Skoči na vsebino

Pregled navigacij, vgrajenih v BMW vozila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1108 odgovorov v temi
panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 656
  • Avtomobil: E61 535D

Mislim da je treba enoto samo pravilno skodirati. Glede na to da je vozilo 2008 letnik, verjetno na enoti ni ravno prvega SW.

Software upgrade CCC enote? Ne, je velika verjetnost da se enota ne bo zbudila.

Še na pooblaščenih BMW servisih moraš podpisati soglasje, da oni ne odgovarjajo za enoto, če se po posodobitvi ne zbudi.

Urejal panki_86, 09.11.2019, 09:07.

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 079
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT 3.0

Lahko poveš kaj več?? Oz. kaj mi preostane .... samo radija pa menda ne bom poslušal :-D

Včasih se je @damci stem ukvarjal .... samo on je daleč...

Urejal tratnika, 09.11.2019, 10:34.

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 767
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Nadgranja pomaga, samo jo mora kdo natančen naredit. Meni je Molk naredil. Je pa to postopek, ki je dolgotrajen. In pri tem ne sme napajanja zmanjkat.

Problem je najpogosteje takrat, ko imaš skodirano kaj z neuradnimi softwari ali priključeno kako drugo napravo npr. Dension GW500 ali podobno.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Imaš Molka praktično doma  :laugh  ..... Kolk € :confused

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je hkrati delal še več drugih stvari, zato nimam čiste cene. Računaj pa na 100€+.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 656
  • Avtomobil: E61 535D

Imaš Molka praktično doma  :laugh  ..... Kolk € :confused

Najcenejša varijanta ti je AUX, pa potem BT na AUX (pri obeh imaš tišji zvok).

Potem imaš tu MR12volt (s tem dobiš USB, microSDHC, A2DP Bluetooth) ima pa svoje muhe. cena cca 120€ na ebayu

Mr12volt je neka kopija Densiona, oba delujeta preko MOST (optike). Dension mislim da je od 300€ gor

Lahko si narediš orignal varianto pa daš noter MULF2 High (kontaktiraj uporabnika zok, on si je to noter naredil)

Lahko menjaš celo enoto CCC s CIC in dodaš Combox. S tem pridobiš enak vmesnik, ki ga imajo F1x serije do leta 2013.

Pridobiš tudi trdi disk za shranjevanje navigacijskih map in MP3 glasbe, Bluetooth A2DP, album art, DVD video filme lahko predvajaš s podnapisi, HD zaslon, novejši iDrive kontroler z bližnjicami, animirane menije,....

Najdražja varianta pa je NBT sistem (to je v F1x seriji od leta 2013 noter). Tu še rabiš pretvornik, ki je dokaj drag. Pa na naših E6x mislim da kar dosti zadev ne deluje (pač ni predviden za E serije).

Jaz osebno sem si dal noter CIC in Combox. Za zdaj mi deluje vse, kartografija je boljša s 3D stavbami, hitreje dela celi vmesnik (jaz imam še SSD disk noter). Ne rabiš DVDja menjavati med potjo (jaz sem ga na CCCju moral lani, ko sem se po Azurni obali peljal (med ITA in FR). Če misliš avto imeti par let, se definitivno ta investicija splača!

Urejal panki_86, 09.11.2019, 11:24.

Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik

Aux dela zelo slabo. Tudi če bi dodal predojačevalec. Sem probaval vse živo na Aux in se ne obnese.Visokih tonov ni, zvok je zgodljan.

Ostale rešitve, ki jih je navedel panki_86 dajo bistveno boljše rezultate.

383827_3.png

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 589

Aux dela zelo slabo. Tudi če bi dodal predojačevalec. Sem probaval vse živo na Aux in se ne obnese.Visokih tonov ni, zvok je zgodljan.

Ostale rešitve, ki jih je navedel panki_86 dajo bistveno boljše rezultate.

Ja aux je res svoh... samo investicija na CIC nevem ce je smotrna, saj je draga
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik

Karte delujejo :metalc Le zapečenega cd-ja v mp3 formatu mi pa ne predvaja, naslove komadov pa prebere normalno ... :confused

Uspel mi je prepričat enoto, da bere mp3 format. Mp3 format z 250kbps in 44,1kHz :metalc

Prikaži več možnosti