Skoči na vsebino

Izpit za voditelja čolna 2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
203 odgovorov v temi
bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 103
  • Avtomobil: avto

v soboto imam izpit, pa me zanima, če ga je kdo delal pri nas in kako ta izpit izgleda.
ali so to ABC pitalice (izbiraš med možnimi odgovori - kot program za učenje od spinakerja) ali kako drugače.
čim več info prosim.
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

Kolikor vem je tam tričlanska komisija in oni naj bi te spraševali. Je pa to informacija iz druge roke.

Baje da dobiš vedno eno vprašanje iz vsakega sklopa (motoroznanstvo, navigacija, vozli,...) in pri vsakem moraš imet določeno znanje.

Bi pa še jest tebe vprašal, kakšne so omejitve glede na čoln. Kaj lahko voziš? Na hrbtni strani izpita piše, da lahko voziš čoln za osebne namene ne glede na vrsto pogona, moč motorja ali območje plovbe. Torej po tem sodeč, lahko s tem izpitom voziš tudi trajekt, ampak pač za osebne namene.

Nekje sem dobil info, da lahko voziš s tem izpitom plovilo do 24 metrov dolžine, vseeno bi pa rad vedel kaj lahko in česa ne smeš vozit.
Prikaži več možnosti

Belial
Belial

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 288
  • Avtomobil: E34 520i, E34 525i

Kolega ma ta izpit pa kot si napisal je res, da lahko voziš plovilo do 24m dolžine, trajekti pa so ponavadi malo daljši.

Če se ne motim mi je pravil de še je pred kakima dvema letoma bila omejitev 21m in so do sedaj spremenila na 24m.
Prikaži več možnosti

smuhti
smuhti

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 125

Jest sem ga pa lih sedaj v soboto naredil, je pa res triclanska komisija in vsak ti postavi par vprasanj. Prvi sprasuje motoroznanstvo in pomorske predpise, drugi sprasuje: vozle, luci, dnevne oznake na colnih, vetrove, oblake...... Tretji pa sprasuje navigacijo, meni je dal pozicijo na morju in tocko kam plujem in sem mu moral odcitat kurz in razdaljo, potem me je se spraseval o oznakah na karti ter o svetilnikih. Meni se ni zdelo tako tezko ceprav nas je bolj malo naredilo. Ce te se kaj zanima kar vprasaj.
PS: Upam da si hodil oz. hodis na predavanja, meni so predavanja zelo pomagala.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 232
  • Avtomobil: e61, r55

Prijatelj je ravno delal, pa je padel, ker je rekel, da je noro težko in bo raje kupil izpit na Hrvaškem za 100eur:laugh
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

BMW M PWR
BMW M PWR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 451
  • Avtomobil: BMW F30 - 318d

Ni noro težko,... je pa težko

Treba se je kr učit. Izpit res zgleda tako da imaš tri člansko komisijo, vsak od njih ima svoj sklop vprašanj. Izpit poteka ustno, komisija ti ne ponuja nobenih možnih odgovorov!

Jaz sem delal na ministrstvu za promet v LJ in pri nas je bilo tako:
pri prvem smo imeli motoroznastvo in vremenoslovje ter praktični preizkus vezanja vozlov (pašnjak je vedno in še en po izbiri izpraševalca)

pri drugem smo imeli poznavanje lučk in dnevnih oznak, ponavadi ima tm narisane potem te pa samo vpraša, kakšna ladja je to in iz kje prihaja. Ta isti izpraševalec ima tudi predmet pravila izogibanja na morju. (trening za lučke imaš na naslovu : ) Brez brezhibnega znanja lučk ni izpita!!!

nato greš naprej k tretjemu, ki pa ima samo navigacijo. Ponavadi dobiš 2-3 naloge na navigacijski karti (kurzi, azimut in podobno). Tle je res potrebno znanje v nulo, vsaj v moji skupini jih je tu padlo največ!!!

Ko je končano ti povejo ali si naredu, in če si izpit pride priporočeno po pošti v roku tedna ali dveh. To je na kratko vse kako poteka izpit.

PS: Slovenski državljan ne more upravljati čolna v RS s hravaškim izpitom. Pač naši vejo, da se ga da kupit in zato pri nas ne velja

Jure Griljc, predsednik BMW avto kluba Slovenije

F30 318d M Sport, b.j. 2017

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 273
  • Avtomobil: Mašina

Dvakrat pozorno preberi knjigo. Predavanja pomagajo najubolj glede navigacije. Glede na težavnost izpitov na faksu je bil ta zame resnično mačji kašelj:ok2 Vse kar so ostali napisali drži...razn to da je nevemkako težek pa ni res. Je bolj težko za avtomobil:)
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik

uf, na tečaj nisem hodil.
Do zdaj sem se učil cca 10 ur.
Pravkar se učum luči, ki se mi zdijo edina problematična stvar.
motoroznanstvo je pa :drink
Po moje še 10 -15 ur in bo piece of cake
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni noro težko,... je pa težko

Treba se je kr učit. Izpit res zgleda tako da imaš tri člansko komisijo, vsak od njih ima svoj sklop vprašanj. Izpit poteka ustno, komisija ti ne ponuja nobenih možnih odgovorov!

Jaz sem delal na ministrstvu za promet v LJ in pri nas je bilo tako:
pri prvem smo imeli motoroznastvo in vremenoslovje ter praktični preizkus vezanja vozlov (pašnjak je vedno in še en po izbiri izpraševalca)

pri drugem smo imeli poznavanje lučk in dnevnih oznak, ponavadi ima tm narisane potem te pa samo vpraša, kakšna ladja je to in iz kje prihaja. Ta isti izpraševalec ima tudi predmet pravila izogibanja na morju. (trening za lučke imaš na naslovu : ) Brez brezhibnega znanja lučk ni izpita!!!

nato greš naprej k tretjemu, ki pa ima samo navigacijo. Ponavadi dobiš 2-3 naloge na navigacijski karti (kurzi, azimut in podobno). Tle je res potrebno znanje v nulo, vsaj v moji skupini jih je tu padlo največ!!!

Ko je končano ti povejo ali si naredu, in če si izpit pride priporočeno po pošti v roku tedna ali dveh. To je na kratko vse kako poteka izpit.

PS: Slovenski državljan ne more upravljati čolna v RS s hravaškim izpitom. Pač naši vejo, da se ga da kupit in zato pri nas ne velja

hvala za link
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

uf, na tečaj nisem hodil.
Do zdaj sem se učil cca 10 ur.
Pravkar se učum luči, ki se mi zdijo edina problematična stvar.
motoroznanstvo je pa :drink
Po moje še 10 -15 ur in bo piece of cake

Ja motoroznanstvo je res....

Najbolj problematične so luči, ki se jih moraš enostavno napiflati, pa navigacijo ti mora nekdo pokazat. Je pa vprašanje koliko so nadležni z raznimi neumnostmi tisti v komisiji.

Vsekakor pa ti želim vso srečo in da prideš med nas ''pomorščake''. :metalc
Prikaži več možnosti

mjemec
mjemec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 397
  • Avtomobil: 335i

Uf enkrat se bom moral tudi jaz tega še lotiti. Je pred leti delal oče, in kolikor se spomnem, se je kar učil... Ker tisti, ki vse skupaj jemljejo prav zlahka, ponavadi ne naredijo :)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Moraš jemat tako da ti bo na morju res lahko služil. In če si kdaj pred izpitom bil na morju z barko in videl kako je lahko nepredvidljivo morje boš uspel narediti če ne drugega zaradi vesti.
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 747
  • Avtomobil: Karjola

Jah, problem je k bi vsi bli pomorščaki, na morju se pa obnašajo tako kot na cesti.
Izpit je prelahek (vsaj meni se je zdel) in brez prakse na vodi. Katastrofa. Pol pa folk ne zna niti gumice parkirat na pomol, kaj šele kaj večjega zasidrat v zalivu al pa marini. Adijo pamet.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah, problem je k bi vsi bli pomorščaki, na morju se pa obnašajo tako kot na cesti.
Izpit je prelahek (vsaj meni se je zdel) in brez prakse na vodi. Katastrofa. Pol pa folk ne zna niti gumice parkirat na pomol, kaj šele kaj večjega zasidrat v zalivu al pa marini. Adijo pamet.

Se strinjam. Jst se že dve leti mučim s parkiranjem 10 meterskega gliserja po marini v Izoli, pa plut z njim...pa vse možne kombinacije, da bi pridobil čimveč izkušenj...pa še vedno po pravici povedano nimam jajc še it z njemu sam po morju na dopust:crazy :)
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 429
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Kje v Izoli pa maš parkiran gliser? Moji starši imajo tut tam parkirišče. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jani
Jani

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 356
  • Avtomobil: F11-525d, E85-2.5i

Kar se tiče izpita ni kar tako. Če se ne pripraviš in opraviš tečaja sigurno ne narediš.
Ko sem jaz delal izpit (v Kopru) pred dvema letoma jih je kar nekaj padlo iz moje skupine pa so bili na tečaju in mislim, da so se tudi pripravili.
Drugače pa je tričlanska komisija in vsak hoče nekaj vedeti.

Iskal sem forum na temo navtike pa mi ga do sedaj ni uspelo najti.
Ali kdo pozna kakšnega?

LP

Jani
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 747
  • Avtomobil: Karjola

Tukaj jih je nekaj:
http://www.revijakap...vtika/forum.php
http://morjeplovec.net/index.php
http://forum.pdmb.ne...wforum.php?f=22

Tule pa še seznam več forumov:
http://www.harpoon.s...on/povezave.htm

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje v Izoli pa maš parkiran gliser? Moji starši imajo tut tam parkirišče. :-D

Lahko sem vesel da imam pri teh letih e39:)...da bi imel pa še gliser bi bilo prelepo:ok2
Prikaži več možnosti

bojek
bojek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 777
  • Avtomobil: bmw /crem de la crem/

Letos sem delal in tudi naredil izpit, nič posebnega ampak brez predavanj predvsem pa ustrezne literature ne gre. Prvo knjigosem imel od MŠL Izola , ki sem jo dobil na tečaju in je v ceni /ni vredna nič/ potem nam je predaval kap. Niko Bjelovučić iz Rogaške; predavanja ki si jih želiš poslušati in so vredna vsakega plačanega centa in nam je ponudil svojo knjigo z naslovom Priročnik za voditelja čolna ki pa je zelo dobra in morem povedat , da smo opravili vsi /skora/, ki smo se z nje učili tak, da si jo priskrbi lahko ti jo posodim skupaj z vprašanji če mi jo po tem vrneš. Njegova firma je NAVTIKON in jo najdeš na netu.Njegov mal pa
bjelovucic@s5.net.Upam da smo ti kaj pomagali zdaj pa UČIT :laugh
Prikaži več možnosti

lotricm
lotricm

Banned (aka matej_530d)

• Izključen
  • Sporočil: 260

Lahko sem vesel da imam pri teh letih e39:)...da bi imel pa še gliser bi bilo prelepo:ok2

pa to dobro e39 :ok2
Prikaži več možnosti