Skoči na vsebino

Izpit za voditelja čolna 2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
90 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 203
  • Avtomobil: BMW logicno

Jaz se ne strinjam z predavanji, pred 5 leti, sem od enega soseda dobil knjigo za voditelja čolna, ta sosed mi je v cca 2 urah razložil bistvo in pa kaj sprašujejo in osnove za vozle (v vse skupaj sem vložil cca 4 ure) še največ sem se naučil med potjo v Koper z kolegom, ki je po predavanjih vse obvladal, malo je pa logika. Rezultat je bil, da sem naredil, kolega, ki je znal mnogo mnogo več je pa padel in bil odkrito ogorčen, ker sem jaz naredil ! :ok

Tak je to, danes pa itak nič več ne znam- imam pa še knjigo (res pa je, da nimam čolna) ŠE !:ok
Prikaži več možnosti

bojek
bojek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 777
  • Avtomobil: bmw /crem de la crem/

Mat saj se vseeno ne gre samo za pridobitev potrdila, men so se zdele stvari na predavanju zlo zanimive ,včasih tudi tiste ki se niso tikale glih izpita, pa mi je mogoče tudi nekaj stvari ostalo glih zato ker se jih nisem napiflal iz knjige kot naprimer luči ki jih itak znaš samo tam,še vedno trdim, da če je predavatelj vredu se splača.

za pridobiti potrdilo pa je še mnogo drugih lažjih poti
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 224
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Jaz sem hodil na predavanja tu v LJ, jih je organizirala ena firma ki ima drugače tudi razne jezikovne tečaje ipd. Razloženo nam je bilo kar dobro, navigacija mi je šla že zaradi faksa (geodezija), pa vseeno sem mal zaj... Padel sem eno od poglavij (če padeš samo eno ponavljaš nato v Kopru samo tisto, drugače čisto vse ponovno), mislim da pomorski predpisi (res sem še najmanj znal), ter nazadnje prišel do navigacije, kjer sem moral najti svojo lokacijo po pol ure plovbe z določeno hitrostjo od Piranskega rta pod določenim azimutom. Lokacijo sem mal zaj***l, pa mi ni blo jasno kaj je krivo, v tem spraševalec dobi telefonski klic jaz sem pa zadevo malo premislil in našel napako, 1 minuto sem štel da ima 100 sekund :napaka

Oba s sestro sva nato šla v Koper ponavljat pomorske predpise. Pridem tja in vidim da imajo vsi drugačne knjige kot midva. Nam so na tečaju dali starejše :damn In glej ga zlomka, vprašajo me točno nekaj kar v najinih knjigah ni blo, namreč kaj pomeni oranžna boja na morju. Iz TVja sem se spomnil da je to potapljaška, ter uganil koliko okoli nje moram pluti, tako da sem naredil. :svic

Aja, to je bilo leta 1999.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bezerk
bezerk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 103
  • Avtomobil: avto

hvala vsem !!

Izpit je bil danes uspešno opravljen.
Sem presrečen :-D
Če gre kdo po istih stopinjah in rabi kak nasvet, naj kar pove :ok
Prikaži več možnosti

Tomaz40
Tomaz40

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 851

hvala vsem !!

Izpit je bil danes uspešno opravljen.
Sem presrečen :-D
Če gre kdo po istih stopinjah in rabi kak nasvet, naj kar pove :ok

Čestitam! :metalc

Veliko sreče na morju.
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 633
  • Avtomobil: Bmw

Dobro jutro vsem :)

Potegnila sem temo iz naftalina, ampak ne bi odpirala nove ;)

Z možem bi šla na tečaj, na kuponih je veliko podjetij...mi lahko svetujete najboljšo izbiro oz je vse isti sh**?

Urejal Meerkat, 29.04.2019, 04:16.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 033
  • Avtomobil: MB W166 Brabus

Sam sem ne dolgo nazaj naredil pri Spinaker.ju. zelo zadovoljen lahko priporočam, tudi predavatelj je bil odličen se je videlo da je bil ze kdaj na  vodi.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 793
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Jaz sem hodil na predavanja Spinaker-ju in moram povedat da so zaradi predavatelja bila izjemno zanimiva. Izpit sem prvič pogrnil, ker sem mislil da bom pri vozlih lahko kar nekaj zmutil. Tako da sem imel v Kopru popravnega za vozle. Sem pa mnenja da se treba izpita lotiti resno, meni se ni dalo vaditi izdelave vozlov ker so mi bili mimo. Pa sem pogrnil kljub temu da sem ostalo naredil z odliko, mogoče tudi zaradi tega ker sem med drugim po poklicu avtomehanik in prometni tehnik. :-D

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 196
  • Avtomobil: the e39 of the 2015s

Spinaker je super. Priporočam. Tudi lastnik je pomorec in vejo.fantje kaj delajo.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem hodil na predavanja Spinaker-ju in moram povedat da so zaradi predavatelja bila izjemno zanimiva. Izpit sem prvič pogrnil, ker sem mislil da bom pri vozlih lahko kar nekaj zmutil. Tako da sem imel v Kopru popravnega za vozle. Sem pa mnenja da se treba izpita lotiti resno, meni se ni dalo vaditi izdelave vozlov ker so mi bili mimo. Pa sem pogrnil kljub temu da sem ostalo naredil z odliko, mogoče tudi zaradi tega ker sem med drugim po poklicu avtomehanik in prometni tehnik. :-D

Je razložu kaj je wi-fi sidro ??? :-D :-D :-D :-D :laugh

Prikaži več možnosti

Cimer
Cimer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: F11 525 xDrive

Tudi jaz sem šel najprej na tečaj pri Spinakerju, nato pa na izpit v Lj. Spinaker je ok, ker ti poleg zanimivih predavanj uredijo tudi vso papirologijo za prijavo na izpit. Priporočam.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 793
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Je razložu kaj je wi-fi sidro ??? :-D :-D :-D :-D :laugh

Itak... Videl sem že vse variante, ko je dec v vodo vrgel sidro z vrvjo ki ni bilo privezano na plovilo, sidro brez vrvi...   Legenda tale dec, pa preplul je že celi svet. Drugače pa tista je bila tudi dobra ko je rekel da imamo jadran u nulo kartografiran, češ da je ponoči plul po nekih vodah (mislim da nekje v južni Ameriki) čez same plitvine katere sploh niso bile označene na kartah... Res prav prijetno ga je bilo za poslušat. 

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Spinaker it is :) hvala vsem :)
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: Bicikel

Ne pozabite opraviti tudi izpita za VHF.

Ko boste polni teorije predlagam 7 dni na vodi z instruktorjem, v tem casu se lahko veliko nauci, da bo varen uzitek na vodi, ne pa stres in panika.

Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik

Če imaš svoj čoln in brez vhf je izpit za vhf brezbretmeten. Če pa se bo rentalo kakšne jadarnice na HR potem je zadeva obvezna, ker imajo nek zakon da vse kar je v ''čarterju'' mora imeti vhf, ima zadeva vhf more biti pa saj eden (ni nujno da ima izpit za čoln) tečaj vhf-a na barki.

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

https://www.spinaker...G-qWrmDDKRM5OpA

https://www.spinaker.si/izpit-za-coln/

Še eno vprašanje....v tej akcijski ceni ni všteta vsa literatura?

bi raje izbrala opcijo 2, kjer imam v ceni všteto vso literaturo in prijavo na izpit?

Ne pozabite opraviti tudi izpita za VHF.

Ko boste polni teorije predlagam 7 dni na vodi z instruktorjem, v tem casu se lahko veliko nauci, da bo varen uzitek na vodi, ne pa stres in panika.

Se popolnoma strinjam...v otroštvu sem obiskovala tečaje jadranja, tudi mladost preživela na jadrnici (oče je bil skiper), vendar sem že vse pozabila.

Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 485
  • Avtomobil: Bicikel

bi raje izbrala opcijo 2, kjer imam v ceni všteto vso literaturo in prijavo na izpit?

Se popolnoma strinjam...v otroštvu sem obiskovala tečaje jadranja, tudi mladost preživela na jadrnici (oče je bil skiper), vendar sem že vse pozabila.

To da se zavedas, da si vse pozabila je najbolj pomemben korak. 1 2 3 bos obnovila in izpopolnila znanje. Kalibri ki trdijo da ze vse znajo so problematicni, ne samo v navtiki ampak vse splosno.
Prikaži več možnosti
    • bmw_soul je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 033
  • Avtomobil: F10

Kaj si ugotovila, ker jaz bi se tudi prijavil in je razlika v ceni kar konkretna. Sam izpit stane okoli 55 €...

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Kaj si ugotovila, ker jaz bi se tudi prijavil in je razlika v ceni kar konkretna. Sam izpit stane okoli 55 €...

Jih bom kar vprašala

:)

Odgovor strica:

Akcijski paket za 55,00€ vsebuje samo 1 knjigo, vrvico in navigacijsko karto.

Tisti premium paket pa vsebuje 4 knjige, vrvico, navigacijsko karto in prijavo na izpit.

Torej bom kar vzela premium paket, sem bolj knjižnji molj in imam rada vso literaturo :)

To da se zavedas, da si vse pozabila je najbolj pomemben korak. 1 2 3 bos obnovila in izpopolnila znanje. Kalibri ki trdijo da ze vse znajo so problematicni, ne samo v navtiki ampak vse splosno.

res je :) hvala :)

Urejal Meerkat, 30.04.2019, 09:14.

Prikaži več možnosti
    • Plavi je všeč

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 033
  • Avtomobil: F10

Jih bom kar vprašala

:)

Odgovor strica:

Akcijski paket za 55,00€ vsebuje samo 1 knjigo, vrvico in navigacijsko karto.

Tisti premium paket pa vsebuje 4 knjige, vrvico, navigacijsko karto in prijavo na izpit.

Ok, sem se poglobil, premium paket imaš zraven še knjigo za celinske vode, kar verjetno ne potrebuješ ali?

Imaš pa pri akcisjki ceni potem možnost izbrati za 133 € vse kar imaš pri premium, le knjige za celinske vode ni zraven ;) če hočeš malo pršparati ;)

Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti