Skoči na vsebino

Kronika

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
16843 odgovorov v temi
MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 595
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ja obstaja posnetek, napisi tunel Ledenik.

O 2 puncah na hrvaskem, solarkah, tovornjakar zapeljal na postajalisca povozil 4 osebe, prvi dve starejsi zenski, nato njiju, dve sestri, sli z solo na izlet. One na licu mesta mrtve, 3 zenska pa je umrla par dni nazaj. Katastrofa, nikjer ni varno.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 474
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

https://www.24ur.com...h-prehodih.html

Ali so naše AC sploh še prevozne? Dejansko je vsak dan ( tudi večkrat) kakšna pizdarija.
Prikaži več možnosti

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 838
  • Avtomobil: 2Fast4You

Niso že par poletij, a se nič ne voziš po njih?

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik

Se vozim, že 20 let vsak dan Domžale- Logatec. Zadnja leta postaja nevzdržno. Odseki, ki so bili še 5 let nazaj praktično prazni, zdaj ob konicah vse stoji na videz brez vzroka...
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 852
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Za 90% turistov (če ne celo več) smo sam tranzitna država in od njih nimamo drugega kot strošek zaradi nesreč, zastojev in smeti. Večina jih verjetno prevozi našo državo brez, da bi natankali, morda se zgolj ustavijo, da pomalcajo (hrana seveda s seboj) in piči naprej.

Za take bi morali (kot to delajo Hrvatje) v času poletja nabiti vinjete vsaj za 200% gor - da imamo vsaj malo odškodnine za ves kaos, ki ga povzročajo na naših cestah. Kdor pa ima končno destinacijo pri nas, plača normalno vinjeto. Pa naj se EU in njihova pravičnost je*eta.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Jerry uporabnikom je všeč to sporočilo

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 055
  • Avtomobil: B8

Za 90% turistov (če ne celo več) smo sam tranzitna država in od njih nimamo drugega kot strošek zaradi nesreč, zastojev in smeti. Večina jih verjetno prevozi našo državo brez, da bi natankali, morda se zgolj ustavijo, da pomalcajo (hrana seveda s seboj) in piči naprej.

Za take bi morali (kot to delajo Hrvatje) v času poletja nabiti vinjete vsaj za 200% gor - da imamo vsaj malo odškodnine za ves kaos, ki ga povzročajo na naših cestah. Kdor pa ima končno destinacijo pri nas, plača normalno vinjeto. Pa naj se EU in njihova pravičnost je*eta.

Mislim kake primitivizme tu slisis, res, nekateri so z miselnestjo ocitno ostali v kameni dobi. Ker samo turisti povzrocajo kaos na nasih cestah, kakopak. Pa ce se nisi seznanjen, Hrvatje placujejo enake cestnine kot turisti, tako da ne trosi nebuloz. Osebni tranzitni promet placa cisto dovolj veliko "odskodnino" v obliki redne cene vinjete, ki je ze tako precenjena, ce jo primerjamo z Avstrijsko. Za tistih par ur, ko se vozi skozi Slovenijo do koncne destinacije, placa 2x15 EUR. Ce to ni dovolj, potem pa tudi ne vem. 

Urejal Boris-84, 25.07.2019, 11:26.

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 659
  • Avtomobil: Mesanec

Par ur? Bolj par minut hehe.

Da pa mi ne znamo iztrzit kej od turistov smo si sami krivi, z odiranjem z vinjeto bi blo se sam slabse
Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 886
  • Avtomobil: bMw 2x 3er - Z4er

danes pa je očitno en čuden dan, sam poka po plehu in asfaltu, dolenska že zjutraj, nesreča na Npr, na primorki tudi nesreča, štajerka zabasana,... grozaaa 

Freude am Fahren - für dich bin Objavljena slika mit ACS 4 ein Profi and I`m the only one-certificated engineer about Z4
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 112
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Kaj se tiče cestnin na Hrvaškem, v sezoni so dražje za 10% in to za vse, ne sam za turiste.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 015
  • Avtomobil: Bmw

Vceraj zvecer smo odrinili na morje. Že 10 let nisem imel tako umirjene voznje po skoraj prazni avtocesti...
Dočim za vikende je pa itak groza.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Mislim kake primitivizme tu slisis, res, nekateri so z miselnestjo ocitno ostali v kameni dobi. Ker samo turisti povzrocajo kaos na nasih cestah, kakopak. Pa ce se nisi seznanjen, Hrvatje placujejo enake cestnine kot turisti, tako da ne trosi nebuloz. Osebni tranzitni promet placa cisto dovolj veliko "odskodnino" v obliki redne cene vinjete, ki je ze tako precenjena, ce jo primerjamo z Avstrijsko. Za tistih par ur, ko se vozi skozi Slovenijo do koncne destinacije, placa 2x15 EUR. Ce to ni dovolj, potem pa tudi ne vem. 

Itak je bil zapis bolj provokativne narave, kot ne. 

Ampak bolj resno - lani sem se dnevno vozil na relaciji LJ-GO zjutraj in popoldan nazaj. V poletnih mesecih sem potreboval vsaj 15 minut dlje za isto pot, vsaj 1x tedensko (poleg redno ob petkih) pa sem moral iskati alternativne poti, ker so bile nesreče ali dolgi zastoji zaradi del ali preobremenjenosti cest. V petek pa sem za pot domov potreboval vsaj uro in četrt več - pa še to samo v primeru, če sem šel po obvozih (Cerknica - Rakitna ali Cerknica - Bloke). Drugače bi bilo še najmanj pol ure več.

Kako vozijo turisti pa raje ne bom niti pisal - skurjeni, utrujeni, naveličani. Prikoličarji s 105 km/h prehitevajo šleparje, ki vozijo 95 in za sabo delajo kilometrske kolone. Ne umikajo se s prehitevalnega pasu,....

Ko to doživljaš dnevno, ti pridejo tudi take nebuloze na misel. Seveda, če se človek vrti samo okoli svojega kraja (sploh če le-ta ni Ljubljana) se mu tudi sanja ne, kaj dnevno na cesti pomenijo migracije turistov. Saj je na koncu vseeno, tudi če bi te tedenske vinjete za vse dvignili v tem času. Le redki Slovenci jih kupujejo.

Za Hrvaško nisem nikjer zapisal, da domači plačujejo manj - Oni veselo kasirajo v turističnih krajih, na črpalkah in še na cestnini, pa še na trajektih. Mi pa naj bomo tiho, morda smo lahko celo veseli, da imamo kolone pleha v tranzitu od katerega imamo v povprečju verjetno (poleg vinjete) ravno 2 € na avto prihodka.

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 630
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

Hrvati imajo itak večinoma ENC v avtu (Kot pri nas včasih ABC) in s tem imaš 20%+ popusta na cestnino

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 251
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Ampak bolj resno - lani sem se dnevno vozil na relaciji LJ-GO zjutraj in popoldan nazaj. V poletnih mesecih sem potreboval vsaj 15 minut dlje za isto pot, vsaj 1x tedensko (poleg redno ob petkih) pa sem moral iskati alternativne poti, ker so bile nesreče ali dolgi zastoji zaradi del ali preobremenjenosti cest. V petek pa sem za pot domov potreboval vsaj uro in četrt več - pa še to samo v primeru, če sem šel po obvozih (Cerknica - Rakitna ali Cerknica - Bloke). Drugače bi bilo še najmanj pol ure več.

Če si se vozil iz Go zakaj nisi išel na Ajdovščino, Col, Podkraj, Kalce, Logatec to je meni vedno bila najboljša alternativa, tudi če v Logatcu nisem išel na AC ampak po stari do Brezovice?!
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 331
  • Avtomobil: E46 320Ci

Kako vozijo turisti pa raje ne bom niti pisal - skurjeni, utrujeni, naveličani. Prikoličarji s 105 km/h prehitevajo šleparje, ki vozijo 95 in za sabo delajo kilometrske kolone. Ne umikajo se s prehitevalnega pasu,....

Ko to doživljaš dnevno, ti pridejo tudi take nebuloze na misel. Seveda, če se človek vrti samo okoli svojega kraja (sploh če le-ta ni Ljubljana) se mu tudi sanja ne, kaj dnevno na cesti pomenijo migracije turistov. Saj je na koncu vseeno, tudi če bi te tedenske vinjete za vse dvignili v tem času. Le redki Slovenci jih kupujejo.

Za Hrvaško nisem nikjer zapisal, da domači plačujejo manj - Oni veselo kasirajo v turističnih krajih, na črpalkah in še na cestnini, pa še na trajektih. Mi pa naj bomo tiho, morda smo lahko celo veseli, da imamo kolone pleha v tranzitu od katerega imamo v povprečju verjetno (poleg vinjete) ravno 2 € na avto prihodka.

Če te tako moti, si sam našel rešitev, ki je sila preprosta, najdi si službo bližje, ali pa se preseli v LJ, da boš lahko šel z kolesom na šiht.

(edit: zapisano je kot "ti" ampak je mišljeno splošen "ti", samo da razjasnim to)

Pričakovat rešitev od drugih (politika ipd.) in jamrat po forumu ti pač ne bo pomagalo, in ni realno ampak je idealizem/optimizem. Stanje je kakršno je, in tudi če se magično dobi denar rabijo par let da naredijo večje ceste. 10€ dražja tedenska vinjeta pa ne bo nobenega odvrnila od slovenije.

Ja, vedno najdeš izgovore, samo lej, pač očitno te dovolj ne moti, da bi menjal šiht, kakor tudi ne vse ostale dnevne migrante v LJ - do katerih nimam nič osebnega, samo vsi ste se sami odločili za to, ne mi zdaj jamrat, ker točno veš v kaj se spuščaš.

Mene živ vrag ali 1000€ več na mesec (kar je pri mojem poklicu realna razlika med plačo v MB in LJ) ne pripravi do tega da rinem na obvoznico vsak dan in preždim 2-3 ure na dan v avtu, raje se ustrelim.

Kak je že rekel cerar, ne jamram..? :laugh

Urejal Maticb, 25.07.2019, 13:19.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • Simon in bobo69 uporabnikom je všeč to sporočilo

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 112
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

Vceraj zvecer smo odrinili na morje. Že 10 let nisem imel tako umirjene voznje po skoraj prazni avtocesti...
Dočim za vikende je pa itak groza.

Jaz sem išel v ponedeljek vjutro in po resnici povedano, to mi je bila najbolj stesna vožnja na morje katere se spomnim :-( Ni problem kaj je bilo dosta vozil, ampak v temu da se vsi narivajo v prehitevalno trako in se peljejo v koloni 120-140. Za popizditi.

Prikaži več možnosti

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 728

Hrvati imajo itak večinoma ENC v avtu (Kot pri nas včasih ABC) in s tem imaš 20%+ popusta na cestnino

Tudi jaz imam ENC, ki je cenejši in še hitrejši si...
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

• Uporabnik

Če si se vozil iz Go zakaj nisi išel na Ajdovščino, Col, Podkraj, Kalce, Logatec to je meni vedno bila najboljša alternativa, tudi če v Logatcu nisem išel na AC ampak po stari do Brezovice?!

Tudi to sem koristil, vendar bolj redko. Največkrat se je vse zabilo od Logatca naprej - tam je pa pol za Grosuplje bilo praktično vseeno ali sem čakal v koloni ali sem se kje naokoli rinil.

Če te tako moti, si sam našel rešitev, ki je sila preprosta, najdi si službo bližje, ali pa se preseli v LJ, da boš lahko šel z kolesom na šiht.

Pričakovat rešitev od drugih (politika ipd.) in jamrat po forumu ti pač ne bo pomagalo, in ni realno ampak je idealizem/optimizem. Stanje je kakršno je, in tudi če se magično dobi denar rabijo par let da naredijo večje ceste. 10€ dražja tedenska vinjeta pa ne bo nobenega odvrnila od slovenije.

Ja, vedno najdeš izgovore, samo lej, pač očitno te dovolj ne moti, da bi menjal šiht, kakor tudi ne vse ostale dnevne migrante v LJ - do katerih nimam nič osebnega, samo vsi ste se sami odločili za to, ne mi zdaj jamrat, ker točno veš v kaj se spuščaš.

Mene živ vrag ali 1000€ več na mesec (kar je pri mojem poklicu realna razlika med plačo v MB in LJ) ne pripravi do tega da rinem na obvoznico vsak dan in preždim 2-3 ure na dan v avtu, raje se ustrelim.

Kak je že rekel cerar, ne jamram..? :laugh

Še en pameten, ki niti ne ve kaj bere.  :napaka  Če bi vedel, bi tudi dojel, da se ne vozim več tam.

In ja, za nekatere so rešitve zelo preproste, sploh ko gre za druge ljudi, pa ozadja sploh poznajo ne. 

Nisem jamral takrat in tudi danes ne jamram - samo pišem moja opažanja. Na cesti pa situacije že rešujem, kot se mi zdi v tistem trenutku primerno (obvoz, po desni mimo, musko na glas, stol nazaj in lagano,...). Če bi jaz čakal, da drugi okoli mene rešujejo situacije na cesti, me že nekaj desetletij ne bi bilo več med živimi.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 331
  • Avtomobil: E46 320Ci

Sem videl da se ne voziš več (oz. predvideval), zato sem dodal eksplicitno z urejanjem posta, da mislim generalni "ti", torej dejansko množina in posplošeno, da se ne bo čulo slučajno kot osebni napad :D

Tako je tudi edino pravilno ja.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 015
  • Avtomobil: Bmw

Jaz sem išel v ponedeljek vjutro in po resnici povedano, to mi je bila najbolj stesna vožnja na morje katere se spomnim :-( Ni problem kaj je bilo dosta vozil, ampak v temu da se vsi narivajo v prehitevalno trako in se peljejo v koloni 120-140. Za popizditi.

Jaz se nastavil tempomat na cca 135km/h , bil sem utrujen od dela in se mi vec ni dalo vozit. Pa me vseeno ni nobeden prehitel. Drugace pa se ravno zaradi stanja na ac, kot ga opisuješ izogibam ac
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne vem, zakaj se ne bi smeli vozit po prehitevalnem pasu. To je zame oslarija. Če bi vsi vozili po omejitvah, prehitevalnega pasu sploh ne bi rabili, ker nihče ne bi nikogar prehiteval. Ker danes vsak jajc od avta doseže 130 km/ h. Glede na gostoto prometa ne vidim problema vožnje po prehitevalnem s primerno hitrostjo. Bedni so mi " učitelji vožnje" ki skačejo vsakih 50 m iz voznega na prehitevalnega in prehitevajo avto po avto in se delajo pametnega.
Prikaži več možnosti