Skoči na vsebino

E39 & Hi-Fi system

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
166 odgovorov v temi
gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 394
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Zanimajo me naslednje stvari:

- kaksni so hi-fi sistemi v serijah E39 (serijsko + doplacilo)
- kje so locirane zvocniske enote, koliko jih je, obstaja moznost menjave head unita (sirina, opticni izgled)
- prikljucki serijskih head unitov (vhodi, izhodi)
- subjektivna ocena zvoka

hvala! :ok

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 452
  • Avtomobil: BMW F30 - 318d

Takole, v serijski model lahko dobiš vgrajenih več vrst radiev, ki pa po moji oceni, če si malo bolj zahteven poslušalec niso dovolj! Torej ti radiji nimajo izhoda za Sub, še veksler paše gor samo original!
Serijsko ima vgrajenih 8 zvičnikov, pomoje da znamke Nokia (vsaj pri meni so bili). Na voljo je tudi luxsuzni paket ozvočenja od Harmann-Cardon (elitna firma od JBL), vendar ta stvar stane dodatnih 2000-4000€ odvisno kaj vse si omisliš!

Kar se tiče vgradnje novega oz. standardnega avtoradia: Da se dobiti nastavek, ki ima original DIN velikost, torej taka kot je predvidena za standardni avtoradio, tako da s tem ni panike! Treba je zamenjati tudi konetkor in sicer od BMW-ja je drugačen, vendar se dobi v vsaki malo bolj založeni trgovini oz. pri montažerju avtoakustike adapter iz BMW konektorja v Euro konektor, ki paše na standardni radio

Če te zanima še kaj več, pa prašaj, glede avtoakustike se kar dobro spoznam na zadeve, tko da kr z vprašanji na dan :laugh

Evo še malo slikc, kako zgleda standard radio:

Objavljena slika
En tak čist navaden radio

Objavljena slika
Kaj vse se da narediti!

Objavljena slika
Tole je sicer E46, ampak podobna zadeva!

drugače pa, tukaj je veliko 5-ic pa si poglejte!
http://www.sounddoma...cked&sq=checked

Jure Griljc, predsednik BMW avto kluba Slovenije

F30 318d M Sport, b.j. 2017

Prikaži več možnosti

7er
7er

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 236

Original radio v BMW - ju je firme Becker, tako kot v mercedesu.
In Becker je je res draga in kvalitetna firma za avtoradije, tko da mi na
kraj pameti ne bi padlo, da bi Beckerja zamenjal s kašnim sony-jem al pa kakšno podobno sprdačino!!!!
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik

Žal, 7er se pa ne strinjam s tabo! Možno, da se da dobit radio Becker, samo original radio ni njihov, ampak je od Blupunkta!

Prikaži več možnosti
    • _MiD_ je všeč

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 460
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Jst se vedno trdim, da je najbols kupiti avto brez zvocnikov ter radija, pa si potem sam lahko namontias VELIKO boljso avtoakustiko, sem ze dostikrat preiskusil originalne zvocnike pa se nobeni ne dajo primerjati z takimi ki si jih sam zmontiras, pa se veliko drazji te pride ce se neki preseravas pa dodatno narocas boljso avtoakustiko! najbolje vse kupt pa notr dat! original pa sma vn vrst :damn :metalc :ok
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

udm
udm

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 207

tu se tudi jaz strinjam z Martinom.
Že ko sem originalen radio (Bavaria C Business RDS) zamenjal z Nakamichijem, je bilo dosti bolje. Iz zvočnikov so se končno zaslišali visoki toni in basi.
Ko pa sem kasneje še odstranil stare zvočnike (Nokia), odlopil original končno stopnjo (Alpine), potegnil nove kable, dal druge zvočnike + končno stopnjo, pa res ni primerjave :-D
Življenje je igra. Kdor se ne zna igrati, izpade...
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik

To morate vedet, da za 3000€ kolikor zahtevajo za Harmann/Cardon, dobiš tako kvalitetno drugo robo, da se tista skrije od Cardona skrije! Računajte, za 3-4000€ da naredit en tak audio system za profi tekme!

Tudi jst sem mnenja, da original ni nikoli tako dobro, kot če kupiš komponente posebaj! Če pa ti je to povrhu še hobi, in da uživaš ob montaži je pa to en velik +
Prihraniš denar za montažo pa še v užitek ti je!

Kot je že UDM reku, že ko zamenjaš radio se sliši precej bolje, ko zamenjaš zvočnike je stvar popolnoma drugačna, in ko zvočnike poganjaš z primernim ojačevalcem, to je pravi zvok, seveda pa muzike brez Wofferja ni! :laugh :laugh :laugh :laugh

Kaj vse pomenijo kabli, lahko ve samo tisti, ki jh je menjal! Niokli nisem zastopil, zakaj stane en kabel (9m) za avtoakustiko 10k SIT, ko pa vsak ve da stane kabel največ 50 SIT/m. Nelogično, ampak, ko enkrat samo kabel zamenjaš ob isti opremi je zvok popolnoma drugačen, skoraj da neverjetno! Za caa. 100k SIT se da dobit zelo krasen sistem zvočnikov in wofferja, 100k ojačevalci 100k in še enkrat 50-100k za radio, pa recimo ene 20-50k za kable! Vse skupaj za 300-400k SIT garantiram da bolje igra kot Harmann/Cardon za 4000€!

Seveda je stvar potrebno prav in kvalitetno zmontirat, mogoče naredit še kakšno dodatno luknjo v vrata in A stebriček (za tweeter), ter veliko probavanja z najboljšimi lokacijami za zvočnik!

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

ok, moje razmisljanje je skregano z "audiofilskimi" principi (po besedah nasih "vrlih" avtoakustikasev.com). To, da so zvocniki locirani spredaj / woofer zadaj mi prav nic ne disi. Le zakaj vsi proizvajalci potem vgrajujejo zvocnike zadaj. Ok, rekli boste, na koncertu slisis glasbo spredaj. Jaz pravim, da tudi zadaj. Zvok more biti cim bolj poln ter prostorski. In prtljazni prostor je odlicno pomagalo pri resoniranju frekvenc. In kolikor sem do sedaj slisal (slovenskih) sound quality sistemov sem popolnoma razocaran. Stvar okusa.

Nekako mi ne disi, da bi v taksnem BMWju menjaval head unit, (ze zaradi izgleda) .. a najbrz nimam prav dovolj izbire. Obstaja kaka moznost, da bi na mesta serijskih zocnikov brez kaksnih predelav postavil druge? Mi nekako ni v interesu, da bi "preluknjal" cel avtomobil, ker ga je skoda :mljask

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik

Hm, ja tudi jst nisem razumel tega zakaj zvočnike samo spredaj! Gerchy, tistega zvočnika zadaj ti sploh ne slišiš, če imaš woofer, so namenjeni zgolj ljudem, ki se vozijo zadaj! Nevem, enkrat pojdi na kakšno tekmo pa mal poslušaj sisteme, boš videl tudi na SQ tekmah imajo skoraj vsi samo prednji sistem in woofer!

poglej si stran od 2x evropskega prvaka v SQ! Sistem stane okoli 5000€, je pa zgrajen seveda samo iz 2x woofer in sprednji sistem (tweeter, midrange, midbas)
http://bilstereo.just.nu/

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Saj poznam princip postavitve SQja, ampak tudi nasploh mi zvok nekako "ne disi".

Mene samo zanima, kako se da v E39 nardit dober zvok s cim manj "predelovanja" :>>

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 460
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Ampak najbolj mi grejo pa na zivce tisti radiji ki so vgrajeni serisko v teh novejsih avtomobilih, ki ima radijo kr serijsko notr v sredinski konzoli, pa so gumbi za radijo kr rastreseni po celi konzoli, tako da ga se zamenjat noces, ce bi si hotel po parih letih zamenjat radio :damn :crazy

Gerchy, glede ozvocenja v E39 je pa najbolje da ga peljes kaksnemu ki rihta avtoakustiko pri nas je en super ki naredi res kvalitetno pa dost pocen(radio vili) ce si ze slisu, je ze parkrat zmagu na tekmovanjih v muski :ok
Taksni ze vejo, ti vrzejo une original vn pa dajo notr kaksne enae velikosti samo mocnejse pa bolse pa mogoce se da v tiste luknje se za kaks centimeter vecje notr dat, jst sm dost vecje stlacu notr kokr so bli original!
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

robberrt
robberrt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 942
  • Avtomobil: BMW eXX 3xxi

radio vili - a ma se uno Opel Astro ki ima na zadnji klopi ene 8 wooferjev pa cez cel zadnji prtljaznik ojacevlace in akomulatorje.

Jah drugace pa serijski sistemi zadostujejo edino tistim, ponavadi starejsim ki jih ze muska sama med voznjo kar malo moti in jo itak cisto potiho poslusa. Da bi pa kaksno danasnjo glasbo poslusov bolj na glas z efekti je pa itak treba zamenat. Edino smotan je ker ko zamenjas original avtoradio ki zelo lepo pase k ureditvi armature pol novi en cas malo cudno zgleda ampak se s časom navadis.
330i - v sodelovanju z naravo
Prikaži več možnosti

7er
7er

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 236

Jure, od leta 1983 naprej je Becker dobavitelj avtoradijev za BMW.
Je pa res, da je tudi Blaupunkt izdeloval oz. v nekaterih primerih
še izdeluje za BMW. Tu imaš od vsakega proizvajalca par modelov.
(v novih sedmicah pa je izključno Harman/Becker audio sistem)

BECKER BMW KE-83
BECKER BMW KE-91
BECKER BMW BAVARIA C BUS. RDS KE-92
BECKER BMW BAVARIA C BUSINESS BE0774
BECKER BMW BAVARIA C ELECTRONIC BE0728
BECKER BMW BAVARIA C EXCLUSIVE BE0729
BECKER BMW BAVARIA C PROFESSION. BE0776 BECKER BMW BAVARIA C PROFESSION. BE1801

----------

BLAUPUNKT BMW BAV. C II BP9455
BLAUPUNKT BMW BAV. C III BP1830
BLAUPUNKT BMW BAV. C REV. III BP1835
BLAUPUNKT BMW BAV. C REV.RDS BP1836,38
BLAUPUNKT BMW BAV. C REV.RDS BP3836
BLAUPUNKT BMW BAV. ELEC.CD II BP9960
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Avtomobil: E36-off to see the world

V mojem je bil Blaupunkt, pa je hitro letel ven, ker je bil kasetnik pokvarjen. Glede Beckerja pa nimam nikakršnih izkušenj. Mi je pa zelo všeč, kako ima nova sedmina narejen CD changer. Mojemu 5 let staremu bratu tudi. Je kar naprej pritiskal gumbe in spravil prodajalca total ob živce :ok2
Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

Hm, nihce ni napisal mnenja o kvaliteti zvoka serijskega sistema? Kako se obnese? Obstaja kaksna serijska nadgradnja, morda menjava zvocnikih enot?

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Milan_48
Milan_48

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 558
  • Avtomobil: Avto

Serijski sistem sploh ni tako švoh, če imaš profešonal sistem (12 zvočnikov). spoznaš ga po štirih zvočnikih na zadnji polici in vseh šest na sprednjih vratih deluje. Pri biznis sistemu imaš samo 8 zvočnikov: kombiniran nizko in srednjetonec spodaj v sprednjih vratih, ter 4 visokotonce v vseh vratih, zadaj pa dva komada. Pri bolj običajnem biznisu imaš le malo štelanja laudnesa (tri položaje). Radio sam je fantastičen. Samo FM, CD ni tako slab in za moj okus bi bilo verjetno pod prvo potrebno menjati glavna zvočnika v prednjih vratih, potem pa po potrebi in željah še vse ostale. Če še nisi zadovoljen, šele tu nastopi dodajanje ojačevalcev in drugih haj end stvarčic.

LP M
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator

torej ni pretezko dobiti kaksen panel, da bi vgradil izvenserijski head unit?

Objavljena slika

E39 notranjost (2001+)

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Milan_48
Milan_48

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 558
  • Avtomobil: Avto

Ja, na tej sliki je ta poceni biznis CD radjo. Tako je v vseh E39 od leta 1995 dalje. Ta ima avtomatsko klimo in avt. menjalnik, nima BMW telefona in nima ta večjega Bord kompjuterja. To je ta zadeva o kateri pišete, da je slaba in se vam v kritiki in predlogu za izboljšavo, pridružujem v mojem prejšnjem postu.

:ok2
Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: BMW 523iT

Mislim da je na sliki Professional in ne Bussines CD. Pro ima vgrajen tudi DSP, mikroprocesor ki naj bi izboljševal kvalitet, v resnici pa zadeva ni izpopolnjena (prva verzija DPSja), zato je tudi zvok dokaj nenaraven. Bussines je glede tega boljši, ker ima samo analogne zadeve noter. Niti eden pa ni vrhunski.

lp
Borut
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, mislim, da ni težko dobit, že original narejen panel za standard radio!

Moje mnenje: Originalno ozvočenje, pa naj bo še tako kvalitetno, ni nikoli najboljše! Gerchy, ni problema. enostavno se odšraufa stare zvočnike in se priklopi nove, brez kakšnega koli rezanja! Vse se da če se hoče!

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.