Skoči na vsebino

E39 & Hi-Fi system

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
166 odgovorov v temi
ALiEN
ALiEN

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 122
  • Avtomobil: BMW 535D E61, BMW F650 CS

Hi!

Jaz imam E39 z serijsko vgrajenim Business radio-om. Sem pogledal in je zadeva Philips. Tako da tudi te vgrajujejo ne samo Becker/Blaupunkt.

Moram rect da niti pod razno nebi dajal noter "blende" in pol navadnega, ker se mi zdi to total grda in neprakticna resitev.

Dodal sem CD menjalec odzadaj (ne mi sploh rajs pravit kolk to sranje stane...Pa sem rabljenega kupo za manj kot pol cene). Mislim to se mi res zdi TOTAL debilno da stane en glupi 6x menjalec original >120.000SIT.

Naceloma sem zadovoljen z muziku v avtu sedaj ko je CD in ne mislim vec kaj posebej delati. Res pa je da nisem nikoli dal kaj dosti na avtoakustiko. Tolk da se lahko da malo bolj na glas in spila CD-je pa je...

LP, ALiEn
Prikaži več možnosti

Borut
Borut

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 446
  • Avtomobil: BMW 523iT

Saj glih to je problem pri serijskih avtoradijih, da jih proizvaja N številko proizvajalcev. Trenutno vem za Alpine, Philips, Becker in Blaupunkt, slišal pa sem tudi za Mannesman. Zato pa je tudi kvaliteta zvoka zelo različna. Za mene je recimo Professional z DSPje zelo pod nivojem pričakovanj.

lp
Borut
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

A se vi vozite z radiem al z avtom??? Jest mislm, da je brez veze v novem BMW-ju menat radio, k lohk sam škodo nardiš, pr starmu je pa čist vseen, tut če daš motor v prtljažnik! :crazy
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 390
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

A se vi vozite z radiem al z avtom??? Jest mislm, da je brez veze v novem BMW-ju menat radio, k lohk sam škodo nardiš, pr starmu je pa čist vseen, tut če daš motor v prtljažnik! :crazy

Odvisno. Ce "spreminjas" po pameti, ni prav nic narobe. Nekateri pac prisegajo na izboljsano akustiko. Podobno je s "preobuvanjem" :) Serijske zadeve tovrstne opreme so v vecji meri namenjene bolj povprecnim uporabnikom.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

svaba
svaba

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 217
  • Avtomobil: 320D TOURING l.02, l.06,

Ali si dal original rabljeni CD menjalec not!? Js imam en menjalec doma....KENWOOD in bi ga namontiral not, sam ne vem kako je s priklopom. Ali konektor paše, ali ne, obstaja kak adapter,itd. Konektor je pa okrogel, kontakti so postavljeni v štirikotnik. Mi lahko poveš kakšnen konektor ima BMW original radio, da ne bom prekmalu radia brezveze ven vleku, pa nč naredu!

Hvala, pa LP

Hi!

Jaz imam E39 z serijsko vgrajenim Business radio-om. Sem pogledal in je zadeva Philips. Tako da tudi te vgrajujejo ne samo Becker/Blaupunkt.

Moram rect da niti pod razno nebi dajal noter "blende" in pol navadnega, ker se mi zdi to total grda in neprakticna resitev.

Dodal sem CD menjalec odzadaj (ne mi sploh rajs pravit kolk to sranje stane...Pa sem rabljenega kupo za manj kot pol cene). Mislim to se mi res zdi TOTAL debilno da stane en glupi 6x menjalec original >120.000SIT.

Naceloma sem zadovoljen z muziku v avtu sedaj ko je CD in ne mislim vec kaj posebej delati. Res pa je da nisem nikoli dal kaj dosti na avtoakustiko. Tolk da se lahko da malo bolj na glas in spila CD-je pa je...

LP, ALiEn

VOZTE BEMFA!
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 10 390
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Ali si dal original rabljeni CD menjalec not!? Js imam en menjalec doma....KENWOOD in bi ga namontiral not, sam ne vem kako je s priklopom. Ali konektor paše, ali ne, obstaja kak adapter,itd.

Obstaja adapter, pokliči podjetje STAL elektronik v LJ (Vič).
Za nameček pa si lahko prebereš še www.ge39.com/minidisc.htm

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

deepdiver
deepdiver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: BMW 525dA

Pozdrav.
Mene pa zanima , imam namreč 525dA touring M- optik, če je normalno,da se wofer(nizkotonec), ko dam redio bolj na glas avtomatsko izklopi,ali je to morda kakšna napaka.

Lp Simon
Prikaži več možnosti

hriby
hriby

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 296
  • Avtomobil: E39TA tds

Takle ga zrihtaš Gerchy: http://www.toxicshockaudio.de/bmw.htm

:eek :crazy :napaka

LP, B
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 454

malo obujam....

Malo sem gledal po ETK-ju in sem zasledil, da obstajajo 4 različne varijante ozvočenja spredaj v vratih in zadaj na polici(stereo system, hifi system, top-hifi system in m-sound system) seveda so posledični drugačne tudi kataloške številke zvočnikov.
Zdaj me pa zanima, če kdo ve, kakšna je razlika v zvočnikih in ali je možno, da bi z recimo m-sound systemom bil kaj boljši zvok?(se pravi, da bi nadomestil zvočnik ki pride vratih/polici, s tem zvočnikom ki pride v tem sistemu)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

...in ko smo že ravno pri ozvočenju...
Če dam bolj na glas(se pravi zelo naglas:-D), mi v voznikovih vratin zelo slabo igrata zvočnik in visokotonec....drugje ni nobenega problema, samo voznikova vrata... Torej, a kdo ve kako pridem do visokotonca....? Bi rad preveril da ni kaj narobe z kabli...(slab kontakt, načeta izolacija...)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 015
  • Avtomobil: BMW & MINI

malo obujam....

Malo sem gledal po ETK-ju in sem zasledil, da obstajajo 4 različne varijante ozvočenja spredaj v vratih in zadaj na polici(stereo system, hifi system, top-hifi system in m-sound system) seveda so posledični drugačne tudi kataloške številke zvočnikov.
Zdaj me pa zanima, če kdo ve, kakšna je razlika v zvočnikih in ali je možno, da bi z recimo m-sound systemom bil kaj boljši zvok?(se pravi, da bi nadomestil zvočnik ki pride vratih/polici, s tem zvočnikom ki pride v tem sistemu)

Če ne zamenjaš ojačevalca ne bo neke razlike, problem pri teh ozvočenjih je ravno v radiu (ojačevalcu) in ne v samih zvočnikih. Škoda, ker BMW temu ne posveti več pozornosti.
:bmw
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

...in ko smo že ravno pri ozvočenju...
Če dam bolj na glas(se pravi zelo naglas:-D), mi v voznikovih vratin zelo slabo igrata zvočnik in visokotonec....drugje ni nobenega problema, samo voznikova vrata... Torej, a kdo ve kako pridem do visokotonca....? Bi rad preveril da ni kaj narobe z kabli...(slab kontakt, načeta izolacija...)

Če hočeš priti do zvočnika moraš sneti tapeto, vendar pazi, ker imaš en šrauf v kljuki (pokrit s pokrovčkom) in enega tam zadaj kjer pride zrak od klime v vrata (vrata moraš odpreti). Ostalo so pa čepki.
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

Če hočeš priti do zvočnika moraš sneti tapeto, vendar pazi, ker imaš en šrauf v kljuki (pokrit s pokrovčkom) in enega tam zadaj kjer pride zrak od klime v vrata (vrata moraš odpreti). Ostalo so pa čepki.

za vrata vem...ampak za visokotonec na vrhu pa ne....sej v tapeti ga pa itak nimam...pride tan v stebričku....
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

Če ne zamenjaš ojačevalca ne bo neke razlike, problem pri teh ozvočenjih je ravno v radiu (ojačevalcu) in ne v samih zvočnikih. Škoda, ker BMW temu ne posveti več pozornosti.

to vem...sej neke opasne razlike sploh ne pričakujem...edino mogoče bolj čist zvok....
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik

to vem...sej neke opasne razlike sploh ne pričakujem...edino mogoče bolj čist zvok....

Razlika bo samo, če so ti zvočniki uničeni, načeta membrana. Drugače ne bo razlike z original radiem, ker je ojačevalec prešvoh.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 162
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Se pozna razlika, ce vzames zvocnike iz hi-fi sistema... cistost zvoka je precej boljsa, pa tudi vecje glasnoti prenasajo... ce pa pricakujes vec basa, potem ni nobene razlike...
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pozna razlika, ce vzames zvocnike iz hi-fi sistema... cistost zvoka je precej boljsa, pa tudi vecje glasnoti prenasajo... ce pa pricakujes vec basa, potem ni nobene razlike...

E, no to me je zanimalo:okBasa pa ne pričakujem...mam zato pomanjšan prtljažnik....:laugh :ok2
Ve mogoče kdo specifikacije zvočnika iz hifi sistema?
Ker bi pogledal če se dobijo tudi kakšni drugi "močnejši" zvočniki 13 premera...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik

mogoče kaj takega?
http://www.mimovrste...t_id=1330027117
http://www.mimovrste...derby=pricedesc
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Verjetno bi tale podatek našel tudi v kakšni bukvi, pa bo bržkone tukaj hitreje...
Kako veš, da imaš DSP?
Ali se da na 4:3 navi, tv, radio zmontirat original cd wechsler?
Kako deluje neoriginal - kontrole z volana delujejo? Ker se na ebayu prodaja nek JVCjev wechsler pa se ne bi rad nategnil. Baje da lahko preko nejga furaš tudi mp3je, kar bi bilo carsko...
Hvala lepa.
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Da se zmontirat tako original kot neoriginal wechsler. Ampak kolikor js vem kabli niso položeni - se pravi treba razmontirat pol avta - to ti ni preveč všeč ane? :-D Kar se pa tiče kontrol preko volana pri aftermarket wechslerjih pa nimam pojma. Meni se še vedno zdi najboljša ideja vgradnja AUX-IN konektorja, na katerega potem preko bananice priključiš iPoda ipd... Volanske kontrole pa sicer v takem primeru ne delajo.

Glede DSPja - mislim da imaš določene dodatne nastavitve zvoka v radiu, katerih pri drugih ozvočenjih ni. Katere so te nastavitve pa nevem :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.