Skoči na vsebino

Kronika

* * * * - 8 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
17109 odgovorov v temi
Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 563
  • Avtomobil: E46 320Ci

Jaz se sicer ne vozim v službo po AC, sem pa parkrat moral med tednom med delovnimi migranti  iz MB -> LJ in ponavadi so bili največji sanjači na prehitevalnem v kakem službenem kangooju ali kombiju pa 110 - 130 po prehitevalnem in se ni umaknil za nič na svetu. Ne vem, a ljudje ne razumejo da lahko pospešim 2x hitreje kot njihova kanta in bo on na istem jaz pa vesel ker pridem 5 min pred njim v LJ, ko me bo spustil naprej :laugh ?

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 679

Pa vi veste da je omejitev 130? To pomeni da nimate pravice vozit hitreje, Če vozite hitreje je vaš problem, da morate pač nonstop zavirati, ker tistega ki vozi 120-130 pač ne moreš oklicati mečkač.

Da se razumemo, mene nič ne moti da voziš 200+, dokler me ne oviraš ali ogrožaš. Če voziš 200 v gostem prometu delaš eno in drugo.

Pa še en nasvet, če moraš na avtrocesti bremzat (razen v izjemnih primerih), delaš nekaj narobe.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Iztok Z. in bmwcs uporabnikom je všeč to sporočilo

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 871
  • Avtomobil: 2Fast4You

Po moje se gre za kampiranje na prehitevalnem, kar mene tudi iritira

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • OffsummeR in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 992
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

@Natuzzi, pa tudi ce se vozis 130km/h na prehitevalnem pasu in se ne umaknes nazaj na voznega, si ti ta ki je v prekrsku. To nemci sanirajo ze nekaj let, da taksne kamperje ki so zasluzni za vse vecje zastoje, "umikajo" in jim pisejo lepe globe.

Potem.pa naslednjic razmislis al bos vozil kjer hoces al tam kjer veleva zakon ---> po voznem pasu.

P.S.: Jaz se po Nemciji tudi pri 200+, peljem po voznem, kadar ocenim da je to varno pocetje (ce ne vidim kaksnega tovornjaka ali pocasnelo odspredaj).

Isto v Slo. isto v At., samo tu so hitrosti manjse.

Urejal MajoR, 10.09.2019, 19:53.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Jerry in Natuzzi uporabnikom je všeč to sporočilo

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 771

Res delaš narobe ko se voziš mimo tovornjakov 130 pa vsak kilometer en ven skoči pa se cijazi mimo tovornjaka 95
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne zastopis. Delas narobe to, da ko imas cca 150-200m ali vec prostora za pri 130 komot zapeljat na vozni pas in spustit tiste ki bi radi sli naprej. To je narobe. Ce ni prometa za teboj itak da ti noben nebo za ritjo vozil. 150 m do naslednjega tovornjaka, ki vozi z 92km/h ti pa 130km/h, lahko 5 avtov mimo spustis in brez zaviranja se varno se vrnes na prehitevalni pas. Ali pa ostanes na prehitevalnem kot vecina, ker pac z 130km/h drvis in delas za seboj kolono.

Urejal MajoR, 10.09.2019, 20:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Ne zastopis. Delas narobe to, da ko imas cca 150-200m ali vec prostora za pri 130 komot zapeljat na vozni pas in spustit tiste ki bi radi sli naprej. To je narobe. Ce ni prometa za teboj itak da ti noben nebo za ritjo vozil. 150 m do naslednjega tovornjaka, ki vozi z 92km/h ti pa 130km/h, lahko 5 avtov mimo spustis in brez zaviranja se varno se vrnes na prehitevalni pas. Ali pa ostanes na prehitevalnem kot vecina, ker pac z 130km/h drvis in delas za seboj kolono.

Točno to ja, še posebej tečno je ko se na kup spravijo 3-4je po 110 in se noben več ne premakne iz levega pasu.

Mislim jaz se včasih zamislim nad sabo da sem postal tak kliše BMW voznik, ampak če se človeku ne nabiješ na rit in mu blendaš, se ti pač ne bo umaknil, ker misli da hočeš vozit enako hitro (počasi) kot on.

Jaz se vedno umikam tistim, ki vozijo hitreje od mene, ker sploh ne vozim hitro, redkokdaj stisnem do 180, drugače pa 140-150 (kar te še niti radar ne slika, če greš mimo). Tudi če sem edini na levem pasu se vedno umaknem nazaj. Zato pač pričaukejm isto od počasnejših od mene

Urejal Maticb, 10.09.2019, 20:26.

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne delat slabo ime BMW voznikom. Je dovolj takih :) Jaz brez zmigavca ne zapeljem niti iz parkplaca, kaj sele da ga ne bi uporabljal v prometu. Poblendam ce je res sila. Da bom jaz svoje zivce tratil na nekoga ki mu je voznja spanska vas, hvala lepa. 2x krat poblendam, tretjic obvoz ;)

Urejal MajoR, 10.09.2019, 20:28.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Ne, saj pretiravam v 80%, se mi vsi umaknejo preden sploh pridem "za rit". Tudi če je kolona vozim normalno. Samo če je pa edini na levem pasu, desno nobenega, pred njim nobenega... potem pa tudi jaz blendam.

Zmigavc pa dajem striktno, ker me to najbolj moti pri ostalih voznikih, da vozijo brez zmigavcev. Še posebej v krožnem, ko se mu lepo ustavim in ga čakam potem me pa gleda z unim "what?" obrazom ko pred mano dol zapelje iz krožnega.. da bi ga najraj usekal.

Urejal Maticb, 10.09.2019, 20:31.

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 281

Pa vi veste da je omejitev 130? To pomeni da nimate pravice vozit hitreje, Če vozite hitreje je vaš problem, da morate pač nonstop zavirati, ker tistega ki vozi 120-130 pač ne moreš oklicati mečkač.

Da se razumemo, mene nič ne moti da voziš 200+, dokler me ne oviraš ali ogrožaš. Če voziš 200 v gostem prometu delaš eno in drugo.

Pa še en nasvet, če moraš na avtrocesti bremzat (razen v izjemnih primerih), delaš nekaj narobe.

Ja ko bi vsaj kdo vozil 130, to bi bil blagoslov, če voziš 130 si daleč med najhitrejšimi. Povprečen voznik se z neko Kijo vozi za tovornjakom dokler se mu ti ne približaš po prehitevalnem pasu in ravno takrat se odloči prehitevat tovornjak, ko je v bistvu že cel na prehitevalnem pasu vključi levi žmigavec nato pa s spreminjajočo hitrostjo 90-110 vozi po prehitevalnem pasu dokler ne zmanjka tovornjakov, se pravi nikoli. Slovenske avtoceste so nevozne, če nimaš aktivnega tempomata, jaz osebno ga nimam zato največkrat vozim celotno relacijo kar 90 za kamioni, ker teh debilov s Kijami nikoli ne zmanjka.

Urejal portland, 10.09.2019, 20:40.

Prikaži več možnosti
    • OffsummeR, bedolin in lodar uporabnikom je všeč to sporočilo

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 349
  • Avtomobil: Bmw

Pa folku ni jasno, da ko se spravis prehitevat, stisneš tist gas, da pospešiš , cimprej prehitiš,se vrneš na vozni pas, potem pa tam naprej s svojim tempom voziš. Vsaj tako jaz prakticiram po ac...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 323
  • Avtomobil: e92 325i & Touareg CR

Pa folku ni jasno, da ko se spravis prehitevat, stisneš tist gas, da pospešiš , cimprej prehitiš,se vrneš na vozni pas, potem pa tam naprej s svojim tempom voziš. Vsaj tako jaz prakticiram po ac...

Kaj si ti nor, to dvigneš za 2 dl povprečje takoj.
Prikaži več možnosti
    • OffsummeR je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Nisem zasledil nikjer ampak kot zgleda da so spremenili pravila zato po novem od letos na ac vozim po levi in prehitujem po desni.

Z cem bos pa pospesil z 3cyl mlinckom v nosu?

Meni pri 130 avto trokira in hoce crknit zato moram peljati vsaj 150...

Urejal blackberet, 10.09.2019, 22:13.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 173
  • Avtomobil: 523i

3 cilinder v nosu recmo v oktaviji z 115 konji gre bolse od recimo e36 320 z 150 al pa 116d enke
Niso to karjole ki nikamor ne grejo, cist spodobna zadeva
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 283
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

3 cilinder v nosu recmo v oktaviji z 115 konji gre bolse od recimo e36 320 z 150 al pa 116d enke
Niso to karjole ki nikamor ne grejo, cist spodobna zadeva

lepo si jih opisal ker tocno to so karjole ki ne gredo nikamor. Ti pa verjamem da verjames kar pises ker ce se ti zdi 200km/h hitro potem bi rekel ,da tudi ti vozis karjolo.

Urejal blackberet, 10.09.2019, 22:28.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 475
  • Avtomobil: BMW logicno

Jaz se sicer ne vozim v službo po AC, sem pa parkrat moral med tednom med delovnimi migranti  iz MB -> LJ in ponavadi so bili največji sanjači na prehitevalnem v kakem službenem kangooju ali kombiju pa 110 - 130 po prehitevalnem in se ni umaknil za nič na svetu. Ne vem, a ljudje ne razumejo da lahko pospešim 2x hitreje kot njihova kanta in bo on na istem jaz pa vesel ker pridem 5 min pred njim v LJ, ko me bo spustil naprej :laugh ?

Ja si bomo morali en močan laser montirati pod avto, pa naciljaš v zadnjo desno gumo pritisneš močan žarek, pa se bo kmalu umaknil...... 

Tudi meni, gredo taki pacienti najbolj na živce pa vse prazno on vozi 110 na prehitevalnem, u aknil se ja ne bo, saj je JA KUPIL VINJETO, včasih če semi da takega nekako preletim in potem pred njim vzgojno peljem 80,   samo imaš take tepce, da po mojem niti ne dojamejo, kaj bi rad.....    Ja takle imamo, moraš pa paziti pri teh stvareh, da se tipo še kam ne zabije , ko so taki levaki......

Točno to ja, še posebej tečno je ko se na kup spravijo 3-4je po 110 in se noben več ne premakne iz levega pasu.

Mislim jaz se včasih zamislim nad sabo da sem postal tak kliše BMW voznik, ampak če se človeku ne nabiješ na rit in mu blendaš, se ti pač ne bo umaknil, ker misli da hočeš vozit enako hitro (počasi) kot on.

Jaz se vedno umikam tistim, ki vozijo hitreje od mene, ker sploh ne vozim hitro, redkokdaj stisnem do 180, drugače pa 140-150 (kar te še niti radar ne slika, če greš mimo). Tudi če sem edini na levem pasu se vedno umaknem nazaj. Zato pač pričaukejm isto od počasnejših od mene

Točno TO, 3 je bedaki en za drugim z 110 na uro in ja če je spredaj tujec, in se mu ne da blendati, se vedno umakne v smislu, lej daj ti naredi red in poblendaj ....  pa gre potrem za teboj hitreje....   menim tudi jaz, da bi moral naš "avtoban" Policaji take stvari sankcionirati , še posebej takrat, ko gre pri nekomu za still vožnje in ne enkratno dejanje.....   Sam se vedno umaknem, posebej ko vidim, da nekdo energično pelje za menoj in ne, da me bo potem 5 km prehiteval z 2 km na uro več, kot imam sam. 

Urejal Mat xxl, 10.09.2019, 22:37.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

Team Cabrio Slovenija
Team Cabrio Slovenija
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 555
  • Avtomobil: e85 3.0i, Smax, e87

včasih če semi da takega nekako preletim in potem pred njim vzgojno peljem 80,   samo imaš take tepce, da po mojem niti ne dojamejo, kaj bi rad...

Sorry, ceprav te lahko razumem, je to prav trapasto.
Prikaži več možnosti
    • Grilzz je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 475
  • Avtomobil: BMW logicno

Sorry, ceprav te lahko razumem, je to prav trapasto.

Še bolj trapasto pa je celo AC voziti za takim pacientom, to pa jaz še težje razumem, no ja razen če imaš Cabrio pa odprto streho... ;)

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 173
  • Avtomobil: 523i

lepo si jih opisal ker tocno to so karjole ki ne gredo nikamor. Ti pa verjamem da verjames kar pises ker ce se ti zdi 200km/h hitro potem bi rekel ,da tudi ti vozis karjolo.

Eh otroc prepotentni......
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, bpavsic in dylan_dog uporabnikom je všeč to sporočilo

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 679

Meni pri 130 skor motor vun vrže :)

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč