nam v Sloveniji manjka.

Se pa nikakor ne morem strinjati s tem, da si napisal, da radarji in kazni nimajo praktično nobenega učinka na varnost. Zakaj pa vsaj 3/4 voznikov na kakšni zabavi pravi, da ne bodo več pili alkohola, ker so bili recimo 3 kozarčki dovolj? Veliko jih to pravi zaradi "strahu" pred policisti (isto se dogaja zaradi hitrosti - "ne bom vozil 80 v naselju pa čeprav bi lahko, ker se bojim da bom plačal kazen).
Prikaži več možnosti

satosari
satosari

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 749
  • Avtomobil: E39 530iAT

Sam ta je pa prov hard:umruodsmeha
Kako ji je pa to uspelo pa tud nimam pojma:napaka

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 582
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

No mogoče je že kdo napisal, če je se opravičujem :) , a ste vidl, da so se kazni drastično povečale, v naselju kar za 50%. Če boš pelal več kot 80km/h boš men se zdi da ob 1000EUR, pa 9pik.

Drugač pa jaz ne bi dal začetnikom nikol do 103kW, to je čist preveč, sam mam že več kot 5 let izpit, pa imam avto pod 100kW. Dal bi jim do 55kW pa naj si kupjo kašnga fergija :) .
Prikaži več možnosti

BMW M
BMW M

.

• Globalni moderator
  • Sporočil: 9 144

tko da mulcom ki imajo kamaj narejen ispit daš avto do maximalno 103KW :hihi

in pa preden gre kdo na ac se ga dobro pregleda če je zdrave pameti, da nebo obračal avta na ac :ok2

Sej na koncu je vse odvisno od pameti posameznega človeka. Če je idiot ne pomaga multa 120€ idiot je idiot............če je multa konkretna npr 2k€ potem pa tudi idjot malo razmisli

kazni bi morale bit kar fajn visoke.........pa še vedno bi se najdli divjaki.........ni formule ki bi dokončno zmanjšala žrtve........

LP

Omejitev moči motorja v avtomobilu je zame nesmiselna. Zaradi prevelike hitrosti se lahko ubiješ z avtom kot je Yugo Koral 45, ki tudi gre vsaj 120 km/h (za smrt pa je z Yugom lahko dovolj že 50 km/h).

Formula za uresničitev t. i. "Vizije nič" (brez smrnih žrtev) je ta, da začnemo vozit premišljeno in se začnemo zavedat, da lahko na vsakem prevoženem metru ali kilometru ob zeo majhni nepazljivosti izgubimo življenje.
Prikaži več možnosti

mateyo
mateyo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 393
  • Avtomobil: BMW E92

Nesreč na cestah bo zmeraj več, dokler ne bodo porihtal cest, ker to zdaj je pa že polomija. Že zdaj ko naredijo nov asfalt, je ves vačovit zjeban... kaj šele bo ?
Pa ta polomija glede plačilnih kazni, jest ne vem a so naši plavci res tako smotani v glavi al kako. Očitno ne vejo da tisti ki ima denar, da mu ni problema skešerat tistih 200 evečkov. Te kazni se bi mogle predpisovat glede na posameznikov dohodek pa bi blo za vsakega najbolj pošteno. Naredl bi enae par razredov in to je to. :)
Ajde zdej pa morm it spet "gas tišat", ker poligona tako al tako nimamo :)
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

...

Se pa nikakor ne morem strinjati s tem, da si napisal, da radarji in kazni nimajo praktično nobenega učinka na varnost. Zakaj pa vsaj 3/4 voznikov na kakšni zabavi pravi, da ne bodo več pili alkohola, ker so bili recimo 3 kozarčki dovolj? Veliko jih to pravi zaradi "strahu" pred policisti (isto se dogaja zaradi hitrosti - "ne bom vozil 80 v naselju pa čeprav bi lahko, ker se bojim da bom plačal kazen).

Ja, dirkališče res manjka, kjer bi lahko tako preizkusil zmogljivosti svojih avtomobilov, kot tudi sprostil adrenalin ... to je pač zdaj treba žal početi na cesti, sj so obiski dirkališč v tujini grozno drag špas in si ga le redko kdo privošči. Predvsem stane pot do tja in nazaj, problem je tudi čas, ki ga za to porabiš.

To, kar sem prej napisal je samo povzetek tega prispevka, o katerem sem govoril. Drugače pa res, marsikdo ne pije alko in vozi tudi nekoliko počasneje zaradi kazni, po drugi strani pa se dogajajo nesreče zaradi nezbranosti ob počasni vožnji, kjer se dolgočasiš do onemoglosti in potem počneš zraven vse drugo, kot pa voziš in paziš na promet okoli sebe. Takrat prav z lahkoto spregledaš kaj in hude posledice so tu.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

mateyo
mateyo

BMW fanatik

• Uporabnik

Tokrat so ta zadnjo nesrečo (Golovec) zajebal cestni delavci. Tud jest sm se enkrat peljal tam mimo, pa sm že sam mal začel razmišljat kje naj peljem. Če pa si tujec al pa vsaj malo nesposoben za vočnjo, je pa nesreča zagotovljena. Naši cestarji so u p....
No evo pa sedaj imamjo dokaz kolk uporabni so radarji na AC, NIČ tam mimo pelješ počasi, pol pa spet peleješ dalje :)
R.I.P za udeležence nesreče.
Prikaži več možnosti

mateyo
mateyo

BMW fanatik

• Uporabnik

Rottie imaš prav. Za alkohol je žist prav da je stroga kazen, sploh pa za droge. V zadjšnih časih je vsak mulo že zadrogiran ko opica, pa nubedn policaj tega ne ve. Mene so lani ustavili 8x (zbiram nastavke za pohat :) ) pa mi ni nihče dal nubenega testerja za droge. Res pa je da drog nisem nikoli užival.
Nekoč sem vsem udeležencem v cestnem prometu rešil kožo, ko sem nekoga ki je bil zapohan ko opica odvrnil od vožnje, res da sem mogel fizično posredovat, ampak bolje tko kot pa da enga tam povozi.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 582
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Sam to je prov res, da če voziš po avtocesti 110-130 km/h, pa če je ravnina dolga in da ni gost promet, potem si ves čuden.

Jaz letos ko sem šel na morje v Črno Goro, sem vozil 16 ur, z dvema krajšima postankoma in enim enournim v Dubrovniku. Od doma sem šel ob 23 h zvečer. Ko sem se vozil po predpisih, se mi je kar neki dremal, tam po Hrvaški avtocesti, nato sem pa vozil 170-180, in sem bil skoz normalno buden in zbran pri vožnji.

Zato se jaz strinjam s tem, da če voziš hitreje sigurno dosti bolj spremljaš sam potek vožnje kot pa če počas. To mislim za avtocesto, pa da ni gost promet.
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Jaz sem že pred nedavnim predlagal sorazmerno enostavno rešitev:
Ukinitev cestnin:
Plusi:
- razbremenitev ostalih cest
- večja varnost vsled več (in ločenih) pasov, zaščite proti divjadi, ...
- nič več gneče na cestninskih postajah
- manj patrulj
- manjša psihična obremenitev voznikov
- prihranek časa
- manjša obremenitev vozil - posledično večja izpravnost
- manj emisij

Minusi:
- manj prihodka državi
- odveč delovna sila (ki pa bi se lahko specializirala za jasnejšo postavitev signalizacije - ok, malo heca) :)

Potrebna bi bila ena dobra kalkulacija, čeprav je verjetno jasno, da se s cestnino zasluži več, kot bi zmogli plačati umrli davkoplačevalci. Opcija bi bile "letne premije", kot v Avstriji, kar bi bilo še vedno ugodneje in prijazneje.

Dejstvo je, da so nesreče na AC redke. Ampak ne, pri nas plačamo drage cestnine, cestno premijo, država pa vzpodbuja vožnjo po AC tako, da so za celih 10% znižali nočne cestnine. LOL.

Miha, prenesi tole v poslanske kroge ... :-D

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 716
  • Avtomobil: 929rr

Tokrat so ta zadnjo nesrečo (Golovec) zajebal cestni delavci.

To pa je izjava tedna....krivi so delavci, ker so oni obračali sredi AC.

Tud jest sm se enkrat peljal tam mimo, pa sm že sam mal začel razmišljat kje naj peljem.

In si obrni sredi AC??

Če pa si tujec al pa vsaj malo nesposoben za vočnjo, je pa nesreča zagotovljena.

Si še toliko bolj pazljiv

No evo pa sedaj imamjo dokaz kolk uporabni so radarji na AC, NIČ tam mimo pelješ počasi, pol pa spet peleješ dalje :)
R.I.P za udeležence nesreče.

Če to počneš potem res nisi pri zdravi pameti tudi znak za omejitev 80 nekaj pomeni ne samo radar.

Ne vem kaj vam ni jasno, nobene povečane kazni ne bodo zmanjšale morije na Slo. cesta, dokler bo mentaliteta folka na psihotični ravni.
"Jaz sem pred teboj in te ne spustim"
BTW. DARS in DRSC imata posebno inž. službo, ki naredi načrt postavitve znakov zato delavci niso popolnoma nič krivi in seveda najlažje je druge kriviti in prati umazane roke v tujem lavorju.
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik

Omejitev moči motorja v avtomobilu je zame nesmiselna. Zaradi prevelike hitrosti se lahko ubiješ z avtom kot je Yugo Koral 45, ki tudi gre vsaj 120 km/h (za smrt pa je z Yugom lahko dovolj že 50 km/h).

Formula za uresničitev t. i. "Vizije nič" (brez smrnih žrtev) je ta, da začnemo vozit premišljeno in se začnemo zavedat, da lahko na vsakem prevoženem metru ali kilometru ob zeo majhni nepazljivosti izgubimo življenje.

to sem napisal kot provokacijo :-D

pa itak neke vsestranske formule ni za omejitev smrtnih žrtev

LP
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 596
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Objavljena slika

Objavljena slika

A kdo opazi podobnost? :hihi

Objavljena slika
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

To pa je izjava tedna....krivi so delavci, ker so oni obračali sredi AC.

In si obrni sredi AC??

Si še toliko bolj pazljiv

Če to počneš potem res nisi pri zdravi pameti tudi znak za omejitev 80 nekaj pomeni ne samo radar.

Ne vem kaj vam ni jasno, nobene povečane kazni ne bodo zmanjšale morije na Slo. cesta, dokler bo mentaliteta folka na psihotični ravni.
"Jaz sem pred teboj in te ne spustim"
BTW. DARS in DRSC imata posebno inž. službo, ki naredi načrt postavitve znakov zato delavci niso popolnoma nič krivi in seveda najlažje je druge kriviti in prati umazane roke v tujem lavorju.

Šef v tisti inženirski službi bi moral tudi odgovarjat za slabo načrtovano postavitev, pa bi malo bolj razmišljali naslednjič, kako kj nardit. Zato, pa je šef, da ima nadzor in preveri, če je vse OK narejeno.
Tako kot je tudi arhitekt kriv, če se njegova stavba zruši zaradi napačnega načrta. Tudi odgovarja za smrt ljudi.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti