Skoči na vsebino

Kronika

* * * * - 8 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
17115 odgovorov v temi
branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 363
  • Avtomobil: Bmw

Evo majo že novga beemvejevca:

https://www.slovensk...-zjutraj-229206

Zelo pomemben podatek :D
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 968
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Glede naše vozniške kulture - toliko egotripa, zavisti in hudobije ne vidiš kmalu. Vsi pizdulirajo npr. čez Italijane - vse pametnjakobiče na naših cestah bi poslal za en teden na Sicilijo. Bi hitro videli, kdo zna vozit in kdo ne. Pri nas dela folk na cesti vse drugo, samo vozi ne.

Sem bil zdaj 2 tedna dol in sem na polno užival v vožnji, pa nasmejal sem se tudi. Resda se gužvajo, imajo avte vse obtolčene, ampak na cesti ni nobenega pizduliranja, kriljenja z rokami, trobi se samo takrat, ko nekdo res neko bedarijo naredi. Zadrga funkcionira tako dobro, kot še nisem nikjer videl. V končnicah tudi pri njih vse stoji, vsi se gužvajo, ampak te tudi spustijo predse, brez da ti trobi in skoraj z umorom grozi. Na AC je sicer neprimerno manj prometa, ceste relativno v qrcu, ampak spet se vsi lepo umikajo na vozni pas. 

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • yamasaki, Big D, blackberet in 2 ostalim je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 439
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

Evo majo že novga beemvejevca:

https://www.slovensk...-zjutraj-229206

Mogoče bi bilo fino da še napišejo ali je bil kupljen v korenito ali korinto al kaj je že una firma, ki jih spedena. Ker če je tam kupljen pol verjetno že mora tok it da se vidi raskoš.

Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 990

Glede naše vozniške kulture - toliko egotripa, zavisti in hudobije ne vidiš kmalu. Vsi pizdulirajo npr. čez Italijane - vse pametnjakobiče na naših cestah bi poslal za en teden na Sicilijo. Bi hitro videli, kdo zna vozit in kdo ne. Pri nas dela folk na cesti vse drugo, samo vozi ne.

Sem bil zdaj 2 tedna dol in sem na polno užival v vožnji, pa nasmejal sem se tudi. Resda se gužvajo, imajo avte vse obtolčene, ampak na cesti ni nobenega pizduliranja, kriljenja z rokami, trobi se samo takrat, ko nekdo res neko bedarijo naredi. Zadrga funkcionira tako dobro, kot še nisem nikjer videl. V končnicah tudi pri njih vse stoji, vsi se gužvajo, ampak te tudi spustijo predse, brez da ti trobi in skoraj z umorom grozi. Na AC je sicer neprimerno manj prometa, ceste relativno v qrcu, ampak spet se vsi lepo umikajo na vozni pas. 

Tocno o tem sem govoril malo nazaj, italija je zame raj voznje. Celo v centru firenz se pocutim bolj sprosceno kot na cesti menges - kranj. Kaj sele kje blizje ljubljani.

Izpred semaforja speljejo takoj, ne gledajo po telefonu med voznjo, nihce ne spi in nihce se jajca po cesi.

Prikaži več možnosti

puhecfan
puhecfan
  • Uporabnik
  • Sporočil: 126
  • Avtomobil: kolo...

Točno tako ,sam sem sinu ki je naredil izpit z 18 leti prepustil avto ,da se vozi po Nemčiji brez vseh skrbi .
Ker je pač kultura drugačna ,doma pa sploh noče vozit ,jamra v nezavest...
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 587
  • Avtomobil: E46 320Ci

Tocno o tem sem govoril malo nazaj, italija je zame raj voznje. Celo v centru firenz se pocutim bolj sprosceno kot na cesti menges - kranj. Kaj sele kje blizje ljubljani.

Izpred semaforja speljejo takoj, ne gledajo po telefonu med voznjo, nihce ne spi in nihce se jajca po cesi.

Tole +1 ja. Jaz sem redko jezen, samo včeraj me je pa raz* ena babnica pred mano, samo ona je bila pred mano za levo zavijanje, in je tako dolgo mučkala pri zeleni da potem jaz nisem več skozi šel (ker je tako križišče da res pri rumeni ni varno iti levo), zato ker ni mogla speljat prav cajt. (nasproti je bilo celi čas prazno, nobenega avta).

Samo če bi pa pipkal bi pa jaz bil "o lej BMWjaš pipka ker je živčen in misli da je sam na cesti".

Mah, pozabiš in živiš naprej :laugh

Urejal Maticb, 23.09.2019, 14:10.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 016
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Italijan v bistvu najslabše vozi, ko pride čez slovensko mejo :ok2 Dejansko imam manj slabih izkušenj z njimi med vožnjo po Italiji, kot pa če kakšnega pri nas srečam. 

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 303
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Ma ne že spet :fight

Na naših cestah imaš veliko vozil z italijansko registrsko, a večina teh voznikov ni niti malo merodajna, kar se tiče vozniške kulture oz. spretnosti.

Imaš:

a) Romune, Bolgare in Poljake... gastarbajterji, ki se vozijo gor in dol, tako kakor se razni Bosanci vozijo iz Nemčije, za katere upam, da nihče več ne govori, da so Nemci za volanom :-D

b) upokojence iz Furlanije Julijske Krajine, ki hodijo sem na oddih v toplice

c) mlade pare oz. skupine prijateljev iz FJK ali Benečije, ki pridejo sem na poceni dopust, pri čemer je pogosto za volanom manjšega avteka totalno nesposoben tip starosti 30+, kateri doma hodi peš ali se vozi s trolo, razen ob vikendih, ko gre na nedeljsko kosilo k mami (če se je že sploh odselil od staršev).

Za veliko večino Italijanov je Slovenija še vedno zahojena juga in ni ravno neka hudo iskana turistična destinacija (vidim tudi po reakcijah tistih, ki prvič pridejo - ne samo Italijani).

Najhuje je, ko se Tržačani za vikend odločijo, da gredo v Izolo ali Portorož... tisto je šele doživetje :crazy

Urejal LEO37, 23.09.2019, 14:35.

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti
    • rockson in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 016
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Saj točno to videvam. Ko da tekmujejo, kdo ima manjši avto, večina teh je seveda njihovih domačih znamk. Hitrost nad 65 ne obstaja, ustavljanje je možno povsod, najraje sredi krožišč, pospeški 0-45kmh: da. Najraje jih imam pa, ko naredijo kolono na soški, za njimi 3-10 avtov, seveda prva 2 ali več ne bodo prehiteli nikoli v življenju, ostali zadaj smo pa obsojeni na potovanje proti Novi Gorici s hitrostmi do 65kmh ali pa tvegana prehitevanja. Ko ti že uspe prehitet eno tako kolono, 3 ovinke kasneje naletiš na naslednjo, čisto isti princip. Le to je še zanimivo in hkrati zelo žalostno, da prvi v koloni na tej relaciji v več kot pol primerih sploh ni Italijan. 

Če se pelje kolona 80-90, se sprijaznim in pač peljem. Če se pa vozi kolona 50-70, pa popizdevam, dobivam živčni zlom, skratka...muka. Takrat bi si pa želel tank, da jih zrinem iz ceste. Na zadek bi si pa tisti člen zakona, ki piše o umikanju kolonam, nalepil gor.

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 439
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

X-driver Ha ha to je tako pol jaz hočem prehitet kolono, ko grem proti Tolminu ampak ne morem ker že ti prehitevaš kolono proti Gorici ali obratno. :ok2  :ok2

Prikaži več možnosti
    • x-driver in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 029
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Jaz resno dobim občutek, da se ko se pride čez mejo v Slovenijo pozabi vozit. Včeraj celo pot iz Prage po Češki in Avstriji vse lepo potekalo, umikanje na desni pas, spremljanje prometa, vredu varnostne razdalje, itd. Potem pa pridemo čez mejo pa takoj kolona pri 110 km/h na prehitevalnem pasu. Še po mestu je bilo manj stresno vozit po Pragi kot pa je v Ljubljani.                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 546
  • Avtomobil: e92 320i , Z3 1,8

https://www.24ur.com...-26-letnik.html

Naj previdnost pri domačem šraufanju ne bo odveč.....
Prikaži več možnosti

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 014
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Ufff, meni se je skoraj zgodilo nekaj podobnega, sem tudi dal klocne pod avto, ki so popustili po tem ko sem opravil delo, avto je padel na pod, ravno ko sem prijel krpo da obrišem roke. Šele po parih minutah mi je ratalo slabo, ko je adrenalin popustil in sem dojel kaj bi se skoraj zgodilo. Ta fant žal ni imel enake sreče rip  :blackeye

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 179
  • Avtomobil: 523i

Evo za vse heroje hitre voznje v dezju

http://www.dolenjska...l-veliko-sreco/
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 174
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Šestica. Škoda.....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 985
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

Kok sta pa sla hitro?
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 319
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Tale se je pa na novo rodil. Za las je slo mimo drevesa.
Pa zelo verjetno slabe gume.

Kok sta pa sla hitro?

Po obcutku bi rekel cca 150-160.
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 010
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Evo za vse heroje hitre voznje v dezju
http://www.dolenjska...l-veliko-sreco/

Woooow :)Tale je zadel med 2 drevesoma natanko, odbil je le zadnji odbijac.

Slabe in/ali presiroke gume. Aquaplanning. Grem stavit da bo od zdaj kupoval samo premium znamke. Sej vsi vemo kako to gre. Dobre/velike feltne, slabe gume.

Urejal MajoR, 28.09.2019, 16:08.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 642
  • Avtomobil: BMW x

A tega, daje tip zavozil na belo črto pa ni nihče opazil?

Vsaj motoristi morate dobro vedet kaj v dežju to pomeni ...

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • Jerry, Big D in DJ Falco uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 179
  • Avtomobil: 523i

Men tko zgleda da mu rit odnese levo na crto pol pa sam se maline
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti