Skoči na vsebino

Izpit za voditelja čolna 2

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
203 odgovorov v temi
neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 029
  • Avtomobil: /

Zakaj bi mi morali imeti neke hudo težke izpite, ko sploh nismi nek pomorski narod. Pri obeh sosedih so pa stvari precej manj komplicirane. V Zadru narediš izpit v enem dopoldnevu za 30€ in dve kepici sladoleda kapitanu. Rusi vsakodnevno opravljajo izpite v hrvaškem jeziku, čeprav nerazumejo ene besede.

Urejal neicheq, 07.08.2019, 11:53.

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 447
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

A samo kak vozel prevelika hitrost, ko vpluješ v marino s 16m zadevo, je lahko kar hitro... hmm... kako naj rečem... malce je napeto, da zadevo ustaviš.

U-turn okoli pomola... tu ni druge, kakor da greš počasi, ker ne moreš zadriftat s tako barkačo :laugh

Leo v bonaci si lahko v leru skoraj ja, ce pa fejst piha je pa hitroat edino kar te reši. Na vodi ima vsaka situacija svoje zakone. :ok

Ja, ko piha, moraš vedeti, kaj in kam hočeš... ker, čim se ustaviš, si že drugje :blackeye

M50B20+F7P 704+M54B22+K4M+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 954 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 821
  • Avtomobil: e90 M3

Vem, da me boste napadli, spljuvali in vse. Ampak da objasnim.

NIMAM nikarkšne želje po jadranju, nikakršne želje po plutju po morju med otoki, daleč od obale,...

Ampak ko grem na dopust se pa vedno zlušta, da bi najel za dan, dva ali par ur skuter ali pa manjši čolniček.

Zato, da bi na otoku kjer sem lahko prišel do kakšne peš nedostopne plažice, za par skokov v morje malce stran od obale,...

Saj vem, da ti rentajo tud brez izpita. Tudi so mi že praktično vsako leto, ampak sam pri sebi nisem miren zaradi kapetanije/policije... Ne uživaš tolk kot bi sicer...

Zdi se mi neumno za to delat izpit in hodit na predavanja (tudi če so samo 2x ali 3x). Pa pol tist izpit, kjer vedno pol folka rukne ker te jebejo v glavo,...

Zato me zanima, če se da kje naredit izpit za čoln na "cash & carry" varjanto. Pač kaj js vem 50, 100, 200€ pa štempl in adijo. Lohk po vrh še 100€ v žep direkt... Tud če je 5x dražje važno, da ni treba predavanj pa izpita,...

Hvala vnaprej.

Urejal BMW4everafter, 07.08.2019, 12:39.

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3
Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik
  • Sporočil: 744
  • Avtomobil: Bmw

Leo37, hvala:)

Saj je še predstopnja našega izpita za čoln, preizkus znanja, za do 7m in vodne skuterje.  Ne vem pa kako poteka oz koliko snovi moraš znati.  

Vsak naj sam predsodi svoje sposobnosti in plane po izpitu.  Jaz sem kokoš, moram imeti stvari pod kontrolo in ker ne vem vsega,  obstajajo ljudje, ki kaj vedo namesto mene in se bom od njih naučila.  Jaz bom prva v vrsti na tečaju za vožnjo z motornim čolnom, ker ne bom imela priložnosti naučiti se sama, vemo pa kako poteka učenje v partnerstvu ;) V kolikor bo dragega veselilo in da nama bo v skupno veselje, upam, da bova obiskovala šole jadranja in potem nadgrajevala znanje s prijatelji.  Nimam ne želje, ne potrebe in ne denarja za igranje z morjem in dragimi zadevami. Ja, lahko bi kupila izpit, ampak tukaj se gre za moje znanje, moje življenje ter življenja ostalih pomorcev v moji bližini. Vzameš knjigo, se naučiš (včasih je tudi fajn kaj novega prebrat in se naučit ;)), opraviš izpit in done deal.   

Prikaži več možnosti
    • LEO37 in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja OK. Ti imaš plane za zares jadrat in vse to. Mene to niti malo ne veseli. Sem raje na trdnih tleh.

Za skuter se mi zdi neumnost čas zgubljat na predavanjih in drekat tam na izpitu...

Drugega znanja kot pamet, da ne letiš glih v kak čoln ali direkt v pomol ne rabiš za 1 dan na leto se peljat malo za gušt.

To je glih taka neumnost kot izpit za moped....Če greš lahko s kolesom greš lahko tud z mopedom. Sej si s kolesom bl nevarn in bolj ogrožen kot z mopedom...  :) Neumnost pač pa manjko denarja vproračunu...

Tolk mi je odveč vsaka knjiga v kateri so stvari, ki me ne zanimajo, da si predstavljat ne moreš.

Za izpit za letalo recimo sem pripravljen pa 50000 strani knjigo prebrat, če je treba za izpit. :) Pač me veseli...

Še vedno ne vem kje se da tko izpit narest... :)

Urejal BMW4everafter, 07.08.2019, 13:08.

<p>1999 e46 318i, 2003 e60 520i, 2002 e46 325Ci Cabrio, 2007 e92 325Ci, 2006 S60 D5 (neuničljiv tank), 2004 RX-8 R (gokart), 2005 A6 3.0TDI (šara od avta), 2000 e46 330CiA (RIP), 2001 Suzuki Jimny (segnil - ostal le purpen), 2000 e46 323Ci, 2008 e90 M3
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 155
  • Avtomobil: avtomatik

Go captain! :) koliko NM si potem vse skupaj preplul?

Ej, a veš da nimam pojma. :skrbast

Ene "par" jih je pa bilo (dva dni sem 400 KM žgal na pol(no) :laugh).

Je to res užitek. Edin parkirat je pa mal bolj zaj*******.

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 971
  • Avtomobil: star Bmw

Fotokopiraš ga, pa je.
Če pa se imaš rad in ljudi okoli sebe, boš pa prebral knjigo.
Tako ko lahko z lufta dol padeš, lahko tudi v morje kresneš na 1000 načinov, ki jih zdaj ne poznaš.
Edina razlika je, da ko z lufta dol padeš, te takoj najdejo, v morju te pa mogoče nikoli ne.
Kaj je zdaj bolj nevarno?
Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Ja OK. Ti imaš plane za zares jadrat in vse to. Mene to niti malo ne veseli. Sem raje na trdnih tleh.

Za skuter se mi zdi neumnost čas zgubljat na predavanjih in drekat tam na izpitu...

Drugega znanja kot pamet, da ne letiš glih v kak čoln ali direkt v pomol ne rabiš za 1 dan na leto se peljat malo za gušt.

To je glih taka neumnost kot izpit za moped....Če greš lahko s kolesom greš lahko tud z mopedom. Sej si s kolesom bl nevarn in bolj ogrožen kot z mopedom...  :) Neumnost pač pa manjko denarja vproračunu...

Tolk mi je odveč vsaka knjiga v kateri so stvari, ki me ne zanimajo, da si predstavljat ne moreš.

Za izpit za letalo recimo sem pripravljen pa 50000 strani knjigo prebrat, če je treba za izpit. :) Pač me veseli...

Še vedno ne vem kje se da tko izpit narest... :)

Če me spomin ne vara, smo imeli tudi izpit za kolo v OŠ ;) Roko na srce, mnogim kolesarjem in mopedistom ne bi škodil šnelkurz CCP, vozijo se kot kure. ;)

Verjamem, da se ti ne da, če te ne veseli... mogoče je tudi tukaj taka situacija, da je nekaj norcev uničilo veselje vsem nam ostalim in sedaj zahtevajo izpit.  Kar seveda ne pomeni, da bo bolj varno, kajti sedaj imajo taki norci izpit, nori so pa še zmeraj. ;)

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

OK bi rekel, da nebi nikoli v lajfu vozil čolna/skuterja. 5+ let že vsako leto na morju rentam čoln/skuter za par ur ali cel dan. Pa nisem še nobene pizdarije naredil. Ni to nič izkušenj ampak tudi ne izivam...

Kot pravim ne hodim v marine se sidrat pa na obalo tudi ne rinem, daleč od obale pa tudi ne. Sam tolk da je za gušt. Nimam komu kaj naredit, še manj pa sebi.

Najboljš da še za rolerje uvedejo izpit. Padeš na glavo lahko s cestakom jurja al pa z rolerji in se ubiješ. Lahko spodrsneš na pločniku ali pa na lastnem pragu pa se ubiješ... Isti ti je drek. Če samo na to gledaš in to študiraš je življenje bolj kurac kot pa užitek....

Knjige ne bom bral, ker nimam časa za to. Če obstaja način kako kupit izpit ga bom pač kupil. Vprašal sem tu zato, ker par vas je omenjalo tak način pridobitve in me samo zanima kje... Koliko stane me niti ne zanima. Važno da uredijo. Tud če je treba v Bosno it bom šel pa b Bosno po papir... Noben problem.

Urejal BMW4everafter, 07.08.2019, 13:47.

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

Ej, a veš da nimam pojma. :skrbast

Ene "par" jih je pa bilo (dva dni sem 400 KM žgal na pol(no) :laugh).

Je to res užitek. Edin parkirat je pa mal bolj zaj*******.

LP A.

Impressive, fino nabiraš NM :)  Jaz sem,od izpita naprej, samo prepoznala kardinalno oznako za jug med svaljkanjem na kamenjaku ter dnevne oznake za ribiče :laugh, aja, pa laterlalne oznake na vstopu v luko KP, ko sem čakala na izpit za VHF.  Upam, da bo naslednje poletje bolj morsko :)

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Če me spomin ne vara, smo imeli tudi izpit za kolo v OŠ ;) Roko na srce, mnogim kolesarjem in mopedistom ne bi škodil šnelkurz CCP, vozijo se kot kure. ;)

Verjamem, da se ti ne da, če te ne veseli... mogoče je tudi tukaj taka situacija, da je nekaj norcev uničilo veselje vsem nam ostalim in sedaj zahtevajo izpit.  Kar seveda ne pomeni, da bo bolj varno, kajti sedaj imajo taki norci izpit, nori so pa še zmeraj. ;)

Sej to. Ker izpit ni merilo. Kaj te na izpitu naučijo pa tudi ni boh ve kaj. Par kolegov, ki so šli delat izpit še zdaj nezna simpl vozla naredit, kaj šele parkirat v marino.. Tko, da izpit je samo zato, da se dnar pobira. Če bi bil to izpit kot se zagre bi moral imet tud obveznih tolk in tolk ur vožnje,.. isto kot za avto/motor. Pa pač temu ni tako. In dokler ni tako je za volanom čolna isti drek a maš izpit narejen ali pa kupljen oziroma si brez....

Če pa naletiš na budalo ali pa si budala in nalašč ogrožaš vse okoli sebe pa ti nič ne pomaga... Taki so bolj oziroma konkretno bolj nevarni kot pa taki kot sem jaz recimo, ki bi se zapeljal 1km stran od pomola ob obali in se parkiral za cel dan pol pa nazaj...

Prikaži več možnosti

Meerkat
Meerkat
  • Uporabnik

OK bi rekel, da nebi nikoli v lajfu vozil čolna/skuterja. 5+ let že vsako leto na morju rentam čoln/skuter za par ur ali cel dan. Pa nisem še nobene pizdarije naredil.

Kot pravim ne hodim v marine se sidrat pa na obalo tudi ne rinem, daleč od obale pa tudi ne. Sam tolk da je za gušt. Nimam komu kaj naredit, še manj pa sebi.

Najboljš da še za rolerje uvedejo izpit. Padeš na glavo lahko s cestakom jurja al pa z rolerji in se ubiješ. Lahko spodrsneš na pločniku ali pa na lastnem pragu pa se ubiješ... Isti ti je drek. Če samo na to gledaš in to študiraš je življenje bolj kurac kot pa užitek....

Knjige ne bom bral, ker nimam časa za to. Če obstaja način kako kupit izpit ga bom pač kupil. Vprašal sem tu zato, ker par vas je omenjalo tak način pridobitve in me samo zanima kje... Koliko stane me niti ne zanima. Važno da uredijo. Tud če je treba v Bosno it bom šel pa b Bosno po papir... Noben problem.

Baje se v HR da kupit izpit...baba čula ;)

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 396
  • Avtomobil: BMW E65

Mi smo šli skupinsko delat izpit v Senj.
Najprej smo imeli 6 ur predavanj (v hrvaščini in polomljeni slovenščini, ampak smo razumeli za kaj se gre), nato pa spraševanje pred 3-člansko komisijo.
Cena predavanj z izpitom je bila 300€ na osebo. To je izpit za čoln dolžine do 24m + radijska postaja.
Naredili smo vsi, pa nas je bilo v skupini 15.

Izpit velja povsod, razen v Sloveniji ne, če si državljan Slovenije.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 139
  • Avtomobil: new age e39

Mi smo šli skupinsko delat izpit v Senj.
Najprej smo imeli 6 ur predavanj (v hrvaščini in polomljeni slovenščini, ampak smo razumeli za kaj se gre), nato pa spraševanje pred 3-člansko komisijo.
Cena predavanj z izpitom je bila 300€ na osebo. To je izpit za čoln dolžine do 24m + radijska postaja.
Naredili smo vsi, pa nas je bilo v skupini 15.

Izpit velja povsod, razen v Sloveniji ne, če si državljan Slovenije.

Bi znal PAN klic poslat pa povedat za kaj se gre? :ok2

Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 396
  • Avtomobil: BMW E65

Bi znal PAN klic poslat pa povedat za kaj se gre? :ok2

V teoriji nam je bilo razloženo kako se opravi PAN klic in katere podatke je potrebno navesti. V praksi bi se pa sigurno lovil, ker še nisem videl radijske postaje od blizu
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 139
  • Avtomobil: new age e39

Jah pol si mrzel. nujno si dobi simulator in vaje pa.malo povadis. Pol mas pa hitro zloženko z glavnimi postajami. Itak pozabis hitro.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 603
  • Avtomobil: Bicikel

Pan-Pan 3x, Kaj pa potem?
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

ce mas problem, te noben ne bo drkal a si rekel PAn PAN PAN al pa samo enkrat PAN. Kljucno pri navtiki so izkusnje, izkusnje, izkusnje. Torej stevilo manevrov, razlicni vremenski pogoji, manevri v vetru, temi, dezju itd. Kolk je kdo milj naredil ni bistveno. Jaz sem jih sigurno ze dva tisoc +, pa se mam se vedno bolj za zacetnika kot kaj druzga. Vozil sem pa tudi ze vse zivo jadrnic do 57 feetov, motorno pa dve sezoni 40 feetov, sedaj pa 4 sezone 56 feetov. Pri cemer sem orvo dve sezoni mel na barki skiperja, da je sedel zraven in me treniral
Prikaži več možnosti
    • damirkos1, Natuzzi in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

tom-bmw
tom-bmw

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 169
  • Avtomobil: Patrol GR ,Passat DSG

Je kdo imel probleme v megli z zvočnimi signali? Mi smo imeli smolo iz Korčule .Bili smo dobesedno posrani ,ker nobeden ni poznal zvočnih signalov, ki so nam sporočale ribiške ladje-vidlivost cca.5m.
Prikaži več možnosti

luta
luta

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 502
  • Avtomobil: Q7 3.0TDI, F32 425d

priznam, pojma nimam. Ma pa vedno pri sebi prirocnik, kjer vse to lepo pise.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.