Skoči na vsebino

Nakup Z3 Coupe 2.8/3.0/M

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
163 odgovorov v temi
CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 035
  • Avtomobil: ///M

Nor avto, skoraj eksot,...
Kakšna bi bila razlika v praksi med tema motorjema? (skoraj 40ps razlike)
Ali so Z3 coupe kdaj prenovili..mehansko...?
So kakšne posebnosti okoli nakupa tega avtomobila?
Alternativa je nekako 330ci M technik....ampak raje ne :)
Performans, ki ga nudi npr. 3.0 proti M izvedbi... glede na stroške vzdrževanja se mi zdi odličen.
Izkušnje, karkoli... ?! Verjetno bo potreben nakup v tujini, saj se trenutno pri nas ne prodaja nobeden.

Can wait...:mljask

thnx. lp
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" ~ Mario Andretti
Prikaži več možnosti

Sharky
Sharky

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 198

http://www.avto.net/...asp?ID=1441535#
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 227

Drugače, če ti gre za užitke in nisi omejen z znamko TRY THIS

E21 316, E21 316, E21 323i, E30 316, E30 320i, E30 320i, E34 520i, E39 528i, E46 316i, E39 520iT, E39 523iT, E30 316, E36 318i, E39 528i, E24 630CS, E36/2 316i, E39 525dA, E39 530i, E38 728iA, E34 518iT, E39 523i, E36/2 316i, E46 323i, E39 525iT, F11 520dT, F11 520dTA... to be continued

Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 280
  • Avtomobil: 3er

Išče coupeja...
Glej v D:ok

http://www.mobile.de...11111258810788

http://www.mobile.de...11111260033862
Prikaži več možnosti

CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik

Cabrio je ok...ampak iščem NUJNO Coupe izvedbo. thnx

Z znamko sploh nisem omejen drugače... ampak...hmm... moral bi ga poskusit...S2000. Moti me pa tudi to, da je cabrio(praktični in varnostni razlogi). Drugače pa dober predlog...dober avto.

Ampak ko vidim to...
Objavljena slika
ni več vprašanj...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" ~ Mario Andretti
Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 460

Super izbira, odpade ///M zahtevnost vzdrževanja, hkrati pa ostane ekskluzivna oblika in edinstven občutek v vožnji:ok Razlika med 2.8 in 3.0 ni zanemarljiva, ćeprav gre že 2.8 brutalno, posebno iz nizkih obratov. M54 motor z dvojnim vanosom je res bomba. Mehanske prenove coupeji kolikor vem niso doživeli, le Mcoupe je na koncu dobil S54 motor.
Šibke točke tega avtomobila so enake kot pri drugih BMWjih z M54 motorjem, bolezen je vpetje diffa zadaj, ter generalno nekoliko manj kvalitetna izdelava in materiali v notranjosti. največji minus tega avtomobila pa je seveda neuporabnost, s svojim sem v letu dni naredil 2000km, pa še to večinoma v prvih dveh mesecih, potem pa po 10-30 km na mesec:ok2 V prtljažnik ne spraviš niti para 17" gum, plus pa je, da lahko na steho pritrdiš prtljažnik.
Prikaži več možnosti

CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik

Kako pa se reši težava z vpetjem?
lukamarko: a je bil tisti črn(mislim, da 2.8) tvoj?
Žal se nobeden nikjer ne prodaja, da bi si ga šel ogledat.
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Ker lepotec...:mljask :mljask :mljask
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

CSL, kontaktiraj uporabnika Plazo. Nekaj časa nazaj se je odločal za prodajo svojega QPja - 2,8 - zelo lepega z zelo malo kilometri.
Če je pa še naprodaj, pa ne vem.
LP
Austin

Prikaži več možnosti

plazo
plazo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 798
  • Avtomobil: vse za prodat

več kot super izbira voza....sam ga vsaj do marca 08 ne bom prodajal delam na tem, da ga sploh ne bom...družinski wagen bo E90 QP pa upam res upam, da ne bo šel v prodajo....ma ravno ta vikend so bli iz BMW tud pri nas na obisku in jaz ne vem samo vsak me prepričuje naj ga obdržim za stare čase ker je res dober primerek....

Upam, da najdeš kar se da ohranjenega in verjamem da ti bo dober služu:ok

LP,
"the coupe has all the power of the Z3 roadster...and none of the thrill of the wind over your bald spot.The M coupe is nothing if not unique"
Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik

Kako pa se reši težava z vpetjem?
lukamarko: a je bil tisti črn(mislim, da 2.8) tvoj?
Žal se nobeden nikjer ne prodaja, da bi si ga šel ogledat.

Težavo z vpetjem je mogoče precej enostavno rešiti, če se tega lotiš preventivno(prisotnega je nekaj varjenja po karosriji). Če pa si prepozen, pa zna biti kar zoprno. Na pooblaščenem servisu menjajo kar cel zadnji spodnji konec avtomobila:napaka
Svojega 2.8 sem prodal v Nemčijo. Verjetno boš po tak avto moral kar tja, ker jih je pri nas le peščica, pa še ti se ne prodajajo.
Prikaži več možnosti

CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok. Nekako sem se zagledal kar v 3.0 motor ker mislim, da je optimalna izbira. Pri porabi proti 2.8 ne bi smelo biti neke opazne razlike, performans pa je verjetno mnogo boljši. Cena je kakšnih 1-2k eur višja od 2.8 modela, ampak mislim, da je vreden. Kako pa se pelje Z3 coupe v primerjavi z navadnim Z3 cabrijem? Nisem vozil nobenega. Avto je očitno res totalno nepraktičen...ampak ima verjetno vseeno dovolj prostora za prtljago dveh oseb? ena je ženska :)

Lazo: če boš kaj v Ljubljani bi bil hvaležen, če si pripravljen malo razkazati svoje vozilo... ?

Ali imajo vsi modeli to težavo z vpetjem(tudi 3.0)?...se šteje kot serijsko napako katero so odpravili pod garancijo ali me ta problem potencialno še čaka?

Kolikor sem zasledil v oglasih navajajo zaporo diffa. Je bila torej pri tem modelu serijska oprema ali dodatna.

Še kakšna druga posebnost pri iskanju tega avtomobila? Zahteve z opremo itd.? Šibedah:-D

lp.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 382
  • Avtomobil: e61, r55, ka9

dodatna oprema in pri 2,8 in pri 3,0

Podvozje je pa zadaj baje sposojeno od e30:eek
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik

Težave z vpetjem se stopnjujejo premosorazmerno z močjo motorja:-D V Nemčiji so začeli napako odpravljati kar pod garancijo, pri nas tega verjetno ne boš doživel. Kot rečeno pa tudi nemška popravila niso višek kvalitete, saj ti dobesedno odžagajo poden avtomobila in privarijo drugega nazaj, potem pa čez našpricajo body. Naj ti to naredi nekdo, ki ima že izkušnje (Tom), pa še poseg v Avto je mnogo manjši.Za tvojo prtljago je prostora dovolj, za žensko pa dvomim:laugh
Špera je redek dodatek, na ///M-u je serijsko.
Če bo lepo vreme bom v soboto peljal mojega malo na sprehod v SG, pa si ga lahko tam ogledaš, lahko pa prideš tudi do mene domov:ok.
Prikaži več možnosti

CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik

link

link2

link3

link4

3.0 se dobi že dosti ugodno. Nujno si moram ogledati ta avto dobro v živo predenj se ga odpravim iskat ...tako, da bilo super, če bi pokazal svojega :ok Katerega pa imaš sploh? M? Lahko se dogovoriva za ogled ko boš imel čas...sporoči mi na PS.thnx
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

link

link2

link3

link4

3.0 se dobi že dosti ugodno. Nujno si moram ogledati ta avto dobro v živo predenj se ga odpravim iskat ...tako, da bilo super, če bi pokazal svojega :ok Katerega pa imaš sploh? M? Lahko se dogovoriva za ogled ko boš imel čas...sporoči mi na PS.thnx

Link 4! :eek :mljask
LP
Austin

Prikaži več možnosti

CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik

zadnji je dober...ampak se ne morem sprijaznit s barvo :frown
Prikaži več možnosti

BMW RALLY
BMW RALLY

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 280
  • Avtomobil: 3er

Tega sem ti prilepil že na prvi strani:ok
Če cena ni problem teci ponj:mljask
Prikaži več možnosti

CSL
CSL

BMW fanatik

• Uporabnik

barva... ne bo šlo... :blackeye Cena je pa... ni ravno ugoden. Moti me pri tem avtomobilu zelo to, da si nekaj delov deli z E36(gumbi, kljuke,...), ki tudi e36 niso ravno v ponos. Mogoče kdo ve kakšne so sorodnosti v podvozju? Vsekakor oblika odtehta vse to... Zame eden lepših bmw-jev in veliko bolj posrečen kot z3 cabrio. Moje mnenje...
Prikaži več možnosti

lukamarko
lukamarko

Drift God

• Uporabnik

Barva tudi meni ni preveč všeč, pa za tak denar lahko že malo po ///M-ih poškiliš:)
Podvozje je pa- spredaj kot pri e36 (Mcoupe kot m3 3.2), zadaj podobno kot pri e30 in compact.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.