Skoči na vsebino

Kronika

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
16937 odgovorov v temi
branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 154
  • Avtomobil: Bmw

Nisem zasledil nikjer ampak kot zgleda da so spremenili pravila zato po novem od letos na ac vozim po levi in prehitujem po desni.
Z cem bos pa pospesil z 3cyl mlinckom v nosu?
Meni pri 130 avto trokira in hoce crknit zato moram peljati vsaj 150...

Škoda favorit letnik 1990 1.3 4 cilindri 60 mul... s tem avtom sem se lahko z skoraj 130 km/h vkljucil na autobahn, avto je sel po ravnem do 160 (odvisno od dneva ozr vremena), po klancu navzdol preko 195 po stevcu.
Pa so bile stare gare.
Sedaj pa mi reci da novodobni skreti z se enkrat toliko konji niso sposobni sproducirat boljsih pospeskov?? Ni problem v avtomobilih ampak v debilnih ljudeh.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • Jerry in berni uporabnikom je všeč to sporočilo

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 396
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Še eno cvetko ste pozabili. A se vam je že zgodil da imate prižgan tempomat in lepo vozite po voznem pasu, jasno je hitrost v tem primeru konstantna zato opazim take neumnosti. Me prehiti se zapelje pred mano in spusti gas jasno je treba skočit po bremzi. Ali pa prehiti pa mi skor sprednjo luč sname z zadnjim kocem ker gre tako na knap noter. MAter vola v pi..Mat.. sploh je zajebano če je kakšen sneg al pa dež

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 428
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

IMO so nase avtoceste cist ok. Problem je drugje, kot sem ze veckrat napisal... in sicer na tirih. Vsi kontejnerji pridejo v Koper na ladjah nato pa veselo romajo po slo AC do Avstrije in Madzarske. Ze zdavnaj bi morala biti 2 tira in sopati kontejnerje v MB in dalje izkljucno po tirih.

Da je to res, se zapeljite na Bosiljevo proti Dalmaciji.. tempomat na 140 pa se vam verjetno ne bo treba vec kot 10x premakniti na prehitevalni pas vse do Makarske.

Ampak pac v SLO se na zeleznicah od Marije Terezije in juge ni spremenilo prakticno nic (razen ukinitve nekaj linij).. in raje trogamo po cestah kontejnerje, unicujemo ceste in veselo pobiramo cestnine...

Prikaži več možnosti

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 908
  • Avtomobil: traktor

Itak je država zaspala pri prometnih politikah.  Železnica je neuporabna za potnike.  Govoril s kolegom, še iz jebenih domžal ali kamnika menda ni uporabnega vlaka za na šiht?!  Kaj šele iz Celja???

Sicer pa gluposti šoferjev na AC nimajo meje.  Klasika, da se zabije na vključitvi štajerke na severno obvoznico, ker folk sili zamenjat pas takoj, ko je to fizično mogoče. Če tega ne more storiti takoj, raje bremza, kot pa da bi se peljal še par sto metrov in potem zamenjal pas. Bog ne daj, da bi tudi tisti, ki pripeljejo po vzhodni obvoznici šli na izvoz jarše kak meter kasneje ko se konča polna črta.  Nekateri silijo še preko polne črte.   Da ne rečem, kaki kreteni so tisti, ki se lepijo na odbijač in onemogočijo normalno izmenjavo avtov z enega na drugi pas.   Taki debili delajo zastoje popolnoma po nepotrebnem.

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 585
  • Avtomobil: Bicikel

Slovenske avtoceste so itak wild west. Slovenci vozimo kot kreteni, tudi tujci se takoj prilagodijo. zelo malo je Voznikov(z veliko zacetnico) in nobene kulture na cesti. Policijske prisotnosti tudi ne, ce pa so ze, pa samo merijo hitrost, ostalo jih ne zanima. 

Morali bi narediti kaksno akcijo ozavescanja, recimo par prometnih pravil med reklamami na televiziji in okrog dnevnika, na spletnih straneh z novicami, fb, instagram itd, da bi doseglo cim vem populacije. Ne samo hitrost in alkohol, to ze vrabci pojejo. 

-Kako se pravilno vkljucit in izkljucit iz avtoceste

-uporaba voznega in prehitevalnega pasu

-uporaba krozisc (kvantna fizika)

-predstavitev kasno zavarovanja za primer toče, da ni treba na avtocesti pod nadvozi in tunelih parkirat

itd

Pa provide v akcijo, prvih 14 dni samo opozorila nevescim voznikom z namenom vzgoje, kasneje sankcije enako kot za prehitro voznjo. 

Za polnjenje proracuna in financiranje ozavescanja bi lahko tudi tuje kamjonarje malo vec kontrolirali, tezko vrjamem da jih vecina obratuje po pravilih. 

Po letu, dveh, bi se kultura na cesti sigurno izboljsala. Voznja avtomobila je privilegij in ne pravica vsakega. Ce komu ne odgovarja naj gre na avtobus. 

p.s. kazen za uporabo telefona ostane ista, razen v primeru, ko voznik zaradi tega zelo ocitno ogroza in ovira ostale in samega sebe. V tem primeru odvzem telefona in unicenje le tega na samem mestu, met telefona pod prvi avto oz kamijon ki gre mimo.

Urejal Lugs, 11.09.2019, 08:13.

Prikaži več možnosti
    • uursi, Jure24, MajoR in 2 ostalim je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

ma jebe se vsem, od policije dalje.  recimo včeraj križišče celovške in tivolske - zavijanje levo iz celovške na tivolsko. Folk se nabije v križišče in vse zabaše, čeprav se vidi, da na tivolski vse stoji.  V tem času, ko so bebci zablokirali križišče, je šla mimo zelena luč za tiste iz centra v smeri celovške. Prav noben ni mogel peljati.  Torej 5 bebcev naredi totalno štalo....in to pri vsakem intervalu.   AMPAK pazi to:  v tem času vzporedno z mano v prvi vrsti čaka policijski avto in gleda te bebce.  Pizda stopi ven in začni delat red, al pa neki...

razumem pa tudi tiste, ki se bojijo pri zeleni počakat pri semaforju, če ni čisto jasno, ali boš lahko spraznil križišče.  maš bebce, ki ti trobijo, če se ne zapodiš v križišče ne glede na situacijo.

Urejal rokxy, 11.09.2019, 08:17.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 617
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jp, to se je meni zgodilo, prvi na semaforju ker je bil izmeničen enosmerni promet zaradi prenove dela ceste. Pa je pri prejšnjem intervalu nek gradbeni kamjon naredu štalo in so uni nasproti ful pozno dol začeli prihajat, da smo mi že mel zeleno. Jaz stojim, zadaj mi pa začnejo trobit da naj speljem. Kam bemti, da grem nasprot pa se bomo gledal na istem pasu? Tako sem pa spustil en interval da so se uni spucal, potem je pa pri naslednji zeleni promet normalno stekel. Ampak to je očitno preveč logike za nekatere.

Urejal Nixxon, 11.09.2019, 08:50.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in wini uporabnikom je všeč to sporočilo

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 204
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

IMO so nase avtoceste cist ok. Problem je drugje, kot sem ze veckrat napisal... in sicer na tirih. Vsi kontejnerji pridejo v Koper na ladjah nato pa veselo romajo po slo AC do Avstrije in Madzarske. Ze zdavnaj bi morala biti 2 tira in sopati kontejnerje v MB in dalje izkljucno po tirih.

Da je to res, se zapeljite na Bosiljevo proti Dalmaciji.. tempomat na 140 pa se vam verjetno ne bo treba vec kot 10x premakniti na prehitevalni pas vse do Makarske.

Ampak pac v SLO se na zeleznicah od Marije Terezije in juge ni spremenilo prakticno nic (razen ukinitve nekaj linij).. in raje trogamo po cestah kontejnerje, unicujemo ceste in veselo pobiramo cestnine...

Dalmatina je prazna, ker CRO praktično nima gospodarstva od Reke do Splita. AC ZG  - Split je  slepo črevo, narejena pa je bila predvsem za turiste od maja do avgusta.

Slovenija na drugi strani ima pa precej bolj stateško pozicijo in je koridor med JZ Evropo in Vzhodom. Poelg tega je cestnina nižja za tovornjake kot v AT...

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 568
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

ma jebe se vsem, od policije dalje.  recimo včeraj križišče celovške in tivolske - zavijanje levo iz celovške na tivolsko. Folk se nabije v križišče in vse zabaše, čeprav se vidi, da na tivolski vse stoji.  V tem času, ko so bebci zablokirali križišče, je šla mimo zelena luč za tiste iz centra v smeri celovške. Prav noben ni mogel peljati.  Torej 5 bebcev naredi totalno štalo....in to pri vsakem intervalu.   AMPAK pazi to:  v tem času vzporedno z mano v prvi vrsti čaka policijski avto in gleda te bebce.  Pizda stopi ven in začni delat red, al pa neki...

razumem pa tudi tiste, ki se bojijo pri zeleni počakat pri semaforju, če ni čisto jasno, ali boš lahko spraznil križišče.  maš bebce, ki ti trobijo, če se ne zapodiš v križišče ne glede na situacijo.

To je na križišču med Topniško in Šmartinsko vsak dan. Recimo zabijejo 3/4 vozila križišče iz Topniške v smeri Orto bara in ko se vklopi zelena iz Šmartinske ali Vilharjeve se najde še kakšen genij kateri se iz Šmartinke ''zaleti'' v tiste 3/4 avtomobile, ki že tako ovirajo promet in se vriva v njih in rata dvojna štala. 

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 585
  • Avtomobil: Bicikel

To je to Ker vsi mislijo da so sami na cesti, in ko imajo prednost je treba na noz vzeti kar ti pripada. Brez milosti! Za popizdit
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 405
  • Avtomobil: BMW logicno

Ja tam, pa še kje , recimo pred Delavsko knjižnico Tivolska / Gosposvedska / Celovška, bi bila edina rešitev večje krožno križišče ....   in povsem nič drugega .....

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 417
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Da malo prelijem benica na ogenj...do novega leta znamo dobit nove omejtve, nove pasove, nove sekcijske meritve...glede novih omejtev, bojo z 130 sli na 120, predvsem stajerka...taki so predlogi, kaj bo realnost se pa pustimo presenetit...pa glede na nase resevanje in sprejemanje, bo tezko to realizirati do 2020

Zaradi mene lahko omejijo hitrost tudi na 5 km/h po avtocestah, a misliš da se kaj sekiram? Večje so omejitve, bolj jaz slalom vozim med ovcami ki jih upoštevajo, to je edini efekt, pa pri tem še zdaleč nisem edini.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl in portland uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Drugače pa nedaj bože, da pri nas dvignemo omejitev na - karikiram - 200kmh, ker bi bile koline. Samo poglejte, kako se folk vklaplja na avtocesto, doooolg pospeševalni pas, zavije pa že v prvi četrtini pasu pa z 80kmh panično na vozni pas kot da ga bo tam kaj ubilo, uni z voznega pa za vsako ceno seveda na prehitevalnega, tukaj so vedno napete situacije. Da ne omenjam, da pol države ne ve, če ti pospeševalnega pasu zmanjka, pospešuješ po sos pasu, razne ženske cvetke se tam kar ustavijo. Izključevanje z avtoceste, povsem normalno je, da je pol avta na voznem pasu in ti bremza kot da ima letalonosilko. Pa še cel kup osnovnih neumnosti. Folk ni dorasel 130kmh, kaj šele kaj več žal.

Ma kakšne koline neki, ne pretiravaj. 90% folka pri nas so tako ali drugače idioti ki vozijo 80 po voznem ali pa divjajo z nezaslišano hitrostjo 110 km/h po prehitevalnem pasu AC, ti ne bodo vozili hitreje niti če se jim sama Marija prikaže. Za ostale bi bil pa dvig omejitve dobrodošel in prepričan sem da bi ljudje BOLJ pazili kako vozijo, saj bi bili na cesti bolj mirni in sproščeni. Saj so delali študije kako je s tem in so jasno pokazale, da rigorozne omejitve ne doprinesejo popolnoma nič k varnosti v promeru, prej obratno. Namesto omejevanja je treba ljudi izobrazit, jih naučit kako se vozi in izločit tiste ki za na cesto niso več sposobni, takšni povzročajo nesreče, dobri šoferji (to je tisti, ki vozijo zmerno hitro, do 200 km/h) nikoli.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pa vi veste da je omejitev 130? To pomeni da nimate pravice vozit hitreje, Če vozite hitreje je vaš problem, da morate pač nonstop zavirati, ker tistega ki vozi 120-130 pač ne moreš oklicati mečkač.

Nimaš pojma o CPP, ti je že MajoR povedal kako je s tem. Zaradi takih kot si ti pa so potem po nepotrebnem zastoji, ma saj ne rečem če bi bil 80 let star čiča in ne dojemaš več za kaj gre, ampak da en relativno normalen osebek iz BMW foruma kaj takega izjavi... potem je jasno, kje smo!

Prikaži več možnosti
    • Rally fan je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Aja, kaj je pa treba tebi vozit po Celovški? Kolikor vem si s podeželja doma, voziš traktor in sem pa tja kakega spohaš. Zaradi takih (večinoma prišlekov) so ceste po LJ stalno zabasane, folk je počasen (ker vozijo traktorje) in zadet (da ne vidijo barve luči na semaforju, ali pa se jim luč v možganih preklopi prepozno), itak da se potem vsi nabašejo v križišča. Vozi se lepo doma po svoji vasi, pa problema ne bo. Sicer pa mi Ljubljančani s tem nimamo nobenih težav, jaz točno vem kdaj se promet v križišču pripravlja na infarkt in se lepo obesim na hupo, prijazen pozdrav s trobljo dela čudeže. S tem da ne začnem trobit šele takrat ko se zabaše ker takrat narediš bore malo, kaki bjondi sicer resda slušalke z glave padejo, neha tipkat sms po telefonu in se umakne, za šalthebl pa vseeno zagrabi sekundo in pol prepozno, to je ravno toliko da jaz ne morem več skozi križišče ker imam že rdečo luč. Tako da ne, jaz začnem trobit že takrat ko bjonde in japiji samo NAKAŽEJO da bojo zapeljali v polno križišče, folk kar dvigne s sedežev in verjemite mi da se spokajo v vse mišje luknje kamor lahko, tako da jih brez problema obvozim! Po desnem pasu seveda, kar je v gužvi pravilo, saj na levem samo stojiš in gledaš debile ki te blokirajo, po levem v gužvi ne prideš nikamor. Jp jp, meščani že vemo kako se tej reči streže, ostali se boste pa pač pizdili, saj ste za to da je gužva prispevali tudi svoj delež.

Prikaži več možnosti
    • rokxy je všeč

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 930
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Hahaha. Ti jerry si res majster za vse. Ti pa privoščim, da greš enkrat malo ven iz ljubljane in strobiš enega pravega na traktorju.:) pa seveda počakaj da pride iz kabine. :)

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., Gambit in croma_man uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Hahaha. Ti jerry si res majster za vse. Ti pa privoščim, da greš enkrat malo ven iz ljubljane in strobiš enega pravega na traktorju. :) pa seveda počakaj da pride iz kabine. :)

Pa dobro, malo sem se pohecal, ker je bil naš traktorist zadnjič enkrat malček preveč pameten  :laugh Drugače na splošno nimam nič proti vozačem ker jaz kot rečeno gužvo tako ali drugače obvozim, domorodci imamo pač to prednost da svoje mesto poznamo v piko. Jaz poznam vsako uličico in mora res stat cela Ljubljana da tudi jaz kje za kakih 5 minut postojim, to se zelo redko zgodi. Enako tudi ko grem na morje, zame daljšega stanja od 5 minut v koloni iz naše strani ni. Kar se trobljenja tiče pa verjemi da dajo vsi rep med noge ker točno vejo zakaj trobim, s tem jih samo opozarjam da bom šel JAZ skozi križišče in naj skidajo svoje gare čimdlje vstran, kakor pač vejo in znajo. Zvok je tako zoprn da to brez pomisleka tudi naredijo, ne utegnejo niti premišljevat kaj in kako, takorekoč instinktivno se skidajo, kar je neprecenljivo če se ti mudi  ;)

Prikaži več možnosti
    • rokxy je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa dobro, malo sem se pohecal, ker je bil naš traktorist zadnjič enkrat malček preveč pameten  :laugh Drugače na splošno nimam nič proti vozačem ker jaz kot rečeno gužvo tako ali drugače obvozim, domorodci imamo pač to prednost da svoje mesto poznamo v piko. Jaz poznam vsako uličico in mora res stat cela Ljubljana da tudi jaz kje za kakih 5 minut postojim, to se zelo redko zgodi. Enako tudi ko grem na morje, zame daljšega stanja od 5 minut v koloni iz naše strani ni. Kar se trobljenja tiče pa verjemi da dajo vsi rep med noge ker točno vejo zakaj trobim, s tem jih samo opozarjam da bom šel JAZ skozi križišče in naj skidajo svoje gare čimdlje vstran, kakor pač vejo in znajo. Zvok je tako zoprn da to brez pomisleka tudi naredijo, ne utegnejo niti premišljevat kaj in kako, takorekoč instinktivno se skidajo, kar je neprecenljivo če se ti mudi  ;)

Aja, kaj je pa treba tebi vozit po Celovški? Kolikor vem si s podeželja doma, voziš traktor in sem pa tja kakega spohaš. Zaradi takih (večinoma prišlekov) so ceste po LJ stalno zabasane, folk je počasen (ker vozijo traktorje) in zadet (da ne vidijo barve luči na semaforju, ali pa se jim luč v možganih preklopi prepozno), itak da se potem vsi nabašejo v križišča. Vozi se lepo doma po svoji vasi, pa problema ne bo. Sicer pa mi Ljubljančani s tem nimamo nobenih težav, jaz točno vem kdaj se promet v križišču pripravlja na infarkt in se lepo obesim na hupo, prijazen pozdrav s trobljo dela čudeže. S tem da ne začnem trobit šele takrat ko se zabaše ker takrat narediš bore malo, kaki bjondi sicer resda slušalke z glave padejo, neha tipkat sms po telefonu in se umakne, za šalthebl pa vseeno zagrabi sekundo in pol prepozno, to je ravno toliko da jaz ne morem več skozi križišče ker imam že rdečo luč. Tako da ne, jaz začnem trobit že takrat ko bjonde in japiji samo NAKAŽEJO da bojo zapeljali v polno križišče, folk kar dvigne s sedežev in verjemite mi da se spokajo v vse mišje luknje kamor lahko, tako da jih brez problema obvozim! Po desnem pasu seveda, kar je v gužvi pravilo, saj na levem samo stojiš in gledaš debile ki te blokirajo, po levem v gužvi ne prideš nikamor. Jp jp, meščani že vemo kako se tej reči streže, ostali se boste pa pač pizdili, saj ste za to da je gužva prispevali tudi svoj delež.

:bow

Drgač se celovške izogibam, če se le da.      Ve se zakaj :D

Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 635

Nimaš pojma o CPP, ti je že MajoR povedal kako je s tem. Zaradi takih kot si ti pa so potem po nepotrebnem zastoji, ma saj ne rečem če bi bil 80 let star čiča in ne dojemaš več za kaj gre, ampak da en relativno normalen osebek iz BMW foruma kaj takega izjavi... potem je jasno, kje smo!

Nimaš ti ravno razumevanja tekočega prometa ane?

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 688
  • Avtomobil: LPP Urbana

to da zaprejo križišče medtem ko nekateri zapeljejo namerno skozi rdečo ali pa ker lovijo zadnje sekunde semaforja ajde še nekako prebolim pa si mislim svoje...to, da ti pa iz smeri šiške proti gospodarcu prevozijo rdečo luč tisti iz smeri tivolske proti gospodarcu ali obratno,ne le en ali dva ampak njih 5-6 vozil je pa :wtf tam se lahko samo čudim, da ne prihaja do večjih nesreč ker ko se prižge zelena luč za nas iz smeri šiške in zavijamo levo, avtomobili vsaj še 3 sekunde vozijo v križišče iz tivolske ali obratno. še dobro, da je to križišče širše in rabimo mi iz smeri šiške nekaj več časa, da speljemo oz. da pridemo v samo križišče ker drugače bi pokalo ko pri norcih.

skratka katastrofa!

se pa slovenski vozniki zelo vzorno vedejo na tujih cestah, zanimivo.

uglavnem... povišat kazni za telefone: na 1000 eur ( tako kot imajo italijani). če nimaš za kazen sledi odvzem vozila za 1 mesec, če nočeš podati avto za 1 mesec v hrambo pa 100 ur družbeno koristnih del v javnem zavodu Soča.

postavit dobre kamere na cesti, sprejeti zakon, da video zapis zadostuje za pisanje kazni. postavit te kazni v kritična križišča in tisti, ki zabijejo križišče, sledi kazen. ajde prevoziš križišče tik predno se prižge rdeča to se oprosti, to da prevoziš križišče medtem ko že gori rdeča pa no go.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti
    • stone in Lugs uporabnikom je všeč to sporočilo