Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5448 odgovorov v temi
Kaspar
Kaspar

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 391
  • Avtomobil: E39 R6i

Problem nastanejo ker si parčki ali ženske kupijo malega psa kot nadomestek za otroka in ga potem tudi razvajajo na 100 in 1 način, vzgoje pa nobene.

Od sestre kolegica ima King Charles španjela, in ta pes vedno sedi v gostilni na stolu in blazini, razlaga nje: to je kraljevska pasma in je navajena da gleda vse iz visokega položaja :fight  :laugh

Urejal Kaspar, 03.06.2019, 10:51.

Ko BMW-jev R6 in V10 zarohni, se vse naenkrat lepše zdi! (bencinski, se razume!)

Prikaži več možnosti
    • joda in Mat xxl uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 213
  • Avtomobil: Rdeča raketa

:rofl
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 520
  • Avtomobil: BMW

načeloma imaš seveda prav-zaradi tistih parih % debilnih lastnikov se (spet) meče v koše vse pse in njihove lastnike. Potem pa še kombinacija nepoznavanja obnašanja psov, pa je težava.
Da razložim: jaz med tekom pri srečanju spuščenih psov že avtomatsko usmerim pozornost v psa (če gre za večjega psa seveda, manjših baterijskih lizačev sploh ne šmirglam-če se se že kateri zakadi vame, ga samo brcnem; če imam sploh čas...). Torej, če me začne pes nepremično gledati, neha migati z repom, dvigne uhlje, se napne-potem se ustavim. Ampak, verjeli ali ne, se mi je večkrat zgodilo na ozkih poteh, kjer je težje srečanje, da sem se ustavil zaradi psov na povodcih. Ti se začnejo postavljati še na zadnje tace, takrat se moram ustaviti. Pa je pes na povodcu!! Ponavljam: gre za debilne lastnike, ki psa tega niso odvadili.
Vzgojeni spuščeni psi (kot recimo moja) se sploh ne pustijo motiti. Oni so v ''svojem svetu'', vohajo, opazujejo okolico....sprehajalcev, kolesarjev ne porajta. Takšnega psa se nimaš česa bati.

Če bi pa rad, da se ti panično masovno umikajo, nevzgojenim lastnikom, pa nič ne bo jasno, si pa nabavi Dazer 2

Prikaži več možnosti
    • Gambit je všeč

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 054
  • Avtomobil: focus arriba in še kaj

Jaz najinima otrokoma vedno pravim da naša kokeršpanjelka pač misli da smo mi njen trop. In da smo mi vodje tropa. Sta od začetka delala napako da kadar smo šli vsi na sprehod bi ji onadva vse pustila, ker je pač to naša kužika pa oh in sploh. In valjda jih je šetala ko ... psa. :-D Sem jima komaj dopovedal da morata onadva šefa špilat in pika.

In ko je bila še v mlajših letih in bolj pri močeh (trenutno stara 16 let in pol), ma ko je bila na povodcu in se zagnala za kakim mačkom ali čem podobnim, ma to je še mene ruknilo, pa ni mela niti 25 kil. Kaj mora to delat en večji pes (ovčar) z več kilami, pa ni šans da to zadržiš. Zato tut jest vedno cvikam k mularija sprehaja pse k majo že po kilah več kot oni sami. :crazy Že na daleč vidiš, da če se bo pes odločil nekam it bo tja šel, ker enostavno ni mase na drugi strani, ki bi ga zadržala.

Mene je rotvajlerka po trebuhu vlekla, sem imela orng odrgnine. Enkrat in nikoli več, sem se bolje pripravila.  :laugh

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 148
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Če bi pa rad, da se ti panično masovno umikajo, nevzgojenim lastnikom, pa nič ne bo jasno, si pa nabavi Dazer 2

Meni se ne rab nihče umikati....če je ozko in te pes ''čudno'' gleda, se pač ustaviš in greš počasi mimo....to je parkrat/letno....
V bistvu se mi smili lastnik, ker mu tak pes sigurno teži, pa skače še kje drugje, vleče....
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 520
  • Avtomobil: BMW

Pogooglaj in ja, ti bo jasno, jaz imam za nujne primere, do takih, problematikov, kot jih imaš tudi ti. 

Mi je eden vedno z gromozanskim psom rinil v moje dve kužice, ko sem mu dal vedeti, da one ne rade vidijo, da jih 5 x večji pes ovohava, je rekel ja naj se sami zmenijo......

No, ko sem s tem Dazerjem, kar on ni vedel, splašil njegovega psa, ki je rinil v moje kužice, mu je ratalo nerodno, ker se je njegov postavni pes podal v beg in odvlekel še lastnika stran. Tudi danes mu ni jasno, kaj se njegov pes velikan sedaj tako boji mojih dveh malih kužic....  :)

Urejal Mat xxl, 04.06.2019, 23:37.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem pogledal, ni neumna tale zadevca....thx
:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Pogooglaj in ja, ti bo jasno, jaz imam za nujne primere, do takih, problematikov, kot jih imaš tudi ti. 

Mi je eden vedno z gromozanskim psom rinil v moje dve kužice, ko sem mu dal vedeti, da one ne rade vidijo, da jih 5 x večji pes ovohava, je rekel ja naj se sami zmenijo......

No, ko sem s tem Dazerjem, kar on ni vedel, splašil njegovega psa, ki je rinil v moje kužice, mu je ratalo nerodno, ker se je njegov postavni pes podal v beg in odvlekel še lastnika stran. Tudi danes mu ni jasno, kaj se njegov pes velikan sedaj tako boji mojih dveh malih kužic....  :)

Kako pa potem tvoj pes reagira na to? Verjetno moti tudi njega?

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 624
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Kako pa potem tvoj pes reagira na to? Verjetno moti tudi njega?

Tole tudi mene zanima. Meni bi prav prišel, saj občasno kakšen pes rine v mojega (ki je kastriran), kot da je goneča psica. Nazadnje sem enga tazga cucka mogu prav zabrisat stran, da je končno spizdil.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 391
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Kot prvo...ko tukaj berem vse nebuloze, ki se pišejo mi je res jasno zakaj smo tam kjer smo. Zanimivo kako imajo eni lahko popolnoma nasprotno si razmišljanje v stvari, ki jo lahko daš kot primer za marsikaj v življenju.

Tisti z odkritim sovražnim odnosom do psov, PRIPOROČAM, da tako razmišljate naprej. Dejstvo je da pes ni za vas. Ne za čuvaja, ne za ljubljenčka in na koncu niti za ovce preganjat sem in tja. Že iz govora hitro vidiš, da nekdo ni sposoben imeti psa....Za moje pojme tak človek ni sposoben imet tudi kaj druga, ampak to je že druga tema.

Kot drugo. Nekdo je napisal...Za avto rabiš izpit, za neko delo rabiš izkušnje itd... Za moje pojme, bi bilo potrebno za lastništvo psa uzakonit psihološki test in izpit. Pika konec. Niso vsi za vse in marsikdo je psihološko nestabilen.

Kot tretje. Najbolj kvroločna zver na svetu je kaj? Pes? Tiger? Medved?  Ne. Najbolj krvoločna in pokvarjena vrsta na planetu je človek. Dokazano in nešteto primerov. Žal je tako, da je vedno več ljudi milo rečeno pokvarjenih ali izpirjenih. Vse to pa se odraža na takše in drugačne načine. Tudi pri lastništvu psa!

Da pa ne bo v temi, samo pisanja romanov o temi z katero marsikdo nima niti trohice izkušenj, se vračam na to, kar bi naj tukaj bilo...Torej hišni ljubljenčki.

Evo mojo krvoločno zver :beer

sky-1.jpg

Pa lep dan še naprej.

Urejal j4n3k, 06.06.2019, 13:07.

Prikaži več možnosti
    • rockson, Gambit, joda in 6 ostalim je všeč

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Evo mojo krvoločno zver :beer
sky-1.jpg

Pa lep dan še naprej.

Hahaha, ja to pa je krvoločna zver.....angležar. Zame brez konkurence najlepši pes; sam hudič k je tolk dovzeten za kakšne zdravstvene hibe. Kolk kg ima?
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Hahaha, ja to pa je krvoločna zver.....angležar. Zame brez konkurence najlepši pes; sam hudič k je tolk dovzeten za kakšne zdravstvene hibe. Kolk kg ima?

Haha, ja res je. Zgleda mogoce tak, v resnici ga pa boli k... Za vse. On je diha zive duse.
Cca 27kg ma.
Pri anglezu je definitivno res treba bit pazljiv. Jih znajo tezit tezave ja.
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Boli jih k* za vse, razen za hrano. Ni keč, da so potrpežljivi, pač pa so leni.  :laugh

61985284_10157285720194181_791686532783144960_o.jpg

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 686

faca, moj bivši direktor je imel ene 3 buldoge, lenobe na kubik.

Sam sem imel Bullmastiffa 11 let, ne moreš verjeti koliko je pesjanar bil sposoben prespati in v kakih pozah.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 585
  • Avtomobil: /

Naš tud skos sanja, sam da je zraven pa smrči.

b4d26b38-bc0b-4046-a2b0-.jpg

d7dd0c65-3c50-45a0-bb9f-.jpg

Prikaži več možnosti
    • Gambit, Rottie in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 595
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Haha, ja res je. Zgleda mogoce tak, v resnici ga pa boli k... Za vse. On je diha zive duse.
Cca 27kg ma.
Pri anglezu je definitivno res treba bit pazljiv. Jih znajo tezit tezave ja.

... ga ima moj kolega, to sam žre pa spi, če malo preveč zalaufa lahko skup pade :) je pa mrga, star dobre pol leta pa Cca 25 kil...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik

Bedarija tako futrati buldoga, samo zatečeni so in še bolj trigger happy. Midva sva naši buldogici financirala operacijo, odrez dela mehkega neba in razširitev nosnic (pes tehta 21 kg), možek pa zanjo (in zame) kuha piščančka, brokoli in cvetačko.  :grin

Urejal anita_a, 06.06.2019, 22:07.

Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ga ima moj kolega, to sam žre pa spi, če malo preveč zalaufa lahko skup pade :) je pa mrga, star dobre pol leta pa Cca 25 kil...

lp

joda

Bri angležu je obvezno treba pazit z prehrano... Raje, ga držat na malo manj, kot pa da je predebel. Pri tej pasmi se debelost potencira krat 3.

Načeloma mora bit pes zadaj slok, spredaj širok. Ko mu greš z roko po strani trupa, pa se morjo rebra vseeno malo čutit. V primeru, da se ne je pes predebel.

Prikaži več možnosti
    • Gambit in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Če si kdo želi sprehodov po mestu brez gužve, je tole primeren kužek zanj. :ok2

62062323_2048465608793771_43855748194296

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Če si kdo želi sprehodov po mestu brez gužve, je tole primeren kužek zanj. :ok2

62062323_2048465608793771_43855748194296

Kva je pa to??
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.