Skoči na vsebino

Hišni ljubljenčki

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5298 odgovorov v temi
_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 769
  • Avtomobil: Becikl

Volk

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Volk

Ni volk, je pa mešanec med volkom in psom.

https://metro.co.uk/...sation-8951006/

Ena variacija Wolf doga je to. Ampak izredno velik primerek, ni normalne velikosti.

Wolf dog nasplošno, neglede na vrsto mešanice (jih je več vrst) ni primerna vrsta domačega ljubljenčka za v urbano okolje ter tudi izredno težka za vzgajati, ker imajo bolj karakter volka kot psa. Mogoče primerno za enega lastnika, ki res ve kaj dela, vsekakor pa ne za družinsko okolje. S to mešanico je v Evropi experimentirala vojska za svoje namene, se pa verjetno v taki in drugačni variaciji pojavlja povsod, kjer so volkovi in je komu uspelo spariti volka in psa.

Še druge znane variacije wolf doga:

https://petpetbuy.co...g-hybrid-breeds

SEI_55854658.jpg?quality=90&strip=all&zo

Urejal Rottie, 08.06.2019, 10:48.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 454
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A pa so sploh dovoljeni? Sem slišal za nekatere države kjer je to prepovedano imet in taka žival se zaseže (in uniči?). Se pa ne spomnim katere države.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

A pa so sploh dovoljeni? Sem slišal za nekatere države kjer je to prepovedano imet in taka žival se zaseže (in uniči?). Se pa ne spomnim katere države.

V večini držav so dovoljeni brez restrikcij, ker spadajo med pse, ne divje živali in so jih pozabili dati na te zloglasne liste bojnih psov, ker niso medisjko razvpita pasma, saj jih večina pri zdravi pameti noče imeti kot domačega ljubljenčka, ker so napol divja zver. In tukaj se pokaže ves absurd teh list. Če bo ta pes koga napadel, ga bodo najverjetneje umestili med vse ostale mešance, ki so koga napadli, ne bo nekih hudih naslovov.

Če pa imaš bulla ali rottweilerja, boš pa v vseh državah s temi listami moral voditi naokoli psa z nagobčnik in povodcem, v nekaterih državah, kot je recimo Avstrija in Nemčija, pa moraš imeti še poseben izpit za vodenje takega psa v javnost in alkohol limit na nivoju vožnje z avtom (recimo, če Avstrijec da takega psa prijatelju, da ga pelje na sprehod, je 3000€kazen za tega, ki je psa peljal, lastnik dobi še 700 al 800€ dodatno, ker je to dovolil). Te države (recimo Avstrija je lep primer) si tudi pridržuje pravico, da ti psa odvzamejo že, ko se birokratu ku*** dvigne (recimo te dobijo zunaj s psom 3x brez nagobčnika). Ampak to spet pokaže absutrdnost teh list... na teh listah in posebnem režimu je še kup normalnih pasem, ki človeku niti približno niso enako nevarne, ker so pač običajni psi, manj močni, manj nevarni zaradi pasje, ne volčje narave. Ampak kot smo že obrazložili, ti seznami itak niso drugo, kot metanje peska v oči javnosti za nabiranje političnih točk.

Urejal Rottie, 10.06.2019, 12:35.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 874
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Rottie - pri teh listah dvomim, da gre za politične točke, ker je povsem obrobna zadeva. Bolj gre za reševanje problematike po liniji najmanjšega odpora oz po domače "preko ku*ca". Zakaj bi se ukvarjali s posameznimi primeri (čeprav jih je lahko zelo malo), raje dajmo zadevo paušalno rešit. Saj še pri veliko pomembnejših zadevah enako delajo.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Vsi taki neumni pavšalni zakoni z nekimi listami prepovedanega so za nabiranje političnih točk pri nevednih in s strani medijev prestrašeni javnosti in pravega problema sploh ne reši v resnici ... to je pač samo en teh primerov. Sploh glede na to, da so te pasje liste večinoma lokalni zakoni, ne na državni ravni in razni lokalni politiki tako dobijo dodatne volilce na tak način, da uvrščajo vse medijsko obsojene pse na te liste.

Urejal Rottie, 10.06.2019, 12:56.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 874
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Da ne bomo samo o zvereh. Takole naš knedl uživa - pol na svoji blazini, pol na kavču  :-D

Pripete slike za predogled

• IMG_0218.JPG
I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • anita_a in dogg1410 uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 007
  • Avtomobil: 523i

Primerov ni tako malo, ravno to je problem. To da pa kar pavsalno razvrscajo pasme loh pa sam Rottie spesni
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Primerov ni tako malo, ravno to je problem. To da pa kar pavsalno razvrscajo pasme loh pa sam Rottie spesni

Vsi veliki psi imajo močan ugriz in so sposobni ubiti človeka, če napadejo. Tako, da ti naci style seznami so neumnost. Edino pravo pravilo je to, da se pes smatra nevaren šele, ko prvič ugrizne brez pametnega opravičila (tako kot je v SLO in ostalih normalnih državah).

Za preventivo je seveda potrebno poskrbeti, ampak na način, da se mora vsak, ki želi imeti psa, udeležiti izpita za vodenje psov in se lastniki naučijo kaj in kako delat s psom, pa psihopate na tak način lahko izločiš in bo tudi manj zlorab živali potem, ko psa ne bo mogel vsak imeti.. Pa s tem izpitom potem tudi določena odgovornost pride, če se ne obnašajo kot je treba. Pa tudi tukaj ne bi delal izjem glede velikosti psa, ker tudi mali psi niso nenevarni... pa ne tolk, da oni koga ugriznejo (razen malih otrok, ki jih lahko tudi neka čivava ali maltežan hudo poškoduje), kot da naredijo štalo, kot je bila v tistem videu ... psa se stepeta, ogriženi so pa ljudje na koncu, ko jih narazen dajejo. In velikokrat so ravno lastniki malih psov krivi za te pasje pretepe, ker svoje male cucke spuščajo brez nadzora, ker kao niso nevarni in ne bodo nikomur nič naredili, pa na koncu izzovejo pretep in ker so mali, seveda potegnejo takratko, potem je pa velik pes kriv za vse.

Urejal Rottie, 11.06.2019, 12:24.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti
    • mapetpun je všeč

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje lahko dopustujejo lastniki psov

https://www.pesmojpr...prijazna-obcina

https://www.pesmojpr...lcomeobala-2019

5--153.jpg

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

No, pa sem se po 5-letnem bombardiranju iz ženske strani družine še jaz vdal v usodo in hčerka je dobila psička. Vzeli smo ga iz azila (7 let star), mešanček. Je čisti cartek, umirjen, prejšnji lastnik je umrl in so ga dali v azil.

Glede na to, da je hčerkin, je morala pač malo zavihat rokave in pljunit v roke... (j**i ga, tud ženske morajo znat orodje v roki držat...)

DSC_0560.JPG

DSC_0564.JPG

DSC_0568.JPG

DSC_0574.JPG

Po enem tednu žaganja, vrtanja, rezkanja, brušenja, barvanja in sušenja smo dele peljali na našo prekmursko lokacijo, kjer se je začelo sestavljanje:

DSC_0579.JPG

(brez telefona seveda ne gre...  :napaka)

DSC_0582.JPG

DSC_0586.JPG

DSC_0593.JPG

In tako je nastala dnevna rezidenca za našega novega člana.

Še par slikic iz sprehodov/trikotne jase (Pohorje)

Messaging1565790114472.jpg

Messaging1565790121409.jpg

Messaging1565790129489.jpg

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 040
  • Avtomobil: Bmw

Dokler ga bos imel zunaj v pesjaku je se vse v redu. :ok2

Sicer pa... vceraj so zgleda pred naso hiso zavrgli tole lepo in igrivo mucko. Dali smo ji za jesti in piti, glede nato da sili v bajto, je morala biti hišna muca. No jaz tega ne dovolim. Ce bo ostala pri hisi, bo zunaj.
Btw, nevem zakaj, ampak mi vedno sliko s telefona kontra obrne, pa ceprav jo urejam v galeriji in obracam :crazy

Pripete slike za predogled

• 20190813_172543.jpg
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Dokler ga bos imel zunaj v pesjaku je se vse v redu. :ok2

Spi v predsobi na blazinici (meduza), cez dan pa je zunaj... Pozimi pa bo verjetno noter.
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Jaz tega ne prenasam. Se pri vsaki hisi kjer sem bil in so imeli pse noter je smrdelo.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 349
  • Avtomobil: BMW logicno

Ma daj brane nimaš pojma, če se ti ne boš nič umival, boš tudi smrdel !

Če kužka skopaš enkrat na 14 dni ni nobenih takih težav . 

BPavsic, pohvale , da ste vzeli iz zavetišča.

Urejal Mat xxl, 14.08.2019, 21:40.

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 437
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Se strinjam z Branetom. Pes ima svoj vonj, tud, ce ga redno umivas. Imamo doma dva psa in nikoli ne hodita po bivalnih prostorih, kaj sele spita. Imata svojo sobo v kletnem delu hise kjer sta pozimi oz ko je zunaj hladno in vedno ampak res vedno je v tej sobi drugacen vonj kot drugje v hisi. Pa ju redno kopamo, redno cistimo njun prostor ampak vsaka zival ima svoj vonj. Tud ljudje imamo svoj specificen vonj na katerega pa smo ze navajeni.
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 007
  • Avtomobil: 523i

Zunanji pes ima bolj izrazit vonj ker drugace deluje kot notranji.

Notranji pa naceloma nimajo vonja.
Ce smrdi po psu je nekaj narobe, al hrana, al tezave s kozo in podobno.

Clovek ma vonj ker se poti, pes se ne poti na tak nacin kot ljudje. Ima dve vrsti zlez za potenje.
Ene so na blazinicah, druge pa po celem telesu in niso za ohlajanje ampak namenjene drugim psom - zato ima zunanji pes ponavadi vonj ker bolj delujejo te zleze
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Lugs
Lugs

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 568
  • Avtomobil: Bicikel

Jaz sem imel psico 16 let, mesanec, majhna z dolgo crno dlako. nobenega vonja, razen iz gobca seveda. ker se je cele dneve valjala po kavcu in postelji je disala po svezem perilu. castna taborniska. odvisno od pasme in okolja v katerem zivi. hisni mali ljubljencki ne smrdijo. Zverine pa ja, sploh po dezju.

Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 698
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

Zunanji pes ima bolj izrazit vonj ker drugace deluje kot notranji.

Notranji pa naceloma nimajo vonja.
Ce smrdi po psu je nekaj narobe, al hrana, al tezave s kozo in podobno.

Clovek ma vonj ker se poti, pes se ne poti na tak nacin kot ljudje. Ima dve vrsti zlez za potenje.
Ene so na blazinicah, druge pa po celem telesu in niso za ohlajanje ampak namenjene drugim psom - zato ima zunanji pes ponavadi vonj ker bolj delujejo te zleze

Ma če ne prej, smrdi vsak cucek ko je moker.....

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik

Ma daj brane nimaš pojma, če se ti ne boš nič umival, boš tudi smrdel !

Če kužka skopaš enkrat na 14 dni ni nobenih takih težav . 

BPavsic, pohvale , da ste vzeli iz zavetišča.

Lej, sicer nebom 100% trdil, ampak sem precej preprican da sem bil v vecih hisah in stanovanjih kot ti. In v hisi se vonj se nekako porazdeli, v stanovanjih v lj je pa tako nagravzno smrdelo, da mi je slo na bruhanje, ko sem se moral dol vleči da sem nastelal omaro v vaser vago.
Ce nadaljujem, moja sestra je imela maltežana (ko je foter popustil, kot je npr @bpavsic), in tako nekako na 14 dni ga je umivala, v sobi je smrdelo ko svinja da ne govorim o tem kako je les zgrizel podn in spraskal vrata. Teta je imela/ima višavsko terierko, v bajti je bil vonj po psu.
Pa ne recem, teli mali cucki so še znosni, soseda je imela v sobi labradorko, s taksno tezavo sem montiral posteljo da je kar groza. V stumfih pa polno crnih pasjih kocin.
Pa macki niso nic boljsi. Foter je posvojil enega belega macka (Mukija) in je hudic navajen biti noter. Zato ga ma foter v delavnici, bele dlake pustil na deki za pohistvo zalagat, na moji bundi, spraskal delavnicna vrata, pa namesto opravljanje potreb v nastiman pesek je bolj lustno iti meni pod cirkular. Da sem skoraj vomatiral ko sem hotel klino zamenjat. Se malo, pa bo potoval.

Se enkrat bom ponovil. Zival mora biti zunaj, v stali ali pa v kevdru. Ne pa v bivalnih prostorih.
Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč